Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterrace etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterrace etapp 5
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: söndag 3 februari 2019

H-kort

2 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton ArvidssonBrattås CK22:3711:18
2Johannes AnderssonVänersborgs SK22:41+0:0411:20
3Malte AnderssonTrollhättans SOK22:46+0:0911:23
4Cenny AppelgrenTrollhättans SOK23:26+0:4911:43
5Lars LjungbergTrollhättans SOK23:40+1:0311:50
6Nore ModénVänersborgs SK25:15+2:3812:37
7Berkley StaggOK Skogsvargarna25:23+2:4612:41
8Per-Arne JohanssonVänersborgs SK25:33+2:5612:46
9Leif OlofssonOK Flundrehof25:40+3:0312:50
10Göte NatanaelssonLjungskile FK26:12+3:3513:06
11Rasmus LindénUddevalla OK26:19+3:4213:09
12Albin AppelgrenTrollhättans SOK26:23+3:4613:11
13Gunnar PerssonSvanesunds GIF27:10+4:3313:35
14Hannes ModénVänersborgs SK30:42+8:0515:21
15Oscar HallqvistVänersborgs SK31:28+8:5115:44
16Sven PerssonLjungskile FK31:33+8:5615:46
17Tor LindénUddevalla OK32:44+10:0716:22
18Alvin JonassonSvanesunds GIF32:52+10:1516:26
19Joel SimonssonSvanesunds GIF33:11+10:3416:35
20Måns LindénUddevalla OK33:43+11:0616:51
21Ville AbrahamssonBrattås CK54:52+32:1527:26
Jan KjellströmSvanesunds GIFej godkänd
Hans LindqvistTrollhättans SOKej start
Viktor NilssonStångenäs AISej start
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKej start

H-mellan

4 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt NorrmanTrollhättans SOK43:069:22
2Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna46:40+3:3410:08
3Olof MartanderTrollhättans SOK48:07+5:0110:27
4Gunnar BejbomUddevalla OK52:56+9:5011:30
5Olof KarlssonUddevalla OK53:03+9:5711:31
6Odd WallanderBrattås CK54:21+11:1511:48
7Thomas KarlssonFrämmestads IK54:55+11:4911:56
8Pierre KarlssonOK Alehof54:57+11:5111:56
9Lars HogedalVänersborgs SK55:09+12:0311:59
10Andreas GleisnerOK Skärmen55:42+12:3612:06
11Hans EkbergTrollhättans SOK56:15+13:0912:13
12Johnny KarlssonUddevalla OK1:08:17+25:1114:50
Viggo AnderssonTrollhättans SOKej start

H-lång

6 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders VedinSundsvalls OK54:067:57
2David AlménVänersborgs SK1:01:40+7:349:04
3Pär SvenssonStenungsunds OK1:02:23+8:179:10
4Hannes WelanderOK Djerf1:12:01+17:5510:35
5Anders JohanssonUddevalla OK1:15:24+21:1811:05
6Arne LundStenungsunds OK1:18:48+24:4211:35
7Jacob ÖstermanVänersborgs SK1:18:52+24:4611:35
Johan LundStenungsunds OKutgått

D-kort

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia LundgrenUddevalla OK26:1813:09
2Lily JorehedOK Gipen26:21+0:0313:10
3Ulrika AppelgrenTrollhättans SOK42:07+15:4921:03

D-mellan

4 600 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK46:0010:00
2Andrea EnbomVänersborgs SK48:13+2:1310:28
3Kristina ÅhlundVänersborgs SK51:11+5:1111:07
4Elsa MartanderTrollhättans SOK52:17+6:1711:21
5Alma AppelgrenTrollhättans SOK52:27+6:2711:24
6Nina BejbomUddevalla OK54:47+8:4711:54
7Lena PeterssonOK Alehof55:51+9:5112:08
8Ida AnderssonVänersborgs SK56:07+10:0712:11
9Ulrika HellmanEj klubbansluten56:56+10:5612:22
10Maja NymanVänersborgs SK58:05+12:0512:37
11Jenny NymanVänersborgs SK58:16+12:1612:40
12Sara AnderssonVänersborgs SK59:02+13:0212:50
13Lisa Hafstad WallanderBrattås CK1:01:46+15:4613:25
14Annette Falck-LarssonVänersborgs SK1:02:18+16:1813:32
15Charlotte ÖstermanVänersborgs SK1:02:53+16:5313:40
16Louise ModénVänersborgs SK1:05:11+19:1114:10
17Birgit HanssonHerrestads AIF1:07:29+21:2914:40
18Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:08:12+22:1214:49
19Ingrid JessenFrämmestads IK1:08:38+22:3814:55
20Gunilla HogedalVänersborgs SK1:14:34+28:3416:12
Kristina LindOK Skärmenutgått
Birgitta StenströmVänersborgs SKutgått
Matilda CederbergVänersborgs SKej start
Susanne JohanssonStångenäs AISej start
Linnea Solvang StaggTrollhättans SOKej start

D-lång

6 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindOK Skärmen1:10:0910:18
2Emelie SvalinVänersborgs SK1:10:39+0:3010:23
3Agnes GleisnerOK Skärmen1:27:49+17:4012:54
4Eva KarlssonUddevalla OK1:33:21+23:1213:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser