Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tomtesprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tomtesprinten
Arrangörsorganisation: Domnarvets GOIF
Datum: lördag 15 december 2018

Herrar

3 359 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BybergDomnarvets GOIF24:247:15
2Mikael BlessbornDomnarvets GOIF24:42+0:187:21
3Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF25:02+0:387:27
4Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF25:31+1:077:35
5Håkan NilssonDomnarvets GOIF26:26+2:027:52
6Jesper NordinKorsnäs IF OK26:40+2:167:56
7Magnus HjorthDomnarvets GOIF26:59+2:358:01
8Per NordahlDomnarvets GOIF28:32+4:088:29
9Svante LindgrenKorsnäs IF OK29:02+4:388:38 Ladda ner rutt i gpx-format
10Mats JönssonKorsnäs IF OK29:28+5:048:46
11Mats HörnellDomnarvets GOIF29:45+5:218:51
12Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK31:09+6:459:16
13Bengt HanssonSäterbygdens OK50:07+25:4314:55
Lars GustafssonOK Kåreej godkänd
Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIFej godkänd
Oscar HøjsgaardDomnarvets GOIFej start
Christoffer LindgrenOK Kåreej start

Damer

3 359 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EliassonDomnarvets GOIF27:158:06
2Susanna MårtenssonStora Tuna OK28:35+1:208:30
3Therese BergqvistKorsnäs IF OK29:05+1:508:39
4Maja BergqvistKorsnäs IF OK30:14+2:599:00
5Olga LundbäckDomnarvets GOIF33:45+6:3010:02
6Florence BergDomnarvets GOIF35:58+8:4310:42
7Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK37:29+10:1411:09
8Annica BergerDomnarvets GOIF39:28+12:1311:44
9Jannike WålbergOK Kåre39:48+12:3311:50
10Mia GustafssonOK Kåre42:03+14:4812:31
11Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF43:15+16:0012:52
Emma JohanssonDomnarvets GOIFej start
Ylva LorentssonOK Kåreej start
Annika ÖstmanDomnarvets GOIFej start

Killar

3 141 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville ElgesjöDomnarvets GOIF40:5713:02
Elias HörnellDomnarvets GOIFej godkänd

Tjejer

3 141 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa NilssonDomnarvets GOIF26:598:35
2Mira NordinKorsnäs IF OK35:00+8:0111:08
3Maja LassesDomnarvets GOIF35:53+8:5411:25
4Sanna HörnellDomnarvets GOIF39:26+12:2712:33
5Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF41:02+14:0313:03
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIFej godkänd
Anja NilssonDomnarvets GOIFej godkänd
Irma BergDomnarvets GOIFej godkänd
Elsa BybergDomnarvets GOIFej godkänd
Anja BergerDomnarvets GOIFej start

KortKort

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin DahlinDomnarvets GOIF34:38
2Tanja IsmailDomnarvets GOIF38:38+4:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser