Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOF Nattcup #6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOF Nattcup #6
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 9 januari 2019

Långa banan

6 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AxlingSundsvalls OK44:467:06
2Hannes LindahlSundsvalls OK44:55+0:097:07
3Olov VikströmSundsvalls OK45:41+0:557:15
4Mattias LindahlSundsvalls OK46:39+1:537:24
5Hanna HugossonSundsvalls OK50:46+6:008:03
6Per NordanlindSundsvalls OK50:49+6:038:03
7Albin KårénSundsvalls OK51:21+6:358:09
8Hanna KjellinSundsvalls OK56:05+11:198:54
9Jonas WibergVK Uvarna57:17+12:319:05
10Lars HenrikssonSundsvalls OK57:23+12:379:06
11Erik JakobssonSundsvalls OK57:47+13:019:10
12Jonas KarlssonKovlands IF59:20+14:349:25
13Magnus JonssonSundsvalls OK1:00:16+15:309:33
14Michael LarssonSundsvalls OK1:00:20+15:349:34
Roger HugossonSundsvalls OKej godkänd

Mellan Damer

4 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice PalmgrenSundsvalls OK34:188:34
2Lovisa DufvaSundsvalls OK34:31+0:138:37
3Wilma LarssonSundsvalls OK34:40+0:228:40
4Astrid RexSundsvalls OK35:26+1:088:51
5Annelie NordströmSelånger SOK43:57+9:3910:59
6Viktoria KarlssonKovlands IF49:51+15:3312:27
7Ulla PerssonKlubblös59:09+24:5114:47

Mellan Herrar

4 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias LarssonSundsvalls OK34:488:42
2Peter ErngrundSelånger SOK35:14+0:268:48
3Carl ErngrundSelånger SOK35:36+0:488:54
4Sven Erik SundinSelånger SOK43:55+9:0710:58
5Björn AbelssonSundsvalls OK44:01+9:1311:00
6Richard LindströmNjurunda OK59:10+24:2214:47

Kort Ungdomar

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Olivia KarlssonKovlands IFej godkänd
Karin ViklundKovlands IFej godkänd

Kort Övriga

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Winn BjörklundSundsvalls OK33:4910:34
2Irené LarssonSundsvalls OK34:20+0:3110:43
3Peter LorentzsonSundsvalls OK36:02+2:1311:15
4Ingmar SöderströmSundsvalls OK36:08+2:1911:17
5Anders SundbergSelånger SOK40:32+6:4312:40
6Inger LorentzsonSundsvalls OK41:33+7:4412:59
7Ulla HellmanSundsvalls OK46:46+12:5714:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser