Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup 11

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup 11
Arrangörsorganisationer: Karlskrona SOK / OK Orion
Datum: torsdag 24 januari 2019

Lång Svart

9 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ElmelidOK Orion1:01:306:20
2Måns SandgrenOK Orion1:01:31+0:016:20
3Alexander BernaciakOK Orion1:07:57+6:277:00
4Emil FolinoKarlskrona SOK1:11:03+9:337:19
5Torgny LindströmRonneby OK1:11:41+10:117:23
6Emil PetterssonKarlskrona SOK1:12:00+10:307:25
7Viktor TovessonOK Orion1:12:09+10:397:26
8Hugo LarssonKarlskrona SOK1:12:17+10:477:27
9Magnus SagerOK Orion1:13:04+11:347:31
10Magnus LarssonKarlskrona SOK1:13:32+12:027:34
11Daniel GunnarssonOK Orion1:20:23+18:538:17
Andreas JonssonOK Orionutgått
Pontus PeterssonOK Orionutgått

Mellan Svart

5 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom OlaussonOK Orion35:356:58
2Tilda JohanssonOK Orion35:46+0:117:00
3Anton ÖsterbladKarlskrona SOK36:01+0:267:03
4Pontus JonssonOK Orion36:17+0:427:06
5Filip HåkanssonOK Orion36:49+1:147:13
6Filip NilssonGotlands Bro OK41:31+5:568:08
7Jörgen JohanssonKarlskrona SOK44:41+9:068:45
8Alma SvennerudKarlskrona SOK44:43+9:088:46
9Marcus SvennerudKarlskrona SOK44:44+9:098:46
10Ulf JohanssonKarlskrona SOK46:38+11:039:08
11Johan JacobssonOK Orion47:27+11:529:18
12Jenny HåkanssonOK Orion48:04+12:299:25
13Emma ZettervallKarlskrona SOK48:58+13:239:36
14Björn ZettervallKarlskrona SOK49:04+13:299:37
15Rebecka OlssonKarlskrona SOK51:09+15:3410:01
16Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK59:23+23:4811:38
17Annika JosefssonKarlskrona SOK59:47+24:1211:43
18Bo SalomonssenKalmar OK1:00:22+24:4711:50
19Eskil JohanssonOK Orion1:15:02+39:2714:42
Anders HåkanssonOK Orionutgått

Mellankort Orange

3 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clas NilssonKarlskrona SOK31:398:47
2Oliver HåkanssonOK Orion31:55+0:168:51
3Magnus LeuenbergerOK Orion32:02+0:238:53
4Magnus KronmarKarlskrona SOK32:12+0:338:56
5Nils SwartzOK Orion32:20+0:418:58
6Ulf LundbergKalmar OK35:24+3:459:50
7Ann-Christi Nero ForsmanRonneby OK36:14+4:3510:03
8Hedda SvenssonOK Orion37:57+6:1810:32
9Lena SwartzOK Orion37:59+6:2010:33
10Annica RosengrenOK Orion38:02+6:2310:33
11Bo LönngrenOK Orion39:09+7:3010:52
12Ola SandgrenOK Orion41:21+9:4211:29
13Mats KarlssonKarlskrona SOK44:47+13:0812:26
14Leif IngemarssonKarlskrona SOK46:16+14:3712:51
15Lennart BohmanKarlskrona SOK46:56+15:1713:02
16Håkan ForsmanRonneby OK48:26+16:4713:27
17Ingemar AnderssonOK Orion50:59+19:2014:09
18Lennart SohlinOK Orion52:15+20:3614:30
19Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK1:00:03+28:2416:40

Kort Gul

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias LindströmRonneby OK23:2810:39
2Sarah LindströmRonneby OK23:37+0:0910:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser