Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM lång
Arrangörsorganisation: OK Storsjön
Datum: lördag 2 februari 2019

D21

8 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie OhlssonFältjägarnas IF59:127:01
2Sofia LevinUmeå OK1:26:32+27:2010:16
3Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK1:28:56+29:4410:33
4Kristina LarssonÖstersunds OK1:40:11+40:5911:53
Christine HägglundKlubblösej start

H21

9 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Ove BergqvistFältjägarnas IF1:02:556:26
2Ulf LindqvistÖstersunds OK1:05:57+3:026:45
3Johan NilssonÖstersunds OK1:30:52+27:579:18
Marcus AmrénÖstersunds OKej start

D14

4 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindqvistÖstersunds OK38:049:21

H14

4 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore HambergÖstersunds OK46:4511:29
2Elias HalvarssonÖstersunds OK57:11+10:2614:02

D35

6 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria HalvarssonÖstersunds OK57:209:26
2Camilla HambergÖstersunds OK1:18:16+20:5612:53

H35

8 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar HagqvistFrösö IF1:11:258:28
2Magnus JohanssonÅre OK1:25:06+13:4110:06

D45

5 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Hedström RingvallÖstersunds OK52:539:59
2Åsa LindqvistÖstersunds OK57:22+4:2910:50

D55

4 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla GillströmÖstersunds OK51:2012:36
2Eva BohmOK Vildhussen51:35+0:1512:40

H55

5 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans ÅgrenÖstersunds OK47:368:59
2Anders ErikssonFrösö IF48:34+0:589:10
Kjell-Erik SahlinOK Vildhussenej godkänd

D65

3 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin SunnerheimÖstersunds OK41:4513:49
2Helene WiknerOK Storsjön55:35+13:5018:24
Ingeborg DanielssonÖstersunds OKej godkänd
Eivor LindgrenBrunflo IFej godkänd

H65

4 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran NilssonOK Vildhussen40:299:56
2Ove HemmingssonBrunflo IF40:35+0:069:58
3Ola LindgrenÖstersunds OK43:52+3:2310:46
4Tom BrantheimÖstersunds OK49:40+9:1112:12
5Lars SahlénÖstersunds OK52:48+12:1912:58
6Bengt JonssonÖstersunds OK1:01:21+20:5215:04

H75

3 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt HannersjöÖstersunds OK36:4012:08
2Jonas JohanssonÖstersunds OK37:22+0:4212:22

U2

2 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid OhlssonOK Storsjön53:4120:43
2Grete OhlssonOK Storsjön53:43+0:0220:44

Öppen 3

4 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Crister LöfgrenÖstersunds OK51:3812:41
2Helena FagerlundRödöns Sportklubb52:45+1:0712:57
3Tomas WaldebäckÖstersunds OK55:47+4:0913:42
4Erik HedströmÖstersunds OK1:13:04+21:2617:57
5Per-Anders HedströmÖstersunds OK1:13:08+21:3017:58

Öppen 4

6 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Beatrice AlmÖrnsköldsviks OK1:24:0213:50
2Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK1:38:13+14:1116:10

Öppen 6

8 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Peter JohnssonSelånger SOK1:33:4011:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser