Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup 17

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup 17
Arrangörsorganisationer: OK Orion / Ronneby OK
Datum: torsdag 7 mars 2019

Lång Svart

8 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ElmelidOK Orion55:156:54
2Måns SandgrenOK Orion55:50+0:356:58
3Pontus PeterssonOK Orion56:07+0:527:00
4Emil PetterssonKarlskrona SOK56:17+1:027:02
5Anton ÖsterbladKarlskrona SOK1:03:00+7:457:52
6Linus VernströmRonneby OK1:03:50+8:357:58
7Magnus SagerOK Orion1:03:51+8:367:58
8Hugo LarssonKarlskrona SOK1:04:25+9:108:03
9Moltas ViebkeMalmö OK1:04:26+9:118:03
10Viktor TovessonOK Orion1:04:50+9:358:06
11Magnus LarssonKarlskrona SOK1:09:05+13:508:38
Aleksander BernaciakOK Orionutgått
Emil FolinoKarlskrona SOKutgått
Daniel GunnarssonOK Orionutgått

Mellan Svart

5 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF42:157:40
2Louise LundgrenVäxjö OK44:52+2:378:09
3Simon GiselssonRonneby OK45:05+2:508:11
4Anders HåkanssonOK Orion46:06+3:518:22
4Thomas JohannessonRonneby OK46:06+3:518:22
6Ewa GwóźdźOK Orion52:03+9:489:27
7Filip HåkanssonOK Orion52:15+10:009:30
8Alma SvennerudKarlskrona SOK52:18+10:039:30
9Marcus SvennerudKarlskrona SOK52:20+10:059:30
10Emma ZettervallKarlskrona SOK53:10+10:559:40
11Igor TimboyOdessa53:30+11:159:43
12Björn ZettervallKarlskrona SOK53:47+11:329:46
13Magnus GraadRonneby OK56:50+14:3510:20
14Jenny HåkanssonOK Orion59:08+16:5310:45
15Hanna RingRonneby OK59:15+17:0010:46
16Johan JacobssonOK Orion1:07:25+25:1012:15

Mellankort Orange

3 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel BrattOK Orion28:408:41
2Niklas BrattOK Orion28:42+0:028:41
3Oliver HåkanssonOK Orion29:20+0:408:53
4Lennart AnderssonOK Orion42:30+13:5012:52
5Märta SvennerudKarlskrona SOK42:40+14:0012:55
6Bo LönngrenOK Orion47:40+19:0014:26
7Lennart BohmanKarlskrona SOK48:31+19:5114:42
8Fredrik HåkanssonRonneby OK53:42+25:0216:16
8Samuel HåkanssonRonneby OK53:42+25:0216:16
10Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK1:03:45+35:0519:19
11Elisabet JannerRonneby OK1:07:15+38:3520:22
12Mats KarlssonKarlskrona SOK1:07:25+38:4520:25

Kort Gul

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias LindströmRonneby OK24:5511:51
2Wille VernströmRonneby OK24:57+0:0211:52
3Mattias LindströmRonneby OK25:40+0:4512:13
4Susanne JohannessonRonneby OK25:42+0:4712:14
5Torgny LindströmRonneby OK25:45+0:5012:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser