Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Annandagssprinten (anmälan endast på tävlingsdagen)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Annandagssprinten (anmälan endast på tävlingsdagen)
Arrangörsorganisation: Vimmerby OK
Datum: onsdag 26 december 2018

A

5 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian EnbergLinköpings OK30:356:07
2Rasmus ArfwedsonFrölunda OL32:17+1:426:27
3Andreas EklundGöteborg-Majorna OK33:19+2:446:39
4Martin HedHultsfreds OK33:59+3:246:47
5Anders NilssonVimmerby OK34:52+4:176:58
6Tony ZetterströmMålilla OK35:24+4:497:04
7Rickard DanielssonVimmerby OK36:01+5:267:12
8Linus KarlssonMålilla OK36:38+6:037:19
9Patrik ArvidssonVimmerby OK36:51+6:167:22
10Josephine AntonssonVimmerby OK38:26+7:517:41
11Fredrik AntonssonVimmerby OK38:31+7:567:42
12Daniel AxelssonMålilla OK39:18+8:437:51
13Gunnar KarlssonMålilla OK40:49+10:148:09
14Anneli ArvidssonVimmerby OK40:52+10:178:10
15Camilla MatanovicVästerviks OK44:10+13:358:50
16Martin SnickarsVimmerby OK44:30+13:558:54
17Kenneth AntonssonVimmerby OK44:33+13:588:54
18Zebastian ArfwedsonFrölunda OL45:26+14:519:05
Erik KarlssonOK Ravinenej godkänd

B

3 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella JönssonEj klubbansluten29:447:49
2Rickard JönssonEj klubbansluten29:47+0:037:50
3Julia ArvidssonVimmerby OK31:41+1:578:20
4Leif AxelssonMålilla OK34:06+4:228:58
5Karina SvenssonVimmerby OK35:52+6:089:26
6Ann-Sofie FalkVimmerby OK37:04+7:209:45
7Agneta OlivestamVimmerby OK38:28+8:4410:07
8Sabina HedHultsfreds OK41:26+11:4210:54
9Anders RönbergEj klubbansluten52:09+22:2513:43
10Lars PettersonVimmerby OK53:55+24:1114:11
11Moa ErlandssonVimmerby OK54:00+24:1614:12
12Elias HedHultsfreds OK1:03:37+33:5316:44
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKej godkänd

C

1 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noa SnickarsVimmerby OK15:0210:44
2Ingrid SnickarsVimmerby OK16:24+1:2211:42
2Nora SvenssonVimmerby OK16:24+1:2211:42
4Elin SvenssonVimmerby OK17:08+2:0612:14
5David MatanovicVästerviks OK20:19+5:1714:30
6Torbjörn SvenssonVimmerby OK21:32+6:3015:22
7Alice MatanovicVästerviks OK30:40+15:3821:54
8Elisabeth DanielssonVimmerby OK43:21+28:1930:57
9Frida DanielssonVimmerby OK43:42+28:4031:12
10Gabriel BackmanKlubblös43:43+28:4131:13
Ellen HedHultsfreds OKej godkänd
Mario MatanovicVästerviks OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser