Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Ungdomsserie Blekinge Västra

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserie Blekinge Västra
Arrangörsorganisation: OK Vilse 87
Datum: onsdag 21 augusti 2019

D16 Kort

3 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EmilssonOK Skogsfalken31:158:57
2Ella SöderbergOK Skogsfalken34:26+3:119:51
3Anna Simonsson-SøndenåStigmännen Karlshamns OK35:30+4:1510:10
4Ina ÅmanOK Vilse 8736:32+5:1710:28
5Elvira LjungbergOK Skogsfalken51:03+19:4814:37
6Julia KarlssonOK Skogsfalken55:21+24:0615:51
Alicia EkdahlStigmännen Karlshamns OKej start
Vilmalee SuwanOK Vilse 87ej start

H16 Kort

3 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AlbinssonOK Skogsfalken33:089:29
2Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK34:30+1:229:53
3Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK37:32+4:2410:45
Leonard LydellStigmännen Karlshamns OKej godkänd

D14 Kort

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes OlssonOK Skogsfalken45:2314:46
2Thea LewisOK Vilse 8755:52+10:2918:11
Siri KleinOK Vilse 87ej godkänd
Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OKej start

H14 Kort

3 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eddie KarlssonOK Vilse 8722:237:17
2Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK32:26+10:0310:33
3Victor JosefssonOK Skogsfalken37:27+15:0412:11
4Vilmer LindströmOK Skogsfalken39:16+16:5312:47
5Noah MulariOK Vilse 8739:44+17:2112:56
6Noah SvenssonOK Vilse 8743:41+21:1814:13
7David HäggströmStigmännen Karlshamns OK49:14+26:5116:02
8Axel KjellvågOK Skogsfalken52:01+29:3816:56
9Lukas BlissingOK Vilse 871:32:56+1:10:3330:16
Malte RobértStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Olle FagerlundStigmännen Karlshamns OKej start
Hampus MollgårdStigmännen Karlshamns OKej start

D12 Kort

2 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannah JosefssonOK Skogsfalken21:548:04
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken24:46+2:529:08
3Hilma PaulinOK Vilse 8730:28+8:3411:14
4Elin RydströmOK Skogsfalken33:56+12:0212:31
5Ellen EinarssonOK Vilse 8734:23+12:2912:41
6Klara OlssonStigmännen Karlshamns OK36:24+14:3013:25

H12 Kort

2 710 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin EmilssonOK Skogsfalken20:437:38
2Olof OlssonOK Skogsfalken24:19+3:368:58
3Alfons JohansenOK Vilse 8726:59+6:169:57
4Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK36:35+15:5213:29
5Linus SvenssonOK Vilse 8745:40+24:5716:51
6Erik KarlssonOK Skogsfalken47:22+26:3917:28
7Emil JohanssonOK Skogsfalken1:27:16+1:06:3332:12
Adam HåkanssonOK Vilse 87ej start

D10 Kort

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inez KjellvågOK Skogsfalken26:2410:09
2Nelly CarlssonStigmännen Karlshamns OK28:29+2:0510:57
3Viola OlssonOK Skogsfalken41:41+15:1716:01
4Elin JohanssonOK Skogsfalken51:14+24:5019:42

H10 Kort

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SchybergOK Skogsfalken17:436:48
2Troj GunnarssonOK Vilse 8717:50+0:076:51
3Oskar SöderbergOK Skogsfalken20:33+2:507:54
4Oscar MolinStigmännen Karlshamns OK24:19+6:369:21
5Filip PaulinOK Vilse 8727:38+9:5510:37
6Silas JanzonOK Vilse 8731:16+13:3312:01
7Arvid KleinOK Vilse 8748:05+30:2218:29
8Ebbe EkenbergStigmännen Karlshamns OK1:03:23+45:4024:22
Erik WaldschmidtStigmännen Karlshamns OKej start
Oscar RydströmOK Skogsfalkenej start

Inskolning

1 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Oliver ArnellOK Vilse 87fullföljt
Lin IngvarssonOK Vilse 87fullföljt
Maj IngvarssonOK Vilse 87fullföljt
Wilma Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Viggo LewisOK Vilse 87fullföljt
Vilhelm MattssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Stella Nevanranta MulariOK Vilse 87fullföljt
Svante RovinaOK Skogsfalkenfullföljt
Vilda RovinaOK Skogsfalkenfullföljt

U1

1 990 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante Simonsson JensenOK Skogsfalken20:1010:08
2Arvid OlssonStigmännen Karlshamns OK20:55+0:4510:30
3Isak MattssonStigmännen Karlshamns OK21:09+0:5910:37
4Alice CarlssonStigmännen Karlshamns OK22:29+2:1911:17
5Emilia JanzonOK Vilse 8725:19+5:0912:43
6Elliot BlissingOK Vilse 8725:23+5:1312:45
7Herkules ErikssonStigmännen Karlshamns OK25:58+5:4813:02
8Nova JönssonStigmännen Karlshamns OK26:49+6:3913:28
9Elias GuthuStigmännen Karlshamns OK26:51+6:4113:29
10Emil Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OK27:06+6:5613:37
11Oliver SvenssonOK Vilse 8728:43+8:3314:25
12Hugo RömanOK Vilse 8728:45+8:3514:26
13Vidar HaraldssonStigmännen Karlshamns OK29:19+9:0914:43
14Malin HäggströmStigmännen Karlshamns OK30:12+10:0215:10
15Nellie BengtssonStigmännen Karlshamns OK31:13+11:0315:41
16Svante BergmanOK Skogsfalken31:43+11:3315:56
17Esther JohansenOK Vilse 8734:19+14:0917:14
18Liv OlofssonOK Vilse 8734:59+14:4917:34
19Alma OlofssonOK Vilse 8735:14+15:0417:42
20Alma MolinStigmännen Karlshamns OK35:31+15:2117:50
21Alma EkenbergStigmännen Karlshamns OK38:29+18:1919:20
22Folke EkenbergStigmännen Karlshamns OK40:51+20:4120:31
23Ivan RobértStigmännen Karlshamns OK50:49+30:3925:32
Ed CarlekeOK Vilse 87ej start
Lucien HåkanssonOK Vilse 87ej start
Meja LeanderssonStigmännen Karlshamns OKej start
Nikita MollgårdStigmännen Karlshamns OKej start
Robin NilssonOK Vilse 87ej start
Herman SchybergOK Skogsfalkenej start
Kimberly WaldschmidtStigmännen Karlshamns OKej start

U2

2 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zeb MillbournOK Skogsfalken20:197:41
2Filippa KarkulehtoOK Vilse 8735:27+15:0813:25
3Millie MulariOK Vilse 8742:42+22:2316:10
4Jenny BengtssonOK Vilse 8743:41+23:2216:32
5Dominykas PrakapasOK Vilse 8756:41+36:2221:28
Sigge RobértStigmännen Karlshamns OKej start

U3

3 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hillevi ErikssonStigmännen Karlshamns OK1:18:5723:46

Öppen 3

3 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas JohanssonOK Skogsfalken1:02:0418:41
2Carolina KarlssonOK Skogsfalken1:02:21+0:1718:46
3MariAnn SvenssonVäxjö AIS1:34:29+32:2528:27

Öppen 5

3 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar SchybergOK Skogsfalken37:5911:00
2Melissa MillbournOK Skogsfalken44:56+6:5713:01
3Marie MelanderStigmännen Karlshamns OK55:36+17:3716:06
4Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK56:19+18:2016:19
5Bo JönssonBroSö OK1:03:04+25:0518:16
6Lena OlssonStigmännen Karlshamns OK1:21:49+43:5023:42
Kimona MartinssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd

Öppen 7

3 170 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine JungstrandOK Skogsfalken29:009:08
2Conny BerggrenVäxjö AIS41:23+12:2313:03
3Jonas K JohanssonOK Skogsfalken42:42+13:4213:28
4Lena SöderbergOK Skogsfalken45:05+16:0514:13
5Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK46:04+17:0414:31
6Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK47:22+18:2214:56
7Jim FredrikssonOK Skogsfalken50:11+21:1115:49
8Linda HenrikssonOK Vilse 871:12:30+43:3022:52

Öppen 8

4 320 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola AnderssonOK Orion25:415:56
2Simon FogelströmTorsås OK32:36+6:557:32
3Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK33:01+7:207:38
4Gustav ÅmanOK Vilse 8736:05+10:248:21
5Patrik GunnarssonTumba-Mälarhöjden OK36:41+11:008:29
6Lina BergmanOK Skogsfalken37:13+11:328:36
7Ola SöderbergOK Skogsfalken38:18+12:378:51
8Johan RydströmOK Skogsfalken39:37+13:569:10
9Ola OlssonOK Skogsfalken42:27+16:469:49
10Tim DalheimerIK Vikings OK43:16+17:3510:00
10Erik HogedalGöteborg-Majorna OK43:16+17:3510:00
12Anders BlomqvistOK Skogsfalken43:35+17:5410:05
13Paul OlssonOK Skogsfalken47:32+21:5111:00
14Ulf ÅmanOK Vilse 8750:13+24:3211:37
15Nils KarlssonVäxjö AIS52:02+26:2112:02
16Pierre DanielssonOK Skogsfalken53:58+28:1712:29
17Daniel LorentzsonStigmännen Karlshamns OK54:21+28:4012:34
18Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK1:00:39+34:5814:02
19Anders WetterlingJärla Orientering1:07:07+41:2615:32
Ulf JungstrandOK Skogsfalkenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser