Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idrefjällens 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 25 juni 2019 - torsdag 27 juni 2019

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

8 800 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Catherine TaylorOK Södertörn56:196:23
2Johanna ÖbergOK Linné58:59+2:406:42
3Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:00:08+3:496:49
4Lilian ForsgrenOK Tisaren1:01:49+5:307:01
5Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:03:58+7:397:16
6Rebecka HeinrupTullinge SK1:04:08+7:497:17
7Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering1:05:28+9:097:26
8Lisa ÅkessonMarkbygdens OK1:05:51+9:327:28
9Erika ÅkessonMarkbygdens OK1:06:31+10:127:33
10Lisa JohanssonOK Tranan1:07:44+11:257:41
11Karin ElghKöping-Kolsva OK1:08:32+12:137:47
12Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:09:36+13:177:54
13Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:10:28+14:098:00
14Magdalena OlssonStora Tuna OK1:10:38+14:198:01
15Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK1:10:58+14:398:03
16Jessica HallidayDomnarvets GOIF1:12:19+16:008:13
17Vendula SramkovaHemsedal IL1:13:04+16:458:18
18Moa SvenssonNässjö OK1:18:00+21:418:51
19Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK1:18:37+22:188:56
20Kristin E KarlssonKexholms SK1:19:04+22:458:59
21Pim HedbergOK Pan-Kristianstad1:20:25+24:069:08
22Elsa EkelinKFUM Örebro OK1:26:19+30:009:48
23Sarah PerssonOK Denseln1:26:56+30:379:52
24Linnea GustafssonOK Gynge1:35:50+39:3110:53
Klara HolmgårdKils OKej godkänd
Elin MånssonIFK Göteborg Orienteringej start
Hanna BarkegrenOK Kåreej start

H21

11 290 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering59:505:17
2Petter ErikssonÄrla IF1:03:30+3:405:37
3Johan HöijOK Linné1:04:20+4:305:41
3Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:04:20+4:305:41
5Emil AnderssonÄrla IF1:04:25+4:355:42
6Albin RidefeltOK Linné1:05:25+5:355:47
7Jan TroengOK Linné1:06:01+6:115:50
8Erik BomanGävle OK1:06:29+6:395:53
9Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering1:09:55+10:056:11
10Börje PaulerSkogslöparna1:10:08+10:186:12
11Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:11:31+11:416:20
12Linus LarssonOK Kåre1:13:06+13:166:28
13Tobias ÖströmOK Tyr1:13:26+13:366:30
14Love BerzellOK Ravinen1:14:24+14:346:35
15Jon EklundIK Jarl Rättvik1:15:03+15:136:38
16Josef NordlundOK Linné1:16:09+16:196:44
17Per EklöfOK Milan1:16:22+16:326:45
18Olof Larén-SandgrenOK Orion1:16:46+16:566:47
19Lasse JanssonGävle OK1:16:50+17:006:48
20Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:17:04+17:146:49
21Christian FoleySigtuna OK1:18:29+18:396:57
22Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:20:56+21:067:10
23Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:21:59+22:097:15
24Joakim GustafssonFinspångs SOK1:29:59+30:097:58
25Joel BerringCentrum OK1:31:08+31:188:04
26Erik SkärbergTrollhättans SOK1:34:00+34:108:19
27Anders SjöbomNjurunda OK1:36:19+36:298:31
28Mårten OlssonGävle OK1:36:24+36:348:32
29Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:36:51+37:018:34
30Thomas E ErikssonKexholms SK1:40:10+40:208:52
31Joakim OlssonVäsby OK1:59:58+1:00:0810:37
32Martin HammarlundMotala AIF OL2:00:48+1:00:5810:41
33Olof LissmatsOK Södertörn2:24:00+1:24:1012:45
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Viktor LindbergOK Roslagenej godkänd
Marcus EkKöping-Kolsva OKej start
Per Melander OftenNydalens SKej start
Stefan SjölundSkogslöparnaej start
Patrik BlomRehns BKej start

D21 Kort

5 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK40:427:49
2Charlotte NedforsOK Roxen45:41+4:598:47
3Fredrika VångellLinköpings OK46:16+5:348:53
4Josefine AhlbäckOK Milan47:47+7:059:11
5Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK51:13+10:319:50
6Jessica NilssonOK Milan54:39+13:5710:30
7Susanne ErikssonOK Milan55:53+15:1110:44
8Jenny SandhOK Roxen1:01:19+20:3711:47
9Malin AxFinspångs SOK1:07:13+26:3112:55
10Audrey FoleySigtuna OK1:17:48+37:0614:57
Ida MattssonOK Kåreej start
Gunhild Rogne HallandNydalens SKej start

H21 Kort

8 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik HamreforsVästerås SOK1:17:119:34
2Björn KarlssonRehns BK1:22:10+4:5910:11
3Viktor LindbergOK Roslagen1:28:10+10:5910:56
Jakob RedtzerAttunda OKej godkänd

D20

6 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonOK Skärmen51:258:33
2Elsa HolmgårdKils OK53:04+1:398:49
Ella AnderssonOK Södertörnej start

H20

7 670 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar JohanssonKarlskrona SOK45:045:52
2Hugo LillieströmOK Roxen46:13+1:096:01
3Fredrik HamreforsVästerås SOK48:32+3:286:19
4Albin AlsiöIF Hagen49:00+3:566:23
5Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK50:59+5:556:38
6Emil PetterssonKarlskrona SOK52:07+7:036:47
7Gustav OlssonOK Orion55:56+10:527:17
8Klas JohanssonOK Tranan56:42+11:387:23
9Hampus NyströmIF Hagen56:49+11:457:24
10Martin LammFrölunda OL59:02+13:587:41
Viktor BarkegrenStora Tuna OKej start
Andreas JonssonOK Orionej start

D18

5 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annick MeisterOK Södertörn42:007:27
2Emma LingIK Hakarpspojkarna43:17+1:177:41
3Emma ErikssonEksjö SOK44:24+2:247:53
4Tilda GolsäterKorsnäs IF OK45:09+3:098:01
5Alma GustafssonSOK Aneby46:03+4:038:10
6Moa AlsiöIF Hagen49:29+7:298:47
7Elsa NilssonDomnarvets GOIF51:25+9:259:07
8Sanna HedbergOK Södertörn52:28+10:289:19
9Elin BergOK Ravinen53:46+11:469:33
10Clara JohanssonOK Skärmen57:57+15:5710:17
11Katarina NorrbyOK Södertörn1:03:17+21:1711:14
12Maja SandvikAttunda OK1:16:58+34:5813:40
13Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:17:58+35:5813:50
14Hanna LundgrenLinköpings OK1:18:53+36:5314:00
Hanna JohannessonRonneby OKej start

H18

6 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob SjöbergGävle OK44:086:23
2Felix SilverGävle OK44:09+0:016:23
3Aron ÖstangårdGamleby OK50:56+6:487:22
4Olle BergstedtMarkbygdens OK52:02+7:547:32
5Alfred LiljeströmGävle OK55:04+10:567:58
6Isak AnängenNyköpings OK55:49+11:418:05
7Isak BerggrenGävle OK1:01:00+16:528:50
8Thobias BrodinIFK Mora OK2:10:49+1:26:4118:57
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOKej start

D16

5 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna AlsiöIF Hagen41:557:55
2Maja BergqvistKorsnäs IF OK45:18+3:238:33
3Tuva-Cajsa SpikLeksands OK50:19+8:249:30
4Tindra JonssonSkarpnäcks OL56:06+14:1110:36
5Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK57:39+15:4410:53
6Elsa HermanssonIFK Mora OK1:00:57+19:0211:31
7Frida JohanssonOK Skärmen1:02:31+20:3611:49
8Karolina AnderssonDalaportens OL1:09:05+27:1013:03

H16

5 740 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo KindbornOK Hällen33:435:52
2Casper SkeppSävedalens AIK34:34+0:516:01
3Arvid SkeppSävedalens AIK35:11+1:286:07
4Eric HallnerOckelbo OK43:50+10:077:38
5Rasmus SöderbergGävle OK46:11+12:288:02
6Erik LingIK Hakarpspojkarna58:03+24:2010:06
7Egil LissmyrIFK Mora OK59:16+25:3310:19
8Albin GenbergUlricehamns OK1:10:10+36:2712:13

D14

4 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ZettervallKarlskrona SOK26:556:38
2Moa BergqvistKorsnäs IF OK27:35+0:406:48
3Sandra LingIK Hakarpspojkarna29:55+3:007:23
4Malin HållHJS-Vansbro OK32:31+5:368:01
5Tuva HolmströmOK Ravinen33:56+7:018:22
6Alva ErssonIFK Mora OK35:58+9:038:52
7Liv PaulerSkogslöparna44:25+17:3010:58
8Elin TheanderHaninge SOK54:46+27:5113:31
Tuva ÖstangårdGamleby OKej start
Elsa KaipeOK Kåreej start

H14

4 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus LammFrölunda OL29:497:21
2Helmer JöhnemarkStora Tuna OK30:00+0:117:24
3Martin ErikssonAnnebergs GIF31:30+1:417:46
4Jens FochsenWaxholms OK33:31+3:428:16
5Julius WiklundFalköpings AIK OK33:41+3:528:19
6Nils SwartzOK Orion34:01+4:128:23
7William OksvoldOK Kåre45:43+15:5411:17
8Ivar LissmyrIFK Mora OK51:08+21:1912:37
9Amund FlaskerudOL Toten-Troll55:45+25:5613:45
Axel GräfningsGrycksbo IF OKej start
Olle DalinOK Kåreej start

D12 Patrull

3 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma CarlssonKFUM Örebro OK43:1514:16
1Lovisa PihelOK Tisaren43:1514:16
Julie CasselsjöOK Kolmårdenej godkänd
Saga SehlerOK Kolmårdenej godkänd

D12

3 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilma DalinOK Kåre24:208:01
2Emma EngströmFinspångs SOK26:33+2:138:45
3Ida PaulerSkogslöparna26:56+2:368:53
4Wilma JonssonOK Tyr29:33+5:139:45
5Viola HolmströmOK Ravinen30:10+5:509:57
6Ellen MikaelssonForsa OK32:06+7:4610:35
7Julia EkOK Ravinen33:20+9:0011:00
8Alma JöhnemarkStora Tuna OK34:10+9:5011:16
9Greta SandvikAttunda OK41:35+17:1513:43

H12

3 030 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin NilssonSkogslöparna21:467:11
2Emil SkeppSävedalens AIK21:51+0:057:12
3Emil LingIK Hakarpspojkarna23:17+1:317:41
4Petter FochsenWaxholms OK24:05+2:197:56
5Oskar KaipeOK Kåre26:18+4:328:40
6Albin SvenssonFK Herkules28:46+7:009:29
7Walter OksvoldOK Kåre30:15+8:299:59
8Edvin WallnerAttunda OK30:49+9:0310:10
9Hugo DanielssonLycksele IF31:31+9:4510:24
10Hampus SahlénIF Hagen33:50+12:0411:09
11Arvid NordinLycksele IF33:55+12:0911:11
12Teodor JonssonSkarpnäcks OL33:57+12:1111:12
13Ivar MessingOK Älvsjö-Örby36:02+14:1611:53
14Mikael BergOK Enen37:48+16:0212:28
15Noah TyskOK Kåre39:50+18:0413:08
16Erik LundbackStora Tuna OK49:44+27:5816:24
17Olle VillmanHJS-Vansbro OK51:48+30:0217:05
18Manfred NordinLycksele IF57:45+35:5919:03
19Jakob EngströmHärnösands OK58:43+36:5719:22
Axel JohanssonHJS-Vansbro OKej start
Felix ÖhmanSkogslöparnaej start
Emil Li EklundStora Tuna OKej start
Joel HolmgårdKils OKej start
Johannes IsakssonOK Tyrej start
Malte GranefeltOK Tyrej start

H10 Patrull

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ture CarlssonKFUM Örebro OK28:3712:26
1Oskar PihelOK Tisaren28:3712:26

D10

2 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid SillénOK Linné19:278:27
2Agnes FeilSundsvalls OK19:54+0:278:39
3Allis SjödinOK Tisaren20:43+1:169:00
4Tyra FlinkFjärås AIK21:42+2:159:26
5Emmy TheanderHaninge SOK21:47+2:209:28
6Ella EngvallOK Kolmården23:21+3:5410:09
7Frida EkOK Ravinen25:03+5:3610:53
8Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK26:30+7:0311:31
9Lova JonssonSkarpnäcks OL32:21+12:5414:03
10Lilly Murtagh ÖstlinMariestads FK37:14+17:4716:11
11Ronia MarstonHemsedal IL1:03:11+43:4427:28

H10

2 300 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ZettervallKarlskrona SOK15:256:42
2Jonathan EngströmHärnösands OK17:07+1:427:26
3Herman EliassonSundsvalls OK18:29+3:048:02
4Malte AnderssonTrollhättans SOK18:41+3:168:07
5Erik KällTumba-Mälarhöjden OK19:37+4:128:31
6Olle GranefeltOK Tyr20:07+4:428:44
7Viktor LindgrenOK Kåre20:57+5:329:06
8Jakob WåhlströmIF Thor21:12+5:479:13
9Hampus DanielssonLycksele IF21:39+6:149:24
10Måns TroengOK Linné22:18+6:539:41
11Alfred PihelOK Tisaren23:13+7:4810:05
12Ossian NordinLycksele IF23:28+8:0310:12
13Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK23:40+8:1510:17
14Hugo RydbergUmeå OK25:08+9:4310:55
15Hilding MartinssonLerums SOK25:45+10:2011:11
16Elliot TyskOK Kåre26:57+11:3211:43
17Vide FlinkFjärås AIK28:46+13:2112:30
18Jonatan SahlénIF Hagen29:35+14:1012:51
19Emil ÖbergOK Hällen30:06+14:4113:05
20Erik TheanderHaninge SOK1:23:05+1:07:4036:07
Lowe EkströmOK Tyrej godkänd
Erik GräfningsGrycksbo IF OKej start

D35

6 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin DahlqvistOK Kåre48:427:28
2Annika ÖstmanDomnarvets GOIF49:24+0:427:35
3Sara JohanssonDomnarvets GOIF52:21+3:398:02
4Eva ElfvingDomnarvets GOIF52:46+4:048:06
5Karin EngvallOK Kolmården54:23+5:418:21
6Frida NeroGöteborg-Majorna OK58:32+9:508:59
7Linnea TroengOK Linné58:41+9:599:00
8Maria SahlénIF Hagen1:00:20+11:389:16
9Emelie HolmströmKamrat och IF KIF1:01:14+12:329:24
10Lena FlinkFjärås AIK1:16:41+27:5911:46
11Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK1:18:08+29:2612:00
12Linda WåhlströmIF Thor1:23:48+35:0612:52

H35

8 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik EngvallOK Kolmården57:426:46
2Karl LindgrenOK Kåre58:08+0:266:49
3Erik SandhOK Roxen58:39+0:576:53
4Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK1:02:15+4:337:18
5Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:02:34+4:527:21
6Jonas LundbergOK Renen1:03:32+5:507:27
7Jonatan SöderbergGävle OK1:05:02+7:207:38
8Nils NedforsOK Roxen1:13:26+15:448:37
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Jon PeterssonIK Hakarpspojkarnaej start
Hans BrolundOK Denselnej start

D40

5 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina GranefeltOK Tyr43:558:26
2Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK47:16+3:219:05
3Cecilia RydbergUmeå OK47:43+3:489:10
4Linda VennerlundGöteborg-Majorna OK52:58+9:0310:11
5Sara TimnerSundsvalls OK53:08+9:1310:13
6Sara ÖbergOK Hällen53:12+9:1710:13
7Jenny JohanssonKFUM Örebro OK54:59+11:0410:34
8Jenny WallnerAttunda OK56:35+12:4010:52
9Åsa PaulerSkogslöparna56:45+12:5010:54
10Anna-Karin BondessonFrosta OK58:25+14:3011:14
11Malin AnderssonUlricehamns OK1:07:46+23:5113:01
12Marlene HälldalSkogslöparna1:11:13+27:1813:41
13Caroline AnderssonTrollhättans SOK1:20:15+36:2015:25
Sofia LundbergOK Renenej start

H40

8 060 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Greger TyskOK Kåre49:156:06
2Per SjögrenKFUM Örebro OK51:20+2:056:22
3Anders OksvoldOK Kåre54:50+5:356:48
4Kalle DalinOK Kåre55:55+6:406:56
5Johan RydbergUmeå OK56:00+6:456:56
6Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK57:08+7:537:05
7Henrik WåhlströmIF Thor59:18+10:037:21
8Erik HarlénKFUM Örebro OK1:00:16+11:017:28
9Per OksvoldCentrum OK1:03:11+13:567:50
10Johan DanielssonLycksele IF1:06:52+17:378:17
11Ove OksvoldCentrum OK1:07:19+18:048:21
Mattias EklundOckelbo OKej godkänd
Anders JanssonGrycksbo IF OKej start

D45

4 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn NilssonOK Tyr33:127:03
2Annika JohanssonOK Tranan33:39+0:277:09
3Kristine Sollien FlaskerudOL Toten-Troll35:05+1:537:27
4Jenny BergOK Ravinen37:36+4:248:00
5Anna-Karin JonssonOK Orion39:53+6:418:29
6Anna EkOK Ravinen41:30+8:188:49
7Annika LundströmSundbybergs IK43:00+9:489:08
8Cecilia FochsenWaxholms OK45:33+12:219:41
9Marie-louise PerssonFK Herkules50:52+17:4010:49
10Therese HolmströmOK Ravinen52:23+19:1111:08
11Annika SundströmVästerås SOK53:40+20:2811:25
12Karolina AnderssonLänna IF56:45+23:3312:04
13Stina BorängSnättringe SK1:01:35+28:2313:06

H45

6 890 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Neil MarstonHemsedal IL44:006:23
2Henric BrohedeOK Tyr44:05+0:056:23
3Lars-Håkan BengtssonOK Tyr45:14+1:146:33
4Sven OlssonKorsnäs IF OK46:58+2:586:48
5Ola JodalGöteborg-Majorna OK48:11+4:116:59
6Per-Anders OlssonOckelbo OK48:24+4:247:01
7Jonas HälldalSkogslöparna54:05+10:057:50
8Thomas JosarpFK Friskus-Varberg54:10+10:107:51
9Ulrik MagnussonHalmstad OK57:01+13:018:16
10Mats HainkeSnättringe SK57:27+13:278:20
11Patrik JohanssonLerums SOK58:54+14:548:32
12Olle WindeliusFrosta OK59:12+15:128:35
13Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering59:26+15:268:37
14Trond FlaskerudOL Toten-Troll1:00:55+16:558:50
15Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:01:52+17:528:58
16Leif LindgrenLinköpings OK1:01:55+17:558:59
17Stefan SehlerOK Kolmården1:02:23+18:239:03
18Börje PerssonOK Ravinen1:03:18+19:189:11
19Johan EngströmHärnösands OK1:07:21+23:219:46
20Niklas SahlénIF Hagen1:09:44+25:4410:07
21Björn JanssonVäsby OK1:11:46+27:4610:24
22Johan SwartzOK Orion1:15:57+31:5711:01
23Robert CederholmLänna IF1:16:30+32:3011:06
24Daniel WallnerAttunda OK1:26:02+42:0212:29
25Anders GenbergUlricehamns OK1:31:00+47:0013:12
26Hans NykvistStora Tuna OK1:35:25+51:2513:50
27Stefan BergOK Enen1:40:12+56:1214:32
Christer CasselsjöOK Kolmårdenej start

D50

4 260 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hana TichovskaSK Praga36:078:28
2Karin ÖhlinSOK Aneby39:00+2:539:09
3Monica BomanGävle OK43:48+7:4110:16
4Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK44:17+8:1010:23
5Maria EngbergKorsnäs IF OK44:58+8:5110:33
6Berit GummusIFK Mora OK45:25+9:1810:39
7Annika JosefssonKarlskrona SOK46:45+10:3810:58
8Åsa AlsiöIF Hagen47:05+10:5811:03
9Anna StombergIF Hagen48:03+11:5611:16
10Marita HaglundBredareds IF48:42+12:3511:25
11Erica HållHJS-Vansbro OK51:32+15:2512:05
12Anna JöhnemarkStora Tuna OK52:21+16:1412:17
13Malin LammFrölunda OL53:01+16:5412:26
14Susanne JohannessonRonneby OK56:10+20:0313:11
15Annelie JohanssonOK Skärmen58:40+22:3313:46
16Åsa JosarpFK Friskus-Varberg1:01:42+25:3514:29
Lotta StålVästerbergslagens OLej start

H50

6 510 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola JernströmAvesta OK42:026:27
2Henrik BerlinOK Orion43:31+1:296:41
3Lars Håkan SandvikAttunda OK44:07+2:056:46
4Pontus JonssonOK Orion44:56+2:546:54
5Johan HallgrenBjursås OK45:16+3:146:57
6Thomas JohannessonRonneby OK47:48+5:467:20
7Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK49:36+7:347:37
8Björn ZettervallKarlskrona SOK58:09+16:078:55
9Anders PetterssonKarlskrona SOK58:33+16:318:59
10Tobias Den BraverOK Gränsen1:00:05+18:039:13
11Thomas AnderssonDalaportens OL1:02:07+20:059:32
12Nils EklöwOK Södertörn1:03:22+21:209:44
13Anders LammFrölunda OL1:04:03+22:019:50
14Cristian OlivestamVimmerby OK1:10:02+28:0010:45
15Mikael NilssonSkogslöparna1:10:08+28:0610:46
16Hans JonssonVäsby OK1:18:14+36:1212:01
Peter WilhelmssonKarlskrona SOKej godkänd
Pär StålVästerbergslagens OLej start
Kristofer ÖhmanSkogslöparnaej start
Bo WesterbergTrollhättans SOKej start
Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OKej start

D55

4 260 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK32:097:32
2Elisabet EnmarkGävle OK34:47+2:388:09
3Inger BergLinköpings OK35:56+3:478:26
4Ingela ErikssonGävle OK36:38+4:298:35
5Ingrid KensbyOK Tyr39:25+7:169:15
6Britta SahlinVänersborgs SK39:28+7:199:15
7Lena ErikssonElfsborg SOK41:21+9:129:42
8Lena SwartzOK Orion41:46+9:379:48
9Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF44:33+12:2410:27
10Pia VångellLinköpings OK47:22+15:1311:07
11Annlouise AlmqvistIFK Mora OK47:52+15:4311:14
12Karin HederskogJönköpings OK49:52+17:4311:42
13Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK52:52+20:4312:24
14Camilla RosénAnnebergs GIF53:35+21:2612:34
15Annika DavidssonVästerås SOK56:47+24:3813:19
16Anna AlbinssonIFK Mora OK58:14+26:0513:40
17Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK59:07+26:5813:52
18Kristine Ö TollefsenOK Øst59:22+27:1313:56
Anna GundSkattkärrs SOKej start

H55

5 640 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per BacklundOK Södertörn37:226:37
2Rikard ImarkTullinge SK37:38+0:166:40
3Niklas LöwegrenStora Tuna OK38:19+0:576:47
4Anders BergLinköpings OK38:53+1:316:53
5Bertil ÅkessonMarkbygdens OK39:21+1:596:58
6Mikael KindbornOK Hällen40:48+3:267:14
7Andreas GroteOLC SKOG Fribourg40:57+3:357:15
8Lars HolmgårdKils OK42:27+5:057:31
9Thomas JanssonOK Roslagen42:50+5:287:35
10Anders LundJärfälla OK44:46+7:247:56
11Mats JönssonKorsnäs IF OK47:33+10:118:25
12Ronny NordgrenSundbybergs IK47:49+10:278:28
13Lennart MyrehedVandrarringen48:51+11:298:39
14Göran HellgrenOK Södertörn48:52+11:308:39
15Anders EnmarkGävle OK49:12+11:508:43
16Bjørnar TollefsenOK Øst49:53+12:318:50
17Christer BorgGöteborg-Majorna OK51:13+13:519:04
18Ola IsakssonOK Tyr51:40+14:189:09
19Bosse HaglundBredareds IF52:10+14:489:14
20Mikael DavidssonVästerås SOK53:01+15:399:24
21Magnus WideFrölunda OL54:48+17:269:42
22Kalle ÖstgrenOK Kåre54:57+17:359:44
23Bosse WiggeDomnarvets GOIF55:19+17:579:48
24Ulf HamreforsVästerås SOK57:57+20:3510:16
25Mats KensbyOK Tyr1:05:48+28:2611:40
26Jörgen TheanderHaninge SOK1:12:31+35:0912:51
Björn AlbinssonIFK Mora OKej godkänd
Martin TichovskySK Pragaej godkänd
Ulf JungstrandOK Skogsfalkenej start

D60

4 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kane AnderssonIFK Mora OK34:488:40
2Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK34:52+0:048:41
3Agneta OlivestamVimmerby OK35:53+1:058:56
4Elisabeth ÖströmOK Tyr43:35+8:4710:52
5Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren54:09+19:2113:30
6Gudrun PerssonHallstahammars OK59:34+24:4614:51
6Catharina KarlssonTrollhättans SOK59:34+24:4614:51
8Marianne RuppOLG Thun1:00:15+25:2715:01
9Kerstin SvenssonTrollhättans SOK1:01:02+26:1415:13
Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OLej start

H60

4 950 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BjörklundSävedalens AIK41:168:20
2Jörgen KarlssonAttunda OK42:13+0:578:31
3Jan GottfridssonNorbergs OK43:04+1:488:42
4Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK43:57+2:418:52
5Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping44:16+3:008:56
6Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK47:10+5:549:31
7Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF47:22+6:069:34
8Christer KlintGöteborg-Majorna OK47:40+6:249:37
9Roland NorellSöders-Tyresö50:01+8:4510:06
10Tomas VångellLinköpings OK55:22+14:0611:11
11Knut EngenRaumar Orientering55:26+14:1011:11
12Torbjörn BergmanSnättringe SK56:37+15:2111:26
13Jan LundgrenLinköpings OK57:11+15:5511:33
14Frede ScheyeHerlufsholm OK1:01:48+20:3212:29
15Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:03:42+22:2612:52
Håkan ForsmanRonneby OKej start
Torben SeirHSOK.dkej start

D65

4 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK53:4013:22
2Monica SvärdOK Klemmingen55:23+1:4313:48
3Gullan AnderssonVästerås SOK55:48+2:0813:54
4Annika NorströmHallstahammars OK58:05+4:2514:29
5Catherine DawsonGafanhori1:06:17+12:3716:31
6Lena LindgrenOK Järnbärarna1:45:59+52:1926:25
Maud Göthe LundgrenLinköpings OKej godkänd

H65

4 800 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Ola KarlssonOK Njudung37:317:48
2Olov ÖströmOK Tyr40:05+2:348:21
3Anders Stefan VestlundOK Kåre40:21+2:508:24
4Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF41:47+4:168:42
5Nils-Erik BosselÄlvdalens IF OK43:00+5:298:57
6Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK45:18+7:479:26
7Lars ÖstlinOK Milan45:20+7:499:26
8Mats AnderssonSelånger SOK47:53+10:229:58
9Per Erik FogelVästerås SOK49:38+12:0710:20
10Gunnar MunkteliusSurahammars SOK51:21+13:5010:41
11Jan LindgrenOK Södertörn54:48+17:1711:25
12Sven LarssonSärna SK55:04+17:3311:28
13Kent BergendahlNyköpings OK55:27+17:5611:33
14Kent ErikssonLerums SOK56:01+18:3011:40
15Matts BjörkeSöders-Tyresö56:14+18:4311:42
16Olle BohmanHjärnarps OL1:01:10+23:3912:44
17Michael FrenzelLOK Berlin1:02:08+24:3712:56
18Jan-Eric HellgrenNorbergs OK1:04:42+27:1113:28
19Inge HultmanKovlands IF1:21:40+44:0917:00
20Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:45:37+1:08:0622:00
Juergen ZiescheLOK Berlinej godkänd

D70

3 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK34:1711:07
2Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK36:53+2:3611:58
3Ulla LingJönköpings OK46:21+12:0415:02
4Annie GunnarstorpOK Motala48:05+13:4815:36
5Ewa NordlundLänna IF50:00+15:4316:14
6Ingrid TengelandIK Gandvik1:08:19+34:0222:10
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIFej godkänd

H70

4 310 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan KällmanNorbergs OK40:359:24
2Leif NordlundLänna IF43:22+2:4710:03
3Bengt BjörkÅrsunda IF44:25+3:5010:18
4Karl MatschOK Kåre45:40+5:0510:35
5Christer SandhOK Roxen46:24+5:4910:45
6Ulf KjellinOK Hedströmmen47:10+6:3510:56
7Roy DawsonGafanhori49:01+8:2611:22
8Lennart LindgrenOK Järnbärarna49:03+8:2811:22
9Paul TaylorCleveland Orienteering Klub49:26+8:5111:28
10Sture GrytheimElfsborg SOK51:18+10:4311:54
11Sven PihlEnköpings AIF52:06+11:3112:05
12Håkan NilssonMalmö OK53:04+12:2912:18
13Åke HöglundTimrå SOK55:00+14:2512:45
14Göran SvärdOK Klemmingen55:12+14:3712:48
15Roland NilssonSOK Viljan57:49+17:1413:24
16André StraussOLG Thun1:03:55+23:2014:49
17Tommy HeldFK Åsen1:04:37+24:0214:59
18Per-Olof FernbergIS Skanne1:08:46+28:1115:57
19Ingemar WidénKFUM Örebro OK1:11:13+30:3816:31
Per-Erik WåhlbergOK Linnéej godkänd
Lars PerssonOK Kompassenej godkänd
Bo-Göran GunnarssonRydboholms SKej start

D75

3 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK40:2913:08
2Kerstin JohanssonMarkbygdens OK46:30+6:0115:05
3Birgitta JohanssonKristinehamns OK48:22+7:5315:42
4Gunborg WestinLeksands OK51:16+10:4716:38
5Ulla NilssonSOK Viljan1:10:21+29:5222:50

H75

3 440 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erland LingJönköpings OK38:3011:11
2Runo JohanssonKristinehamns OK40:04+1:3411:38
3Johnny BrandtHällefors OK44:41+6:1112:59
4Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik45:41+7:1113:16
5Sören AnderssonJärbo OK45:52+7:2213:20
6Olle AnderssonIFK Mora OK46:41+8:1113:34
7John VallinOK Hedströmmen48:50+10:2014:11
8Lars TuvessonUlricehamns OK49:57+11:2714:31
9Uno BergOK Motala50:46+12:1614:45
10Gunnar BengtssonSundsvalls OK52:15+13:4515:11
11Harald WibyeOK Moss58:41+20:1117:03
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OKej start
Hans L AnderssonVästerbergslagens OLej start
Sverre JonssonOK Ravinenej start

D80

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro VallinKungälvs OK1:41:2934:59

H80

3 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JanssonSkattkärrs SOK49:3516:05
2Bo LöwegrenVästerås SOK55:31+5:5618:01
3Holger PerssonOK Eken1:05:46+16:1121:21
4Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:46:05+56:3034:26

D85

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK1:06:1122:49

U1

2 330 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julius DahlbergIK Jarl Rättvik19:018:09
2Lukas ÖbergOK Hällen19:48+0:478:29
3Agnes LundqvistSol Tranås20:20+1:198:43
4Siri EngvallOK Kolmården21:00+1:599:00
5Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK21:23+2:229:10
6Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK21:28+2:279:12
7Svante LindbergIFK Göteborg Orientering21:46+2:459:20
8Gabriel HovstadiusUppsala 23:00+3:599:52
9Vera LindbergIFK Göteborg Orientering23:17+4:169:59
10Hilda ElfvingDomnarvets GOIF23:56+4:5510:16
11Noel ÖstmanSmedjebackens OK24:31+5:3010:31
12Lukas HovstadiusUppsala 25:09+6:0810:47
13Hanna WåhlströmIF Thor25:11+6:1010:48
14Daniel GunnarssonSG 9725:14+6:1310:49
15Tuva SandhOK Roxen26:38+7:3711:25
16Ida LindgrenOK Kåre27:14+8:1311:41
17Ella Ok Sun Strålenstam PakKalmar OK27:16+8:1511:42
18Helmer Malmström HöijOK Linné27:51+8:5011:57
19Folke NedforsOK Roxen28:41+9:4012:18
20Arvid EmanderStigmännen Karlshamns OK31:07+12:0613:21
21Ella SandhOK Roxen31:22+12:2113:27
22Signe JohanssonOK Gynge35:02+16:0115:02
23Agnes PerssonOckelbo OK36:03+17:0215:28
24Adelia NordinLycksele IF36:29+17:2815:39
25Selma ElghKöping-Kolsva OK39:56+20:5517:08
26Simon JohanssonOK Gynge40:41+21:4017:27
27Finn HansskeKils OK42:17+23:1618:08
28Moa Bligård VennerlundGöteborg-Majorna OK42:32+23:3118:15
29Lotta HansskeKils OK42:52+23:5118:23
30Charlieze RydqvistÄlvdalens IF OK43:50+24:4918:48
31Anton LundbergOK Renen44:14+25:1318:59
32Ilon HolmströmOK Ravinen45:24+26:2319:29
33Marcus HolmgrenNässjö OK46:23+27:2219:54
34Milo HogartKamrat och IF KIF46:27+27:2619:56
35Gustav Malmström HöijOK Linné46:31+27:3019:57
36Eskil LöfåsDomnarvets GOIF48:14+29:1320:42
37Molly EklöfOK Milan49:42+30:4121:19
38Julia Öjebo- LöfKFUM Örebro OK55:15+36:1423:42
Olle DahlqvistOK Kåreej start
Märta OlssonOckelbo OKej start

U2

2 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron LundqvistSol Tranås20:388:58
2Lars FlaskerudOL Toten-Troll26:38+6:0011:34
3Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK27:20+6:4211:53
4Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg27:32+6:5411:58
5Eric Song-Young Strålenstam PakKalmar OK35:43+15:0515:31
6Vide MessingOK Älvsjö-Örby38:02+17:2416:32
7Tove DahlqvistOK Kåre38:04+17:2616:33
8Ida OlssonOckelbo OK38:59+18:2116:56
9Agnes LübckeOK Ravinen49:50+29:1221:40
10Emmy PerssonOckelbo OK55:13+34:3524:00
11Nils ÖjeboKFUM Örebro OK1:03:09+42:3127:27
Elin BrolinOckelbo OKej start
Linnea BrolinOckelbo OKej start
Amelia Li EklundStora Tuna OKej start

Öppen 1

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger BjörkÅrsunda IF29:3412:51
2Sara BlomRehns BK39:21+9:4717:06
3Ella Öjebo LöfKFUM Örebro OK42:36+13:0218:31

Öppen 3

3 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HållHJS-Vansbro OK31:5510:32
2Agnes BerlinKarlskrona SOK38:01+6:0612:32
3Camilla BjörkgrenKlubblös40:30+8:3513:21
4Stina VillmanHJS-Vansbro OK42:25+10:3013:59
5Sara JohanssonIdrefjällens OK45:14+13:1914:55
6Linda NilssonIdrefjällens OK45:16+13:2114:56
7Laila VillmanHJS-Vansbro OK46:40+14:4515:24
8Maja VillmanHJS-Vansbro OK47:27+15:3215:39
9Karin B. Andersson IF Hagen50:27+18:3216:39
10Felix SlagbrandVästerås SOK53:44+21:4917:44
11Linda SlagbrandVästerås SOK54:28+22:3317:58
12Malin SehlerOK Kolmården56:13+24:1818:33
13Elisabeth ErikssonOK Milan1:03:28+31:3320:56
14Linus JernströmAvesta OK1:04:03+32:0821:08
15Margareta HeldFK Åsen1:04:32+32:3721:17
16Anna Wiren1:08:54+36:5922:44
17Gunilla HamreforsVästerås SOK1:29:40+57:4529:35
Anders EklundStora Tuna OKej start
Daniel PerssonOckelbo OKej start
Lena WesterbergTrollhättans SOKej start
Oskar WesterbergTrollhättans SOKej start

Öppen 4

4 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda WiklundFalköpings AIK OK45:479:26
2Elin HerrmannFalköpings AIK OK45:51+0:049:27
3Jakob OlssonOckelbo OK48:48+3:0110:03
4Matilda RuusÅsarna IK56:08+10:2111:34
5Kristina BerlinKarlskrona SOK58:51+13:0412:08
6Susanna LindströmNjurunda OK1:00:36+14:4912:29

Öppen 5

3 640 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per NylanderOK Kåre32:318:55
2Stefan HogartKamrat och IF KIF32:52+0:219:01
3Viktor LundmarkBorlänge34:04+1:339:21
4Elias BuskeGröndal34:24+1:539:27
5Marcus ArnoldssonVästerås SOK34:31+2:009:28
6Emil LundmarkBorlänge40:15+7:4411:03
7Marie JohanssonOK Gynge47:08+14:3712:56
8Helena LindbergIKF Göteborg48:13+15:4213:14
9Anna Martinsson-KarlssonAttunda OK49:11+16:4013:30
10Sarah StrålenstamKalmar OK51:46+19:1514:13
11Kenneth LjungbergNyköpings OK54:12+21:4114:53
12Stefan NordinLycksele IF56:40+24:0915:34
13Maria DanielssonLycksele IF58:26+25:5516:03
14Sofia Kjellberg LindgrenOK Kåre59:20+26:4916:18
15Åsa HallanderCentrum OK59:59+27:2816:28
16Karin GustafssonForsa OK1:04:28+31:5717:42
17Klara MartinssonLerums SOK1:06:36+34:0518:17
18Martin HovstadiusUppsala 1:13:20+40:4920:08
19Marie WideFrölunda OL2:00:48+1:28:1733:11
Linus SjödénÄlvdalens IF OKej godkänd
Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOKej godkänd
Emma KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Albin MalmgrenOckelbo OKej start
Jenny ÖhmanSkogslöparnaej start

Öppen 7

3 080 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven LarssonGöteborgs SK23:377:40
2Joel LarssonKöping-Kolsva OK26:45+3:088:41
3Jan WiklundFalköpings AIK OK26:59+3:228:45
4Kristina HederskogJönköpings OK28:26+4:499:13
5Karin StålAvesta OK29:09+5:329:27
6Kenneth JohanssonOK Tranan29:56+6:199:43
7Rikard FlinkFjärås AIK30:20+6:439:50
8Pernilla BlomRehns BK30:39+7:029:57
9Sigrid LarssonSärna SK31:50+8:1310:20
10Erik ÖjebomKFUM Örebro OK31:59+8:2210:23
11Ove PetterssonÄlvdalens IF OK33:04+9:2710:44
12Zuzana MacúchováDomnarvets GOIF33:35+9:5810:54
13Sandra BurénKöping-Kolsva OK34:26+10:4911:10
14Mats SporreStora Tuna OK35:00+11:2311:21
15Pia ÖstangårdGamleby OK35:14+11:3711:26
16Roger LarssonOK Kåre36:14+12:3711:45
17Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin36:40+13:0311:54
18Ylva FornanderCentrum OK36:42+13:0511:54
19Tina LindgrenLinköpings OK37:15+13:3812:05
20Emmy LindgrenLinköpings OK37:17+13:4012:06
21Per-Henrik EngbergKorsnäs IF OK38:34+14:5712:31
22Bo LindkvistKöping-Kolsva OK39:23+15:4612:47
23Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen39:25+15:4812:47
24Conny SahlinVänersborgs SK39:38+16:0112:52
25Bo AnderssonVästerås SOK39:52+16:1512:56
26Andreas AppelbringOK Milan40:08+16:3113:01
27Kent HolmgrenNässjö OK40:12+16:3513:03
28Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK40:36+16:5913:10
29Kristin KensbyOK Tyr40:58+17:2113:18
30Hans Pettersson41:36+17:5913:30
31Eva PålssonIFK Mora OK41:39+18:0213:31
32Mia GustafssonOK Kåre43:27+19:5014:06
33Ludvig SigrandOK Södertörn43:57+20:2014:16
34Sofia Rolén EkströmOK Tyr44:57+21:2014:35
35Tommy HallménVingåkers OK46:14+22:3715:00
36Kerstin ImarkTullinge SK46:20+22:4315:02
37Annica LübckeOK Ravinen47:41+24:0415:28
38Mirja MikolainenVAHA48:42+25:0515:48
39Linda HarlénKFUM Örebro OK49:15+25:3815:59
40Matti MikolainenVAHA49:17+25:4016:00
41Hans AnderssonIK Gandvik50:03+26:2616:15
42Olle RingRonneby OK50:24+26:4716:21
43Lars RenbergGöteborg Radio Orientering50:52+27:1516:30
44Lisa JonassonÄlvdalens IF OK54:44+31:0717:46
45Annika TollefsenOK Øst55:07+31:3017:53
46Ulrika LarssonLidköpings VSK56:11+32:3418:14
47Lotta LarssonVästerbergslagens OL1:01:46+38:0920:03
48Kerstin ErikssonOK Kåre1:01:54+38:1720:05
48Hans PeterssonHallstahammars OK1:01:54+38:1720:05
50Hillevi SjöbomNjurunda OK2:12:57+1:49:2043:09
Marie-Louise KaipeOK Kåreej godkänd
Minna SeirHSOK.dkej start

Öppen 8

4 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt HansskeKils OK38:008:05
2Mattias AnderssonIK Gandvik38:22+0:228:09
3Sophie NilssonHjärnarps OL40:57+2:578:42
4Hanna GustafssonOK Kåre46:46+8:469:57
5Patrik GustafssonVästerbergslagens OL49:18+11:1810:29
6Laura Csucs-FenyvesiIFK Mora50:21+12:2110:42
7Lennart CedervärnUlricehamns OK50:35+12:3510:45
8Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF50:55+12:5510:50
9Sara LissmyrIFK Mora OK51:11+13:1110:53
10Edo DrenthHelsingborgs SOK54:24+16:2411:34
11Andreas BergLinköpings OK54:56+16:5611:41
12Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:02:36+24:3613:19

Öppen 9

8 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik PerssonDomnarvets GOIF55:086:50
2Martin JönssonFK Friskus-Varberg56:00+0:526:56
3Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK1:06:09+11:018:12
4Helena AnderssonFK Friskus-Varberg1:06:54+11:468:18
5Martin SigrandOK Södertörn1:08:57+13:498:33
6Tord HederskogJönköpings OK1:09:45+14:378:39
7Klaus CsúcsIFK Mora OK1:10:06+14:588:41
8Thomas NilssonStora Tuna IK SK1:26:23+31:1510:43
9Martin StålSödertälje-Nykvarn OF2:18:38+1:23:3017:12
Christer IvarssonOK Södertörnej godkänd
Jörgen GranefeltOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser