Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 1
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 31 mars 2019

Grön

2 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK28:4912:51
2421262 28:55+0:0612:54
3Rasmus GunnarssonVisborgs OK30:54+2:0513:47
418054 46:56+18:0720:57

Gul

2 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HellminVisborgs OK26:1210:18
2 #227:58+1:4611:00
3 #228:00+1:4811:01
4433887 46:36+20:2418:20
5Tomas Roosvall1:11:39+45:2728:12
6Ingela HanlidGarda OK1:11:43+45:3128:14
7Pelka HanlidGarda OK1:11:45+45:3328:14

Röd

3 620 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paula JakobssonGarda OK31:418:45
2Sofia SchollerVisborgs OK33:13+1:329:10
3Ylva SvangrenGotlands Bro OK33:41+2:009:18
4Anna BäckstädeVisborgs OK33:49+2:089:20
5Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg35:07+3:269:42
6Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg35:14+3:339:43
7Janne DahlbomGarda IK37:22+5:4110:19
8Katarina JakobssonGarda OK37:25+5:4410:20
9Mikael JakobssonGarda OK37:28+5:4710:20
10Ing-Marie BergmanVisborgs OK39:33+7:5210:55
11Anki HallströmSvaide Roma SOK40:10+8:2911:05
12Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg40:16+8:3511:07
13Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg42:05+10:2411:37
14Örjan BäckstädeVisborgs OK42:19+10:3811:41
15Ingrid EnekvistVisborgs OK42:45+11:0411:48
16Olle SvangrenGotlands Bro OK43:01+11:2011:52
17Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg43:07+11:2611:54
18Svenerik JohanssonVisby If Gute43:16+11:3511:57
19Elisabeth KimellGotlands Bro OK43:55+12:1412:07
20Eva BuskasSvaide Roma SOK44:43+13:0212:21
21Karolina PetterssonGarda OK44:49+13:0812:22
22Mats Runander45:30+13:4912:34
23Måns PerssonVisborgs OK46:26+14:4512:49
24Leif JohanssonGarda OK49:07+17:2613:34
25Johan MalmerSvaide Roma SOK49:10+17:2913:34
26Göran Wiklund54:24+22:4315:01
27Brita Augustsson #2Visborgs OK54:25+22:4415:01
28Birgitta BergGarda OK57:17+25:3615:49
29Berndt BergGarda OK57:41+26:0015:56
30Anita ArneforsOK Södertörn57:50+26:0915:58
31Siv JohanssonVisborgs OK59:15+27:3416:22
32Linnea JakobssonGarda OK1:00:19+28:3816:39
33Andreas JakobssonGarda OK1:00:22+28:4116:40
34Inge Karlsson1:11:11+39:3019:39
Rolf MalmrosVisborgs OKej godkänd
Brita AugustssonVisborgs OKutgått

Blå

5 040 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK31:596:20
2Armin SchollerVisborgs OK37:43+5:447:29
3Niklas GustafssonGarda OK40:43+8:448:04
4Erik BergGarda OK43:10+11:118:33
5Monika JonssonSvaide Roma SOK44:05+12:068:44
6Klara BäckstädeVisborgs OK46:12+14:139:10
7Pernilla MellinSvaide Roma SOK51:16+19:1710:10
8Katja EneqvistGarda OK59:27+27:2811:47
9Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK59:50+27:5111:52
10Mats EnglundSvaide Roma SOK1:01:53+29:5412:16
11Anders HellminVisborgs OK1:04:21+32:2212:46

Svart

7 380 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK42:275:45
2Stefan WittmannGotlands Bro OK45:34+3:076:10
3Olof PerssonSvaide Roma SOK50:58+8:316:54
4Anders EklundSvaide Roma SOK53:37+11:107:15
5Mattias WhiteGarda OK55:12+12:457:28
6Pontus GustafssonSvaide Roma SOK56:16+13:497:37
7Erik RankinVisborgs OK1:06:47+24:209:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser