Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, lång (WRE)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, lång (WRE)
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: lördag 24 augusti 2019

D21

25 290 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:47:074:14
2Marika HaraKoovee1:48:44+1:374:17
3Emily Benhamn KvåleHadeland OL1:49:49+2:424:20
4Elvira LarssonRyda SK1:50:22+3:154:21
5Linn BylarsForsa OK1:52:07+5:004:25
6Karolina Mickeviciute JuodisieneOK Fort?na1:52:44+5:374:27
7Anna TidermanHaninge SOK1:55:00+7:534:32
8Ingrid StengårdOK Trian1:55:26+8:194:33
9Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna1:56:16+9:094:35
10Emelie HolmströmKamrat och IF KIF1:56:52+9:454:37
11Lisa LarsenAlfta-Ösa OK2:01:53+14:464:49
12Karin E GustafssonGarphyttans IF2:04:07+17:004:54
13Mia EronnLinköpings OK2:05:39+18:324:58
14Henna SaarinenKoovee2:07:41+20:345:02
15Frida EmanuelssonDomnarvets GOIF2:09:56+22:495:08
16Helena SvenssonFK Herkules2:13:06+25:595:15
17Laura Csúcs-FenyvesiIFK Mora OK2:23:13+36:065:39
18Emma MiléusAttunda OK2:31:15+44:085:58
Amy RankkaForsa OKej start

H21

31 490 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor LarssonÄrla IF1:53:303:36
2Patrik SvedbergGävle OK2:00:41+7:113:49
3Linus MoodIFK Mora OK2:03:38+10:083:55
4Marcus WadellUlricehamns OK2:03:40+10:103:55
5U Tomas LöfgrenStora Tuna OK2:05:37+12:073:59
6Hans Jørgen KvåleHadeland OL2:06:09+12:394:00
7Magnus BlåuddOK Rodhen2:06:36+13:064:01
8Jonny EngelOK Ravinen2:07:12+13:424:02
9Thomas JanssonGarphyttans IF2:08:29+14:594:04
10Julius JuodišiusOK Fort?na2:08:45+15:154:05
11Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK2:11:43+18:134:10
12Hampus LarssonFK Göingarna2:12:30+19:004:12
13Johan StrandbergGustavsbergs OK2:13:17+19:474:13
14Pasi PyykönenKankaanpään Suunnistajat2:18:03+24:334:23
15Christian SpoerryUmeå OK2:18:28+24:584:23
16Janis LacisOK K?pa2:20:06+26:364:26
17Christer CasselsjöOK Kolmården2:21:52+28:224:30
18Felix TidermanSöders-Tyresö2:34:52+41:224:55
19Magnus YngvessonCentrum OK2:35:52+42:224:56
20Edgars BriconoksOK K?pa2:44:51+51:215:14
21Robert JohanssonTäby OK2:46:51+53:215:17
22Torbjörn JanssonGarphyttans IF2:51:51+58:215:27
23Alberto BethazIKP Prato - Alta Badia Orienteering3:06:06+1:12:365:54
Sebastian GieseÖrkelljunga FKej start

D20

18 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella PalmIK Hakarpspojkarna1:27:334:42
2Alva JonssonLånghundra IF1:30:23+2:504:51
3Erica OlssonIFK Mora OK1:32:05+4:324:56
4Elsa BäsénIF Thor1:46:04+18:315:41
5Linda RennerHaninge SOK1:52:23+24:506:02
6Emma JonssonIFK Mora OK2:15:51+48:187:17

H20

21 530 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel ErnstssonFinspångs SOK1:21:383:47
2Rasmus NordgrenOK Kåre1:23:24+1:463:52
3Gustav JohnssonIFK Mora OK1:25:42+4:043:58
4Melker NordgrenOK Kåre1:32:39+11:014:18
5Hugo MandingerTrollhättans SOK1:33:55+12:174:21
6Felix SilverGävle OK1:38:07+16:294:33
7Rasmus TäckOK Hammaren1:39:01+17:234:35
8Axel MålargårdTäby OK1:45:52+24:144:55
9Isak BerggrenGävle OK1:47:45+26:075:00
10Martin SkärlénHaninge SOK1:54:31+32:535:19
11Linus BacklundTrollhättans SOK1:55:44+34:065:22
12Isak AnängenNyköpings OK2:01:20+39:425:38
13Gustav BjörklundIFK Enskede2:01:51+40:135:39
14Ludvig SigrandOK Södertörn2:20:26+58:486:31
Philip ForngrenTäby OKej start
Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OKej start

D16

14 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EliassonDomnarvets GOIF1:14:595:14
2Nora LiljegrenLeksands OK1:44:21+29:227:18
3Vendela RundströmOK Ravinen1:49:27+34:287:39
Tuva NylundBredaryds SOKej start

H16

18 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon HanssonOK Kåre1:17:084:13
2Björn RennerHaninge SOK1:21:58+4:504:29
3Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:23:53+6:454:36
4Hugo KindbornOK Hällen1:31:29+14:215:01
5Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK1:34:44+17:365:11
6Marcus LordTäby OK1:35:40+18:325:14
7Axel Rudehill SundellJärla Orientering1:37:23+20:155:20
8Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK1:50:41+33:336:04
9Viktor ZillingOK Södertörn2:24:47+1:07:397:56
Esbjörn Montelius RisbergOK Kåreej start

D14

9 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ErnstssonFinspångs SOK49:255:09
2Irma BergDomnarvets GOIF57:44+8:196:01
3Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK1:01:28+12:036:25
4Nova SahlénVästerås SOK1:04:30+15:056:44
5Elvira BjörnbergVästerås SOK1:09:14+19:497:14
6Embla ThorénRonneby OK1:38:35+49:1010:18

H14

9 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melvin LöfgrenOK Kåre41:374:20
2Samuel ResmalmOK Hedströmmen52:14+10:375:27
3Hugo TofténSOK Träff53:58+12:215:38
4Axel GräfningsGrycksbo IF OK56:25+14:485:53
5Alexander DybergIFK Lidingö SOK58:02+16:256:03
6Filip HatlenSnättringe SK59:20+17:436:11
7Anton HedströmSöders-Tyresö59:28+17:516:12

D12

6 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hennie LöfgrenStora Tuna OK40:026:06
2Lovisa BjörnbergVästerås SOK56:16+16:148:34
3Emily BlythAttunda OK1:02:16+22:149:29

H12

6 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK31:234:47
2Albin SvenssonFK Herkules43:27+12:046:37

H10

3 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK28:447:13

D40

16 220 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin HellmanOK Linné1:21:265:01
2Annica CrispinOK Denseln1:21:53+0:275:02
3Malin PilvingeOK Kolmården1:22:23+0:575:04
4Florence BergDomnarvets GOIF1:25:47+4:215:17
5Kristin JohanssonVästvärmlands OK1:27:39+6:135:24
6Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF1:29:24+7:585:30
7Carina RydlundHässleholms OK1:30:05+8:395:33
8Marina ThybergVästvärmlands OK1:33:47+12:215:46
9Anna LöwegrenKatrineholms OK1:36:43+15:175:57
10Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalken1:39:12+17:466:06
11Pernilla SahlénVästerås SOK1:47:03+25:376:35
12Malin ÅgrenLunds OK1:48:20+26:546:40
13Daniela RennerHaninge SOK1:55:49+34:237:08
14Liselott NordgrenOK Kåre2:03:35+42:097:37
15Marie-louise PerssonFK Herkules2:06:33+45:077:48
Anna BerggrenGävle OKej godkänd
Anette LarssonOK Torej start

H40

23 380 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tony LarssonOK Skogsfalken1:30:473:52
2Jonn Are MyhrenDomnarvets GOIF1:35:49+5:024:05
3Ronnie PetterssonHaninge SOK1:37:52+7:054:11
4Andreas MathisenVästerås SOK1:38:30+7:434:12
5Magnus GadeforsVäsby OK1:38:41+7:544:13
6Bertil EronnLinköpings OK1:38:55+8:084:13
7Henrik VuorinenOK Kolmården1:41:04+10:174:19
8Ola JäderbergLeksands OK1:41:52+11:054:21
9Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna1:44:26+13:394:28
10Niklas EklundKamrat och IF KIF1:44:54+14:074:29
11Nils MalmIFK Lidingö SOK1:46:09+15:224:32
12Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:46:35+15:484:33
13Patric De BoussardIFK Enskede1:46:38+15:514:33
14Tomas AlbinssonOK Österåker1:47:50+17:034:36
15Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:49:37+18:504:41
16Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK1:50:14+19:274:42
17Per OksvoldCentrum OK1:50:39+19:524:43
18Mikael SvenssonFK Herkules1:51:07+20:204:45
19Magnus EliassonDomnarvets GOIF1:51:39+20:524:46
20Anders JanssonGrycksbo IF OK1:52:44+21:574:49
21Mats TofténSOK Träff1:53:04+22:174:50
22Mikael PerssonFK Göingarna1:53:31+22:444:51
23Malte LennerstedtLunds OK1:55:53+25:064:57
24Magnus RydlundHässleholms OK1:57:56+27:095:02
25Johan StenbergIF Thor1:59:11+28:245:05
26Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK2:00:24+29:375:08
27Janne SkarnerLeksands OK2:05:32+34:455:22
28Martin RidderstedtÄrla IF2:05:44+34:575:22
29Björn RundströmOK Ravinen2:16:39+45:525:50
30Per MelanderIF Thor2:25:33+54:466:13
31Erik BacklundTrollhättans SOK2:30:02+59:156:25
32Olof TörnqvistAttunda OK2:30:04+59:176:25
33Richard SchandlOK Södertörn2:46:01+1:15:147:06
34Erik JonssonLånghundra IF2:51:15+1:20:287:19
Ove OksvoldCentrum OKej start

D50

14 130 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK57:384:04
2Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK59:01+1:234:10
3Monica KollbergEksjö SOK1:03:02+5:244:27
4Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:03:44+6:064:30
5Britta AlstadCentrum OK1:04:36+6:584:34
6Ragnhild SvensVästerbergslagens OL1:06:27+8:494:42
7Monica GustafssonEskilstuna OL1:06:33+8:554:42
8Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:07:52+10:144:48
9Åsa BergströmTäby OK1:09:20+11:424:54
10Eva LindgrenFinspångs SOK1:10:55+13:175:01
11Anki Svärdby-BergmanOK Kåre1:12:17+14:395:06
12Cecilia LingerudOK Skogsfalken1:13:48+16:105:13
13Ulrika GustafssonIK Vista1:15:04+17:265:18
14Ingrid SvenssonFinspångs SOK1:15:33+17:555:20
15Ingela AnderssonLunds OK1:17:24+19:465:28
16Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK1:18:08+20:305:31
17Annika LundströmVäsby OK1:19:45+22:075:38
18Helena HolmbergKöping-Kolsva OK1:20:26+22:485:41
19Johanna AlmlundHaninge SOK1:21:37+23:595:46
20Karin FreylandSOK Aneby1:25:41+28:036:03
Maria EmanuelssonDomnarvets GOIFej godkänd

H50

22 480 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JonssonIFK Mora OK1:34:024:10
2Steven HaleOK Kåre1:38:10+4:084:22
3Mikael JohanssonVärend GN OL1:38:11+4:094:22
4Peter RosénAlfta-Ösa OK1:38:19+4:174:22
5Erik ErnstssonFinspångs SOK1:38:58+4:564:24
6Stefan JohanssonTrosabygdens OK1:41:16+7:144:30
7Pär WestbladOK Ravinen1:41:20+7:184:30
8Magnus AasaOK Kullingshof1:41:32+7:304:30
9Jonas HolmgrenOK Hammaren1:41:52+7:504:31
10Patrik TidermanSöders-Tyresö1:42:03+8:014:32
11Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:42:13+8:114:32
12Nils PistoraLunds OK1:42:16+8:144:32
13Christer MorellOK Kåre1:42:24+8:224:33
13Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:42:24+8:224:33
15Stefan KollbergEksjö SOK1:42:27+8:254:33
16Stefan JohanssonOK Kåre1:42:30+8:284:33
17Rickard AsplundÄrla IF1:42:49+8:474:34
18Kent LindgrenOK Tisaren1:42:51+8:494:34
19Urban RisbergEskilstuna OL1:44:08+10:064:37
20Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:44:57+10:554:40
21Lars PerssonOK Skogsfalken1:46:40+12:384:44
22Peter EjdemoOK Kåre1:48:22+14:204:49
23Pesho HedbergLunds OK1:48:24+14:224:49
24Mikael GustafssonIK Vista1:49:28+15:264:52
25Kenneth SvenssonFinspångs SOK1:50:14+16:124:54
26Peter JäderfeldtOK Klemmingen1:51:21+17:194:57
27Peter AlbinssonIFK Enskede1:53:12+19:105:02
28Per LeidevallDomnarvets GOIF1:54:10+20:085:04
29Mats AjlingTäby OK1:54:43+20:415:06
30Peter NordströmTäby OK1:55:06+21:045:07
31Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK1:55:40+21:385:08
32Mats SigalitGotlands Bro OK1:56:36+22:345:11
33Benny LindgrenFinspångs SOK1:57:03+23:015:12
34Torbjörn JohanssonIF Thor1:57:12+23:105:12
35Frank SteinerJärfälla OK1:58:33+24:315:16
36Kjell KlarSäterbygdens OK1:58:36+24:345:16
37Joakim SorinderOK Skogsfalken2:01:32+27:305:24
38Anders PetterssonStigsökarna2:03:49+29:475:30
39Anders JohanssonVästvärmlands OK2:04:06+30:045:31
40Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK2:04:11+30:095:31
41Staffan ZillingOK Södertörn2:04:35+30:335:32
42Ola BengtssonTäby OK2:05:37+31:355:35
43Per NylundJärfälla OK2:06:10+32:085:36
44Jonas CederlöfOK Tyr2:08:19+34:175:42 Ladda ner rutt i gpx-format
45Erik LöfgrenGotlands Bro OK2:09:45+35:435:46
46Fredrik TrahnJärla Orientering2:12:13+38:115:52
47Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK2:13:07+39:055:55
48Stefan SundellJärla Orientering2:13:32+39:305:56
49Kjell EinarssonOK Skogshjortarna2:13:48+39:465:57
50Christer NorinJärfälla OK2:15:10+41:086:00
51Roger HorrsellOK Linné2:16:14+42:126:03
52Lars ThorénRonneby OK2:24:57+50:556:26
53Anders PalmqvistOK Tylöskog2:31:32+57:306:44
54Claes RennerHaninge SOK2:45:12+1:11:107:20
Ove JanssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Conny ErikssonIFK Mora OKej godkänd
Håkan LångLänna IFej godkänd
David ShearerVästerbergslagens OLej godkänd
Anders HedbergOK Södertörnej godkänd
Kristian PalmIK Hakarpspojkarnaej start
Fredrik ÅslundKatrineholms OKej start

D60

11 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta GustafssonGarphyttans IF54:074:49
2Lena JanssonGarphyttans IF56:00+1:534:59
3Annika BuskqvistIK Stern57:20+3:135:06
4Lisbeth CelanderKristinehamns OK58:47+4:405:14
5My RönnolsTäby OK1:00:27+6:205:23
6Birgitta JanssonGarphyttans IF1:09:41+15:346:12
7Margareta MeitonIFK Lidingö SOK1:18:07+24:006:58
Pia-Lena PutkonenTullinge SKej godkänd

H60

16 330 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonJärla Orientering1:10:354:19 Ladda ner rutt i gpx-format
2Ulf ErikssonStora Tuna OK1:13:25+2:504:29
3Berth-Arne BengtssonLånghundra IF1:16:05+5:304:39
4Rune NolåkersKvarnsvedens GOIF OK1:17:19+6:444:44
5Håkan PalmfjordKatrineholms OK1:18:36+8:014:48
6Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK1:18:53+8:184:49
6Lars PonténIF Thor1:18:53+8:184:49
8Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:19:51+9:164:53
9Leif ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:21:55+11:205:00
10Anders ThomassonUlricehamns OK1:22:51+12:165:04
11Frans HermodssonLunds OK1:23:50+13:155:08
12Lars RönnolsTäby OK1:24:29+13:545:10
13Johan KarlssonTrollhättans SOK1:25:16+14:415:13
14Åke GustafssonBergnäsets AIK1:25:53+15:185:15
15Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF1:28:04+17:295:23
16Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:28:12+17:375:24
17Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:28:44+18:095:26
18Håkan LindbergVäsby OK1:29:55+19:205:30
19Urban ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:35:23+24:485:50
20Eero O NiemiSkogslöparna1:37:06+26:315:56
21Manfred OlejnikSOK Viljan1:41:46+31:116:13
22Bo PerssonOK Lindéna1:43:31+32:566:20
23Lars SahlbergIFK Mora OK1:45:18+34:436:26
24Sten GranathTjällmo-Godegårds OK1:46:11+35:366:30
25Per WimanTäby OK1:51:04+40:296:48
Thomas ErikssonOK Södertörnej godkänd
Leif AhlstrandUlricehamns OKej godkänd
Nils-Robert PerssonKamrat och IF KIFej start

H70

11 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans OlevikEdsbyns OK45:144:03
2Olle AdolfssonLerums SOK47:55+2:414:18
3Bengt StenerhagVästerbergslagens OL51:30+6:164:37
4Bernt ErikssonSpårvägens OK53:48+8:344:49
5Claes-Göran LundbergUlricehamns OK53:57+8:434:50
6Karl-Olof BorgOckelbo OK55:45+10:315:00
7Ingemar LöfqvistTjällmo-Godegårds OK56:12+10:585:02
8Claes LindbergLunds OK56:24+11:105:03
9Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK57:39+12:255:10
10Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF58:17+13:035:13
11Rune ArvidssonMarkbygdens OK1:05:06+19:525:50
12Ronny HedlundOK Södertörn1:05:53+20:395:54
13Lars-Åke SjökvistVärend GN OL1:07:11+21:576:01
14Jan-Erik WibergJärla Orientering1:13:54+28:406:38

Öppen Kort

6 560 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof SundströmTäby OK27:364:12
2Jonas NygrenKlubblös33:37+6:015:07
3Inge PetterssonKlubblös37:23+9:475:41
4Mikael ÅhnbergOK Rodhen37:37+10:015:44
5Maria BengtssonLånghundra IF37:50+10:145:46
6Karolina MontgomerieTäby OK43:13+15:376:35
7Emma KlemetsKöping-Kolsva OK43:52+16:166:41
8Gunilla LindgrenKlubblös46:19+18:437:03
9Helena LindgrenKlubblös46:23+18:477:04
10Helena BångaAlfta-Ösa OK47:20+19:447:12
11Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK50:09+22:337:38
12Malin AlbinssonIFK Enskede51:36+24:007:51
13Lars NordSödertälje IF53:14+25:388:06
14Andrew BlythAttunda OK1:00:11+32:359:10
15Joshua BlythAttunda OK1:00:31+32:559:13
16Inger BorgOckelbo OK1:10:31+42:5510:44
17Elias ThorhardKlubblös1:35:17+1:07:4114:31
Siv BrodinIFK Mora OKej start

Öppen Mellan

18 610 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard KarlssonRyda SK1:20:574:20
2Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:25:58+5:014:37
3Mikael LöfgrenOK Kåre1:26:05+5:084:37
4Gabriel FogelsjööOK Älvsjö-Örby1:26:14+5:174:38
5Mikael RolkerTjällmo-Godegårds OK1:27:56+6:594:43
6Ian HamiltonNyköpings OK1:28:32+7:354:45
7Abel BuskqvistOK Kåre1:34:52+13:555:05
8Kim IsakssonKlubblös1:35:15+14:185:07
9Peter DahlSol Tranås1:35:36+14:395:08
10Petra SundströmTäby OK1:39:25+18:285:20
11Martin MandingerTrollhättans SOK1:39:37+18:405:21
12Jan LindgrenOK Södertörn1:39:51+18:545:21
13Daniel BjörnbergVästerås SOK1:41:20+20:235:26
14Anders BjörklundIFK Enskede1:42:45+21:485:31
15Anders SahlénVästerås SOK1:48:21+27:245:49
16My BuskqvistOK Kåre1:49:29+28:325:52
17Leif CelanderKristinehamns OK1:52:05+31:086:01
18Ann-Sofie TäckOK Hammaren1:54:02+33:056:07
19Anders KarlssonTullinge SK1:54:07+33:106:07
20Jimmy AnderssonOK Kullingshof1:54:21+33:246:08
21Johanna GranathTjällmo-Godegårds OK1:56:03+35:066:14
22Bernth AxelssonVästvärmlands OK1:56:59+36:026:17
23Anita KlarSäterbygdens OK2:00:47+39:506:29
24Eva AnderlingKlubblös2:13:58+53:017:11
25Erik HanssonOK Kåre2:25:39+1:04:427:49
Felicia SahlénVästerås SOKej godkänd
Johan OlssonTullinge SKej godkänd
Bengt LordTäby OKej godkänd
Johan AdolfssonKlubblösej godkänd

Öppen Lång

20 680 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik AnängenNyköpings OK1:32:484:29
2Robin GrankvistVäsby OK1:33:14+0:264:30
3Mats PihlströmKlubblös1:35:07+2:194:35
4Mats AlheimSpårvägen CF1:37:36+4:484:43
5Thomas MattissonKlubblös1:44:49+12:015:04
6Fredrik ÖrnlidTäby OK1:45:17+12:295:05
7Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL1:46:13+13:255:08
8Fredrik JohanssonTullinge SK1:53:34+20:465:29
9Stellan TäckOK Hammaren1:54:43+21:555:32
10Kristians MikelsonsStockholm Multisport Klubb2:00:40+27:525:50
11Ida RoosSOK Träff2:08:03+35:156:11
Björn NormarkTullinge SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser