Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 15

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 15
Arrangörsorganisationer: Hagaby GoIF Örebro / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: torsdag 12 september 2019

Kort-korta

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Tage PerssonFellingsbro GOIF26:06
2Karl-Gustav MattsonOK Tisaren34:43+8:37
3Olov LagerströmOK Tisaren35:37+9:31
4Inga HolmströmOK Milan36:52+10:46
5Bo CarlssonOK Tisaren40:18+14:12
6Nordzell BjörnKFUM Örebro OK40:48+14:42

Korta

32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Tore MartinssonDegerfors OK33:55
2Stig NilssonOK Djerf34:57+1:02
3Anders SjögrenHagaby GoIF Örebro37:22+3:27
4Lars BroströmDegerfors OK38:31+4:36
5Nils MogrenHällefors OK39:01+5:06
6Asta SjöbergLindebygdens OK39:56+6:01
7Nils-Göran LindénFellingsbro GOIF40:31+6:36
8Östen EklöfOK Milan40:50+6:55
9Anna-Lena LundellGävle OK41:32+7:37
10Birgitta JohanssonKristinehamns OK42:18+8:23
11Thomas JohanssonAlmby IK42:58+9:03
12Lars JellvertFellingsbro GOIF43:28+9:33
13Inger LjungströmOK Djerf44:04+10:09
14Britt-Marie EklöfOK Milan45:02+11:07
15Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK45:08+11:13
16Jörgen HolmströmOK Milan47:18+13:23
17Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK47:37+13:42
18Roger GustafssonOK Tisaren47:43+13:48
19Unosson JanOK Milan47:55+14:00
20Leif HjulströmOK Milan54:18+20:23
21Bengt HolgerssonOK Tisaren54:23+20:28
22Birgitta BjörkKFUM Örebro OK55:29+21:34
23Lena LindgrenOK Järnbärarna56:18+22:23
24Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:01:40+27:45
25Evy EkströmOK Alferna1:03:43+29:48
26Marianne DahlbergOK Alferna1:06:34+32:39
27Lars AlbertssonOK Tylöskog1:14:21+40:26
28Ulla LindegrenOK Tylöskog1:21:28+47:33
29Lars LindegrenOK Tylöskog1:22:13+48:18
Elisabeth ErikssonOK Milanej godkänd
Fredriksson BjarneHällefors OKej godkänd
Kjell LarssonOK Alfernautgått

Mellan

33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Hans HelmerssonLindebygdens OK39:29 Ladda ner rutt i gpx-format
2Mats  V. ErikssonHagaby GoIF Örebro42:50+3:21
3Morgan SvenssonOK Tisaren43:38+4:09
4Weine FredrikssonKFUM Örebro OK44:14+4:45
5Bo MagnussonKFUM Örebro OK45:28+5:59 Ladda ner rutt i gpx-format
6Ulf NordzellOK Djerf45:33+6:04
7Bo PetterssonKFUM Örebro OK45:49+6:20
8Christer NälemarkOK Djerf51:44+12:15
9Runo JohanssonKristinehamns OK52:06+12:37
10Tomas DömstedtOK Letstigen52:24+12:55
11Ingvar HalldinOK Tylöskog52:37+13:08
12Jerry SällHagaby GoIF Örebro53:21+13:52
13Per SundbergGävle OK55:07+15:38
14Agneta HasselkvistOK Milan56:08+16:39
15Kenneth IsraelssonOK Milan57:06+17:37
16Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro57:21+17:52
17Kurt ÅbergOK Tisaren57:37+18:08
18Holmgren LarsOK Tylöskog59:10+19:41
19Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren59:51+20:22
20Ingemar WidénKFUM Örebro OK1:00:10+20:41
21Lennart LindgrenOK Järnbärarna1:02:23+22:54
22Roger PerssonOK Tylöskog1:02:59+23:30
23Benny FredrikssonKlubblös1:04:16+24:47
24Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK1:09:25+29:56
25Leif ErikssonOK Tisaren1:10:33+31:04
26Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:12:31+33:02
27Gert IngvarssonLindebygdens OK1:13:47+34:18
28Lars-Göran JonssonOK Tisaren1:14:08+34:39
29Bengt ÖstlundOK Roxen1:14:12+34:43
30Barbro ÖstlundOK Roxen1:14:29+35:00
31Olle HäggbomKFUM1:35:58+56:29
Ove JohanssonOK Järnbärarnaej godkänd
Ingvar ErikssonOK Tisarenej godkänd

Långa

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Lars-Åke WallOK Tisaren39:56
2Mats NylinOK Tisaren43:28+3:32
3Karl-Åke RynoOK Tisaren44:10+4:14
4Jan-Åke IsraelssonOK Milan47:27+7:31
5Åke SundinHällefors OK47:57+8:01
6Nils-Olof BodinAlmby IK48:56+9:00
7Peter ÅslundKFUM Örebro OK49:26+9:30
8Anders RobertssonAlmby IK50:51+10:55
9Per-Åke HullAlmby IK52:07+12:11
10Lennart LundhOK Tisaren54:12+14:16
11Karl-Göran WahlströmAlmby IK58:03+18:07
12Kenneth GustavssonLaxå OK1:02:07+22:11
13Stefan ÖbergOK Milan1:06:50+26:54
14Håkan SvenssonAlmby IK1:08:49+28:53
15Barbro IsakssonOK Tisaren1:09:35+29:39
16Herbert SalomionssonKFUM Örebro OK1:21:08+41:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser