Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterlund Nattorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterlund Nattorientering
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: tisdag 22 januari 2019

Andrarums IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Hans PerssonHerr Lång (21)1:07:11+13:458:30

Bredaryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Stefan CollrydHerr Mellan (25)39:01+4:167:50

Eslövs FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tomas VensrydHerr Mellan (25)35:01+0:167:01

FK Åsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Johnny NimvikHerr Lång (21)ej godkänd

Härlövs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Elinor LindelöwDam Lång (12)1:09:46+11:478:50

Hässleholms OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Maria HelmerssonDam Lång (12)1:08:41+10:428:42
6Emmy HelmerssonDam Lång (12)1:09:36+11:378:49
11Carina AronssonDam Mellan (23)53:10+15:2110:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Elsa WelinDam Lång (12)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Liw RåskogDam Lång (12)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Annika JönssonDam Mellan (23)37:57+0:087:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Amanda ForsbergDam Mellan (23)50:23+12:3410:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Caroline IngemanssonDam Mellan (23)53:39+15:5010:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Maria JacobssonDam Mellan (23)56:44+18:5511:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Rebecca KringDam Mellan (23)57:07+19:1811:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Sara OlssonDam Mellan (23)57:23+19:3411:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Anna EkströmDam Mellan (23)59:19+21:3011:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Johanna GuthDam Mellan (23)1:04:20+26:3112:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Maria HambergDam Mellan (23)1:06:45+28:5613:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Cajsa Vingros CarlssonDam Mellan (23)1:11:16+33:2714:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Isabelle JönssonDam Mellan (23)1:11:16+33:2714:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Cecilia LeideDam Mellan (23)1:11:27+33:3814:20

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lena GerdtssonDam Mellan (23)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Leva GurviciuteDam Kort (24)37:54+11:4812:53

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Frida ÅstrandDam Kort (24)46:58+20:5215:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Nanna HartmanDam Kort (24)47:00+20:5415:59

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Kristina ÅstrandDam Kort (24)49:24+23:1816:48

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Minna RamhallDam Kort (24)56:05+29:5919:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Anna SvenssonDam Kort (24)59:49+33:4320:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Vera ÅbergDam Kort (24)1:00:18+34:1220:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Maja RylanderDam Kort (24)1:02:23+36:1721:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Kaidi JuurmaaDam Kort (24)1:03:23+37:1721:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Signe HartmanDam Kort (24)1:28:26+1:02:2030:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Sonja WernerDam Kort (24)1:30:28+1:04:2230:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Isabelle AnderssonDam Kort (24)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Miranda PerssonDam Kort (24)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Cecilia WulltDam Kort (24)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Oskar AronssonHerr Lång (21)1:18:30+25:049:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Christian AnderssonHerr Lång (21)1:23:19+29:5310:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Mikael GustafssonHerr Lång (21)1:26:06+32:4010:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Christer WelinHerr Lång (21)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Joel WelinHerr Lång (21)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Caspar WelinHerr Lång (21)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Victor IngemanssonHerr Mellan (25)35:34+0:497:08

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Andreas WingeHerr Mellan (25)40:15+5:308:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Lukas TreldalHerr Mellan (25)40:57+6:128:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Christoffer PichlerHerr Mellan (25)50:29+15:4410:08

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Adrian RothHerr Mellan (25)57:18+22:3311:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Adrian ÅströmHerr Mellan (25)59:16+24:3111:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Thomas JohanssonHerr Mellan (25)1:07:02+32:1713:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Mats LindeHerr Mellan (25)1:33:34+58:4918:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ross PetersenHerr Mellan (25)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Claes Forsell AnderssonHerr Mellan (25)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Albin Andersson ForsellHerr Mellan (25)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Philip MagyarHerr Mellan (25)utgått

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Torbjörn DavidssonHerr Mellan (25)ej start

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Per JonssonHerr Mellan (25)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders MalmquistHerr Kort (15)36:00+14:4712:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jonathan MalmquistHerr Kort (15)36:02+14:4912:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Yuning ZingHerr Kort (15)38:00+16:4712:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Valerijs CerkovskisHerr Kort (15)39:57+18:4413:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Gustaf WasseliusHerr Kort (15)50:27+29:1417:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Måns BlixtHerr Kort (15)50:29+29:1617:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Anders LindforsHerr Kort (15)1:08:16+47:0323:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Set LindnellHerr Kort (15)ej godkänd

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Simon ÅstrandHerr Kort (15)ej start

Lunds OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olivia LarssonDam Kort (24)26:068:52
1Mattias WallinHerr Kort (15)21:137:12
1Fredrik HugossonHerr Mellan (25)34:456:58
1Sara Snogerup LinseDam Lång (12)57:597:20
1Loke HedbergHerr Lång (21)53:266:46
2David AronssonHerr Kort (15)25:29+4:168:40
2Cecilia ÖdénDam Kort (24)28:32+2:269:42
2Johanna Matsdotter AhlgrenDam Lång (12)58:27+0:287:24
3Per-Erik BengtssonHerr Lång (21)56:00+2:347:05
3Elin HugossonDam Mellan (23)42:20+4:318:30
3Sergii GladchukHerr Kort (15)25:32+4:198:41
3Selma LarssonDam Lång (12)1:06:20+8:218:24
3Fanni Gustafson FaegerstenDam Kort (24)29:05+2:599:53
4Ida PetterssonDam Mellan (23)43:38+5:498:45
4Ulrika LindmarkDam Kort (24)33:21+7:1511:20
4Björn AnderssonHerr Mellan (25)38:06+3:217:39
4Felix GustafssonHerr Lång (21)57:32+4:067:17
5Hedda ÅbergDam Kort (24)37:51+11:4512:52
5Raul HindovHerr Lång (21)58:41+5:157:26
5Frida HildingssonDam Mellan (23)43:46+5:578:47
5Anna LjungqvistDam Lång (12)1:09:25+11:268:47
6Tora JungDam Mellan (23)47:47+9:589:35
6Anders EricssonHerr Lång (21)59:43+6:177:34
6Tor HellbergHerr Kort (15)37:02+15:4912:35
7Mikael NilssonHerr Lång (21)1:00:50+7:247:42
7Ludvig BeirupHerr Mellan (25)40:01+5:168:02
7My WallenborgDam Kort (24)40:24+14:1813:44
7Jenny GustafssonDam Mellan (23)49:31+11:429:56
8Moa WallenborgDam Lång (12)1:09:53+11:548:51
9Lukas WittenbecherHerr Lång (21)1:01:56+8:307:50
9Petra EklundDam Lång (12)1:13:39+15:409:20
9Niklas GustafsonHerr Kort (15)40:10+18:5713:39
10Christina-A-M RönngrenDam Lång (12)1:15:54+17:559:37
10Pontus GustavssonHerr Mellan (25)41:21+6:368:18
10Anders GrundbergHerr Lång (21)1:02:05+8:397:52
11Julia PlanckDam Kort (24)50:32+24:2617:11
11Robert BertilssonHerr Lång (21)1:02:07+8:417:52
11Åsa EricssonDam Lång (12)1:17:11+19:129:46
12Esbjörn MelinHerr Mellan (25)46:40+11:559:22
12Tereza PlanckDam Kort (24)50:35+24:2917:12
12Magnus WallenborgHerr Lång (21)1:02:11+8:457:52
13Lena OsvaldssonDam Mellan (23)56:37+18:4811:22
13Gordon GustafsonHerr Kort (15)56:09+34:5619:05
14Freja GustafsonDam Kort (24)56:07+30:0119:05
17Richard BengtssonHerr Mellan (25)52:47+18:0210:35
18Tobias NordHerr Mellan (25)56:17+21:3211:18
20Olga GladchukDam Kort (24)1:28:49+1:02:4330:12
Lotta LinseforsDam Mellan (23)ej godkänd
Elsa EricssonDam Mellan (23)utgått
Jonas EnarssonHerr Lång (21)ej start
Erik SchultzHerr Lång (21)ej start

Malmö OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Jan WahlströmHerr Mellan (25)43:59+9:148:49
12Bertil KollénHerr Kort (15)53:01+31:4818:01
13Gustav KlotzHerr Mellan (25)46:54+12:099:25
13Roger KlotzHerr Mellan (25)46:54+12:099:25
14Pär RingströmHerr Lång (21)1:14:12+20:469:24
Siri WahlströmDam Mellan (23)ej start

Skåneslättens OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alva NystedtDam Mellan (23)37:497:35
5Fredrik NystedtHerr Mellan (25)38:33+3:487:44
8Magnus ThuressonHerr Lång (21)1:01:29+8:037:47
9Karin JägrydDam Mellan (23)51:18+13:2910:18
10Kajsa BenattiDam Mellan (23)51:21+13:3210:18
15Johan SanderHerr Mellan (25)47:44+12:599:35
Anders JägrydHerr Lång (21)ej start

Örkelljunga FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sebastian GieseHerr Lång (21)55:06+1:406:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser