Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Jubileumssprint (Motions-OL)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Jubileumssprint (Motions-OL)
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 21 maj 2019

Öppen 1

1 200 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna5:434:45
2Viktor HedströmOK Skogshjortarna6:40+0:575:33
3Noel BengtssonOK Skogshjortarna6:42+0:595:35
4Stina ThernÄngabo skola6:59+1:165:49
5Cornelius TörnbergGloben7:41+1:586:24
6Charlie BjörssonGloben7:43+2:006:25
7Linnea StenbaekNolhaga7:56+2:136:36
8Oskar AnderssonNolhaga8:08+2:256:46
9Hannes BengtssonNolhaga8:24+2:417:00
10Jens HallgrenOK Skogshjortarna8:35+2:527:09
11Sigrid EinåsOK Skogshjortarna8:37+2:547:10
12Alice AnderssonOK Skogshjortarna8:38+2:557:11
13William IsakssonNolhaga8:43+3:007:15
14Elin EisnerNolhaga8:50+3:077:21
15Lisa HolmerGloben9:14+3:317:41
16Gabriel Oscott LindholmNolhaga9:22+3:397:48
17Elin LundemoNolhaga10:07+4:248:25
18Olle LaasOK Skogshjortarna10:12+4:298:30
19Ylva BjörnstamNolhaga10:23+4:408:39
20Kiefer NätterlundNolhaga10:37+4:548:50
21Stella De VosNolhaga10:46+5:038:58
22Filip BäckbornGloben10:47+5:048:59
23Evelina van der PuttenNolhaga11:16+5:339:23
24Albin JunlerNolhaga11:24+5:419:30
25Gabriel LindholmGloben11:33+5:509:37
26Olle FyhrGloben11:45+6:029:47
27Hugo AbrahassonNolhaga11:48+6:059:50
27Simon OrinderNolhaga11:48+6:059:50
29Lukas JohanssonNolhaga11:56+6:139:56
30Fanny SvenssonGloben12:01+6:1810:00
31Linus DahlquistNolhaga12:02+6:1910:01
32Carina BäckbornOK Skogshjortarna12:07+6:2410:05
33Kerstin JohanssonNolhaga12:14+6:3110:11
34Emil johanssonNolhaga12:29+6:4610:24
35Nils TholénOK Skogshjortarna13:29+7:4611:14
36Helid AlbinssonGloben13:45+8:0211:27
37Linnea FranssonGloben16:07+10:2413:25
37Kerstin LarssonGloben16:07+10:2413:25
39Barbro AnderssonOK Skogshjortarna16:49+11:0614:00
40Adrian Oscott LindholmOK Skogshjortarna16:55+11:1214:05
41Milliam BerggrenOK Skogshjortarna17:57+12:1414:57
42Börje BjörnstamGloben18:08+12:2515:06
43Edvard Oscott LindholmGloben18:57+13:1415:47
44Hellla FalkalmNolhaga19:28+13:4516:13
45Didi JemegbeGloben19:33+13:5016:17
46Olle JonssonOK Skogshjortarna19:49+14:0616:30
47Henning AndreassonOK Skogshjortarna20:02+14:1916:41
48Liv JakobssonOK Skogshjortarna20:12+14:2916:50
49Stella EngströmEj klubbansluten21:29+15:4617:54
50Wille WeissOK Skogshjortarna21:36+15:5318:00
51Amanda WellnerOK Skogshjortarna21:49+16:0618:10
52Annie SchröderOK Skogshjortarna22:37+16:5418:50
53Hugo EngströmEj klubbansluten23:01+17:1819:10
54Olle KällbergGloben23:13+17:3019:20
55Arvid Vitsellklubblös23:58+18:1519:58
56Elias SchenkelGloben24:05+18:2220:04
57Elia BrolinGloben24:27+18:4420:22
58Kasper AhlinOK Skogshjortarna24:30+18:4720:25
59Elias BengtssonGloben25:00+19:1720:50
60Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarna26:50+21:0722:21
61Agnes KarlssonNoltorp27:06+21:2322:35
62Signe SwahnGloben27:58+22:1523:18
63Cajsa Globen31:43+26:0026:25
64Maia Globen31:55+26:1226:35
Sixten SkoogGlobenej godkänd
Anna PetterssonGlobenej godkänd
Kevin PatelGlobenej godkänd
Erik BernhultGlobenej godkänd
Tiina LaasOK Skogshjortarnaej godkänd
Linda Globenej godkänd
Alvin BrockmarkÄngabo skolautgått
Lisa HolmerGlobenutgått
Ebba ArnstrandGlobenutgått
Olivia LjungströmGlobenutgått

Öppen 3

1 800 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristjan LaasOK Skogshjortarna8:454:51
2Elis Bergklubblös9:39+0:545:21
2Fredrik HolmerGloben9:39+0:545:21
4Gustav HarrysonOK Skogshjortarna10:04+1:195:35
5Samuel JakobssonOK Skogshjortarna10:32+1:475:51
6Charlie BjörssonGloben10:38+1:535:54
7Cornelius TörnbergGloben11:42+2:576:30
8Fanny SvenssonGloben11:53+3:086:36
9Daniel BäckbornOK Skogshjortarna13:10+4:257:18
10Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna13:32+4:477:31
11Carola VeltmanOK Skogshjortarna15:45+7:008:45
12Adian Oskott LindholmGloben16:18+7:339:03
13Filip BäckbornGloben16:33+7:489:11
14Elias FermGloben17:02+8:179:27
15Carina BäckbornOK Skogshjortarna17:17+8:329:36
15Olle LaasOK Skogshjortarna17:17+8:329:36
17Gustav NordblomGloben17:30+8:459:43
18Emmy SöderbergNolhaga19:37+10:5210:53
19Kerstin JohanssonOK Skogshjortarna20:49+12:0411:33
20Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarna21:13+12:2811:47
21Emilia WängrothOK Skogshjortarna21:29+12:4411:56
22Marta MagnussonOK Skogshjortarna21:53+13:0812:09
23Ida TholénOK Skogshjortarna27:03+18:1815:01
24Matilda HolmgrenOK Skogshjortarna27:51+19:0615:28
25Sven TholénOK Skogshjortarna29:17+20:3216:16
26Elmer KarleOK Skogshjortarna40:37+31:5222:33
Lisa HolmerGlobenej godkänd
Hilma HolmströmGlobenej godkänd
Ella EkstörmGlobenej godkänd
Olof TholénOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen 5

2 400 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra LaasOK Skogshjortarna19:128:00
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto19:30+0:188:07
3Samuel JakobssonOK Skogshjortarna19:49+0:378:15
4Emil JohanssonOK Skogshjortarna20:15+1:038:26
5Kalle JohanssonOK Skogshjortarna20:24+1:128:30
6Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna21:27+2:158:56
7Torbjörn WikströmOK Orinto22:48+3:369:30
8Ann Warma LaasOK Skogshjortarna24:42+5:3010:17
9Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna26:09+6:5710:53
10Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK26:44+7:3211:08
11Filip BäckbornGloben27:58+8:4611:39
12Daniel BäckbornOK Skogshjortarna28:03+8:5111:41
13Theo FredmanOK Skogshjortarna29:51+10:3912:26
14Elina FredmanOK Skogshjortarna29:55+10:4312:27
15Linda SävenstrandOK Kullingshof31:57+12:4513:18
16Monica WelinOK Skogshjortarna32:25+13:1313:30
17Ylva BjörnstamOK Skogshjortarna32:31+13:1913:32
18Monica IvarssonOK Skogshjortarna33:16+14:0413:51
19Alice AnderssonOK Skogshjortarna34:54+15:4214:32
20Sigrid EinåsOK Skogshjortarna35:07+15:5514:37
21Pia RagnmarkOK Skogshjortarna36:05+16:5315:02
22Alfred BäckbornGloben36:57+17:4515:23
22Axel AdinGloben36:57+17:4515:23
24Isak GilbergGloben37:12+18:0015:30
25Lisa SandbäckGloben37:30+18:1815:37
26Maja NordlundGloben37:39+18:2715:41
27Sofia RohrmullerGloben37:40+18:2815:41
28Harriet AnderssonOK Skogshjortarna40:03+20:5116:41
29Marta MagnussonOK Skogshjortarna48:47+29:3520:19
Märta MarklinderGlobenej godkänd
Anna SvantessonGlobenej godkänd
Adam SvantessonGlobenej godkänd
Dante PeterzenGlobenej godkänd
Noah DalstömGlobenej godkänd
Albin SchröderOK Skogshjortarnautgått

Öppen 7

2 700 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna14:475:28
2Gary LarssonOK Skogshjortarna16:32+1:456:07
3Karin ThernOK Skogshjortarna17:05+2:186:19
4Erik TholénOK Skogshjortarna17:57+3:106:38
5Emil AndreassonOK Skogshjortarna18:37+3:506:53
6Andres LaasOK Skogshjortarna18:41+3:546:55
7Albin ÖstlingOK Skogshjortarna19:09+4:227:05
8Gustav HarrysonOK Skogshjortarna19:34+4:477:14
9Lars BjörkingOK Skogshjortarna19:39+4:527:16
10Tobias WängrothOK Skogshjortarna19:42+4:557:17
11Sebastian SundbergOK Skogshjortarna21:06+6:197:48
12Olof SvenssonOK Skogshjortarna21:22+6:357:54
13Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna21:29+6:427:57
14Noel BengtssonOK Skogshjortarna21:32+6:457:58
15Viktor HedströmOK Skogshjortarna21:34+6:477:59
16Ted LiivrandOK Skogshjortarna23:07+8:208:33
17Suzy LarssonOK Skogshjortarna25:00+10:139:15
18Per FredrikssonOK Skogshjortarna25:47+11:009:32
19Olof TholénOK Skogshjortarna26:52+12:059:57
20Lars StrömbergOK Skogshjortarna27:05+12:1810:01
21Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna27:54+13:0710:20
22Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna27:58+13:1110:21
23Lena SchröderOK Skogshjortarna28:35+13:4810:35
24Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna53:14+38:2719:42
Åsa HedströmOK Skogshjortarnaej godkänd
Emil JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser