Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Östergötland
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: lördag 12 september 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | Insk. 2 km | Mkt lätt 2 km | Lätt 2,5 km | Med-svår 3 km | Svår 3 km | Svår 5 km

D21

4 520 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonLinköpings OK36:328:04
2Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad39:08+2:368:39
3Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK40:28+3:568:57
4Klara LjunggrenLinköpings OK40:57+4:259:03
5Anna WehlinLinköpings OK43:19+6:479:35
6Matilda ErikssonOK Kåre43:39+7:079:39
7Kristina TedhamreSnättringe SK44:15+7:439:47
8Malin Leijon LindOK Kolmården44:31+7:599:50
9Sanna SkoogKils OK44:45+8:139:54
10Jenny LindbergVandrarringen44:59+8:279:57
11Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna49:28+12:5610:56
12Lisa BerggrenOK Kolmården49:46+13:1411:00
13Hanna RöstinOK Ravinen51:27+14:5511:22
14Emma ForsbergOK Kåre53:03+16:3111:44
15Elisabeth AhlgrenLinköpings OK55:04+18:3212:10
16Karolina FalkOK Roxen56:49+20:1712:34
17Anna HåkanssonOK Kolmården57:54+21:2212:48
18Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping1:21:40+45:0818:04
Susanna ForsellMotala AIF OLej start
Kristyna HlubuckovaLinköpings OKej start
Tora WesterbergOK Kolmårdenej start

H21

5 210 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Ivarsson SandbergOK Denseln32:266:13
2Ville JohanssonOK Kolmården33:12+0:466:22
3Tom CampbellOK Kolmården34:13+1:476:34
4Mathias HallménOK Denseln34:21+1:556:35
5Arvid VågIFK Göteborg Orientering35:14+2:486:45
6Erik MartinssonLinköpings OK36:08+3:426:56
7Emil LjungemyrOK Kolmården36:26+4:006:59
8Niklas OlssonLinköpings OK36:37+4:117:01
9Algirdas BartkeviciusOK Denseln36:42+4:167:02
10Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna36:54+4:287:04
11Maxime BonneauLinköpings OK36:58+4:327:05
12Simon LundinFinspångs SOK37:43+5:177:14
13Viktor SkoogKils OK37:49+5:237:15
14Mats RöjgårdOK Kolmården37:53+5:277:16
15Mikael HåkanssonOK Kolmården38:30+6:047:23
15Ludvig ErikssonKils OK38:30+6:047:23
17Kristian AlgersSkogspojkarnas OK38:54+6:287:27
18Martin SmelikLinköpings OK39:23+6:577:33
19Anton NilssonJärla Orientering39:53+7:277:39
20Per BrolundOK Denseln40:09+7:437:42
21Oscar VångellÄrla IF40:17+7:517:43
22Victor JiglundLinköpings OK40:39+8:137:48
23Erik SköldLinköpings OK41:14+8:487:54
24Johan AllardLinköpings OK42:30+10:048:09
25Johan SköldLinköpings OK43:26+11:008:20
26Pontus LindblomOK Roxen46:21+13:558:53
27Lukas EvebornOK Roxen46:53+14:278:59
28Max BerggrenOK Denseln48:22+15:569:17
29Boris NavratilJönköpings OK49:30+17:049:30
30Fredrik JohanssonLinköpings OK52:09+19:4310:00
31Per SundholmOK Nolaskogsarna53:32+21:0610:16
32Roushan Rezvani AranyLinköpings OK1:08:26+36:0013:08
33Filip StrömbäckLinköpings OK1:29:29+57:0317:10
Jonas LundgrenLinköpings OKej godkänd
Erik BacktemanLinköpings OKej start
Oskar HöglundMotala AIF OLej start
Oskar LeinonenOK Kolmårdenej start

D20

4 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna JohannessonRonneby OK45:4110:31
2Malva EvebornOK Roxen1:02:05+16:2414:18

H20

4 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LjunggrenLinköpings OK33:257:23
2Leo JohanssonOK Kolmården34:04+0:397:32
3Viktor WaernqvistOK Kolmården42:01+8:369:17
4Oskar SvahnEksjö SOK59:37+26:1213:11
Emanuel HerberthsonLinköpings OKej start
Arvid WesterbergOK Kolmårdenej start

D18

3 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK30:518:34
2Kerstin LjungemyrOK Kolmården33:56+3:059:25
3Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb35:47+4:569:56
4Hanna KromnérSkogspojkarnas OK42:38+11:4711:50
5Fanny ÖstlundOK Kolmården43:26+12:3512:03
6Linnea LundOK Kolmården45:07+14:1612:31
7Alice MarmelidOK Roxen47:54+17:0313:18
8Kristin HerberthsonLinköpings OK48:17+17:2613:24
9Hanna LundgrenLinköpings OK51:47+20:5614:23
10Ellen EkingeOK Motala1:21:29+50:3822:38
Elin KjellmanLinköpings OKej godkänd

H18

4 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping33:117:38
2Andreas TörnkvistOK Denseln45:05+11:5410:23
3Malte EvebornOK Roxen48:25+15:1411:09
4Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK48:44+15:3311:13
5Erik JohnssonOK Kolmården1:01:04+27:5314:04
Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubbej start
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej start

D16

3 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården30:088:51
2Sofie EttlingSkogspojkarnas OK31:01+0:539:07
3Sigrid LjunggrenLinköpings OK33:02+2:549:42
4Ellen LindforsBjörkfors GOIF35:49+5:4110:32
5Alva KarlssonOK Kolmården37:12+7:0410:56
6Annie LundOK Kolmården37:43+7:3511:05
7Alice JohanssonFinspångs SOK38:19+8:1111:16
8Stella RosengrenTjalve IF Norrköping40:15+10:0711:50
9Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping44:54+14:4613:12
10Alva ForsmanLinköpings OK49:12+19:0414:28
11Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK49:59+19:5114:42
12Lova FrodinOK Roxen50:32+20:2414:51
13Fanny WalterssonOK Roxen57:16+27:0816:50
14Sigrid ForsmanLinköpings OK57:28+27:2016:54
15Linn JohnssonMatteus SI1:04:48+34:4019:03
Ida ErnstssonFinspångs SOKej start
Mindra LangerOK Roxenej start

H16

3 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo PerssonOK Denseln26:067:40
2Johan ÅrbrinkLinköpings OK28:46+2:408:27
3John KinnanderMatteus SI29:55+3:498:47
4Otto NilssonLinköpings OK32:25+6:199:32
5Carl-Henrik WassOK Kolmården32:51+6:459:39
6Arvid RothLinköpings OK35:30+9:2410:26
7Ludvig EronnLinköpings OK36:54+10:4810:51
8Albin KjellbergBjörkfors GOIF39:57+13:5111:45
9Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK42:08+16:0212:23
10Rikard HellgrenFinspångs SOK42:36+16:3012:31
11Ian JohanssonLinköpings OK42:52+16:4612:36
12Adam PlawskiOK Roxen43:36+17:3012:49
13Arvid SvenssonBjörkfors GOIF51:54+25:4815:15
14Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK56:18+30:1216:33
15August EkingeOK Motala1:11:21+45:1520:59
16Rasmus VibergOK Roxen1:16:26+50:2022:28
Elis PetersonOK Denselnej godkänd
Rasmus KarlssonOK Denselnej godkänd
Simon FlankegårdTjalve IF Norrköpingej start
Jacob PåledalOK Roxenej start
Francesco SavaniSkogspojkarnas OKej start
Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköpingej start

D14

2 980 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba SkullmanLinköpings OK32:2110:51
2Moa PihlströmOK Roxen33:44+1:2311:19
3Emma EngströmFinspångs SOK33:58+1:3711:23
4Clara IllnerTjalve IF Norrköping38:39+6:1812:58
5Tilde EvebornOK Roxen39:04+6:4313:06
6Frida SamuelssonBjörkfors GOIF40:44+8:2313:40
7Emmy BorgOK Denseln42:09+9:4814:08
8Line NidebornOK Roxen47:12+14:5115:50
9Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping48:20+15:5916:13
10Alice EttlingSkogspojkarnas OK51:32+19:1117:17
11Alva LindforsBjörkfors GOIF1:21:11+48:5027:14
12Saga SehlerOK Kolmården1:49:03+1:16:4236:35
Stina SöderqvistLinköpings OKej godkänd
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbej start
Irma FrisellBoxholm-Mjölby OLej start
Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubbej start
Jennifer NyströmOK Roxenej start
Elina OlssonSidensjö IKej start
Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubbej start
Beatrice SanhuezaOK Motalaej start

H14

2 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer KempeOK Denseln24:548:21
2Hugo BraamOK Denseln27:21+2:279:10
3Vincent DahmTjalve IF Norrköping31:56+7:0210:42
4Ted JohnssonMatteus SI32:29+7:3510:54
5Theo ÅrbrinkLinköpings OK33:04+8:1011:05
6Lucas BerggrenLinköpings OK34:53+9:5911:42
7Edvin ÅttingLinköpings OK39:54+15:0013:23
8Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK40:10+15:1613:28
9Ludvig ErikssonLinköpings OK45:05+20:1115:07
10Joel FrodinOK Roxen50:13+25:1916:51
11Viktor AbrahamssonTjällmo-Godegårds OK55:00+30:0618:27
12Felix GustafssonBjörkfors GOIF1:02:26+37:3220:57
13Emil HallinOK Motala1:05:00+40:0621:48
14Noah KorallMotala AIF OL1:08:12+43:1822:53
Melker WaldfeltFinspångs SOKej godkänd
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start
Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköpingej start
Oscar KjellmanLinköpings OKej start
Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OKej start
Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OKej start
Edwin WedinNAIS Orienteringsklubbej start

D12

2 170 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida SöderqvistLinköpings OK19:529:09
2Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb22:18+2:2610:16
3Malin GöhlFinspångs SOK23:04+3:1210:37
4Stina BerggrenLinköpings OK23:35+3:4310:52
5Stina JonssonOK Roxen26:33+6:4112:14
6Saga LindellOK Roxen28:07+8:1512:57
7Anna EnbergLinköpings OK28:39+8:4713:12
8Märta HaraldssonMotala AIF OL30:45+10:5314:10
9Linnéa PåledalOK Roxen33:32+13:4015:27
10Linn BorgOK Denseln41:39+21:4719:11
11Disa KorallMotala AIF OL41:46+21:5419:14
12Elsa KorallMotala AIF OL50:05+30:1323:04
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Lova BraamOK Denselnej start

H12

2 170 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JohnssonMatteus SI21:219:50
2Lukas LarssonOK Roxen21:45+0:2410:01
3Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK22:04+0:4310:10
4Theo IllnerTjalve IF Norrköping24:41+3:2011:22
5Felix NidebornOK Roxen24:46+3:2511:24
6Axel JarlNAIS Orienteringsklubb25:20+3:5911:40
7Hugo AldénOK Roxen27:30+6:0912:40
8Alvin WänströmLinköpings OK29:03+7:4213:23
9Love OtterströmLinköpings OK29:16+7:5513:29
10Malte StrömbergMatteus SI29:48+8:2713:43
11Olle BengtssonOK Motala34:18+12:5715:48
12Timbastian BranderTjalve IF Norrköping39:25+18:0418:09
13Oscar LarssonOK Motala43:52+22:3120:12
14Fredrik SelldinStjärnorps SK46:52+25:3121:35
Elliott LovaltTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Hannes PetersonOK Denselnej godkänd
Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköpingej start

D10

1 880 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella EngvallOK Kolmården15:358:17
2Tuva SandhOK Roxen16:32+0:578:47
3Siri EngvallOK Kolmården16:49+1:148:56
4Agnes NygrenTjalve IF Norrköping18:05+2:309:37
5Matilda BohlVästerviks OK20:43+5:0811:01
6Cassandra GustafssonBjörkfors GOIF21:21+5:4611:21
7Elvira ÖsterbergOK Eken22:27+6:5211:56
8Anna WiklundLinköpings OK24:17+8:4212:55
9Moa PilvingeOK Kolmården25:07+9:3213:21

H10

1 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SelldinStjärnorps SK14:197:36
2Freddy Lidebjer BrolundTjällmo-Godegårds OK15:44+1:258:22
3Ivar ViklundMatteus SI17:05+2:469:05
4Nils ÅneklintTjällmo-Godegårds OK18:37+4:189:54
5Simon LundqvistOK Motala19:41+5:2210:28
6Jakob EvebornOK Roxen19:56+5:3710:36
7Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb21:20+7:0111:20
8Simon SvenssonTjällmo-Godegårds OK23:11+8:5212:19
9Alvin KorallMotala AIF OL28:59+14:4015:25
10Simon ÅttingLinköpings OK29:59+15:4015:56
11Teodor TapaniTjalve IF Norrköping33:39+19:2017:53
12Helmer BengtssonOK Motala34:55+20:3618:34
Simon OlssonSidensjö IKej start

D35

3 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK35:429:55
2Sara HelanderDomnarvets GOIF37:39+1:5710:27
3Josefina BerntssonLinköpings OK42:59+7:1711:56
4Stina SternerLinköpings OK44:20+8:3812:18
5Emma KarlssonOK Denseln45:55+10:1312:45
6Johanna LiljaOK Denseln1:05:11+29:2918:06
Jenny ForsmanStjärnorps SKej start

H35

4 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas JohanssonOK Kolmården42:579:30
2Erik EngvallOK Kolmården48:45+5:4810:47

D40

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin EngvallOK Kolmården34:599:43
2Eva GöhlFinspångs SOK39:20+4:2110:55
3Karolina HellgrenFinspångs SOK42:47+7:4811:53
4Anna KempeOK Denseln42:49+7:5011:53
5Anna KorallMotala AIF OL43:16+8:1712:01
6Cecilia EnbergLinköpings OK44:26+9:2712:20
7Sara SöderqvistLinköpings OK44:53+9:5412:28
8Malin PilvingeOK Kolmården47:15+12:1613:07
9Veronica LundOK Kolmården47:45+12:4613:15
10Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:05:37+30:3818:13
11Sara AnderssonOK Denseln1:08:05+33:0618:54
12Maria LindforsBjörkfors GOIF1:16:13+41:1421:10
13Caroline LindOK Eken1:22:11+47:1222:49

H40

4 340 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SandhOK Roxen32:187:26
2Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK36:10+3:528:20
3Marcus AnderssonMatteus SI37:09+4:518:33
4Niklas Von SchéeleOK Denseln39:14+6:569:02
5Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK40:00+7:429:12
6Kristian BirathBoxholm-Mjölby OL41:44+9:269:36
7Henrik PilvingeOK Kolmården42:04+9:469:41
8Magnus FranssonBoxholm-Mjölby OL42:58+10:409:54
9Erik ÖsterbergOK Eken46:01+13:4310:36
10Henrik SöderqvistLinköpings OK47:22+15:0410:54
10Jonas BraamOK Denseln47:22+15:0410:54
12Markus HenrikssonLinköpings OK49:30+17:1211:24
13Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb50:34+18:1611:39
14Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF55:44+23:2612:50
15Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb59:20+27:0213:40
16Mats K LuksTjalve IF Norrköping1:15:10+42:5217:19
17Markus JohanssonLinköpings OK1:20:28+48:1018:32
18Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:34:25+1:02:0721:45

D45

3 110 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina AhlanderOK Denseln25:508:18
2Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK30:49+4:599:54
3Mia EronnLinköpings OK31:56+6:0610:16
4Emma BerggrenLinköpings OK40:15+14:2512:56
5Hillevi LuksTjalve IF Norrköping41:58+16:0813:29
6Susanne KarlssonOK Denseln42:30+16:4013:39
7Jenny ÖstlundOK Kolmården43:22+17:3213:56
8Lotta HaraldssonMotala AIF OL45:46+19:5614:42
9Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF46:36+20:4614:59
10Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:05:23+39:3321:01
11Tina LindgrenLinköpings OK1:05:53+40:0321:11
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OKej godkänd
Angelica BrandqvistTibro OKej godkänd

H45

4 250 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil EronnLinköpings OK31:597:31
2Per MagnussonLinköpings OK34:32+2:338:07
3Stefan KarlssonOK Denseln35:45+3:468:24
4Christian EnbergLinköpings OK35:49+3:508:25
5Henrik PetersonOK Denseln35:51+3:528:26
6Björn BeckiusLinköpings OK38:05+6:068:57
7Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK38:20+6:219:01
8Peter EttlingSkogspojkarnas OK38:47+6:489:07
9Jonas ViklundMatteus SI39:35+7:369:18
10Tomas BomanLinköpings OK40:08+8:099:26
11Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK40:33+8:349:32
12Jonas JohnssonOK Kolmården40:53+8:549:37
13Pontus JohnssonMatteus SI41:06+9:079:40
14Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb44:26+12:2710:27
15Magnus DjerfstenLinköpings OK45:07+13:0810:36
16Mattias NilssonBjörkfors GOIF45:13+13:1410:38
17Christian Eriksson SternerLinköpings OK45:30+13:3110:42
18Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb45:43+13:4410:45
19Per KempeOK Denseln45:50+13:5110:47
19Jan JohanssonLinköpings OK45:50+13:5110:47
21Stefan NidebornOK Roxen46:24+14:2510:55
22Jonny KarlssonOK Denseln47:59+16:0011:17
23Stefan SehlerOK Kolmården49:32+17:3311:39
24Jesper WaldfeltFinspångs SOK51:16+19:1712:03
25Niclas KinnanderMatteus SI51:40+19:4112:09
26Kjell SvenssonStjärnorps SK52:43+20:4412:24
27Martin LindforsBjörkfors GOIF53:48+21:4912:39
28Anders KnutssonLinköpings OK56:09+24:1013:12
29Martin JarelandLinköpings OK56:27+24:2813:16
30John HylandStjärnorps SK58:26+26:2713:44
31Torbjörn AlmgrenOK Kolmården58:40+26:4113:48
32Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK58:46+26:4713:49
33Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb59:24+27:2513:58
34Leif LindgrenLinköpings OK1:01:05+29:0614:22
35Johan DahmTjalve IF Norrköping1:08:14+36:1516:03
36James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:08:30+36:3116:07
37Patrik GustavssonLinköpings OK1:14:00+42:0117:24
38Mats ForsmanLinköpings OK1:19:24+47:2518:40
39Fredrik KarlssonOK Kolmården1:34:09+1:02:1022:09
Mats AdolfssonLinköpings OKej start
Filip FlankegårdTjalve IF Norrköpingej start

D50

3 110 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny RöjgårdOK Kolmården28:429:13
2Kristina LjunggrenLinköpings OK31:59+3:1710:17
3Annica BerggrenOK Kolmården32:10+3:2810:20
4Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL32:45+4:0310:31
5Annika IvarssonLinköpings OK33:32+4:5010:46
6Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb36:34+7:5211:45
7Lena LindmanFinspångs SOK39:01+10:1912:32
8Lena MolinBoxholm-Mjölby OL40:28+11:4613:00
9Anna Sofie BarkLinköpings OK41:36+12:5413:22
10Lotta BorgLinköpings OK44:20+15:3814:15
11Helena HolmOK Roxen55:21+26:3917:47
12Maria PerssonTjalve IF Norrköping55:30+26:4817:50
13Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubb1:01:46+33:0419:51
14Lena StrömbäckLinköpings OK1:13:19+44:3723:34
Lena MalmströmTjalve IF Norrköpingej start

H50

3 610 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan PetterssonOK Motala26:457:24
2Björn KarlssonOK Denseln27:51+1:067:42
3Mikael WesterbergOK Kolmården28:33+1:487:54
4Johan OtterströmLinköpings OK29:20+2:358:07
5Henrik MarmelidOK Roxen29:42+2:578:13
6Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK30:49+4:048:32
7Åke LjunggrenLinköpings OK30:59+4:148:34
8Erik HelanderOK Roxen31:25+4:408:42
9Thomas PerssonOK Denseln32:40+5:559:02
10Olle LindmanFinspångs SOK33:00+6:159:08
11Johan FrodinOK Roxen35:17+8:329:46
12Peter LundOK Kolmården35:22+8:379:47
13Henrik LjungemyrOK Kolmården36:22+9:3710:04
14Torbjörn AnderssonOK Motala36:59+10:1410:14
15Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping38:17+11:3210:36
16Johan WänströmFinspångs SOK39:36+12:5110:58
17Fredrik JönssonMotala AIF OL40:51+14:0611:18
18Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL40:53+14:0811:19
19Magnus HedegårdOK Kolmården40:57+14:1211:20
20Ola SvärmOK Roxen43:35+16:5012:04
21Magnus JohanssonOK Kolmården44:39+17:5412:22
22Christer LindellLinköpings OK47:23+20:3813:07
23Fredrik UrbergHammarkinds OK47:31+20:4613:09
24Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb50:56+24:1114:06
25Jonas RothLinköpings OK53:17+26:3214:45
26Pär-Magnus BjurekTibro OK54:13+27:2815:01
27Anders EkingeOK Motala58:41+31:5616:15
28Erik WedinNAIS Orienteringsklubb1:11:27+44:4219:47
Johan ÅttingLinköpings OKej godkänd
Erik ErnstssonFinspångs SOKej start
Per JohanssonMotala AIF OLej start

D55

3 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK36:0911:37
2Ebba HedegårdOK Kolmården42:57+6:4813:48
3Maria BergstrandMotala AIF OL47:48+11:3915:22
4Monika LundqvistSkogspojkarnas OK1:01:54+25:4519:54
Anna KullbergLinköpings OKej godkänd

H55

3 370 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michael WehlinSkogspojkarnas OK24:447:20
2Niklas RönnbäckOK Eken25:50+1:067:39
3Anders BergLinköpings OK26:52+2:087:58
4Jens LindströmTibro OK32:29+7:459:38
4Pedro LundqvistLinköpings OK32:29+7:459:38
6Anders MolinBoxholm-Mjölby OL35:56+11:1210:39
7Jörgen SköldLinköpings OK38:37+13:5311:27
8Peter NyströmNAIS Orienteringsklubb40:18+15:3411:57
9Magnus HerberthsonLinköpings OK41:07+16:2312:12
10Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb43:45+19:0112:58
11Thomas RimhagenLinköpings OK45:17+20:3313:26
12Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL45:29+20:4513:29
13Christer BroströmOK Denseln48:53+24:0914:30
14Patric MolinBoxholm-Mjölby OL53:33+28:4915:53
Rikard BorgLinköpings OKej start

D60

2 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK34:2913:41
2Lena FröbergTjalve IF Norrköping42:22+7:5316:48
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb43:58+9:2917:26
4Lena FornanderSkogspojkarnas OK46:22+11:5318:23
5Pia StålhandskeBjörkfors GOIF47:08+12:3918:42

H60

3 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL31:259:19
2Bengt SchwartzOK Kolmården33:08+1:439:49
3Börje AnderssonLinköpings OK35:36+4:1110:33
4Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping35:54+4:2910:39
5Thomas StenströmLinköpings OK36:53+5:2810:56
6Mats RosanderFinspångs SOK36:57+5:3210:57
7Thomas AlmqvistVästerviks OK51:23+19:5815:14
8Jan LundgrenLinköpings OK56:48+25:2316:51
9Per JohanssonLinköpings OK1:03:08+31:4318:44
10Per-Ove EkmanOK Roxen1:24:16+52:5125:00

D65

2 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria NordwallOK Kolmården37:0314:42
2Maud Göthe LundgrenLinköpings OK49:33+12:3019:39
3Gerd HagströmTjalve IF Norrköping50:26+13:2320:00
4Ingrid MårtenssonOK Kolmården53:54+16:5121:23
5Gerd LindholmSol Tranås1:25:06+48:0333:46

H65

3 060 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer SandhOK Roxen34:0311:07
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK34:47+0:4411:22
3Pelle SkullmanLinköpings OK38:31+4:2812:35
4Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL40:26+6:2313:12
5Björn Erik OhlssonFinspångs SOK42:46+8:4313:58
6Kenth CarlssonVästerviks OK44:43+10:4014:36
7Karl MollénOK Denseln45:22+11:1914:49
8Gunnar EnbergMålilla OK47:07+13:0415:23
9Pär ForsströmStjärnorps SK47:53+13:5015:38
10Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK48:41+14:3815:54
11Kjell ErikssonStjärnorps SK49:17+15:1416:06
12Peter HagströmTjalve IF Norrköping49:43+15:4016:14
13Roland AlsénOK Roxen50:33+16:3016:31
14Sven GranathTjällmo-Godegårds OK53:39+19:3617:31
15Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF54:34+20:3117:49
16Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL1:00:18+26:1519:42
17Hans OlstrandStjärnorps SK1:02:09+28:0620:18
18Hannes CarlssonHammarkinds OK1:02:34+28:3120:26
19Kjell LindholmSol Tranås1:12:43+38:4023:45
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKej start

Inskolning 2 km

1 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William LovaltTjällmo-Godegårds OK25:0012:57
Vidar HelanderLinköpings OK29:4915:26
Lovisa KorallMotala AIF OL40:2720:57
Tuva KarlssonOK Denseln22:3711:43
Emil OhlssonTjällmo-Godegårds OK44:5623:16
Eskil SternerLinköpings OK21:0710:56
Emmy AnderssonOK Denselnej start
Elsa LiljaOK Denselnej start
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbej start

Mycket lätt 2 km

1 930 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma KinnanderMatteus SI21:1711:01
2Fabian BohlVästerviks OK23:00+1:4311:55
3Amanda PlawskiOK Roxen23:56+2:3912:24
4Ella SandhOK Roxen24:21+3:0412:36
5Maya PilvingeOK Kolmården26:45+5:2813:51
6Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubb27:28+6:1114:13
7Elis KorallMotala AIF OL29:38+8:2115:21
8Oliver VibergOK Roxen30:18+9:0115:41
9Alvin LarssonOK Motala36:41+15:2419:00
10Brigitte AlsénOK Roxen38:09+16:5219:46
11Cecilia WiklundLinköpings OK43:01+21:4422:17
12Einar SelldinStjärnorps SK46:24+25:0724:02
13Hanna GillTjällmo-Godegårds OK48:08+26:5124:56
14Sara HallinOK Roxen49:06+27:4925:26
Maja Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start
Wilma HultmanSkogspojkarnas OKej start
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbej start

Lätt 2,5 km

2 020 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy GustafssonBjörkfors GOIF18:289:08
2Nils GruvebäckIK Ymer20:10+1:429:59
3Ann-Sofi KromnérSkogspojkarnas OK33:15+14:4716:27
4Adrian MidelfOK Roxen33:21+14:5316:30
5Arvid AsplundLinköpings OK35:36+17:0817:37
6Susanna LindellLinköpings OK39:53+21:2519:44
7Inger EkmanOK Roxen40:31+22:0320:03
8Albert KardellStjärnorps SK49:54+31:2624:42
9Emanuel GillTjällmo-Godegårds OK50:51+32:2325:10
10Arvid BobergOK Roxen1:01:45+43:1730:34
Emil AsplundLinköpings OKej godkänd
Ida KjellmanLinköpings OKej start
Adam DjerfstenLinköpings OKej start
Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OLej start
Linda Holmgren RylanderStockholms OKej start
Robert RylanderStockholms OKej start
Lovis ÖsterbergOK Ekenej start

Medelsvår 3 km

2 870 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats WiklundLinköpings OK35:3012:22
2Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb42:50+7:2014:55
3Ingela ÅrbrinkLinköpings OK49:27+13:5717:13
4Ida HjortOK Roxen51:23+15:5317:54
5Malin SehlerOK Kolmården53:41+18:1118:42
6Victoria Nyrop-SjörénSkogspojkarnas OK54:31+19:0118:59
7Ove CaesarTjällmo-Godegårds OK56:36+21:0619:43
8Linda AlmgrenOK Kolmården56:55+21:2519:49
9Carina AsperudOK Kolmården56:56+21:2619:50
10Anneli BorgOK Denseln1:03:21+27:5122:04
11Gert KromnérSkogspojkarnas OK1:14:40+39:1026:00
12Mikael CaesarTjällmo-Godegårds OK1:17:08+41:3826:52
13Stina KorallMotala AIF OL1:19:32+44:0227:42
14Malva ÖsterbergOK Eken1:22:27+46:5728:43
15Ylva KinnanderMatteus SI1:34:04+58:3432:46
16Åsa ForsmanLinköpings OK1:42:47+1:07:1735:48
17Sofie IllnerTjalve IF Norrköping1:42:56+1:07:2635:51
Carina Dalhammer CaesarTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Sara BergqvistNAIS Orienteringsklubbej start
Johan FrisellBoxholm-Mjölby OLej start

Svår 3 km

3 140 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger BergLinköpings OK34:3511:00
2Torleif Martin42:10+7:3513:25
3Ida Rydberg45:36+11:0114:31
4Emma LindellLinköpings OK47:15+12:4015:02
5Martin HärjeTjalve IF Norrköping48:34+13:5915:28
6Johanna SöderholmTjalve IF Norrköping49:23+14:4815:43
7Magnus Grenegård51:43+17:0816:28
8Mattias OlssonSidensjö IK52:14+17:3916:38
9Axel KullbergLinköpings OK53:16+18:4116:57
10Jerry MartinssonOK Motala53:47+19:1217:07
11Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping54:37+20:0217:23
12Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL55:34+20:5917:41
13Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK57:05+22:3018:10
14Björn RydbergFinspångs SOK59:31+24:5618:57
15Sune LindellOK Hällen1:03:51+29:1620:20
16Åsa KjellbergBjörkfors GOIF1:05:14+30:3920:46
17Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:17:08+42:3324:33
Per FröbergTjalve IF Norrköpingej godkänd
Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Emmy LindgrenLinköpings OKej start

Svår 5 km

5 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GustafssonLinköpings OK59:2011:40
2Andreas BergLinköpings OK1:09:03+9:4313:35
Peter JoelssonÅlems OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila