Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VKC2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VKC2
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: tisdag 22 januari 2019

Kort

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias TrossingTäby OK18:139:06
2Julia HolmströmTäby OK20:06+1:5310:03
3Simon TrossingTäby OK21:24+3:1110:42
4Arvid HedenlundTäby OK23:33+5:2011:46
5Eva HagrotTäby OK27:14+9:0113:37
6Max LindqvistTäby OK29:22+11:0914:41
7Göran AnderssonTäby OK33:42+15:2916:51
8Otto BalckTäby OK39:40+21:2719:50
9Mikael NordquistTäby OK47:18+29:0523:39
Anna TrossingTäby OKej godkänd

Mellan

4 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin TrossingTäby OK28:157:03
2Noa HelgarsTäby OK29:24+1:097:21
3Elias LjungdellTäby OK30:54+2:397:43
4Hugo SjölanderTäby OK32:05+3:508:01
5Fredrik AhlbergTäby OK32:56+4:418:14
6Petra LjungdellTäby OK33:41+5:268:25
7Ida HänströmTäby OK33:54+5:398:28
8Linnea JohanssonTäby OK34:22+6:078:35
9Åsa SjölanderTäby OK34:54+6:398:43
10Doris IkoTäby OK35:35+7:208:53
11Anders HänströmTäby OK37:51+9:369:27
12Anders NilssonTäby OK39:05+10:509:46
13Deniz BasolTäby OK39:44+11:299:56
14Carina NilssonTäby OK40:35+12:2010:08
15Emelie HolmströmTäby OK43:51+15:3610:57
16Petronella HedenlundTäby OK44:16+16:0111:04
17Gustav HofstedtTäby OK44:41+16:2611:10
18Carin KihlströmTäby OK45:41+17:2611:25
19My RönnolsTäby OK45:56+17:4111:29
20Göran HanssonTäby OK47:44+19:2911:56
21Ella LindqvistTäby OK48:27+20:1212:06
22Kuzey BasolTäby OK48:36+20:2112:09
22Pinar BasolTäby OK48:36+20:2112:09
24Nickolina HedenlundTäby OK56:58+28:4314:14
Viktoria HedenlundTäby OKej godkänd
Wily LjungdelTäby OKutgått

Lång

6 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert JohanssonTäby OK37:096:11
2Mattias SandqvistTäby OK42:05+4:567:00
3Filip LindqvistTäby OK44:06+6:577:21
4Mats EkmanTäby OK44:16+7:077:22
5Mats AjlingTäby OK45:56+8:477:39
6Marcus EkmanTäby OK46:48+9:397:48
7Linda LönnebergTäby OK47:42+10:337:57
8Ida HofstedtTäby OK47:43+10:347:57
9Johan PalmgrenTäby OK50:09+13:008:21
Fredrika NordquistTäby OKej godkänd
Axel MålargårdTäby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser