Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 9
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 25 augusti 2019

Grön

1 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa PetterssonNär If30:4621:21
2Nina JakobssonGarda OK30:50+0:0421:24
3Mikael JakobssonGarda OK43:50+13:0430:26
4Birgitta HagqvistFrösö IF48:43+17:5733:49

Gul

2 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla EkbergGarda OK41:1219:15
2Jacob TynnvallGotlands Bro OK44:27+3:1520:46
3Ingela HanlidGarda OK56:40+15:2826:28
3Pekka HanlidGarda OK56:40+15:2826:28
5Rasmus GunnarssonVisborgs OK1:09:54+28:4232:39
6August Santos Andersson1:09:56+28:4432:40
Sten SvangrenIFK Mora OKej godkänd

Röd

3 680 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif Svangren37:2810:10
2Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK44:52+7:2412:11
3Lena NyströmVisborgs OK48:50+11:2213:16
4Robert GustafssonVisborgs OK49:09+11:4113:21
5Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg49:46+12:1813:31
6Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK51:14+13:4613:55
7Katarina JakobssonGarda OK52:29+15:0114:15
8Katja Eneqvist #2Garda OK57:23+19:5515:35
9Peter EkbergGarda OK58:14+20:4615:49
10Ingemar PetterssonGarda OK58:44+21:1615:57
11Ingrid DanielssonVisborgs OK1:02:52+25:2417:05
12Ingrid EnekvistVisborgs OK1:03:21+25:5317:12
13Leif JohanssonGarda OK1:05:08+27:4017:41
14Birgitta BergGarda OK1:08:19+30:5118:33
15Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK1:09:00+31:3218:45
16Julia LindVisborgs OK1:16:31+39:0320:47
17Rickard ThomassonIF Hansa-Hoburg1:27:17+49:4923:43
18Roland JohanssonVisborgs OK1:31:01+53:3324:43
19Siv JohanssonVisborgs OK1:36:55+59:2726:20
20Nils HallgrenVisborgs OK1:42:05+1:04:3727:44
Stefan MolinSvaide Roma SOKej godkänd
Elisabeth KimellGotlands Bro OKej godkänd
Felice GardelinGotlands Bro OKej godkänd

Blå

4 950 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK41:278:22
2Marita AxelssonOK Ravinen47:10+5:439:31
3Niklas GustafssonGarda OK47:35+6:089:36
4Armin SchollerVisborgs OK53:49+12:2210:52
5Carl-Erik BerglövFagersta OK1:05:45+24:1813:16
6Måns PerssonVisborgs OK1:06:05+24:3813:21
7Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:08:19+26:5213:48
8Åsa GunnarssonVisborgs OK1:11:40+30:1314:28
9Paula JakobssonGarda OK1:18:14+36:4715:48
10Ann-Britt LevinGarda OK1:22:03+40:3616:34
Monika JonssonSvaide Roma SOKej godkänd

Svart

7 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK52:247:14
2Gunnar HagqvistFrösö IF1:04:14+11:508:53
3Anders HellminVisborgs OK1:14:47+22:2310:20
4Mattias WhiteGarda OK1:16:05+23:4110:31
5Anders EklundSvaide Roma SOK1:18:36+26:1210:52
6Andreas JakobssonGarda OK1:32:52+40:2812:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser