Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 3
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 12 maj 2019

Grön

1 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin JakobssonGarda OK19:3910:14
2Rasmus GunnarssonVisborgs OK28:47+9:0814:59
3Minea ZillénGarda OK32:08+12:2916:44
4Nova ZillénGarda OK32:38+12:5916:59
5Elsa BergGarda OK57:19+37:4029:51

Gul

2 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HellminVisborgs OK1:02:0720:46
2Ingvar EkströmGarda OK1:18:58+16:5126:24

Röd

3 760 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BergGarda OK37:049:51
2Olle BlomgrenOK Södertörn40:20+3:1610:43
3Erland GardellGotlands Bro OK43:41+6:3711:37
4Natalie GardelinGotlands Bro OK52:23+15:1913:55
5Måns PerssonVisborgs OK55:17+18:1314:42
6Åsa GunnarssonVisborgs OK55:41+18:3714:48
7Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg58:14+21:1015:29
8Ing-Marie BergmanVisborgs OK59:26+22:2215:48
9Katja EneqvistGarda OK1:01:57+24:5316:28
10Anna BäckstädeVisborgs OK1:05:02+27:5817:17
11Robert GustafssonVisborgs OK1:05:33+28:2917:26
12Björn AhrlingSvaide Roma SOK1:06:42+29:3817:44
13Ingrid EnekvistVisborgs OK1:15:18+38:1420:01
14Ingrid DanielssonVisborgs OK1:16:16+39:1220:17
15Karin BengtssonVisborgs OK1:17:21+40:1720:34
16Ingemar PetterssonGarda OK1:18:00+40:5620:44
17Anki HallströmSvaide Roma SOK1:18:47+41:4320:57
18Rolf MalmrosVisborgs OK1:19:13+42:0921:04
19Birgitta BergGarda OK1:26:45+49:4123:04
20Anita ArneforsOK Södertörn1:32:39+55:3524:38
Mikael JakobssonGarda OKej godkänd
Nils HallgrenVisborgs OKej godkänd
Annika JokobssonGarda OKej godkänd
Klara BäckstädeVisborgs OKej godkänd
Johan MalmerSvaide Roma SOKej godkänd
Berndt BergGarda OKutgått

Blå

5 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik Johansson52:209:58
2Armin SchollerVisborgs OK58:48+6:2811:12
3Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK58:57+6:3711:13
4Niklas GustafssonGarda OK1:02:02+9:4211:48
5Gunnar HallströmVisborgs OK1:07:44+15:2412:54
6Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:25:44+33:2416:19
7Stefan MolinSvaide Roma SOK1:28:10+35:5016:47
8433893 1:38:58+46:3818:51
Paula JakobssonGarda OKej godkänd

Svart

6 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan WittmannGotlands Bro OK1:13:1410:33
2Mattias WhiteGarda OK1:16:41+3:2711:02
3Anders HellminVisborgs OK1:32:05+18:5113:16
Felix BäckstädeVisborgs OKej godkänd
Andreas NikolaussonVisborgs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser