Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 8
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 21 juli 2019

Grön

1 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin CalstenIFK Lidingö7:446:23
2Olle DanielssonSundsvall Ok7:51+0:076:29
3Gustav WahlgrenVisborgs OK10:30+2:468:40
4Elsa WahlgrenVisborgs OK14:33+6:4912:01
5Nina JakobssonGarda OK17:34+9:5014:31

Gul

2 340 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel DanielssonSundsvall Ok36:4615:42
1Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK36:4615:42
3Bauer Garda OK44:35+7:4919:03
4Maja PerssonVisborgs OK48:12+11:2620:35
5Åsa GunnarssonVisborgs OK48:13+11:2720:36
6Roland JohanssonVisborgs OK52:16+15:3022:20
7Rasmus Gunnarsson53:51+17:0523:00
8Veronika EdgrenGotlands Bro OK58:54+22:0825:10
7300478 ej godkänd
Måns PerssonVisborgs OKej godkänd

Röd

2 960 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carin KihlströmTäby OK38:3813:03
21411868 Maria DanilessonSundsvall Ok43:04+4:2614:32
3Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg44:38+6:0015:04
4Lena Nyström #2Visborgs OK45:35+6:5715:23
5Tomas HellströmVisborgs OK49:54+11:1616:51
6Matias Bolin53:23+14:4518:02
7Hilda LevinGarda OK53:56+15:1818:13
8Ingemar PetterssonGarda OK55:01+16:2318:35
9Katja EneqvistGarda OK55:18+16:4018:40
10Gurli RondahlVisborgs OK1:02:52+24:1421:14
11Emmy EllbringFK Finn1:13:00+34:2224:39
122104466 Ellbring1:13:07+34:2924:42
13Siv JohanssonVisborgs OK1:16:41+38:0325:54
14Anna PramborgIFK Lidingö1:26:17+47:3929:08

Blå

4 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK46:069:17
2Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK50:36+4:3010:12
3Carl-Erik BerglövFagersta OK1:03:33+17:2712:48
4Tobias WestrinTimråb Sok1:10:38+24:3214:14
5Paula JakobssonGarda OK1:12:24+26:1814:35
6Anki HellströmSvaide Roma SOK1:17:21+31:1515:35
7Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:20:45+34:3916:16
8Ann-Britt LevinGarda OK1:25:23+39:1717:12
Armin SchollerVisborgs OKej godkänd

Svart

6 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan WahlgrenVisborgs OK57:569:04
2Adam HallströmSvaide Roma SOK1:04:52+6:5610:10
3Mattias Wahit1:12:02+14:0611:17
4Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK1:18:26+20:3012:17
5Torbjörn PerssonNässjö OK1:19:10+21:1412:24
6Sune LevinGarda OK1:21:54+23:5812:50
7Gunnar HallströmVisborgs OK1:28:05+30:0913:48
Lena NyströmVisborgs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser