Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 2
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: måndag 22 april 2019

Bana 1

1 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa BergGarda OK21:0714:10
2Elin BergHalmstad OK21:44+0:3714:35
3Erik BergGarda OK22:39+1:3215:12
4Nina JakobssonGarda OK25:17+4:1016:58
5Julia BergHalmstad OK27:02+5:5518:08
6Birgitta BergGarda OK27:28+6:2118:26
7Lena ScharpGarda OK36:12+15:0524:17

Bana 2

2 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia LindVisborg Ok17:438:14
2Brita AugustssonVisborgs OK23:03+5:2010:43
3August Santos AndersonVisborg Ok31:21+13:3814:34
4Rasmus GunnarssonVisborgs OK31:24+13:4114:36

Bana 3

2 890 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina JakobssonGarda OK26:209:06
2Annika JakobssonGarda OK28:29+2:099:51
3Lena NyströmVisborgs OK28:44+2:249:56
4Stefan ErlandssonGarda OK29:34+3:1410:13
5Karin MårtenssonGotlands Bro OK30:31+4:1110:33
6Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg32:15+5:5511:09
7Ingrid EnekvistVisborgs OK32:57+6:3711:24
8Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK34:12+7:5211:50
9Ingvar EkströmGarda OK35:23+9:0312:14
10Gunnel FranssonVisborgs OK35:50+9:3012:23
11Gunnel BalckIFK Lidingö SOK37:34+11:1412:59
12Mikael JakobssonGarda OK42:42+16:2214:46
13Marie-Louise KarlkvistSvaide Roma SOK54:22+28:0218:48
14Ingela HanledGarda OK57:47+31:2719:59
15Pelka HanledGarda OK57:51+31:3120:01

Bana 4

3 750 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix BäckstädeVisborgs OK20:155:24
2Oskar BergHalmstad OK25:25+5:106:46
3Susanna BergHalmstad OK26:58+6:437:11
4Sarah SeestrandVisborgs OK27:00+6:457:12
5Mattias WhiteGarda OK27:02+6:477:12
6Måns PerssonVisborgs OK27:21+7:067:17
7Anders HellminVisborgs OK27:26+7:117:18
8Åsa GunnarssonVisborgs OK27:53+7:387:26
9Gunnar HallströmVisborgs OK29:10+8:557:46
10Arvid TörnfeltGarda OK29:18+9:037:48
11Anna BäckstädeVisborgs OK31:57+11:428:31
12Neo CederqvistVisborg Ok32:42+12:278:43
13Andreas JakobssonGarda OK33:48+13:339:00
14Carin KihlströmTäby OK35:02+14:479:20
15Lena JanssonJärla Orientering35:06+14:519:21
16Katja EneqvistGarda OK37:17+17:029:56
17Anki HallströmSvajde Roma SOK45:42+25:2712:11
18Elisabeth KimellGotlands Bro OK49:57+29:4213:19
19Björn Ahrling53:02+32:4714:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser