Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Inomhusorientering Nacka Gymnasium

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Inomhusorientering Nacka Gymnasium
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 29 januari 2019

kort enkel

1 200 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav Netz #6Järla Orientering3:092:37
2Åsa Sundström #2Järla Orientering3:20+0:112:46
2Lukas Wallhed #3Järla Orientering3:20+0:112:46
4Victor Sollerdahl #4Järla Orientering3:37+0:283:00
5Sonja Ahlquist #3Järla Orientering3:39+0:303:02
6Clara Sollerdahl #4Järla Orientering3:41+0:323:04
7Ludvig Hagwall #4Järla Orientering3:51+0:423:12
8Britta Börjesson #4Järla Orientering4:01+0:523:20
9Märta Ahlquist #4Järla Orientering4:10+1:013:28
10Stina Wretblad #3Järla Orientering4:25+1:163:40
11Filippa Bäcklund #3Järla Orientering4:26+1:173:41
12Selina Håkansson #34:37+1:283:50
13Victor Sollerdahl #3Järla Orientering4:54+1:454:05
14Clara Sollerdahl #3Järla Orientering4:57+1:484:07
15Gustav Netz #3Järla Orientering4:59+1:504:09
16Tomas Björelind #2Järla Orientering5:07+1:584:15
17Nina Wallander #35:39+2:304:42
18Sven BörjessonJärla Orientering8:37+5:287:10
19Olof HagwallJärla Orientering9:28+6:197:53
20Cecilia Rangdag #2Järla Orientering10:28+7:198:43
21Alma Rothschild #2Järla Orientering10:29+7:208:44
22Vilmer FolckeJärla Orientering11:00+7:519:10
23Axel BeijerJärla Orientering11:21+8:129:27
24Joel GerholmJärla Orientering11:42+8:339:45
25Tuva NybergJärla Orientering12:14+9:0510:11
26Signe RothschildJärla Orientering12:44+9:3510:36
27Vesta UtbultJärla Orientering12:46+9:3710:38
28Isak NetzJärla Orientering13:03+9:5410:52
29Cecilia Rangdag #4Järla Orientering13:39+10:3011:22
30Anton FolckeJärla Orientering20:54+17:4517:25
Melker HagwallJärla Orienteringej godkänd
Lukas Wallhed #2Järla Orienteringej godkänd
Lukas Wallhed #5Järla Orienteringej godkänd

kort medel

1 300 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love Berzell #3OK Ravinen3:092:25
2David Bejbom #3Järla Orientering3:11+0:022:26
3Erik Berzell #4Järla Orientering3:17+0:082:31
4Anton Hansson #2IK Hakarpspojkarna3:34+0:252:44
5Lukas Wallhed #6Järla Orientering3:59+0:503:03
6Henrik Hagwall #2Järla Orientering4:00+0:513:04
7Åsa Sundström #4Järla Orientering4:03+0:543:06
8Anna Johansson #2Järla Orientering4:34+1:253:30
8Sonja Ahlquist #4Järla Orientering4:34+1:253:30
10Märta Ahlquist #3Järla Orientering4:35+1:263:31
11Leif Lundin #2Järla Orientering5:38+2:294:20
12Fanny Linderborg #2Skellefteå OK5:49+2:404:28
13Selina Håkansson #26:25+3:164:56
14Leonard Lundström Dabrowski #2Järla Orientering6:53+3:445:17
15Filippa Bäcklund #2Järla Orientering8:02+4:536:10
16Stina Wretblad #2Järla Orientering8:05+4:566:13
17Isak Netz #2Järla Orientering8:19+5:106:23
18Gustav NetzJärla Orientering8:21+5:126:25
19Melker Hagwall #2Järla Orientering9:28+6:197:16
20Cecilia Rangdag #3Järla Orientering9:31+6:227:19
21Alma Rothschild #3Järla Orientering9:46+6:377:30
22Ludvig HagwallJärla Orientering9:56+6:477:38
23Meya Tengblad10:29+7:208:03
24Diss Utbult10:31+7:228:05
25Clara SollerdahlJärla Orientering10:32+7:238:06
26Mirjam CostermansJärla Orientering10:33+7:248:06
27Vilmer Folcke #2Järla Orientering11:16+8:078:40
28Sofia Gerholm #3Järla Orientering11:53+8:449:08
29Victor SollerdahlJärla Orientering12:00+8:519:13
30Tuva Nyberg #2Järla Orientering13:27+10:1810:20
31Signe Rothschild #2Järla Orientering13:33+10:2410:25
32Vesta Utbult #2Järla Orientering13:36+10:2710:27
33Sven Börjesson #2Järla Orientering13:51+10:4210:39
34Olof Hagwall #2Järla Orientering14:02+10:5310:47
35Cecilia RangdagJärla Orientering15:02+11:5311:33
36Alma RothschildJärla Orientering15:03+11:5411:34
37Teodor GerholmJärla Orientering19:37+16:2815:05
38Anton Folcke #2Järla Orientering1:04:19+1:01:1049:28
Leonard Lundström DabrowskiJärla Orienteringej godkänd
Axel Beijer #3Järla Orienteringej godkänd
Nina Wallander #2ej godkänd
Britta Börjesson #3Järla Orienteringej godkänd
Sofia Gerholm #2Järla Orienteringej godkänd
Dan Wester #3Järla Orienteringej godkänd
Axel Beijer #4Järla Orienteringej godkänd

medel medel

2 700 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar Björk #37:042:37
2Filipa Rodrigues #3Järla Orientering7:08+0:042:38
3Anna Johansson #3Järla Orientering8:36+1:323:11
4Jan Gleven #411:43+4:394:20
5Fanny Linderborg #3Skellefteå OK11:45+4:414:21
6Sonja AhlquistJärla Orientering11:52+4:484:23
7Märta AhlquistJärla Orientering12:38+5:344:40
8Britta Börjesson #5Järla Orientering14:05+7:015:12
9Leif Lundin #3Järla Orientering14:28+7:245:21
10Ludvig Hagwall #2Järla Orientering15:05+8:015:35
11Victor Sollerdahl #2Järla Orientering16:14+9:106:00
12Clara Sollerdahl #2Järla Orientering16:17+9:136:01
13Eva Hagwall #2Järla Orientering17:53+10:496:37
14Staffan Bråsjö19:41+12:377:17
15Stina WretbladJärla Orientering20:44+13:407:40
16Emma Beijer20:52+13:487:43
17Britta BörjessonJärla Orientering21:48+14:448:04
18Filippa BäcklundJärla Orientering22:04+15:008:10
19Isak Netz #3Järla Orientering22:29+15:258:19
20Selina Håkansson22:36+15:328:22
21Anna-Lena CostermansJärla Orientering22:51+15:478:27
22Ulf BråsjöJärla Orientering23:11+16:078:35
23Melker Hagwall #3Järla Orientering23:24+16:208:40
24Sofia GerholmJärla Orientering23:44+16:408:47
25Britta Börjesson #2Järla Orientering30:08+23:0411:09
26Signe Rothschild #3Järla Orientering32:52+25:4812:10
27Vesta Utbult #3Järla Orientering32:56+25:5212:11
Josefin Årevallej godkänd
Gustav Netz #2Järla Orienteringej godkänd
Eva HagwallJärla Orienteringej godkänd
Vilmer Folcke #3Järla Orienteringej godkänd
Leonard Lundström Dabrowski #3Järla Orienteringej godkänd
Tomas Björelind #3Järla Orienteringej godkänd
Åsa Sundström #5Järla Orienteringej godkänd

lång medel

2 700 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love Berzell #2OK Ravinen7:082:38
2Filipa Rodrigues #2Järla Orientering7:10+0:022:39
3Oscar Björk #27:15+0:072:41
4Åsa Sundström #3Järla Orientering8:39+1:313:12
5Lukas Wallhed #4Järla Orientering8:51+1:433:16
6Henrik Hagwall #3Järla Orientering9:02+1:543:20
7Chamuel Zbinden #2Järla Orientering9:24+2:163:28
8Erik Mattsson #2Järla Orientering9:37+2:293:33
9Gustav Netz #4Järla Orientering10:15+3:073:47
10Ludvig Hagwall #3Järla Orientering10:16+3:083:48
10Fanny Linderborg #4Skellefteå OK10:16+3:083:48
12Sonja Ahlquist #5Järla Orientering10:36+3:283:55
13Josefin Årevall #213:38+6:305:02
14Nina Wallander #413:56+6:485:09
15Joel Gerholm #2Järla Orientering15:43+8:355:49
16Gustav Netz #5Järla Orientering16:50+9:426:14
17Jan Gleven #318:51+11:436:58
18Selina Håkansson #420:34+13:267:37
19Anders PerssonJärla Orientering28:13+21:0510:27
20Diss Utbult #238:33+31:2514:16
21Meya Tengblad #238:37+31:2914:18
22Mirjam Costermans #2Järla Orientering38:38+31:3014:18
Gustaf Ericson #2Järla Orienteringej godkänd
Erik Berzell #3Järla Orienteringej godkänd
Tova Olsson #2IK Hakarpspojkarnaej godkänd
Dan Wester #2Järla Orienteringej godkänd
Jan Gleven #2ej godkänd
Johanna Sundström #2Järla Orienteringej godkänd

lång svår

2 900 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BerzellJärla Orientering11:253:56
2Dan WesterJärla Orientering12:35+1:104:20
3Anton HanssonIK Hakarpspojkarna12:58+1:334:28
4Åsa SundströmJärla Orientering13:44+2:194:44
5Oscar Björk14:12+2:474:53
6Joel Gerholm #3Järla Orientering14:13+2:484:54
7Lukas WallhedJärla Orientering14:22+2:574:57
8Erik MattssonJärla Orientering14:55+3:305:08
9Staffan Bråsjö #215:12+3:475:14
10Chamuel ZbindenJärla Orientering15:55+4:305:29
11Filipa RodriguesJärla Orientering16:09+4:445:34
12Sonja Ahlquist #2Järla Orientering16:20+4:555:37
13Henrik HagwallJärla Orientering16:48+5:235:47
14Tova OlssonIK Hakarpspojkarna17:15+5:505:56
15Ulf Bråsjö #2Järla Orientering18:36+7:116:24
16Anna JohanssonJärla Orientering18:59+7:346:32
17Tomas BjörelindJärla Orientering19:07+7:426:35
18Fanny LinderborgSkellefteå OK19:25+8:006:41
19Matilda Ahlquist21:22+9:577:22
20Märta Ahlquist #2Järla Orientering21:45+10:207:30
21Emma Beijer #223:46+12:218:11
22Gustaf EricsonJärla Orientering24:52+13:278:34
23Leif LundinJärla Orientering25:10+13:458:40
24Jan Gleven25:26+14:018:46
25Johanna SundströmJärla Orientering28:19+16:549:45
26Olof Hagwall #3Järla Orientering45:19+33:5415:37
27Sven Börjesson #3Järla Orientering45:23+33:5815:38
28Teodor Gerholm #2Järla Orientering46:01+34:3615:52
Nina Wallanderej godkänd
Love BerzellOK Ravinenej godkänd
David Bejbom #2Järla Orienteringej godkänd
David BejbomJärla Orienteringej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser