Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 8
Arrangörsorganisationer: Hagaby GoIF Örebro / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: torsdag 16 maj 2019

Kort-korta

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Samuel ErikssonOK Letstigen39:41
2Bo CarlssonOK Tisaren40:25+0:44
3Gunnar NymanOK Djerf43:35+3:54
Nordzell BjörnKFUM Örebro OKej godkänd

Korta

25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna-Lena LundellGävle OK34:29
2Asta SjöbergLindebygdens OK36:18+1:49
3Nils MogrenHällefors OK38:02+3:33
4Bengt KammerlandOK Milan41:26+6:57
5Lars JellvertFellingsbro GOIF41:49+7:20
5Roger GustafssonOK Tisaren41:49+7:20
7Torsten BergstenGarphyttans IF43:15+8:46
8Inger LjungströmOK Djerf44:25+9:56
9Bo Anders Charles LjungdahlOK Letstigen44:27+9:58
10Lars-Åke GöranssonAlmby IK45:27+10:58
11Birgitta JohanssonKristinehamns OK45:58+11:29
12Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK46:18+11:49
13Unosson JanKlubblös46:24+11:55
14Karl EkströmOK Alferna46:47+12:18
15Anders HolmbergLindebygdens OK48:44+14:15
16Kjell LarssonOK Alferna50:25+15:56
17Britt-Marie ÅbergOK Tisaren50:29+16:00
18Bengt HolgerssonOK Tisaren50:48+16:19
19Evy EkströmOK Alferna50:49+16:20
20Lena LindgrenOK Järnbärarna51:26+16:57
21Lars AlbertssonOK Tylöskog1:00:48+26:19
22Marianne DahlbergOK Alferna1:01:42+27:13
23Birgitta BjörkKFUM Örebro OK1:19:14+44:45
24Rolf HelmerssonLindebygdens OK2:18:54+1:44:25
Lars BroströmDegerfors OKej godkänd

Mellan

33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulf NordzellOK Djerf35:57
2Christer NälemarkOK Djerf36:43+0:46
3Stig IsraelssonOK Tylöskog37:08+1:11
4Stig NilssonOK Djerf37:54+1:57
5Leif ToressonOK Tisaren38:24+2:27
6Kurt ÅbergOK Tisaren38:37+2:40
7Roger PerssonOK Tylöskog40:03+4:06
8Peter ÖstlundOK Milan41:16+5:19
9Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro43:06+7:09
10Kenneth IsraelssonOK Milan44:25+8:28
11Holmgren LarsOK Tylöskog45:31+9:34
12Runo JohanssonKristinehamns OK45:52+9:55
13Ove JohanssonOK Järnbärarna46:42+10:45
14Jens TörnmarckAskersunds OK48:30+12:33
15Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren49:07+13:10
16Birgitta ArleboKFUM Örebro OK49:19+13:22
17Torbjörn AndrénOK Tisaren49:26+13:29
18Per SundbergGävle OK49:49+13:52
19Leif GödeckeOK Tylöskog50:58+15:01
20Leif HjulströmOK Milan52:10+16:13
21Johnny BrandtHällefors OK53:00+17:03
22Monica AronssonOK Alferna59:50+23:53
23Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK1:02:23+26:26
24Ingvar ErikssonOK Tisaren1:05:19+29:22
25Olle HäggbomKFUM Orientering1:08:55+32:58
26Leif ErikssonOK Tisaren1:12:26+36:29
27Elisabeth ErikssonOK Milan1:17:14+41:17
28Tommy HaglundKFUM Örebro OK1:32:17+56:20
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnaej godkänd
Ingemar WidénKFUM Örebro OKej godkänd
Margareta NylinOK Tisarenej godkänd
Lars ArleboKFUM Örebro OKutgått
Rolf PerssonOK Milanutgått

Långa

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Patrik BlomRehns BK29:25
2Håkan CarlssonKFUM Örebro OK30:53+1:28
3Weine FredrikssonKFUM Örebro OK39:27+10:02
4Karl-Åke RynoOK Tisaren40:17+10:52
5Tomas OlaussonAskersunds OK42:02+12:37
6Nils-Olof BodinAlmby IK42:53+13:28
7Per-Åke HullAlmby IK43:56+14:31
8Anders RobertssonAlmby IK46:20+16:55
9Mats NylinOK Tisaren46:43+17:18
10Ann-Britt GöranssonAlmby IK49:05+19:40
11Peter ÅslundKFUM Örebro OK55:03+25:38
12Bo MagnussonKFUM Örebro OK55:07+25:42
13Herbert SalomonssonKFUM Orientering56:42+27:17
14Tommy HallménVingåkers OK1:01:01+31:36
15Evert JohanssonOK Tisaren1:03:42+34:17
Karl-Göran WahlströmAlmby IKej godkänd
Kjell ErikssonOK Djerfutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser