Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterrace Nr.4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterrace Nr.4
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: söndag 27 januari 2019

H-lång

6 890 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HellmanVänersborgs SK50:167:17
2Robert EnbomVänersborgs SK58:04+7:488:25
3Magnus ArvidssonBrattås CK58:51+8:358:32
4David AlménVänersborgs SK59:01+8:458:33
5Hugo MandingerTrollhättans SOK59:03+8:478:34
6Mats NylundBredaryds SOK1:05:03+14:479:26
7Arvid EkströmStenungsunds OK1:07:06+16:509:44
8Pär SvenssonStenungsunds OK1:07:25+17:099:47
9Jan HanssonStenungsunds OK1:14:30+24:1410:48
10Hannes WelanderOK Djerf1:14:42+24:2610:50
11Johan LundStenungsunds OK1:26:49+36:3312:36
12Hjalmar OlssonUddevalla OK1:30:06+39:5013:04
13Arne LundStenungsunds OK1:34:46+44:3013:45

D-lång

6 890 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina SvenssonBredaryds SOK1:12:1310:28
2Ebba LindOK Skärmen1:12:37+0:2410:32
3Emelie SvalinVänersborgs SK1:14:47+2:3410:51
4Alicia FribergIF Hagen1:46:37+34:2415:28
Eva KarlssonUddevalla OKej godkänd
Agnes GleisnerOK Skärmenej start

H-mellan

5 060 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt NorrmanTrollhättans SOK44:198:45
2Joachim FribergIF Hagen47:50+3:319:27
3Tommy AnderssonVänersborgs SK48:23+4:049:33
4Liam HogedalVänersborgs SK49:46+5:279:50
5Thomas BergstrandUddevalla OK49:54+5:359:51
6Olof MartanderTrollhättans SOK52:25+8:0610:21
7Johan SundbergLjungskile FK53:14+8:5510:31
8Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna55:15+10:5610:55
9Lars ElfvingOK Gipen55:53+11:3411:02
10Nils-Olof LarssonVänersborgs SK56:13+11:5411:06
11Odd WallanderBrattås CK56:17+11:5811:07
12Mats LindströmOK Skärmen56:55+12:3611:14
13Lars HogedalVänersborgs SK57:00+12:4111:15
14Fredrik LeonTrollhättans SOK57:22+13:0311:20
15Dan WidercrantzOK Skärmen57:49+13:3011:25
16Leif LöfTrollhättans SOK58:58+14:3911:39
17Andreas GleisnerOK Skärmen59:10+14:5111:41
18Robert JessenFrämmestads IK1:05:29+21:1012:56
19Petter AnderssonStenungsunds OK1:07:04+22:4513:15
20Clyde PerssonLjungskile FK1:08:00+23:4113:26
21Johnny KarlssonUddevalla OK1:12:07+27:4814:15
22Roalh KlevelandKvillebyns SK1:18:10+33:5115:26
23Hedwig CrolsKlubblös1:25:18+40:5916:51
24Eleon CrolsStenungsunds OK1:40:43+56:2419:54
Urban LarssonOK Gipenutgått
Gunnar BejbomUddevalla OKej start
Bertil HermanssonStenungsunds OKej start
Per IvarssonUddevalla OKej start
Mats KarlssonStenungsunds OKej start
Olof KarlssonUddevalla OKej start
Alfred LeonTrollhättans SOKej start
Alvin RösehagVänersborgs SKej start

D-mellan

5 060 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea EnbomVänersborgs SK53:2510:33
2Lovis BergstrandUddevalla OK54:52+1:2710:50
3Tuva NylundBredaryds SOK55:05+1:4010:53
4Malva ArvidssonBrattås CK55:16+1:5110:55
5Ida AnderssonVänersborgs SK56:05+2:4011:05
6Elsa MartanderTrollhättans SOK56:15+2:5011:06
7Tilia OlssonUddevalla OK56:21+2:5611:08
8Jenny EkströmStenungsunds OK56:46+3:2111:13
9Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK1:00:15+6:5011:54
10Alma AppelgrenTrollhättans SOK1:00:21+6:5611:55
11Christina BirathStenungsunds OK1:00:30+7:0511:57
12Ulrika HellmanEj klubbansluten1:03:58+10:3312:38
13Christina SüdhoffBrattås CK1:05:02+11:3712:51
14Ida SüdhoffBrattås CK1:05:05+11:4012:51
15Annette Falck LarssonVänersborgs SK1:06:45+13:2013:11
16Agnes ErikssonTrollhättans SOK1:08:32+15:0713:32
17Annika LännhultEds SK1:09:27+16:0213:43
18Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:10:06+16:4113:51
19Kerstin BurmanKvillebyns SK1:12:04+18:3914:14
20Gunilla HogedalVänersborgs SK1:25:37+32:1216:55
21Birgitta StenströmVänersborgs SK1:27:46+34:2117:20
22Louise ModénVänersborgs SK1:28:11+34:4617:25
23Sara AnderssonVänersborgs SK1:28:12+34:4717:25
24Ingrid JessenFrämmestads IK1:28:46+35:2117:32
Kristina LindOK Skärmenej godkänd
Kristina ÅhlundVänersborgs SKej godkänd
Nina BejbomUddevalla OKej start
Molly BergstrandUddevalla OKej start
Katarina EnbomVänersborgs SKej start
Linn EnbomVänersborgs SKej start
Britt KarlssonStenungsunds OKej start

H-kort

2 820 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton ArvidssonBrattås CK27:059:36
2Lars LjungbergTrollhättans SOK27:55+0:509:53
3Cenny AppelgrenTrollhättans SOK28:09+1:049:58
4Leif OlofssonOK Flundrehof29:02+1:5710:17
5Hans LindqvistTrollhättans SOK29:08+2:0310:19
6Nore ModénVänersborgs SK30:22+3:1710:46
7Vilgot ÅhlundVänersborgs SK33:16+6:1111:47
8Göte NatanaelssonLjungskile FK33:42+6:3711:57
9Oscar HallqvistVänersborgs SK34:01+6:5612:03
10Gunnar PerssonSvanesunds GIF34:29+7:2412:13
11Sven PerssonLjungskile FK38:22+11:1713:36
12William LännhultEds SK39:45+12:4014:05
13Hannes ModénVänersborgs SK40:21+13:1614:18
14Albin AppelgrenTrollhättans SOK41:15+14:1014:37
15Alvin JohanssonSvanesunds GIF45:27+18:2216:07
16Krister WessmarkOK Flundrehof54:01+26:5619:09
17Ville AbrahamssonBrattås CK1:06:03+38:5823:25
18Klas EkblomSvanesunds GIF1:26:19+59:1430:36
Nils EkströmStenungsunds OKej godkänd
Johannes AnderssonVänersborgs SKej start
Per-Arne JohanssonVänersborgs SKej start
Jan KjellströmSvanesunds GIFej start
Eskil LeonTrollhättans SOKej start
Alexander LännhultEds SKej start
Noah Nilsson-DagEds SKej start

D-kort

2 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caroline WessmarkOK Flundrehof45:2616:06
2Tuva LenanderSvanesunds GIF46:35+1:0916:31
3Ulrika AppelgrenTrollhättans SOK57:06+11:4020:14
4Siri WallanderBrattås CK1:01:31+16:0521:48
Hanna LarssonOK Gipenej godkänd
Liv LindOK Skärmenej godkänd
Hilma EkströmStenungsunds OKej start
Lillemor HallinOK Landehofej start
Elin SundbergLjungskile FKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser