Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-OL (Motions-OL)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-OL (Motions-OL)
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 13 augusti 2019

Öppen 1

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilding MartinssonLerums SOK28:0913:24
2Elsa IngemarssonHestra IF33:26+5:1715:55
3Vilmer NordlundOK Skogshjortarna33:30+5:2115:57
4Greta WernerssonOK Skogshjortarna36:07+7:5817:11
5Enar WernerssonOK Skogshjortarna36:30+8:2117:22
Hugo LindaasOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen 3

2 400 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof TholénOK Skogshjortarna27:1511:21
1Albin SchröderOK Skogshjortarna27:1511:21
3Nils TholénOK Skogshjortarna30:10+2:5512:34
4Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna31:06+3:5112:57
5Oscar WärnOK Skogshjortarna31:53+4:3813:17
6Hanna LöfgrenOK Skogshjortarna32:56+5:4113:43
7Kerstin LarssonOK Skogshjortarna36:42+9:2715:17
8Ellen KarlssonOK Skogshjortarna37:40+10:2515:41
9Harriet AnderssonOK Skogshjortarna41:49+14:3417:25
10Kent CarlgrenOK Skogshjortarna45:07+17:5218:47
11Esther AronstamOK Skogshjortarna45:09+17:5418:48
12Karin JanssonOK Skogshjortarna45:20+18:0518:53
13Barbro AnderssonOK Skogshjortarna45:27+18:1218:56
14Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna46:30+19:1519:22
15Marius PerciwallOK Skogshjortarna48:45+21:3020:18
16Eleonor StenbaekOK Skogshjortarna49:18+22:0320:32
17Matilda HolmgrenOK Skogshjortarna52:28+25:1321:51
17Emmy SöderbergOK Skogshjortarna52:28+25:1321:51
Kerstin LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen 5

2 900 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor HedströmOK Skogshjortarna33:3311:34
2Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna39:43+6:1013:41
3Conny ErixonOK Kullingshof41:41+8:0814:22
4Lars JohanssonOK Skogshjortarna43:18+9:4514:55
5Vilma LöfgrenOK Skogshjortarna43:24+9:5114:57
6Alma BerzeliusOK Skogshjortarna43:27+9:5414:58
7Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna44:26+10:5315:19
8David NygårdOK Skogshjortarna52:24+18:5118:04
9Johan SandingOK Skogshjortarna54:31+20:5818:47
10Linnea StenbaekOK Skogshjortarna54:34+21:0118:48
11Sofia EkblomOK Skogshjortarna54:53+21:2018:55
12Maja NygårdOK Skogshjortarna54:58+21:2518:57
13Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna55:23+21:5019:05
14Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna55:34+22:0119:09
15Kurt FredrixonOK Skogshjortarna58:12+24:3920:04
16Frida AhlinOK Skogshjortarna1:03:11+29:3821:47
17Sandra Stegrell BerzeliusOK Skogshjortarna1:03:47+30:1421:59
18Sören HaglundOK Kullingshof1:06:24+32:5122:53
19Irené AnderssonOK Kullingshof1:06:52+33:1923:03
20Klara MartinssonLerums SOK1:08:08+34:3523:29
21Alice LarssonBredareds IF1:14:11+40:3825:34
22Birgitta VerhagenOK Orinto1:16:28+42:5526:22
Calle WärnOK Skogshjortarnautgått

Öppen 7

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ThernOK Skogshjortarna21:5310:56
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna30:36+8:4315:18
3Lars StrömbergOK Skogshjortarna33:54+12:0116:57
4Börje ÖbergOK Skogshjortarna37:48+15:5518:54
5Bertil JohanssonOK Skogshjortarna39:07+17:1419:33
6Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna39:58+18:0519:59
7Conny VernerssonOK Orinto40:29+18:3620:14
8Stefan SvenssonOK Kullingshof42:43+20:5021:21
9Reinhold ReulOK Orinto57:57+36:0428:58

Öppen 8

3 200 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig HedströmOK Skogshjortarna25:478:03
2Andréas ThernOK Skogshjortarna25:57+0:108:06
3Noel BengtssonOK Skogshjortarna32:04+6:1710:01
4Kalle JohanssonOK Skogshjortarna32:58+7:1110:18
5Kent KardellLjungskile FK33:39+7:5210:30
6Lennart HålsjöOK Skogshjortarna34:14+8:2710:41
7Evert LarssonOK Skogshjortarna37:41+11:5411:46
8Martin AxelssonOK Skogshjortarna37:48+12:0111:48
9Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna39:11+13:2412:14
10Björn ÅsénOK Skogshjortarna40:40+14:5312:42
11Maria IngemarssonHestra IF41:58+16:1113:06
12Per FredrikssonOK Skogshjortarna42:33+16:4613:17
13Ted LiivrandOK Skogshjortarna44:16+18:2913:50
14Bengt KlassonOK Orinto47:22+21:3514:48
15Hans LindgrenOK Skogshjortarna47:48+22:0114:56
16Lova BerzeliusOK Skogshjortarna47:51+22:0414:57
17Torbjörn WikströmOK Orinto48:49+23:0215:15
18Arvid BerzeliusOK Skogshjortarna49:34+23:4715:29
19Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna52:26+26:3916:23
20Magnus PedersenOK Skogshjortarna53:47+28:0016:48
Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen 9

4 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto28:506:33
2Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK30:45+1:556:59
3Johan IngemarssonHestra IF33:01+4:117:30
4Erik IngemarssonHestra IF36:29+7:398:17
5Lukas LarssonOK Skogshjortarna36:59+8:098:24
6Karin ThernOK Skogshjortarna37:14+8:248:27
7Elsa JanssonOK Skogshjortarna37:54+9:048:36
8Samuel BökeOK Skogshjortarna38:05+9:158:39
9Jesper SjögrenOK Kullingshof38:11+9:218:40
10Andres LaasOK Skogshjortarna41:36+12:469:27
11Moa AlsiöIF Hagen43:29+14:399:52
12Tommy BäckOK Kullingshof46:15+17:2510:30
13Petra WernerssonOK Skogshjortarna46:58+18:0810:40
14Lars BjörkingOK Skogshjortarna49:11+20:2111:10
15Filip IngemarssonHestra IF51:24+22:3411:40
16Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna52:47+23:5711:59
17Ulf SundinGöteborg-Majorna OK52:55+24:0512:01
18Patrik JohanssonLerums SOK56:08+27:1812:45
19Åsa AlsiöIF Hagen1:00:02+31:1213:38
20Dan SjöholmHalmstad OK1:01:16+32:2613:55
21Sebastian SundbergOK Skogshjortarna1:07:57+39:0715:26
Åsa HedströmOK Skogshjortarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser