Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårupptakt (Motions-OL)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårupptakt (Motions-OL)
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: lördag 23 mars 2019

Öppen 1

2 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia WängrothOK Skogshjortarna25:0611:53
2Ellen KarlssonOK Skogshjortarna26:42+1:3612:39
3Kjell AnderssonOK Skogshjortarna33:27+8:2115:51
4Cornelia MellbergOK Kullingshof33:59+8:5316:06
5Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna48:00+22:5422:44
6Henning AndreassonOK Skogshjortarna1:00:51+35:4528:50
Emil AndreassonOK Skogshjortarnaej godkänd
Eskil NygårdOK Skogshjortarnautgått
Meja PetterssonOK Kullingshofutgått
Nellie RedebrattOK Kullingshofutgått

Öppen 3

2 340 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor HedströmOK Skogshjortarna23:079:52
2Johan SandingOK Skogshjortarna25:36+2:2910:56
3Oscar WärnOK Skogshjortarna31:17+8:1013:22
4Moa BengtssonOK Skogshjortarna31:53+8:4613:37
5Frida NygårdOK Skogshjortarna34:37+11:3014:47
6Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna37:25+14:1815:59
7Albin SchröderOK Skogshjortarna37:26+14:1915:59
8Lena SchröderOK Skogshjortarna37:46+14:3916:08
9Signe NygårdOK Skogshjortarna40:09+17:0217:09
10Maja NygårdOK Skogshjortarna42:12+19:0518:02
11Sofia EkblomOK Skogshjortarna42:13+19:0618:02
12Berit BarkestedtOK Kullingshof44:03+20:5618:49
13Eva LannfeltOK Skogshjortarna53:16+30:0922:45
14Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna53:36+30:2922:54
15Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna55:33+32:2623:44
16Pia RagnmarkOK Skogshjortarna1:05:05+41:5827:48
17Mona KarlssonOK Skogshjortarna1:11:08+48:0130:23
18Alice AnderrssonOK Skogshjortarna1:36:17+1:13:1041:08
19Fredrik AnderssonAlingsås IF3:40:52+3:17:451:34:23
Calle WärnOK Skogshjortarnaej godkänd
Kerstin LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Isabell KnutssonOK Kullingshofutgått
Ella PetterssonOK Kullingshofutgått
Mathias WärnOK Skogshjortarnautgått
Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Linnea StenbaekOK Skogshjortarnaej start

Öppen 5

2 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ThernOK Skogshjortarna25:539:14
2Annica TholénOK Skogshjortarna33:30+7:3711:57
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna35:20+9:2712:37
4Samuel JakobssonOK Skogshjortarna40:37+14:4414:30
5Lisa CagnerOK Skogshjortarna41:28+15:3514:48
6Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna45:46+19:5316:20
7Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna45:56+20:0316:24
8Eva IsakssonOK Skogshjortarna51:06+25:1318:15
9Lennart SimonssonOK Kullingshof52:29+26:3618:44
10Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna52:54+27:0118:53
11Emil JohanssonOK Skogshjortarna54:24+28:3119:25
12Frida AhlinOK Skogshjortarna55:44+29:5119:54
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Noel BengtssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Carola VeltmanOK Skogshjortarnaej godkänd
Agnes KamforsOK Kullingshofutgått
David NygårdOK Skogshjortarnautgått
Wilma PetterssonOK Kullingshofutgått

Öppen 7

2 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredrikssonOK Skogshjortarna27:3011:13
2Ted LiivrandOK Skogshjortarna32:48+5:1813:23
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna34:32+7:0214:05
4Carina IvarssonOK Kullingshof36:31+9:0114:54
5Per-Ola JohnssonOK Kullingshof37:38+10:0815:21
6Göran RubendahlOK Skogshjortarna42:04+14:3417:10
7Helena WallOK Räven45:18+17:4818:29
8Helena AnderssonMarkbygdens OK47:02+19:3219:11
9Monica IvarssonOK Skogshjortarna58:55+31:2524:02
Gabriel BladOK Kullingshofutgått
Annika LindeOK Skogshjortarnaej start

Öppen 8

3 830 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias WängrothOK Skogshjortarna37:379:49
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna40:17+2:4010:31
3Ebba ThernOK Skogshjortarna41:17+3:4010:46
4Gustav HarrysonOK Skogshjortarna42:49+5:1211:10
5Kjell EinarssonOK Skogshjortarna43:45+6:0811:25
6Tomas KarlssonOK Skogshjortarna44:38+7:0111:39
7Björn ÅsénOK Skogshjortarna44:44+7:0711:40
8Åsa HedströmOK Skogshjortarna45:54+8:1711:59
9Annie AndreassonOK Skogshjortarna47:14+9:3712:19
10Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna51:16+13:3913:23
11Jens HallgrenOK Skogshjortarna54:49+17:1214:18
12Suzy LarssonOK Skogshjortarna54:58+17:2114:21
13Johanna FredrixonOK Skogshjortarna56:16+18:3914:41
14Ann Warma LaasOK Skogshjortarna58:21+20:4415:14
15Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna1:00:04+22:2715:40
16Anders BerglundOK Skogshjortarna1:00:08+22:3115:42
17Anders MökanderOK Skogshjortarna1:02:35+24:5816:20
18Kristian SiverboMarkbygdens OK1:03:40+26:0316:37
19Isak KällsmyrOK Kullingshof1:12:45+35:0818:59
Andréas ThernOK Skogshjortarnaej godkänd
Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd
Eva PedersenOK Skogshjortarnaej start

Öppen 9

5 370 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ThernOK Skogshjortarna41:347:44
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna41:41+0:077:45
3Anton KarlssonOK Kullingshof41:43+0:097:46
4Samuel BökeOK Skogshjortarna43:56+2:228:10
5Magnus BertilssonOK Skogshjortarna45:01+3:278:22
6Max KarleOK Skogshjortarna46:04+4:308:34
7Gary LarssonOK Skogshjortarna49:23+7:499:11
8Andres LaasOK Skogshjortarna50:03+8:299:19
9Erik JohanssonOK Skogshjortarna50:11+8:379:20
10Sara IvarssonOK Kullingshof52:44+11:109:49
11Lars BjörkingOK Skogshjortarna55:13+13:3910:16
12Mathias FredrixonOK Skogshjortarna58:34+17:0010:54
13Martin AxelssonOK Skogshjortarna59:34+18:0011:05
14Conny ErixonOK Kullingshof1:00:30+18:5611:15
15Tommy BäckOK Kullingshof1:02:06+20:3211:33
16Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna1:03:50+22:1611:53
17Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:04:26+22:5211:59
18Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:12:11+30:3713:26
19Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:21:04+39:3015:05
Gustav JonssonOK Skogshjortarnautgått
Ludvig HedströmOK Skogshjortarnaej start
Mikael LindeOK Skogshjortarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser