*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup 13

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup 13
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 7 februari 2019

Lång Svart

8 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ElmelidOK Orion52:256:33
2Måns SandgrenOK Orion57:06+4:417:08
3Misha TeslenkoOdesa OK57:38+5:137:12
4Torgny LindströmRonneby OK57:40+5:157:12
5Pontus PeterssonOK Orion59:28+7:037:26
6Moltas ViebkeKarlskrona SOK59:46+7:217:28
7Magnus SagerOK Orion1:01:41+9:167:42
8Magnus LarssonKarlskrona SOK1:01:57+9:327:44
9Viktor TovessonOK Orion1:06:02+13:378:15
10Henrik BerlinOK Orion1:07:03+14:388:22
11Igor TrimboyOdesa OK1:20:50+28:2510:06
Aleksander BernaciakOK Orionutgått

Mellan Svart

5 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LarssonKarlskrona SOK38:387:43
2Anders HåkanssonOK Orion39:27+0:497:53
3Pontus JohanssonKarlskrona SOK39:34+0:567:54
4Simon GiselssonRonneby OK39:38+1:007:55
5Thomas JohannessonRonneby OK39:59+1:217:59
6Filip HåkanssonOK Orion42:44+4:068:32
7Filip NilssonGotlands Bro OK45:06+6:289:01
8Johan JacobssonOK Orion58:35+19:5711:43
9Alma SvennerudKarlskrona SOK1:00:24+21:4612:04
10Marcus SvennerudKarlskrona SOK1:00:26+21:4812:05

Mellankort Orange

3 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf LundbergKalmar OK27:027:43
2Axel BrattOK Orion27:44+0:427:55
3Cecilia BrattOK Orion27:45+0:437:55
4Niklas BrattOK Orion27:46+0:447:56
5Jenny HåkanssonOK Orion28:31+1:298:08
6Magnus GraadRonneby OK30:36+3:348:44
7Per-Ivan EngströmOK Orion31:43+4:419:03
8Jens BohlinKarlskrona SOK32:18+5:169:13
9Mats KarlssonKarlskrona SOK33:10+6:089:28
10Lennart AnderssonOK Orion33:24+6:229:32
11Ulf JohanssonKarlskrona SOK33:39+6:379:36
12Lena SwartzOK Orion33:57+6:559:42
13Ola SandgrenOK Orion38:47+11:4511:04
14Ingemar AnderssonOK Orion39:22+12:2011:14
15Anne JohanssonKarlskrona SOK39:48+12:4611:22
16Bo SalomonsonKalmar OK40:36+13:3411:36
17Lennart BohmanKarlskrona SOK40:50+13:4811:40
18Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK49:26+22:2414:07
Johan SwartzOK Orionutgått

Kort Gul

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna GustavssonKalmar OK20:0110:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser