Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 2 april 2019

OK Skogshjortarna

94 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonÖppen 935:396:42
1Calle WärnÖppen 320:328:03
1Ellen KarlssonÖppen 125:3214:01
1Tomas KarlssonÖppen 835:229:25
1Noel BengtssonÖppen 530:1110:53
1Stina ThernÖppen 720:199:46
2Nils MagnussonÖppen 141:28+15:5622:47
2Samuel JakobssonÖppen 321:38+1:068:29
2Viktor HedströmÖppen 530:14+0:0310:54
2Ebba ThernÖppen 720:20+0:019:46
2Albin ÖstlingÖppen 836:39+1:179:46
2Andréas ThernÖppen 936:08+0:296:48
3Lennart HålsjöÖppen 720:31+0:129:51
3Kalle JohanssonÖppen 837:08+1:469:54
3Börje ÖbergÖppen 538:11+8:0013:47
3Alma SchröderÖppen 143:43+18:1124:01
3Karin ThernÖppen 943:43+8:048:13
3Frida ÖhrvallÖppen 326:47+6:1510:30
4Ronny AnderssonÖppen 726:53+6:3412:55
4Samuel BökeÖppen 943:47+8:088:14
4Olof SvenssonÖppen 837:48+2:2610:04
4Peggie SvedjenäsÖppen 154:16+28:4429:49
4Olof TholénÖppen 328:17+7:4511:05
4David NygårdÖppen 539:39+9:2814:18
5Lars-Olof LannfeltÖppen 841:33+6:1111:04
5Klara EberlénÖppen 542:33+12:2215:21
5Petronella SvedjenäsÖppen 154:41+29:0930:02
5Albin SchröderÖppen 328:24+7:5211:08
5Magnus BertilssonÖppen 943:51+8:128:15
5Josefine ÖhrvallÖppen 728:04+7:4513:29
6Gary LarssonÖppen 947:27+11:488:56
6Madeleine JohanssonÖppen 841:39+6:1711:06
6Arvid BjörnstamÖppen 328:48+8:1611:17
6Hans VokseppÖppen 543:51+13:4015:49
6Henrik ÖhrvallÖppen 728:06+7:4713:30
7Gustav AnderssonÖppen 329:31+8:5911:34
7Åsa HedströmÖppen 842:27+7:0511:19
7Ludvig HedströmÖppen 951:31+15:529:42
7Christine LundÖppen 544:00+13:4915:53
8Kent IvarssonÖppen 844:20+8:5811:49
8Gustav HarrysonÖppen 952:54+17:159:57
8Ann-Brith StrömbergÖppen 735:26+15:0717:02
8Oscar WärnÖppen 330:56+10:2412:07
8Anton LundÖppen 544:01+13:5015:53
9Monica IvarssonÖppen 743:16+22:5720:48
9Suzy LarssonÖppen 844:45+9:2311:56
9Mikael LindeÖppen 953:13+17:3410:01
9Leon AxelssonÖppen 337:00+16:2814:30
10Barbro AnderssonÖppen 749:14+28:5523:40
10Stefan GustafssonÖppen 954:04+18:2510:10
10Signe NygårdÖppen 337:44+17:1214:47
10Börje BjörnstamÖppen 552:04+21:5318:47
11Monica WelinÖppen 340:49+20:1716:00
11Roger WalderstedtÖppen 847:36+12:1412:41
11Eva ÖhrvallÖppen 552:19+22:0818:53
12Ann Warma LaasÖppen 554:36+24:2519:42
12Eva PedersenÖppen 851:54+16:3213:50
12Amanda WalderstedtÖppen 341:31+20:5916:16
13Björn ÅsénÖppen 853:37+18:1514:17
13Sofia EkblomÖppen 342:24+21:5216:37
13Annika LindeÖppen 555:31+25:2020:02
14Linnea StenbaekÖppen 342:46+22:1416:46
14Kurt FredrixonÖppen 81:05:57+30:3517:35
14Jens HallgrenÖppen 556:14+26:0320:18
15Kjell EinarssonÖppen 91:00:22+24:4311:22
15Maja NygårdÖppen 342:56+22:2416:50
15Alvin BerglöfÖppen 342:56+22:2416:50
15Lisa CagnerÖppen 558:11+28:0021:00
16Emil JohanssonÖppen 558:15+28:0421:01
17Harriet AnderssonÖppen 343:31+22:5917:03
17Maria Wallin JohanssonÖppen 51:13:08+42:5726:24
18Gullveig SöderströmÖppen 343:50+23:1817:11
18Mats EricssonÖppen 54:29:33+3:59:221:37:18
19Claes SöderströmÖppen 344:17+23:4517:21
20Alice AnderssonÖppen 344:48+24:1617:34
21Sigrid EinåsÖppen 344:49+24:1717:34
23Karin JanssonÖppen 350:25+29:5319:46
24Pia RagnmarkÖppen 352:15+31:4320:29
25Kristina AnderssonÖppen 352:55+32:2320:45
31Esther AronstamÖppen 31:07:26+46:5426:26
Frida AhlinÖppen 5ej godkänd
Katarina ÖstlingÖppen 5ej godkänd
Naemi GustavssonÖppen 1ej godkänd
Sven TholénÖppen 1ej godkänd
Matilda HolmgrenÖppen 3ej godkänd
Emmy SöderbergÖppen 3ej godkänd
Johanna FredrixonÖppen 8ej godkänd
Arvid ÖhrvallÖppen 9ej godkänd
Erik JohanssonÖppen 9ej godkänd
Mathias FredrixonÖppen 9ej godkänd
Frida NygårdÖppen 5ej godkänd
Monica WelinÖppen 1ej godkänd
Carola VeltmanÖppen 5utgått
Petter AndreassonÖppen 3utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser