Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, IFK Umeå, VOF-cup, #1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, IFK Umeå, VOF-cup, #1, medel
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: söndag 20 januari 2019

D21

5 880 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabel SalénIFK Mora OK29:575:05
2Linda LindkvistIK Jarl Rättvik30:38+0:415:12
3Frida SandbergSäterbygdens OK33:04+3:075:37
4Evelina WickbomI 19 IF33:12+3:155:38
5Klara YngvessonUmeå OK33:38+3:415:43
6Kerstin LarssonIFK Umeå39:50+9:536:46
7Elisabeth FriesUmeå OK47:20+17:238:02
8Kajsa DahlbergIFK Umeå48:10+18:138:11
9Lea EdvardssonUmeå OK50:32+20:358:35
10Ester LaudonVännäs OK51:03+21:068:40
11Sonja PalmHJS-Vansbro OK52:16+22:198:53
12Amelie JosefssonSkogslöparna54:50+24:539:19
13Thea WennbergSkellefteå OK56:14+26:179:33
14Beatrice AlmÖrnsköldsviks OK1:13:56+43:5912:34
Lilian PalmHJS-Vansbro OKej start

H21

9 240 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BlomgrenUmeå OK41:384:30
2Markus LundholmOK Renen44:13+2:354:47
3Erik SilfverIFK Umeå44:23+2:454:48
4Sixten WalheimRobertsfors IK44:55+3:174:51
5Mattias NyströmUmeå OK49:16+7:385:19
6Isak LundholmUmeå OK53:44+12:065:48
7Johannes EklöfIF Hallby SOK53:54+12:165:50
8Hans PerssonIFK Umeå54:03+12:255:50
9Tomas PerssonSkellefteå OK1:07:26+25:487:17
10Jakob OdebladIFK Umeå1:08:11+26:337:22
11Jakob NilssonUmeå OK1:17:30+35:528:23
Zeb PalmHJS-Vansbro OKej godkänd
Andreas LundholmUmeå OKej godkänd
Rasmus ErikssonUmeå OKej start

H16

5 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas SvenssonSK Björnen50:269:55

D14

3 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LundholmUmeå OK30:108:20
2Tyra LarssonIFK Umeå32:44+2:349:02
3Tuva SirviöUmeå OK35:03+4:539:40
4Ebba SamuelssonUmeå OK43:12+13:0211:56
5Emmy KärrlanderUmedalens IF48:28+18:1813:23
6Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK1:14:20+44:1020:32

H14

3 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto TimbyUmeå OK22:556:19
2Edvard SvenssonSK Björnen37:33+14:3810:22

H12

2 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel SamuelssonUmeå OK14:576:49
2Frans PerssonSkellefteå OK17:35+2:388:01
3Hugo DanielssonLycksele IF18:53+3:568:37
4Oskar JonssonRobertsfors IK19:16+4:198:47
5Ted LindmarkRobertsfors IK24:20+9:2311:06
Lukas ErikssonUmeå OKej start

D40

5 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Karin NilssonUmeå OK39:447:49
2Emma LundholmUmeå OK46:12+6:289:05
3Agneta FriesUmeå OK47:23+7:399:19
4Åsa BäckstrandUmeå OK49:28+9:449:44
5Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK1:15:09+35:2514:47
Anette PalmHJS-Vansbro OKej godkänd

H40

5 880 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven PerssonÅrsunda IF37:386:24
2Fredrik SamuelssonUmeå OK42:22+4:447:12
3Mattias LindmarkRobertsfors IK44:47+7:097:36
4Niklas TimbyUmeå OK46:17+8:397:52
5Stefan KärrlanderUmedalens IF49:37+11:598:26
6Patrik WennbergSkellefteå OK54:03+16:259:11
7Hjalmar LaudonVännäs OK58:13+20:359:54
Per-Johan JosefssonSkogslöparnaej godkänd

H60

5 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn YttergrenStöcksjö IS41:448:12
2Clas FriesUmeå OK42:21+0:378:20
3Terho NevalainenUmeå OK45:29+3:458:57
4Lars SjölanderHärnösands OK46:48+5:049:12
5Tjelvar OtterbjörkUmeå OK47:20+5:369:19
6Jan-Ivar FlodinLugnviks IF47:53+6:099:25
7Gunnar TigerUmeå OK51:05+9:2110:03
8Hans-Erik GrenholmWilhelmina OK1:00:58+19:1412:00
9Håkan ErikssonUmeå OK1:21:22+39:3816:01
10Mats KlingvallUmeå OK1:21:52+40:0816:06

Öppen 1

2 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel LarssonIFK Umeå24:2911:10
2Hampus DanielssonLycksele IF33:24+8:5515:15
3Matilde RobergeIFK Umeå33:27+8:5815:16
4Manfred ÅgrenIFK Umeå40:05+15:3618:18
5VIKTOR NILSSONIFK Umeå52:36+28:0724:01
6Iris ÅgrenIFK Umeå53:19+28:5024:20

Öppen 3

3 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BuchtUmeå OK40:5511:18
2Linda BrynolfssonUmeå OK48:45+7:5013:28
3Lina ThorsUmeå OK59:51+18:5616:31
4Ella LindmarkRobertsfors IK1:08:46+27:5118:59
Josy Ter BeekUmeå OKej godkänd
Vigon BerggrundUmeå OKej start

Öppen 5

5 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan DanielssonLycksele IF38:387:36
2Håkan BlomgrenStora Tuna OK44:09+5:318:41
3Matts AnderssonOK Ravinen50:12+11:349:52
4Linda SandbladUmeå OK50:42+12:049:58
5Erika TimbyUmeå OK51:07+12:2910:03
6Tilda AnderssonOK Ravinen52:59+14:2110:25
7Björn ElfvingUmeå OK58:47+20:0911:34
8Mattias BerggrundUmeå OK1:24:55+46:1716:42
9Hilja BerggrundUmeå OK1:24:58+46:2016:43

Öppen 7

5 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders FriesUmeå OK47:228:03
2Martin PerssonÅrsunda IF50:48+3:268:38
3Emma WibergSkogslöparna1:02:38+15:1610:39

Öppen 8

9 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SellstedtSelånger SOK1:13:247:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser