Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkloppet
Arrangörsorganisation: Tjalve IF Norrköping
Datum: lördag 15 december 2018

Bana A (5,5 km)

5 490 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping41:147:30
2Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping43:31+2:177:55
3Stella RosengrenTjalve IF Norrköping43:51+2:377:59
4Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping45:07+3:538:13
5Filip JounotTjalve IF Norrköping45:41+4:278:19
6Göran BlombergTjalve IF Norrköping48:04+6:508:45
7Lena MalmströmTjalve IF Norrköping51:57+10:439:27
8Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping52:05+10:519:29
9Johan DahmTjalve IF Norrköping56:08+14:5410:13
10Peter HagströmTjalve IF Norrköping59:43+18:2910:52

Bana B (3,5 km)

3 460 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus BranderTjalve IF Norrköping23:196:44
2Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping27:43+4:248:00
3Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping33:27+10:089:40
4Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping34:34+11:159:59
5Lena FröbergTjalve IF Norrköping35:31+12:1210:15
6Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping35:42+12:2310:19
7Vincent DahmTjalve IF Norrköping35:52+12:3310:21
8Göran BrattgårdTjalve IF Norrköping36:33+13:1410:33
9Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping37:05+13:4610:43
10Hillevi LuksTjalve IF Norrköping39:45+16:2611:29
11Harris BrandeTjalve IF Norrköping41:05+17:4611:52
12Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping41:16+17:5711:55
13Veronica NuijaTjalve IF Norrköping42:04+18:4512:09
14Gerd HagströmTjalve IF Norrköping42:29+19:1012:16
15Conny BerggrenTjalve IF Norrköping43:24+20:0512:32
Oskar ReuteråsTjalve IF Norrköpingej start

Bana C (2,5 km)

2 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Timbastian BranderTjalve IF Norrköping16:477:14
2Adam LundbyTjalve IF Norrköping23:05+6:189:56
3Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping27:28+10:4111:50
4Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköping29:01+12:1412:30
5Jessica LundbyTjalve IF Norrköping29:03+12:1612:31
6Benjamin LuksTjalve IF Norrköping32:28+15:4113:59
7Mats K LuksTjalve IF Norrköping32:31+15:4414:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser