Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Teknikträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Teknikträning
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: lördag 19 januari 2019

Kort Orange

2 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders PeterssonNyköpings OK36:5612:44
2Thomas PeterssonNyköpings OK37:10+0:1412:48
3Filippa GuttkeNyköpings OK42:44+5:4814:44
3Miriam GustafssonNyköpings OK42:44+5:4814:44
5Lars Åke SvenskOK Hällen57:36+20:4019:51
6Cecilia JanzonOK Måsen1:06:03+29:0722:46
Eva KindbornOK Hällenej start

Kort Svår

3 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin SvenskOK Hällen36:3910:28
2Mattias ZeijlonOK Hällen38:45+2:0611:04
3Natalie JosefssonOK Hällen44:30+7:5112:42
4Andrea BalakovaNyköpings OK44:33+7:5412:43
5Olle ArmanNyköpings OK50:32+13:5314:26
6Hans GustavssonNyköpings OK51:59+15:2014:51
7Hans HolgerssonOK Måsen52:31+15:5215:00
8Niklas CarneliusOK Hällen52:49+16:1015:05
9Ulla LindellOK Hällen59:18+22:3916:56
10Karin LinderOK Hällen1:05:53+29:1418:49
Sune LindellOK Hällenej godkänd
Sanna SpångNyköpings OKej start
Jenny KällmanOK Hällenej start
Per CarlssonNyköpings OKej start
Katja GustafssonNyköpings OKåterbud

Mellan

5 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HerrmanFinspångs SOK46:389:08
2Mats GustafssonNyköpings OK49:15+2:379:39
3Elsa LinderOK Hällen56:50+10:1211:08
4Nils LinderOK Hällen58:47+12:0911:31
5Caroline GuttkeNyköpings OK1:01:50+15:1212:07
6Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen1:02:55+16:1712:20
7Frida JardingNyköpings OK1:09:39+23:0113:39
8Camilla LarssonOK Hällen1:20:37+33:5915:48
Melker LundinOK Hällenej godkänd
Mikael KindbornOK Hällenej start
Henrik AnängenNyköpings OKej start
Isak AnängenNyköpings OKej start

Lång

7 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik PetterssonOK Denseln48:046:46
2Hugo KindbornOK Hällen48:21+0:176:48
3Carl CarlssonNyköpings OK50:46+2:427:09
4Magnus JohanssonNyköpings OK50:56+2:527:10
5Arvid LinderOK Hällen51:09+3:057:12
6Tommy SöderbergOK Hällen51:59+3:557:19
7Johanna EngströmOK Hällen58:49+10:458:17
8Johanna ÖbergOK Hällen1:01:33+13:298:40
9Alice EkNyköpings OK1:08:03+19:599:35
10Karl LundinOK Hällen1:08:22+20:189:37
11Stefan GustafssonOK Hällen1:10:40+22:369:57
Per EkNyköpings OKej godkänd
Peter ÖbergOK Hällenej godkänd
Oskar KällmanOK Hällenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser