Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjustalliansens Vintercup 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjustalliansens Vintercup 4
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: söndag 20 januari 2019

Mini

1 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora StarkVästerviks OK17:3911:50
2Theo ZaninottiGamleby OK29:51+12:1220:02
3Alice MatanovicVästerviks OK30:55+13:1620:44
David MatanovicVästerviks OKej start

Kort

2 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caspin SinaiVästerviks OK20:489:27
2Karin HolmgrenGamleby OK26:55+6:0712:14
3Kenth CarlssonVästerviks OK31:30+10:4214:19
4Lava-Li SinaiVästerviks OK31:58+11:1014:31
5Arvid StarkVästerviks OK35:05+14:1715:56
6Sigrid HolmgrenGamleby OK38:54+18:0617:40
7Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK48:10+27:2221:53
8Britt-Marie BjörklundVästerviks OK49:12+28:2422:21
9Åke BjörklundVästerviks OK49:34+28:4622:31
Märta HolmgrenGamleby OKej godkänd
Kevin KarlssonHammarkinds OKej start

Mellan

4 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anja SvenssonGamleby OK38:408:35
2Ellen OlovssonGamleby OK42:27+3:479:26
3Lena PerssonGamleby OK47:13+8:3310:29
4Vidar PihlGamleby OK48:03+9:2310:40
5Tyra StalebrantGamleby OK49:07+10:2710:54
6Pia ÖstangårdGamleby OK54:53+16:1312:11
7Mario MatanovicVästerviks OK55:08+16:2812:15
8Martina SinaiVästerviks OK55:13+16:3312:16
9Kjell JohanssonAnkarsrums OK58:37+19:5713:01
10Jörgen AskbrinkHammarkinds OK1:02:50+24:1013:57
11Eva DegermanGamleby OK1:04:09+25:2914:15
Alice DegermanGamleby OKej godkänd

X-tra allt

6 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna ÖbergGamleby OK47:567:09
1Tuva ÖstangårdGamleby OK47:567:09
3Jimmy GranqvistVästerviks OK48:51+0:557:17
4Tove ValleriusGamleby OK49:56+2:007:27
5Carl ÖbergGamleby OK51:49+3:537:44
6Kent GranqvistVästerviks OK52:19+4:237:48
7Fredrik UrbergHammarkinds OK53:08+5:127:55
8Johan StarkVästerviks OK54:43+6:478:10
9Kalle AntonssonVästerviks OK55:06+7:108:13
10Albin PetterssonHammarkinds OK55:34+7:388:17
11Christer ÖbergGamleby OK59:38+11:428:54
12Hanna StalebrantGamleby OK1:00:51+12:559:04
13Susanne GranGamleby OK1:01:15+13:199:08
14Ingemar PerssonGamleby OK1:01:16+13:209:08
15Elisabet LarssonVästerviks OK1:05:27+17:319:46
16Markus HögängVästerviks OK1:21:15+33:1912:07
17Filip BorgemoGamleby OK1:29:30+41:3413:21
Johnny GustafssonGamleby OKej godkänd

Lång

9 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak LiljeholmGamleby OK59:176:35
2Richard OlovssonGamleby OK1:01:40+2:236:51
3Aron ÖstangårdGamleby OK1:02:15+2:586:55
4Hannes DegermanGamleby OK1:16:11+16:548:27

Sprint

3 500 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel AttåsIKHP16:584:50
2Viktor GunnarssonIKHP18:23+1:255:15
3Joar HertinIKHP18:42+1:445:20
4Andreas GustafssonIKHP19:11+2:135:28
5Andreas JanssonIKHP19:14+2:165:29
6Olle KarlssonIKHP19:22+2:245:32
7Klas KarlssonIKHP19:54+2:565:41
8Anton HanssonIKHP20:18+3:205:48
9Albin HjellströmIKHP21:01+4:036:00
10Adrian SjödinIKHP21:06+4:086:01
11Gabriella GustanfssonIKHP21:51+4:536:14
12Filip OssianssonIKHP21:53+4:556:15
13Ella PalmIKHP21:56+4:586:16
14Marianne HaugIKHP22:02+5:046:17
15Isa EnvallIKHP22:06+5:086:18
16Eric HanssonIKHP22:15+5:176:21
17Elna ForsbergIKHP22:44+5:466:29
18Tova OlssonIKHP22:47+5:496:30
19Martin DjerfIKHP22:52+5:546:32
20Alice FinndahlIKHP23:27+6:296:42
21Matti EnvallIKHP23:28+6:306:42
22Emma LingIKHP23:55+6:576:50
23Markus HederskogIKHP25:10+8:127:11
24Maria OssianssonIKHP28:26+11:288:07
25Amanda RangertIKHP33:16+16:189:30
Anders LingIKHPej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser