*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för SkidO, Umeå OK, VOF-cup, #4, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, Umeå OK, VOF-cup, #4, medel
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: söndag 3 februari 2019

D21

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara YngvessonUmeå OK27:436:45
2Elsa AnderssonDomnarvets GOIF28:57+1:147:03
3Lea EdvardssonUmeå OK39:56+12:139:44
4Ester LaudonVännäs OK41:51+14:0810:12
Thea WennbergSkellefteå OKej godkänd

H21

7 410 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ErikssonUmeå OK43:285:51
2Mikael LindmarkSkellefteå OK43:41+0:135:53
3Henrik PerssonUmeå OK45:25+1:576:07
4Mattias NyströmUmeå OK45:42+2:146:10
5Andreas LundholmUmeå OK48:39+5:116:33
6Pär NorénVännäs OK49:13+5:456:38
7Hans PerssonIFK Umeå50:51+7:236:51
8Tomas PerssonSkellefteå OK54:45+11:177:23
9Mattias JohanssonUmeå OK1:04:45+21:178:44
Johan RydbergUmeå OKej godkänd
Hans-Erik CarlborgIFK Umeåej start

H16

4 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ErikssonUmeå OK25:286:12
2Isak LundholmUmeå OK26:06+0:386:21
3Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK31:10+5:427:36
Oskar ÅdahlUmeå OKej start

D14

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LundholmUmeå OK24:348:28
2Tuva SirviöUmeå OK30:59+6:2510:41
Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OKej start
Ebba SamuelssonUmeå OKej start

H12

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas ErikssonUmeå OK30:4412:41
2Frans PerssonSkellefteå OK31:18+0:3412:56
Axel SamuelssonUmeå OKej start

D40

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Karin NilssonUmeå OK25:318:47
2Cecilia RydbergUmeå OK26:47+1:169:14
3Åsa BäckstrandUmeå OK30:02+4:3110:21
4Agneta FriesUmeå OK30:25+4:5410:29
5Cecilia HenfridssonUmeå OK34:30+8:5911:53
6Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK39:29+13:5813:36
7Emma LundholmUmeå OK47:06+21:3516:14
Maria VredinIFK Umeåej start

H40

4 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan KärrlanderUmedalens IF32:518:00
2Patrik WennbergSkellefteå OK38:22+5:319:21
Jonas HälldalSkogslöparnaej start
Mattias LindmarkRobertsfors IKej start

D60

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena StenbergIFK Umeå37:1015:21

H60

2 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clas FriesUmeå OK24:418:30
2Berndt StenbergIFK Umeå28:16+3:359:44
3Tjelvar OtterbjörkUmeå OK28:36+3:559:51
4Terho NevalainenUmeå OK36:12+11:3112:28
5Hans-Erik GrenholmWilhelmina OK40:51+16:1014:05
Mats KlingvallUmeå OKej godkänd

Öppen 1

2 420 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elmer NordlanderHärnösands OKej start

Öppen 3

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid AlmkvistRöbäcks SK43:5015:06
2Katarina NormanOBbola ik44:21+0:3115:17
3Linda BrynolfssonUmeå OK50:20+6:3017:21
4Linn WennbergSkellefteå OK51:47+7:5717:51
5Elina Lingbro DömstedtUmeå OK1:05:42+21:5222:39

Öppen 5

4 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas NorströmSkellefteå OK35:598:46
2Mikael YngvessonRobertsfors IK37:50+1:519:13
3Jakob NilssonUmeå OK41:32+5:3310:07
4Åke StrömbergStöcksjö IS1:05:15+29:1615:54
Mattias NordlanderHärnösands OKej godkänd
Sarah DjärvHärnösands OKej godkänd

Öppen 7

7 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SamuelssonUmeå OK55:117:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser