Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekingens nattcup 8.5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekingens nattcup 8.5
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 3 januari 2019

Lång Svart

9 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olexander KratovKoovee1:06:457:25
2Erik AnderssonOK Orion1:09:20+2:357:42
3Torgny LindströmRonneby OK1:20:00+13:158:53
4Anton ÖsterbladKarlskrona SOK1:20:03+13:188:53
5Emil FolinoKarlskrona SOK1:20:06+13:218:54
6Hugo LarssonKarlskrona SOK1:39:30+32:4511:03
7Magnus LarssonKarlskrona SOK1:39:50+33:0511:05
8Daniel GunnarssonOK Orion1:52:05+45:2012:27
Love CarlssonOK Orionutgått

Mellan Svart

5 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip HåkanssonOK Orion1:54:1019:41
2Tom OlaussonOK Orion1:54:20+0:1019:42
3Mats SöderbergKalmar OK1:54:30+0:2019:44
4Anders HåkanssonOK Orion1:55:00+0:5019:49
5Ulrika HermanssonOK Orion1:05:00+-49:1011:12
6Jonas PerssonTorsås OK1:05:10+-49:0011:14
7Olle BjörneldKalmar OK1:05:20+-48:5011:15
8Olle KallerbäckVäxjö OK1:10:00+-44:1012:04
9Arvid KronmarKarlskrona SOK1:14:00+-40:1012:45
10Jenny HåkanssonOK Orion1:19:15+-34:5513:39
11Fredrik EllinKalmar OK1:24:50+-29:2014:37
12Alma SvennerudKarlskrona SOK1:26:00+-28:1014:49
13Marcus SvennerudKarlskrona SOK1:26:02+-28:0814:50
Simon FogelströmTorsås OKutgått
Ulf JohanssonKarlskrona SOKutgått
Ellen KallerbäckOK Orionutgått
Arne LindströmTorsås OKutgått
Jacob WilhelmssonKarlskrona SOKutgått

Mellankort Orange

3 200 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver HåkanssonOK Orion1:36:3230:10
2Ann Christin Nero ForsmanRonneby OK1:38:25+1:5330:45
3Jesper DanielssonKalmar OK1:38:35+2:0330:48
4Annika JosefssonKarlskrona SOK1:38:47+2:1530:52
5Magnus LeuenbergerOK Orion1:38:50+2:1830:53 Ladda ner rutt i gpx-format
6Maria LeuenbergerOK Orion1:38:51+2:1930:53
7Kent TörnqvistKarlskrona SOK1:39:00+2:2830:56
8Anders NilssonOK Orion1:39:20+2:4831:02
9Lennart AnderssonOK Orion1:39:27+2:5531:04
10Elin NilssonKarlskrona SOK1:39:37+3:0531:07
11Stefan CarleklintKarlskrona SOK1:39:38+3:0631:08
12Märta SvennerudKarlskrona SOK1:39:41+3:0931:09
13Maria SibilevaKarlskrona SOK1:39:42+3:1031:09
14Bo LönngrenOK Orion1:39:50+3:1831:11
15Clas NilssonKarlskrona SOK1:39:53+3:2131:12
16Lennart BohmanKarlskrona SOK1:42:35+6:0332:03
17Lennart NilssonOK Orion1:43:12+6:4032:15
18Lars Åke ÅbergKalmar OK1:45:57+9:2533:06
19Jan DanielssonKalmar OK1:46:20+9:4833:13
20Bo SalomonssonKalmar OK1:46:50+10:1833:23
21Leif IngemanssonKarlskrona SOK1:46:55+10:2333:24
22Lovisa JohanssonKarlskrona SOK1:48:30+11:5833:54
23Anne JohanssonKarlskrona SOK1:48:55+12:2334:02
24Gunilla AnderssonKarlskrona SOK1:59:00+22:2837:11
25Aymonn AnderssonKarlskrona SOK1:59:10+22:3837:14
26Elisabeth JannerRonneby OK1:15:30+-21:0223:35
27Jonny LagerströmRonneby OK1:15:31+-21:0123:35
Susanna CarleklintKarlskrona SOKutgått
Håkan ForsmanRonneby OKutgått
Amanda JohanssonOK Orionutgått
Niklas KallerbäckEmmaboda Verda OKutgått
Magnus NilssonTorsås OKutgått
Simon WaxegårdTorsås OKutgått

Kort Gul

1 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK1:39:001:06:00
2Marie SvennerudKarlskrona SOK1:39:01+0:011:06:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser