*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup 16

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup 16
Arrangörsorganisationer: Karlskrona SOK / OK Orion
Datum: torsdag 28 februari 2019

Lång Svart

10 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ElmelidOK Orion1:08:146:33
2Pontus PeterssonOK Orion1:08:39+0:256:36
3Måns SandgrenOK Orion1:10:38+2:246:47
4Aleksander BernaciakOK Orion1:12:16+4:026:56
5Magnus SagerOK Orion1:20:34+12:207:44
6Pontus JohnssonOK Linné1:21:59+13:457:52
7Magnus LarssonKarlskrona SOK1:28:22+20:088:29
8Theodor WahlbomOK Orion1:32:47+24:338:55
9Viktor TovessonOK Orion1:33:00+24:468:56

Mellan Svart

5 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LarssonKarlskrona SOK48:138:10
2Ewa GwóźdźOK Orion48:23+0:108:12
3Anders HåkanssonOK Orion49:00+0:478:18
4Filip HåkanssonOK Orion49:17+1:048:21
5Alma SvennerudKarlskrona SOK49:19+1:068:21
6Marcus SvennerudKarlskrona SOK49:20+1:078:21
7Igor TrimboyOdessa Team49:25+1:128:22
8Filip NilssonGotlands Bro OK52:25+4:128:53
9Jörgen JohanssonKarlskrona SOK53:47+5:349:06
10Arvid KronmarKarlskrona SOK1:00:35+12:2210:16
11Magnus KronmarKarlskrona SOK1:00:43+12:3010:17
12Johan JacobssonOK Orion1:02:58+14:4510:40

Mellankort Orange

3 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny HåkanssonOK Orion39:4810:28
2Kent TörnqvistKarlskrona SOK43:51+4:0311:32
3Anders NilssonOK Orion43:56+4:0811:33
4Stefan CaleklintKarlskrona SOK44:05+4:1711:36
5Lennart AnderssonOK Orion44:13+4:2511:38
6Annika JosefssonKarlskrona SOK45:35+5:4711:59
7Nils SwartzOK Orion45:58+6:1012:05
8Oliver HåkanssonOK Orion45:59+6:1112:06
9Bo LönngrenOK Orion46:38+6:5012:16
10Lisa SwartzOK Orion47:11+7:2312:25
11Lena SwartzOK Orion47:12+7:2412:25
12Märta SvennerudKarlskrona SOK47:16+7:2812:26
13Maria SibilevaKarlskrona SOK47:19+7:3112:27
14Hedda SvenssonOK Orion48:07+8:1912:39
15Axel BrattOK Orion51:58+12:1013:40
16Niklas BrattOK Orion51:59+12:1113:40
17Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK59:38+19:5015:41
18Eskil JohanssonOK Orion1:02:07+22:1916:20
19Leif IngemarssonKarlskrona SOK1:15:53+36:0519:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser