Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tenhults SOK:s vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tenhults SOK:s vårtävling
Arrangörsorganisation: Tenhults SOK
Datum: måndag 30 april 2012

D21

4 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa HanssonBredareds IF31:357:44
2Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna33:48+2:138:17
3Sarah LindströmRonneby OK35:47+4:128:46
3Annika IvarssonLinköpings OK35:47+4:128:46
5Anna RunessonOK Vivill39:51+8:169:46
6Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK40:15+8:409:51
7Elisabet LarssonSol Tranås40:47+9:129:59
8Cecilia BerganderEksjö SOK40:59+9:2410:02
9Malin AnnegårdCentrum OK44:11+12:3610:49
10Lucie WeissovaJönköpings OK48:48+17:1311:57
11Frida DanielssonVimmerby OK48:50+17:1511:58
12Elin TudénIK Hakarpspojkarna1:19:28+47:5319:28
Maria OssianssonIK Hakarpspojkarnaej start

H21

4 720 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna29:156:11
2Conny RantzowHestra IF32:19+3:046:50
3Viktor AntonssonEksjö SOK32:28+3:136:52
4Johan TörnrothHjobygdens OK33:01+3:466:59
5Andreas BerganderEksjö SOK33:19+4:047:03
6Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna33:30+4:157:05
7Michal BestaFK Göingarna34:35+5:207:19
8Peter TudénIK Hakarpspojkarna35:08+5:537:26
9Lars LundströmIF Hallby SOK35:21+6:067:29
10Marcus A KarlssonIK Hakarpspojkarna35:23+6:087:29
11Thord HultbergSOK Viljan35:39+6:247:33
12Simon LennermoNässjö OK38:06+8:518:04
13Johannes EklöfIF Hallby SOK41:32+12:178:47
14Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna42:44+13:299:03
15Erik StillemarkIF Hallby SOK46:07+16:529:46
16Magnus FranssonSOK Aneby46:34+17:199:51
17Karl HolmquistIF Hallby SOK48:57+19:4210:22
18Albin SigbyIK Vista50:38+21:2310:43
19Tobias EdströmOK Gisle50:52+21:3710:46
20Marcus RamströmIK Hakarpspojkarna54:09+24:5411:28
21Jens WicksénCentrum OK56:02+26:4711:52
22Robin ÖhrnOK Bävern56:32+27:1711:58
23Peter WaldenströmJönköpings OK58:27+29:1212:23
Torgny LindströmRonneby OKej godkänd
Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Pavel GvozdevOK Pan-Kristianstadej start
Lars HanningOK Löftanej start
Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

D18

3 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa ElmbladBredaryds SOK43:5712:31
2Johanna AnderssonSOK Aneby52:28+8:3114:56

H18

3 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl ReiverBodafors OK36:429:21
2Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK42:39+5:5710:52
3Oscar ClaessonJönköpings OK49:16+12:3412:34
4Filip MagnussonStora Tuna OK1:02:24+25:4215:55
Ludvig DanforsMullsjö SOKej godkänd

D16

3 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara BerlinTrollhättans SOK43:3012:52
2Ida NordbergOK Tranan50:16+6:4614:52

H16

3 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric RosjöJönköpings OK28:298:06
2Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna34:17+5:489:46
3Edvin ClaessonJönköpings OK47:32+19:0313:32
4Johannes ÖdénSOK Aneby51:45+23:1614:44
David GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start

H16 Kort

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl NorrmanGöteborg-Majorna OK45:5718:09

D14

2 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK23:039:06
2Emma NordbergOK Tranan24:23+1:209:38
3Sophia BjörnlingerIK Vista25:09+2:069:56
4Klara ElmbladBredaryds SOK31:02+7:5912:15
5Lisa LindkvistIK Hakarpspojkarna39:04+16:0115:26
6Elise JosefssonAnderstorps OK42:44+19:4116:53
7Sofie JosefssonAnderstorps OK44:53+21:5017:44

H14

2 530 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil BjörnlingerIK Vista19:287:41
2Filip TrofastBredaryds SOK20:05+0:377:56
3Benjamin SturekSOK Viljan20:46+1:188:12
4Noa PruthIK Hakarpspojkarna21:27+1:598:28
5Isac JohanssonSol Tranås23:18+3:509:12
6Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna24:19+4:519:36
7Hampus LindmanNässjö OK25:18+5:5010:00
8Arvid ClaessonJönköpings OK27:24+7:5610:49
9Carl EkbringKexholms SK28:04+8:3611:05
10Albin LagerNässjö OK29:23+9:5511:36
11Simon JonssonIF Hallby SOK29:51+10:2311:47
12Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK31:22+11:5412:23
13Filip JohanssonAnderstorps OK44:37+25:0917:38

D14 Kort

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ErikssonBodafors OK24:4810:58
2Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarna26:45+1:5711:50
3Isabelle JohanssonAnderstorps OK37:15+12:2716:28

H14 Kort

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LöfsvedKexholms SK17:397:48
2Albin AnderssonSOK Aneby35:07+17:2815:32

D12

2 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindmanNässjö OK17:447:59
2Ella PalmIK Hakarpspojkarna21:51+4:079:50
3Moa SågbyJönköpings OK22:31+4:4710:08
4Josefine MaqtariForserums SOK29:28+11:4413:16
5Elisabet MikkelsenSOK Viljan44:12+26:2819:54

H12

2 220 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac EricssonVäxjö OK15:577:11
2Emanuel HerberthsonLinköpings OK16:51+0:547:35
3Filip RosjöJönköpings OK17:24+1:277:50
4Arvid ÖnstenIK Vista17:26+1:297:51
5Axel JohanssonSol Tranås19:11+3:148:38
6Eric BerlinTrollhättans SOK19:20+3:238:42
7Vincent NilssonIK Vista19:55+3:588:58
8Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK20:41+4:449:19
9Harald EklöfIF Hallby SOK22:34+6:3710:09
10Josef WennblomHagaby GOIF23:31+7:3410:35
11Leo PruthIK Hakarpspojkarna23:42+7:4510:40
12Theodor NilssonIK Hakarpspojkarna27:51+11:5412:32
13Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna29:00+13:0313:03
14Isak HultbergSOK Viljan33:09+17:1214:55
15Hannes NorrmanGöteborg-Majorna OK35:12+19:1515:51
16David NeroNässjö OK36:57+21:0016:38
17Karl HjellströmGränna-Bygdens OK47:42+31:4521:29
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

D10

2 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LingJönköpings OK19:358:56
2Nike PruthIK Hakarpspojkarna22:17+2:4210:10
3Johanna FranssonIF Hallby SOK22:31+2:5610:16
4Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna25:41+6:0611:43
5Elin RindstigSOK Viljan26:06+6:3111:55
6Kristin HerberthsonLinköpings OK26:31+6:5612:06
7Olivia GrönqvistJönköpings OK34:21+14:4615:41
8Elsa BladhSOK Aneby36:22+16:4716:36
9Alma GustafssonSOK Aneby44:34+24:5920:21
Felicia ErlandssonSOK Anebyej start

H10

2 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladBredaryds SOK15:126:56
2Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna17:59+2:478:12
3Hugo EricssonVäxjö OK19:35+4:238:56
4Erik LingJönköpings OK22:01+6:4910:03
5Axel EvebornSOK Viljan25:25+10:1311:36
6Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna25:35+10:2311:40
7Albin HjellströmGränna-Bygdens OK28:04+12:5212:48
8Olle EkbringKexholms SK33:51+18:3915:27
9Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna46:58+31:4621:26
Anton GunnarssonBredaryds SOKej godkänd
Erik LindkvistIK Hakarpspojkarnaej start

D35

4 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria LingJönköpings OK42:2010:22
2Ulrika BornetunSkillingaryds FK52:30+10:1012:52
3Kristina Josefsson AreskougAnderstorps OK55:08+12:4813:30
Sara LarssonOK Bävernej start

H35

4 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel OlssonDalsjöfors GOIF33:107:48
2Roger LarssonSkillingaryds FK42:06+8:569:54
3Björn DavidssonOK Bävern59:28+26:1813:59
Christian EnbergLinköpings OKej start

D40

3 280 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna28:508:47
2Anna SvenssonSOK Viljan29:25+0:358:58
3Anna Nero NordmarkNässjö OK31:50+3:009:42
4Sara HektorJärla Orientering41:50+13:0012:45
5Monica JohansonJönköpings OK53:06+24:1616:11
6Gabriella WennblomHagaby GOIF54:31+25:4116:37
Annika EricssonVäxjö OKej start
Marie OlssonTibro OKej start

H40

3 920 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna25:376:32
2Våge RindstigSOK Viljan27:24+1:476:59
3Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna28:38+3:017:18
4Fredrik SvenssonJönköpings OK29:12+3:357:26
5Tony LövdahlSOK Viljan33:06+7:298:26
6Anders LingJönköpings OK33:25+7:488:31
7Rickard DanielssonVimmerby OK35:30+9:539:03
8Magnus EricssonVäxjö OK39:18+13:4110:01
9Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna42:24+16:4710:48
10ROBERT HJELMVimmerby OK44:07+18:3011:15
11Magnus TrofastBredaryds SOK45:29+19:5211:36
12Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK45:56+20:1911:43
13Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna47:16+21:3912:03
14Ulf IsakssonHässleby SOK49:14+23:3712:33
15Johan EvebornSOK Viljan1:15:01+49:2419:08
Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarnaej start

D45

3 280 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna EkbringKexholms SK28:548:48
2Karin ÖhlinSOK Aneby33:34+4:4010:14
3Helena KarlssonNässjö OK37:52+8:5811:32
4Helena AnderssonSOK Aneby43:19+14:2513:12
5Karin SkullmanLinköpings OK43:57+15:0313:23
6Helena ÅhlinHelsingborgs SOK48:39+19:4514:49
7Anna EklöfIF Hallby SOK1:01:26+32:3218:43
Maritha HenrikssonEksjö SOKej start

H45

3 920 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf MagnussonLeksands OK28:597:23
2Magnus SvenssonNässjö OK31:23+2:248:00
3Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna36:39+7:409:20
4Ola AllvinIK Hakarpspojkarna38:29+9:309:49
5Sven NilssonIK Vista40:42+11:4310:22
6Conny SimonssonGränna-Bygdens OK41:10+12:1110:30
7Mikael ÖhrnOK Bävern41:29+12:3010:34
8Per JohanssonOK Reftele41:58+12:5910:42
9Magnus HektorJärla Orientering43:16+14:1711:02
10Stefan ReiverBodafors OK43:17+14:1811:02
11Lennart HolstNässjö OK44:55+15:5611:27
12Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK45:32+16:3311:36
13Rune ThuressonOK Bävern46:25+17:2611:50
14Anders KristofferssonAnderstorps OK46:35+17:3611:53
15Sven MikkelsenSOK Viljan50:52+21:5312:58
16Christer AnderssonSOK Aneby53:27+24:2813:38

D50

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta OlivestamVimmerby OK24:4710:22
2Lena Sandgren SwartzOK Orion28:51+4:0412:04
Monica HenrikssonEksjö SOKej start

H50

3 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis BengtssonMalungs OK Skogsmårdarna24:207:04
2Stefan OlofssonOK Gisle26:35+2:157:43
3Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna29:35+5:158:35
4Peter ValterssonAnderstorps OK43:49+19:2912:44
5Bertil CarlssonJönköpings OK56:33+32:1316:26
6Per-Olaf KeitschIK Hakarpspojkarna58:38+34:1817:02
7Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK1:00:36+36:1617:36
John E ErikssonVäxjö OKej start

D55

2 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna30:3512:35
2Agneta BjersgårdVaggeryds SOK30:43+0:0812:38
3Marianne ThorssonIK Trenne Ullared37:56+7:2115:36
4Vivianne LindstamSol Tranås39:50+9:1516:23
5Siv LarssonVäxjö Allmänna IS42:14+11:3917:22
6Margareta SchölinTockarps IK1:04:29+33:5426:32

H55

3 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna27:568:07
2Ulf PalmérUlricehamns OK28:01+0:058:08
3Per LindgrenIK Hakarpspojkarna29:34+1:388:35
4Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna30:47+2:518:56
5Kjell NeroNässjö OK32:35+4:399:28
6Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarna33:42+5:469:47
7Egon JohanssonOK Tranan45:05+17:0913:06
Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarnaej start

D60

2 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta GranströmSOK Aneby35:1314:29
2Majvie AnnegårdSOK Viljan50:31+15:1820:47
3Sinikka KukkohoviAnderstorps OK1:29:39+54:2636:53

H60

3 280 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove ThorssonIK Trenne Ullared29:218:56
2Klas BjörkIK Hakarpspojkarna31:56+2:359:44
3Rainer ScholzIK Vista32:13+2:529:49
4Uno ÅkessonNässjö OK33:46+4:2510:17
5Hans SvensonSOK Viljan35:10+5:4910:43
6Bill SchölinTockarps IK35:48+6:2710:54
7Tommy WesterbergIF Hagen36:15+6:5411:03
8Sven-Inge NylundJärfälla OK38:19+8:5811:40
9Sven-Olof LarssonVäxjö Allmänna IS38:30+9:0911:44
10Tommy OlaussonSOK Aneby38:37+9:1611:46
11Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK38:59+9:3811:53
12Göran SvensonSOK Viljan40:53+11:3212:27
13Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna46:37+17:1614:12
14Pelle SkullmanLinköpings OK49:36+20:1515:07
15Sven-Olof FranssonSOK Aneby54:03+24:4216:28
Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarnaej start

D65

2 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt Forsell PirozziLunds OK25:0211:55
2Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK28:02+3:0013:20
3Berit ByströmOK Virdarna28:42+3:4013:40
4Kerstin GunnarssonNässjö OK30:44+5:4214:38
5Britt RangertIK Ymer31:40+6:3815:04
6Kerstin ErnvidUlricehamns OK31:57+6:5515:12
7Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK31:58+6:5615:13
8Gunilla HolstBottnaryds IF34:08+9:0616:15
9Berith IvehagFrämmestads IK34:38+9:3616:29
10May-Sofie OlssonForserums SOK37:05+12:0317:39
11Solbritt GustafssonOK Virdarna37:18+12:1617:45
12Vega SlottnerJönköpings OK38:48+13:4618:28
13Gerd WallinJönköpings OK45:26+20:2421:38
14Kristina JohanssonMullsjö SOK49:05+24:0323:22
15Birgitta NylundJärfälla OK49:06+24:0423:22
16Karin ClaessonJönköpings OK49:31+24:2923:34
17Ulla LingJönköpings OK52:34+27:3225:01
18Birgitta JohanssonOK Tranan57:57+32:5527:35

H65

2 390 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL20:208:30
2Kenneth IvehagFrämmestads IK21:32+1:129:00
3Stefan G LarssonOK Njudung21:40+1:209:03
4Morgan LjungVaggeryds SOK22:06+1:469:14
5Åke EckerbomIFK Sävsjö22:48+2:289:32
6Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK23:06+2:469:39
7Roland NilssonFalköpings AIK OK25:11+4:5110:32
8Bo TuressonOK Bävern25:18+4:5810:35
9Roland NilssonSOK Viljan25:41+5:2110:44
10Göran BengtssonTockarps IK25:47+5:2710:47
11Roland SandahlAnnebergs GIF26:29+6:0911:04
12Ove VesterbergLycksele IF27:05+6:4511:19
13Waste ByströmOK Virdarna27:55+7:3511:40
14Stellan AhnströmForserums SOK28:32+8:1211:56
15Gunnar AnderssonIK Vista28:44+8:2412:01
16Reine FriskVaggeryds SOK29:43+9:2312:26
17Bengt SörensenJönköpings OK30:41+10:2112:50
18Gunnar WallinJönköpings OK30:47+10:2712:52
19Lars-Åke SjökvistVärend GN OL30:49+10:2912:53
20Lars WürsigJönköpings OK31:14+10:5413:04
21Göte Johansson D-POK Tranan31:50+11:3013:19
22Jan-Ove HedstigVäxjö OK32:08+11:4813:26
23Sven Erik SjöholmMullsjö SOK33:44+13:2414:06
24Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK33:45+13:2514:07
25Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK36:17+15:5715:10
26Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan38:11+17:5115:58
27Sven-Erik ForsellLunds OK49:11+28:5120:34

D70

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie BirgerssonForserums SOK33:5816:10
2Ann-Britt BjörnlingerIK Vista35:31+1:3316:54
3Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK40:58+7:0019:30
4Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK43:22+9:2420:39
5Birgitta WetterheimÖlmstads IS43:25+9:2720:40
6Kerstin ElfÖlmstads IS45:21+11:2321:35
7Margareta HolmbergIF Hagen45:43+11:4521:46
8Anita ErikssonGränna-Bygdens OK57:05+23:0727:10

H70

2 430 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK22:109:07
2Lars FranssonBottnaryds IF25:13+3:0310:22
3Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF29:57+7:4712:19
4Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna30:12+8:0212:25
5Rune GunnarssonNässjö OK31:05+8:5512:47
6Alf OlssonForserums SOK31:49+9:3913:05
7Erland LingJönköpings OK32:30+10:2013:22
8Göran ErikssonGränna-Bygdens OK33:56+11:4613:57
9Elis TällbergIK Hakarpspojkarna34:27+12:1714:10
10Torgny JonssonVäxjö Allmänna IS34:48+12:3814:19
11Ingvar SiverthIK Vista36:22+14:1214:57
11Ivan ErnvidUlricehamns OK36:22+14:1214:57
13Lars-Göran BjörnlingerIK Vista36:47+14:3715:08
14Conny BjälmingJönköpings OK38:00+15:5015:38
15Göran ThourVärend GN OL38:48+16:3815:58
16Kurt RydinOK Tranan44:04+21:5418:08

D75

1 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun ThigerLinköpings AIK42:0121:06

H75

2 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torild BornetunSkillingaryds FK24:4811:48
2Ingemar HolmbergIF Hagen26:57+2:0912:50
3Mats BirgerssonForserums SOK29:28+4:4014:01
4Lennart KammenhedJönköpings OK29:45+4:5714:10
5Tore JohanssonSOK Aneby34:35+9:4716:28
6Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan37:49+13:0118:00
7Erland OlssonDalsjöfors GOIF38:45+13:5718:27
8Per LarssonJönköpings OK39:22+14:3418:44
9Nilsevert SöderqvistIFK Sävsjö40:20+15:3219:12
10Per-Olof PerssonSkillingaryds FK46:01+21:1321:54
11Allan HåkanssonSOK Viljan48:11+23:2322:56
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstadej start

D80

1 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg36:4318:27

H80

1 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven AnderssonOK Stigen30:3415:21
2Ingemar LindströmJönköpings OK33:01+2:2716:35
3Olof WalfridssonSOK Aneby47:05+16:3123:39

Inskolning

1 810 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emrik EvebornSOK Viljanfullföljt
Elise KarlssonTenhults SOKfullföljt
Axel KyhlbergTenhults SOKfullföljt
Elsa KyhlbergTenhults SOKfullföljt
Emil LingJönköpings OKfullföljt
Sandra LingJönköpings OKfullföljt
Adam NeroNässjö OKfullföljt
Agnes PetterssonTenhults SOKfullföljt
Moa SandströmTenhults SOKfullföljt
Emilia WolfTenhults SOKfullföljt
Gabriel ClaessonJönköpings OKej godkänd
Per-Olof ClaessonTenhults SOKej godkänd
Hans TrofastTenhults SOKej godkänd
Leija ErlandssonSOK Anebyej start

U1

2 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna21:379:33
2Gustav EvebornSOK Viljan26:05+4:2811:32
3Hugo AlmqvistIK Hakarpspojkarna26:40+5:0311:47
4Wilhelm KarmetunOK Njudung26:43+5:0611:49
5Benjamin ClaessonJönköpings OK28:27+6:5012:35
6Judit WennblomHagaby GOIF36:10+14:3316:00
7Lisa SwartzOK Orion40:01+18:2417:42
8Albin EmmesTenhults SOK42:36+20:5918:50
9Nils SwartzOK Orion49:57+28:2022:06

U2

2 190 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KarlssonTenhults SOK23:4810:52
2Vilgot WennblomHagaby GOIF23:53+0:0510:54
3Johan BjörnlingerIK Vista24:17+0:2911:05
4Emma RindstigSOK Viljan28:38+4:5013:04
5Gustaf BladhSOK Aneby29:01+5:1313:14
6Gideon ClaessonJönköpings OK29:02+5:1413:15
7Engla PruthIK Hakarpspojkarna30:37+6:4913:58
8Theo LövdahlSOK Viljan30:48+7:0014:03
9Jesper PetterssonTenhults SOK36:59+13:1116:53
10Hugo EmmesTenhults SOK41:29+17:4118:56
11Vendela SturekSOK Viljan43:25+19:3719:49
12Tuva LövdahlSOK Viljan52:53+29:0524:08

Öppen motion 1

2 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ayan LingJönköpings OK18:458:17
2Emelie HanssonLekeryd-Svarttorps SK18:46+0:018:18
3Bendela CarlssonBodafors OK24:45+6:0010:57
4Turid PeterssonVaggeryds SOK26:09+7:2411:34
5Jakob MagnussonStora Tuna OK37:35+18:5016:37
6Ellinor BornetunSkillingaryds FK40:35+21:5017:57
7Inga-Lill FranssonSOK Aneby59:27+40:4226:18
8Inga-Lill BornetunSkillingaryds FK1:08:40+49:5530:23

Öppen motion 3

2 530 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger ÖdénSOK Aneby35:1313:55
2Martina SturekSOK Viljan37:11+1:5814:41
3Marie MikkelsenSOK Viljan37:36+2:2314:51
4Göran GabrielssonSOK Viljan40:31+5:1816:00
5Helene BladhSOK Aneby48:49+13:3619:17
6Adam BremerBoxholm-Mjölby OL54:17+19:0421:27
7Kajsa AnderssonÖlmstads IS55:31+20:1821:56
8Hanna BolmgrenAnderstorps OK59:18+24:0523:26
9Elisabet WalfridssonSOK Aneby1:04:31+29:1825:30
10Gull-Britt KarlssonSOK Aneby1:05:39+30:2625:56
11Johan BerköAnderstorps OK1:08:47+33:3427:11
12Stile HolstNässjö OK1:09:52+34:3927:36
13Marita JohanssonMarkbygdens OK1:12:46+37:3328:45
14Margareta WikströmVäxjö Allmänna IS1:15:07+39:5429:41
15Lisbeth NilssonFalköpings AIK OK1:17:08+41:5530:29
16Stig SvenssonOK Virdarna1:18:16+43:0330:56
17Anna NordénKalmar OK1:19:14+44:0131:19
18Monika MaqtariForserums SOK1:20:29+45:1631:48
Veronica ErlandssonSOK Anebyej start
Helen OlaussonSOK Anebyej start

Öppen motion 5

3 380 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna40:2211:56
2Simon NilssonEksjö SOK41:07+0:4512:09
3Anna LindkvistIK Hakarpspojkarna41:25+1:0312:15
4Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK44:55+4:3313:17
5Weine GustavssonIK Wallgårda45:21+4:5913:25
6Niklas ErikssonBodafors OK45:47+5:2513:32
7Kenneth GattmalmJönköpings OK48:41+8:1914:24
8Arne BerlinTrollhättans SOK48:53+8:3114:27
9Jan NordbergOK Tranan50:02+9:4014:48
9Anna KallinSOK Aneby50:02+9:4014:48
11Anders HolmquistIF Hallby SOK51:46+11:2415:18
12Anette FranssonIF Hallby SOK54:32+14:1016:08
13Jennie BjurgrenIK Hakarpspojkarna54:41+14:1916:10
14Mikael AxelssonIK Hakarpspojkarna56:06+15:4416:35
15Linda JerdmyrIF Hallby57:21+16:5916:58
16Sara EmilssonVaggeryds SOK57:22+17:0016:58
17Åke CarlholtSol Tranås59:10+18:4817:30
18Andreas Lindberg PruthIK Hakarpspojkarna59:11+18:4917:30
19Ulrika LahtiIK Hakarpspojkarna1:04:59+24:3719:13
20Tobias NilssonIK Hakarpspojkarna1:05:01+24:3919:14
21Christoffer RomforsKlubblös1:06:06+25:4419:33
22Bo CarlströmJönköpings OK1:06:23+26:0119:38
23sara HammarstedtKlubblös1:07:14+26:5219:53
24Ulla SvenssonJönköpings OK1:07:21+26:5919:55
25Agneta SiebersIK Hakarpspojkarna1:07:43+27:2120:02
26Jan SvenssonJönköpings OK1:08:51+28:2920:22
27Britt-Marie HalvardssonNässjö OK1:16:40+36:1822:40
28Berndt HalvardssonNässjö OK1:16:55+36:3322:45
Emil HammarstetJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 7

3 510 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils BremerBoxholms OK42:3012:06
2Hans JohanssonOK Reftele42:34+0:0412:07
3Jonas BornetunSkillingaryds FK42:39+0:0912:09
4Micael ElmbladBredaryds SOK44:09+1:3912:34
5Eva CarlssonJönköpings OK46:52+4:2213:21
6Sören BremerBoxholm-Mjölby OL48:54+6:2413:55
7Adam ThormanIK Hakarpspojkarna51:13+8:4314:35
8Björn JohanssonTenhults SOK51:25+8:5514:38
9Thorwald FranssonOK Virdarna52:46+10:1615:01
10Elisabeth DanielssonVimmerby OK1:01:59+19:2917:39
11Anna-karin PetterssonVäxjö OK1:02:12+19:4217:43
12Rikard CarlssonKalmar OK1:08:04+25:3419:23
13Kristina FranssonOK Virdarna1:19:59+37:2922:47
14Ulla NilssonSOK Viljan1:48:50+1:06:2031:00
John-Erik ErikssonJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 8

4 250 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn JohanssonBredaryds SOK37:128:45
2Robert KarlssonBredaryds SOK39:25+2:139:16
3Erik SiebersIK Hakarpspojkarna40:21+3:099:29
4Henric JohnssonBredaryds SOK42:41+5:2910:02
5Göran SiebersIK Hakarpspojkarna44:47+7:3510:32
6Joakim KarmetunOK Njudung45:18+8:0610:39
7Morgan BodinGällstadbygdens SOK47:07+9:5511:05
8Oskar HektorJärfälla OK47:32+10:2011:11
9Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL47:47+10:3511:14
10Mårten SvenssonFalköpings AIK OK54:24+17:1212:48
11Magnus WahlströmSOK Aneby55:12+18:0012:59
12Lena BengtssonJönköpings OK56:11+18:5913:13
13Ola GustafssonSOK Aneby59:44+22:3214:03
14Anna Wretling ClarinJönköpings OK1:02:10+24:5814:37
15Angelica OscarssonJönköpings OK1:02:48+25:3614:46
16Anders MalmerUmeå OK1:04:23+27:1115:08
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser