Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-cup Medel 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-cup Medel 3
Arrangörsorganisation: Umedalens IF
Datum: torsdag 18 augusti 2011

D21

3 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Sofie JohanssonUmeå OK21:317:04
2Anna Maria JohanssonUmeå OK27:01+5:308:53

H21

3 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William ErikssonHögåkers OK18:464:48
2Jan JohanssonIFK Umeå19:33+0:475:00
3Peter HägglundIKSU Multisport20:51+2:055:20
4Isak LundgrenUmeå OK21:50+3:045:35
5Henrik JohanssonUmeå OK22:00+3:145:38
6Henrik HolmaVittjärvs IK22:07+3:215:40
7Jan FjällstedtUmedalens IF22:33+3:475:46
7Simon NilssonUmeå OK22:33+3:475:46
9Magnus YngvessonRobertsfors IK22:42+3:565:49
10Andreas LundholmUmeå OK22:57+4:115:53
11Emil NilssonUmeå OK25:45+6:596:36
12Stefan NilssonHögåkers OK26:21+7:356:45
13Tomas GustavssonSidensjö IK27:36+8:507:04
14Martin SundqvistUmeå OK27:41+8:557:05
15Thomas BjörnuddVännäs OK30:30+11:447:49
16Oskar BäckströmVännäs OK31:44+12:588:08

D16

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vega LaudonVännäs OK22:557:09
2Lisa AnderssonVännäs OK24:13+1:187:34
3Klara YngvessonRobertsfors IK26:06+3:118:09
4Hanna GeorgssonVännäs OK28:25+5:308:52
5Marlene KarlssonUmeå OK36:55+14:0011:32
Tove NorénVännäs OKej start

H16

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton NilssonUmeå OK20:266:23
2Henrik JohanssonUmeå OK21:14+0:486:38
3Marcus WiklanderHögåkers OK24:01+3:357:30
4Erik BjörkmanUmeå OK24:11+3:457:33
Peter NilssonRobertsfors IKej start
Olof LundgrenUmeå OKej start

D12

2 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny WegebroUmeå OK14:175:55
2Magdalena NilssonHögåkers OK17:39+3:227:19
3Alma LaudonVännäs OK19:38+5:218:08
4Ida GeorgssonVännäs OK27:01+12:4411:12
5Matilda KarlssonUmeå OK39:31+25:1416:23
Lovisa ManniUmedalens IFej godkänd

H12

2 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil HornlidenUmedalens IF18:167:34
2Albin BjörnuddVännäs OK19:02+0:467:53
3Mårten ErikssonUmedalens IF23:48+5:329:52
Jonas KärrlanderUmedalens IFej start
Erik KärrlanderUmedalens IFej start

D45

2 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tina PetersonIFK Umeå20:318:06
2Helena KönigssonRobertsfors IK20:49+0:188:13

H45

3 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom KorsmanUmeå OK18:196:01
2Hans-Erik CarlborgIFK Umeå18:50+0:316:11
3Stefan LindgrenHögåkers OK18:51+0:326:12
4Roger KarlssonUmeå OK21:47+3:287:09
5Mikael YngvessonRobertsfors IK22:43+4:247:28
6Jonas PetersonIFK Umeå23:23+5:047:41

D60

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena StenbergIFK Umeå33:4913:21

H60

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernt StenbergIFK Umeå17:557:04
2Tommy NilbrinkUmeå OK18:20+0:257:14
3Börje LjungbergUmeå OK22:30+4:358:53
4Hardy PaulssonUmeå OK29:50+11:5511:47
5Daniel AnderssonUmeå OK30:11+12:1611:55

U1

1 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ester LaudonVännäs OK23:3515:18

Öppen motion 1

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny ÅhmanIFK Umeå24:1510:03
2Linn StenUmeå OK29:47+5:3212:21

Öppen motion 4

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva HemmyrTegs SK38:4215:17

Öppen motion 5

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sture AnderssonVännäs OK24:387:41
2Therese StenlundUmedalens IF27:50+3:128:41
3Mattias KarlssonUmeå OK32:01+7:2310:00

Öppen motion 7

3 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove PerssonTelia IF36:1811:56
2Jenny LarssonKlubblös40:03+3:4513:10
3Ulf LindströmVännäs OK40:06+3:4813:11
4Joan KinnunenHögåkers OK40:07+3:4913:11
5Vesa SärkiojaTelia IF55:14+18:5618:10

Öppen motion 8

3 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar KalénVännäs OK25:016:24
2Kjell HemmyrTegs SK29:28+4:277:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser