Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt KM
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: onsdag 27 mars 2019

D21

6 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK58:499:05
2Frida Jönsson HellstadiusLinköpings OK1:00:44+1:559:23
3Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:04:55+6:0610:02
4Kristyna HlubuckovaLinköpings OK1:11:05+12:1610:59

H21

8 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MartinssonLinköpings OK59:536:46
2Erik MalmbergLinköpings OK1:02:07+2:147:01
3Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:05:50+5:577:26
4Erik BacktemanLinköpings OK1:22:39+22:469:20
Martin SmelikLinköpings OKej godkänd
Niklas OlssonLinköpings OKej godkänd
Peter ErikssonLinköpings OKåterbud

D16

4 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kristin HerberthsonLinköpings OKej godkänd

H16

5 680 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Wilhelm LarssonLinköpings OKej start
Johan ÅrbrinkLinköpings OKej start

D14

3 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina SöderqvistLinköpings OK44:0112:47

H14

3 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin ÅttingLinköpings OK24:167:03
2Otto NilssonLinköpings OK26:06+1:507:35
3Ludvig EronnLinköpings OK27:12+2:567:54
4Lucas BerggrenLinköpings OK36:39+12:2310:39
Theo ÅrbrinkLinköpings OKej start

D10

2 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna EnbergLinköpings OK32:3516:12

H10

2 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BomanLinköpings OK45:0022:23

H40

6 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per MagnussonLinköpings OK47:357:21
2Christian EnbergLinköpings OK48:30+0:557:29
3Bertil EronnLinköpings OK49:35+2:007:39
4Åke LjunggrenLinköpings OK50:27+2:527:47
5Christian Eriksson SternerLinköpings OK53:49+6:148:19
6Martin JarelandLinköpings OK58:46+11:119:04
Henrik SöderqvistLinköpings OKej start
Anders KnutssonLinköpings OKej start
Tomas BomanLinköpings OKej start

D45

4 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK37:118:34

D50

4 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia VångellLinköpings OK48:1111:06
2Anna Sofie BarkLinköpings OK48:30+0:1911:10

H50

5 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅttingLinköpings OK52:029:09
2Per GuståsLinköpings OK56:04+4:029:52

H55

5 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pedro LundqvistLinköpings OK53:429:27
2Jörgen SköldLinköpings OK59:30+5:4810:28
3Rikard BorgLinköpings OK1:10:12+16:3012:21
4Peter SvenmarckLinköpings OK1:51:22+57:4019:36

H60

4 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stephan SvenssonLinköpings OK51:3311:52
Börje AnderssonLinköpings OKej start

H70

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger DanielssonLinköpings OK28:009:18
2Ulf WaldenfjordLinköpings OK38:43+10:4312:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser