Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stjärnorpsmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stjärnorpsmedeln
Arrangörsorganisation: Stjärnorps SK
Datum: torsdag 8 augusti 2019

D21

4 140 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna WehlinLinköpings OK38:159:14
2Andrea SvenssonOK Tisaren41:23+3:089:59
3Klara LjunggrenLinköpings OK44:45+6:3010:48
4Fredrika VångellLinköpings OK45:30+7:1510:59
5Fanny AsketunOK Roxen45:46+7:3111:03
6Ida DalhammerOK Roxen47:15+9:0011:24
7Emma PetterssonOK Roxen48:24+10:0911:41
8Anna HåkanssonOK Kolmården50:05+11:5012:05
9Victoria AsketunOK Roxen51:36+13:2112:27
10Sarah PerssonOK Denseln53:02+14:4712:48
11Emma HelmerssonOK Roxen57:47+19:3213:57
12Lova EvebornOK Roxen57:50+19:3513:58
13Linnéa GustafssonOK Hällen59:44+21:2914:25
14Akvile BartkeviciuteOK Denseln1:01:56+23:4114:57
15Hanna LundgrenLinköpings OK1:04:01+25:4615:27
16Tilda MarmelidOK Roxen1:04:17+26:0215:31
17Stina NeroLinköpings OK1:05:53+27:3815:54
18Karolina NygrenSkogspojkarnas OK1:06:05+27:5015:57
19Malin AxFinspångs SOK1:06:32+28:1716:04
20Karolina FalkOK Roxen1:11:23+33:0817:14
21Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:11:32+33:1717:16
22Malva EvebornOK Roxen1:16:21+38:0618:26
23Hanna KromnérSkogspojkarnas OK1:32:55+54:4022:26
24Karin MidestadLinköpings OK1:50:08+1:11:5326:36
Jonna AlfredssonOK Roxenej godkänd
Lisa MalmströmTjalve IF Norrköpingej godkänd
Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköpingej start
Tove PetterssonOK Roxenej start

H21

4 630 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville JohanssonOK Kolmården30:266:34
2Oskar DanielsAttunda OK31:18+0:526:45
3Oskar LeinonenOK Kolmården31:56+1:306:53
4Arvid VågIFK Göteborg Orientering32:38+2:127:02
5Emil LjungemyrOK Kolmården32:46+2:207:04
6Mats RöjgårdOK Kolmården32:49+2:237:05
7Erik MartinssonLinköpings OK34:09+3:437:22
8Hugo DalhammerOK Roxen34:29+4:037:26
9Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna34:36+4:107:28
9Peter ErikssonLinköpings OK34:36+4:107:28
11Algirdas BartkeviciusOK Denseln34:38+4:127:28
12Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna35:44+5:187:43
13Mikael AnderssonOK Kolmården37:01+6:357:59
14Niklas OlssonLinköpings OK37:29+7:038:05
15Victor BergstrandLinköpings OK38:31+8:058:19
16Arvid WesterbergOK Kolmården38:34+8:088:19
17Johan OtterströmLinköpings OK39:15+8:498:28
18Johan PerssonHagaby GoIF Örebro39:50+9:248:36
19Emil KaleredOK Denseln40:16+9:508:41
20Rokas LipnickasOK Denseln40:32+10:068:45
21Gustaf GranathOK Linné41:23+10:578:56
22Gustav LidénLinköpings OK43:03+12:379:17
23Marcus LundagårdsAlfta-Ösa OK44:03+13:379:30
24Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb44:17+13:519:33
25Emil RankkaOK Roxen44:27+14:019:36
26Johan AllardLinköpings OK44:57+14:319:42
27Sixten EkbladhSol Tranås46:16+15:509:59
28Nils Wallentin TärkHalmstad OK47:45+17:1910:18
29Johan FröbergTjalve IF Norrköping48:00+17:3410:22
30Johannes KnutasAttunda OK48:16+17:5010:25
31Joakim GustafssonFinspångs SOK49:46+19:2010:44
32Per SundholmOK Nolaskogsarna51:01+20:3511:01
33Tobias KonradssonOK Roxen52:28+22:0211:19
34Marcus HanssonLinköpings OK54:53+24:2711:51
35Erik BacktemanLinköpings OK55:14+24:4811:55
36Erik JohnssonOK Kolmården1:02:32+32:0613:30
37Daniel WassOK Kolmården1:07:21+36:5514:32
38Hugo EkingeOK Motala1:08:54+38:2814:52
39Johan GranathTjällmo-Godegårds OK1:50:29+1:20:0323:51
Martin AllardTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Emanuel HerberthsonLinköpings OKej start
Marcus JanssonGarphyttans IFej start
Valter PetterssonOK Tisarenej start
Eric RosanderFinspångs SOKej start
Henrik TostebergLinköpings OKej start

D17-20K

3 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice StenquistOK 64 Torpa45:1212:50
2Maja WillénÖstersunds OK54:50+9:3815:34

D16

3 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården29:538:29
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK30:23+0:308:37
3Linnea LundOK Kolmården36:05+6:1210:15
4Kristin HerberthsonLinköpings OK45:47+15:5413:00
5Lova FrodinOK Roxen54:24+24:3115:27
6Linn JohnssonMatteus SI57:20+27:2716:17
7Elin KjellmanLinköpings OK1:01:25+31:3217:26

H16

3 520 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK25:217:12
2Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping29:48+4:278:27
3Carl-Henrik WassOK Kolmården31:02+5:418:48
4Sverre RöjgårdOK Kolmården31:42+6:219:00
5Hugo PerssonOK Denseln32:32+7:119:14
6Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna35:09+9:489:59
7Oliver HöögOK Motala35:30+10:0910:05
8Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping38:21+13:0010:53
9Mattias JosefssonOK Roxen43:22+18:0112:19
10Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK45:08+19:4712:49
11Rasmus PåledalOK Roxen47:27+22:0613:28
12John KinnanderMatteus SI48:11+22:5013:41
13Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb50:41+25:2014:23
14Rasmus KarlssonOK Denseln51:29+26:0814:37
15Elmer WaldfeltFinspångs SOK55:02+29:4115:38
16Pontus ÖstemarFinspångs SOK56:01+30:4015:54
17Albin KjellbergBjörkfors GOIF59:37+34:1616:56
18Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK1:11:14+45:5320:14
Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OKej start
Gustaf KullbergBjörkfors GOIFej start

D14

2 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården24:558:25
2Sigrid LjunggrenLinköpings OK28:37+3:429:40
3Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping30:28+5:3310:17
4Stina SöderqvistLinköpings OK35:27+10:3211:58
5Annie LundOK Kolmården36:24+11:2912:17
6Ellen LindforsBjörkfors GOIF39:37+14:4213:23
7Tyra LindellOK Roxen39:55+15:0013:29
8Frida SamuelssonBjörkfors GOIF48:49+23:5416:29
9Mindra LangerOK Roxen51:00+26:0517:13
Stella RosengrenTjalve IF Norrköpingej start
Sofia TunessonSkogspojkarnas OKej start

H14

2 960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob PåledalOK Roxen24:358:18
2Ludvig EronnLinköpings OK27:25+2:509:15
3Wilmer KempeOK Denseln27:57+3:229:26
4Hugo BraamOK Denseln28:20+3:459:34
5Otto NilssonLinköpings OK31:14+6:3910:33
6Adam PlawskiOK Roxen32:15+7:4010:53
7Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF38:11+13:3612:53
8Oscar KjellmanLinköpings OK42:23+17:4814:19
9Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK42:41+18:0614:25
10Arvid SvenssonBjörkfors GOIF43:09+18:3414:34
11August EkingeOK Motala43:53+19:1814:49
12Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL44:58+20:2315:11
13Ludvig ErikssonLinköpings OK46:56+22:2115:51
14Melker WaldfeltFinspångs SOK49:32+24:5716:44
15Lucas BerggrenLinköpings OK51:44+27:0917:28
16Ted JohnssonMatteus SI59:11+34:3619:59
17Noah KorallMotala AIF OL1:13:15+48:4024:44

D12

2 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping25:2710:36
2Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL26:26+0:5911:00
3Frida SöderqvistLinköpings OK27:04+1:3711:16
4Tilde EvebornOK Roxen29:16+3:4912:11
5Jennifer NyströmOK Roxen30:04+4:3712:31
6Alice EttlingSkogspojkarnas OK36:40+11:1315:16
7Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb53:36+28:0922:20
8Stina BerggrenLinköpings OK53:39+28:1222:21
9Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK53:46+28:1922:24
10Alva LindforsBjörkfors GOIF57:17+31:5023:52
11Elina OlssonSidensjö IK1:06:11+40:4427:34
12Elsa KorallMotala AIF OL1:08:15+42:4828:26
Märta HaraldssonMotala AIF OLej godkänd

H12

2 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel FrodinOK Roxen28:1711:47
2Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK29:04+0:4712:06
3Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK29:56+1:3912:28
4Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK34:04+5:4714:11
5Emil ÖstemarFinspångs SOK34:28+6:1114:21
6Love OtterströmLinköpings OK37:07+8:5015:27
7Malte AnderssonMatteus SI46:01+17:4419:10
8Nils JohnssonMatteus SI47:05+18:4819:37
9Karl KullbergBjörkfors GOIF1:22:19+54:0234:17
10Linus FredsbergOK Roxen1:29:38+1:01:2137:20
11Fredrik SelldinStjärnorps SK1:34:53+1:06:3639:32
Edvin ÅttingLinköpings OKej start

D10

1 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova BraamOK Denseln17:108:50
2Linnéa PåledalOK Roxen20:12+3:0210:24
3Saga LindellOK Roxen22:04+4:5411:22
4Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK22:33+5:2311:37
5Ella EngvallOK Kolmården22:35+5:2511:38
Malin GöhlFinspångs SOKej godkänd

H10

1 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten LevinsonOK Kolmården21:0210:50
2Oskar SelldinStjärnorps SK22:01+0:5911:20
3Hugo AldénOK Roxen25:13+4:1112:59
4Simon OlssonSidensjö IK1:03:51+42:4932:54

D35

3 530 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Stina PåledalOK Roxen36:2110:17
2Karin EngvallOK Kolmården37:18+0:5710:33
3Anna KempeOK Denseln38:10+1:4910:48
4Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK38:54+2:3311:01
5Eva GöhlFinspångs SOK39:22+3:0111:09
6Stina BergNAIS Orienteringsklubb40:23+4:0211:26
7Josefina BerntssonLinköpings OK41:20+4:5911:42
8Sara SöderqvistLinköpings OK46:34+10:1313:11
9Anna KorallMotala AIF OL48:13+11:5213:39
10Emma BerggrenLinköpings OK48:34+12:1313:45
11Linda NyströmOK Roxen50:25+14:0414:16
12Åsa BraamOK Denseln51:27+15:0614:34
13Johanna LiljaOK Denseln1:00:54+24:3317:15
14Marie WalterssonOK Roxen1:18:43+42:2222:17
15Maria LindforsBjörkfors GOIF1:26:47+50:2624:35

H35

4 390 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian AlgersSkogspojkarnas OK29:306:43
2Magnus BlomgrenOK Kolmården33:21+3:517:35
3Erik EngvallOK Kolmården36:53+7:238:24
4Nicklas LevinsonOK Kolmården36:54+7:248:24
5Ove JohanssonOK Roxen43:06+13:369:49
6Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL43:20+13:509:52
7Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK43:23+13:539:52
8Per ÖstlundOK Roxen45:43+16:1310:24
9Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb46:53+17:2310:40
10Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF52:59+23:2912:04
11Robert SvenssonBjörkfors GOIF53:00+23:3012:04
12Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL53:08+23:3812:06
13Stefan NidebornOK Roxen53:55+24:2512:16
14Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb55:47+26:1712:42
15James MelanderTjällmo-Godegårds OK59:14+29:4413:29
16Markus JohanssonLinköpings OK1:12:12+42:4216:26
17Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb1:17:23+47:5317:37
18Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:18:30+49:0017:52
19Andreas MidestadLinköpings OK1:33:52+1:04:2221:22
Ulrik KarlssonMotala AIF OLej godkänd
Joakim WalterssonOK Roxenej godkänd
Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OKej start
Bertil EronnLinköpings OKej start

D45

3 230 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK27:138:25
2Mia EronnLinköpings OK27:32+0:198:31
3Marie MorlonOK Eken31:07+3:549:38
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK32:15+5:029:59
5Jenny RöjgårdOK Kolmården32:17+5:049:59
6Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL34:35+7:2210:42
7Susanne PetterssonOK Roxen34:37+7:2410:43
8Sofia GustafssonOK Roxen36:14+9:0111:13
9Kristina LjunggrenLinköpings OK37:12+9:5911:31
10Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL37:43+10:3011:40
11Gith TellsénOK Roxen39:01+11:4812:04
12Pernilla HörwingOK Roxen39:48+12:3512:19
13Susanne KarlssonOK Denseln39:50+12:3712:19
14Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL40:51+13:3812:38
15Maria LillieströmOK Roxen45:22+18:0914:02
16Lena MalmströmTjalve IF Norrköping46:24+19:1114:21
17Angelica BrandqvistTibro OK47:04+19:5114:34
18Anna KullbergBjörkfors GOIF48:28+21:1515:00
19Anna Sofie BarkLinköpings OK48:38+21:2515:03
20Lotta BorgLinköpings OK51:24+24:1115:54
21Malin PerssonOK Denseln52:18+25:0516:11
22Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping52:40+25:2716:18
23Lena StrömbäckLinköpings OK54:25+27:1216:50
24Ulrika WillénÖstersunds OK56:52+29:3917:36
25Tina LindgrenLinköpings OK1:10:44+43:3121:53
26Anna KullbergLinköpings OK1:11:41+44:2822:11
Lotta HaraldssonMotala AIF OLej godkänd
Nina AhlanderOK Denselnej start
Susanne AldénOK Roxenej start
Johanna DalinLeksands OKej start

H45

4 390 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala30:477:00
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen31:30+0:437:10
3Magnus PerssonOK Tisaren35:06+4:197:59
4Åke LjunggrenLinköpings OK35:32+4:458:05
5Peter EttlingSkogspojkarnas OK35:54+5:078:10
6Mikael WesterbergOK Kolmården36:35+5:488:20
7Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK37:38+6:518:34
8Fredrik LindellIF Thor37:47+7:008:36
9Björn KarlssonOK Denseln38:11+7:248:41
10Andreas EkbladhSol Tranås38:55+8:088:51
11Henrik MarmelidOK Roxen39:04+8:178:53
12Per MagnussonLinköpings OK39:46+8:599:03
13Tomas BomanLinköpings OK39:59+9:129:06
14Erik HelanderOK Roxen40:02+9:159:07
15Jonas JohnssonOK Kolmården40:36+9:499:14
16Per GuståsLinköpings OK41:19+10:329:24
17Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL41:49+11:029:31
18Torbjörn AnderssonOK Motala41:53+11:069:32
19Martin JarelandLinköpings OK42:03+11:169:34
19Christian Eriksson SternerLinköpings OK42:03+11:169:34
21Lars KarlssonValbo AIF42:04+11:179:34
22Henrik PetterssonOK Roxen42:07+11:209:35
23Thomas PerssonOK Denseln42:13+11:269:36
24Anders JoelssonMatteus SI42:27+11:409:40
25Stefan NyströmOK Roxen43:59+13:1210:01
26Gunnar MelinOK Kolmården44:10+13:2310:03
27Patrik NilssonLinköpings OK45:02+14:1510:15
28Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping45:27+14:4010:21
29Per KempeOK Denseln46:05+15:1810:29
30Björn BeckiusLinköpings OK47:24+16:3710:47
31Johan FrodinOK Roxen48:36+17:4911:04 Ladda ner rutt i gpx-format
32Magnus SahlmanLinköpings OK49:32+18:4511:16
33Per JohanssonMotala AIF OL49:39+18:5211:18
33Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL49:39+18:5211:18
35Anders LillieströmOK Roxen50:26+19:3911:29
36Johan MalmOK Kolmården52:07+21:2011:52
37Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK52:10+21:2311:52
38Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb53:03+22:1612:05
39Mattias NilssonBjörkfors GOIF53:08+22:2112:06
40Anders EkingeOK Motala55:44+24:5712:41
41Jesper WaldfeltFinspångs SOK55:51+25:0412:43
42Jonas LindellOK Roxen55:53+25:0612:43
43Pontus JohnssonMatteus SI57:37+26:5013:07
44Leif LindgrenLinköpings OK58:59+28:1213:26
45Pär-Magnus BjurekTibro OK59:09+28:2213:28
46Fredrik UrbergHammarkinds OK59:33+28:4613:33
47Niclas KinnanderMatteus SI1:00:49+30:0213:51
48Johan WänströmFinspångs SOK1:01:27+30:4013:59
49Erik WillénÖstersunds OK1:03:29+32:4214:27
50Mikael LangerOK Roxen1:06:06+35:1915:03
51Tomas HammarOK Roxen1:08:04+37:1715:30
52Matz HöögOK Motala1:09:59+39:1215:56
53Mattias FredsbergOK Roxen1:29:17+58:3020:20
54Patrik GustavssonLinköpings OK1:40:53+1:10:0622:58
Jörgen HjortOK Roxenej godkänd
Örjan SandellOK Roxenej godkänd
Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIFej start
Jonas PetterssonOK Tisarenej start
Johan ÅttingLinköpings OKej start

D55

3 230 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK30:189:22
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK30:48+0:309:32
3Mona ÅkermanValbo AIF38:26+8:0811:53
4Lena FröbergTjalve IF Norrköping45:56+15:3814:13
5Kerstin SegerssonOK 64 Torpa49:26+19:0815:18
6Pia VångellLinköpings OK49:37+19:1915:21
7Pia StålhandskeBjörkfors GOIF58:27+28:0918:05
8Karin ErnfridssonOK 64 Torpa58:34+28:1618:07
9Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL1:00:46+30:2818:48
10Catharina ForsÉNOK Denseln1:01:27+31:0919:01
11Lotta FischerströmSol Tranås1:01:37+31:1919:04
12Maria BergstrandMotala AIF OL1:02:32+32:1419:21
13Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:12:02+41:4422:18
14Berit EklöfMatteus SI1:22:35+52:1725:34

H55

3 530 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSkogspojkarnas OK26:127:25
2Anders BergLinköpings OK30:29+4:178:38
3Jens LindströmTibro OK33:31+7:199:29
4Bengt SchwartzOK Kolmården35:41+9:2910:06
5Anders DalhammerOK Roxen37:20+11:0810:34
6Börje AnderssonLinköpings OK37:52+11:4010:43
7Kenneth HermanssonSigtuna OK39:01+12:4911:03
8Rikard BorgLinköpings OK40:13+14:0111:23
9Ola AllvinIK Hakarpspojkarna40:56+14:4411:35
10Lennart GustafssonBoxholm-Mjölby OL42:58+16:4612:10
11Stefan GustafssonOK Hällen43:01+16:4912:11
12Jörgen SköldLinköpings OK46:24+20:1213:08
13Wilhelm TernborgNAIS Orienteringsklubb47:39+21:2713:29
14Lars HagrotTäby OK47:47+21:3513:32
15Torsten BråmåOK Roxen47:50+21:3813:33
16Arne SääfGudhems IF48:08+21:5613:38
17Carl-Gustav NöjdOK Kolmården48:59+22:4713:52
18Håkan WåhlanderFrölunda OL49:59+23:4714:09
19Thomas RimhagenLinköpings OK53:28+27:1615:08
20Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL53:31+27:1915:09
21Peter SvenmarckLinköpings OK56:42+30:3016:03
22Karl MollénOK Denseln1:00:26+34:1417:07
23Jan LundgrenLinköpings OK1:01:11+34:5917:19
24Sven GranathTjällmo-Godegårds OK1:04:05+37:5318:09
25Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:08:15+42:0319:20
26Tomas VångellLinköpings OK1:11:23+45:1120:13
27Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:24:49+58:3724:01
Pedro LundqvistLinköpings OKej godkänd
Stefan ThellsénOK Roxenej godkänd
Anders MolinBoxholm-Mjölby OLej start

D65

2 910 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordwallOK Kolmården39:2213:31
2Monica SvärdOK Klemmingen41:54+2:3214:23
3Vivianne HolgerssonOK Måsen48:23+9:0116:37
4Maud Göthe LundgrenLinköpings OK49:02+9:4016:50
5Britt-Marie AldénOK Kolmården49:15+9:5316:55
6Gerd HagströmTjalve IF Norrköping49:57+10:3517:09
7Carin AnderssonOK Denseln50:03+10:4117:11
8Mona PetersenOK Motala51:59+12:3717:51
9Titti BergendahlOK Måsen52:35+13:1318:04
10Ulla LindellOK Hällen53:54+14:3218:31
11Barbro ÖstlundOK Roxen59:37+20:1520:29
12Kerstin BlomOK Kolmården1:14:55+35:3325:44
Stina KorallMotala AIF OLej godkänd
Catharina JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

H65

3 230 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke WallOK Tisaren29:028:59
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK29:25+0:239:06
3Göran SvensonSOK Viljan31:22+2:209:42
4Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL34:26+5:2410:39
5Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK35:42+6:4011:03
6Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF37:58+8:5611:45
7Christer SandhOK Roxen40:57+11:5512:40
8Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL41:18+12:1612:47
9Magnus WrethmanOK Roxen42:04+13:0213:01
10Roger DanielssonLinköpings OK42:09+13:0713:02
11Jerry MartinssonOK Motala42:59+13:5713:18
12Torgny PetterssonVästerviks OK43:03+14:0113:19
13Bo JernbergOK Roxen44:51+15:4913:53
14Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan45:19+16:1714:01
15Inge LöwegrenKatrineholms OK46:09+17:0714:17
16Runar AldénOK Kolmården46:45+17:4314:28
17Claus PetersenOK Motala47:10+18:0814:36
18Anders JohanssonSol Tranås49:39+20:3715:22
19Ove JohanssonOK Kolmården49:51+20:4915:26
20Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL50:14+21:1215:33
21Peter JakobssonLinköpings OK50:49+21:4715:43
22Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubb51:13+22:1115:51
23Göran SvärdOK Klemmingen52:02+23:0016:06
24Åke LewanderSkarpnäcks OL52:22+23:2016:12
25Gustaf OlssonLinköpings OK57:21+28:1917:45
26Hans PerssonMatteus SI58:09+29:0718:00
27Peter HagströmTjalve IF Norrköping58:10+29:0818:00
28Hans HolgerssonOK Måsen59:11+30:0918:19
29Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:03:52+34:5019:46
30Christer JohanssonOK Motala1:04:52+35:5020:04
Leif HasselströmMotala AIF OLej godkänd
Johnny GustafssonGamleby OKej godkänd
Roland NilssonSOK Viljanej godkänd
Göran BlombergTjalve IF Norrköpingej start
Bengt ÖstlundOK Roxenej start

D75

2 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin BengtssonMotala AIF OL57:0519:36
2Inger GustafssonOK Roxen59:13+2:0820:20
3Carina LindmanFinspångs SOK1:03:19+6:1421:45
4Britten PerssonFinspångs SOK1:04:29+7:2422:09
5Britt PetterssonOK Roxen1:10:45+13:4024:18
6Chatarina AnderssonOK Motala1:35:40+38:3532:52
Sonja HanssonTjalve IF Norrköpingej godkänd
Ulla NilssonSOK Viljanej start

H75

2 910 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland AlsénOK Roxen34:4811:57 Ladda ner rutt i gpx-format
2Ulf WaldenfjordLinköpings OK43:28+8:4014:56
3Lars HammarströmOK Kolmården43:35+8:4714:58
4Kjell HolmströmBjörkfors GOIF44:34+9:4615:18
5Lennart SturessonVästerviks OK45:02+10:1415:28
6Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL46:09+11:2115:51
7Uno BergOK Motala47:08+12:2016:11
8Leif SamorTjällmo-Godegårds OK48:35+13:4716:41
9Ove CaesarTjällmo-Godegårds OK50:21+15:3317:18 Ladda ner rutt i gpx-format
10Alf MattssonOK Kolmården53:39+18:5118:26
11Göran LillieströmSOK Aneby58:19+23:3120:02
12Arne AnderssonOK Motala58:56+24:0820:15
13Nils-Göran KempeOK Denseln1:01:23+26:3521:05
14Nils SjödinTjalve IF Norrköping1:01:29+26:4121:07
15Per-Inge SvenssonOK Eken1:01:49+27:0121:14
16Bengt KarlssonLinköpings AIK1:02:47+27:5921:34
17Evert ElgefjordOK Kolmården1:25:10+50:2229:16
18Leif AnderssonOK Motala1:30:37+55:4931:08
Gösta LindmanFinspångs SOKej godkänd
Sune LindellOK Hällenej godkänd
Kjell HagströmLinköpings OKej godkänd

H85

2 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven JonssonOK Roxen1:14:2425:34
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OKej start

Inskolning

1 630 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Samuel DomforsTjalve IF Norrköpingfullföljt
Signe DomforsTjalve IF Norrköpingfullföljt
Miriam EdströmKlubblösfullföljt
Malte HaglundOK Roxenfullföljt
Tuva KarlssonOK Denselnfullföljt
Nova KleistBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Nils KonradssonÖdeshögs SKfullföljt
Noomi LankerOK Roxenfullföljt
Elsa LiljaOK Denselnfullföljt
Moa LiljaOK Denselnfullföljt
Essy MoseliusTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Emil OhlssonTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Hugo SamuelssonBjörkfors GOIFfullföljt
Elvin SandellOK Roxenfullföljt
Eskil SternerLinköpings OKfullföljt
Hilda BrantvallOK Denselnej godkänd

U1

1 940 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL23:0111:51
2Jakob EvebornOK Roxen24:26+1:2512:35
3Emma KinnanderMatteus SI25:40+2:3913:13
4Gustav LagnetegBoxholm-Mjölby OL26:56+3:5513:52
5Amanda PlawskiOK Roxen30:56+7:5515:56
6Ville AnderssonMatteus SI31:25+8:2416:11
7Nils GundbergOK Kolmården34:39+11:3817:51
8Meja WestinNAIS Orienteringsklubb34:51+11:5017:57
9Alva AlmTjällmo-Godegårds OK35:09+12:0818:07
10Elvira LankerOK Roxen37:34+14:3319:21
11Emil AnderssonOK Roxen40:45+17:4421:00
12Alvin KorallMotala AIF OL41:45+18:4421:31
13Vanessa AgbergTjalve IF Norrköping42:44+19:4322:01
14Isolde EdströmKlubblös42:48+19:4722:03
15Stina KleinBjörkfors GOIF46:08+23:0723:46
16Albert KardellStjärnorps SK47:12+24:1124:19
17Alma BrantvallOK Denseln47:14+24:1324:20
18Otto BrantvallOK Denseln47:15+24:1424:21
19Alva LythOK Roxen47:29+24:2824:28
20Edvin JohanssonStjärnorps SK47:31+24:3024:29
21Arvid NobrantOK Roxen49:42+26:4125:37
22Hugo JohanssonStjärnorps SK52:12+29:1126:54
23Lisa HögströmOK Motala53:03+30:0227:20
24Frans EklöfMatteus SI53:44+30:4327:41
25Einar SelldinStjärnorps SK1:10:07+47:0636:08
Ebbe ArlidStjärnorps SKej godkänd
Siri EngvallOK Kolmårdenej start

U2

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam DjerfstenLinköpings OK35:1314:40
2Katie SamuelssonBjörkfors GOIF54:12+18:5922:35
3Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb54:19+19:0622:37
4Elsa HögströmOK Motala1:07:26+32:1328:05
5Ebba HaapaniemiOK Roxen1:12:48+37:3530:20
Ida KjellmanLinköpings OKej start

Öppen 1

1 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita GranathOK Roxen44:0722:44
2Brigitte AlsénOK Roxen44:37+0:3022:59
3Filippa LundqvistLinköpings OK46:53+2:4624:10
4Olof WalfridssonSOK Aneby50:48+6:4126:11

Öppen 3

2 400 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel WestinNAIS Orienteringsklubb29:1312:10
2Monika HjellströmGränna-Bygdens OK36:27+7:1415:11
3Michalea EnmarkBoxholm-Mjölby OL39:32+10:1916:28
4Linda WiesgicklBoxholm-Mjölby OL39:36+10:2316:30
5Kristin OlssonSidensjö IK40:48+11:3517:00
6Wilma TudénBoxholm-Mjölby OL41:18+12:0517:12
7Frida BergstrandMotala AIF OL41:20+12:0717:13
8Karin RahnKlubblös41:44+12:3117:23
9Emilia MarcussonLinköpings OK44:19+15:0618:27
10Emilia HagrotTäby OK45:37+16:2419:00
11Inger EkmanOK Roxen46:42+17:2919:27
12Otto HolmdahlLinköpings OK46:49+17:3619:30
13Stina CaesarTjällmo-Godegårds OK53:53+24:4022:27
14Moa GöhlFinspångs SOK54:09+24:5622:33
15Jessica FredsbergOK Roxen55:37+26:2423:10
16Lina KoppelKlubblös57:15+28:0223:51
17Annika GranathKlubblös57:18+28:0523:52
18Johanna SkurTumba-Mälarhöjden OK58:02+28:4924:10
19Kalle BjurekKlubblös58:52+29:3924:31
20Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb1:01:44+32:3125:43
21Charlotte TingströmNAIS Orienteringsklubb1:01:59+32:4625:49
22Majvie AnnegårdSOK Viljan1:10:12+40:5929:15
23Peter KorallMotala AIF OL1:19:26+50:1333:05
24Liselott AnderssonKlubblös1:25:38+56:2535:40
25Elena RodriguezAlicante-o1:33:43+1:04:3039:02
26Ana RodriguezAlicante-o1:46:28+1:17:1544:21
Susanna LindellLinköpings OKej start

Öppen 5

3 520 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL36:4510:26
2Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL38:50+2:0511:01
3Erik ÖsterbergOK Eken43:08+6:2312:15
4Mikael CaesarTjällmo-Godegårds OK47:19+10:3413:26
5David MalmOK Kolmården48:36+11:5113:48
6Mattias OlssonSidensjö IK50:12+13:2714:15
7Magnus HaglundOK Roxen51:45+15:0014:42
8Magnus GrenegårdKlubblös52:31+15:4614:55
9Stephan SvenssonLinköpings OK52:57+16:1215:02
10Inger GuståsLinköpings OK53:45+17:0015:16
11Olle AnderssonTjalve IF Norrköping54:27+17:4215:28
12Anneli SkoglundKlubblös54:34+17:4915:30
13Ulla NyströmVisborgs OK55:47+19:0215:50
14Caroline LindOK Eken56:43+19:5816:06
15Per JohanssonLinköpings OK57:33+20:4816:20
16Samuel KleinBjörkfors GOIF59:13+22:2816:49
17Per ZeijlonLinköpings OK1:05:38+28:5318:38
18Christer JohanssonLinköpings OK1:06:24+29:3918:51
19Louise DalhammerOK Roxen1:11:23+34:3820:16
20Gert KromnérSkogspojkarnas OK1:17:05+40:2021:53
21Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL1:22:16+45:3123:22
22Elin LankerOK Roxen1:25:35+48:5024:18
23Linus LankerOK Roxen1:30:19+53:3425:39
24Anna HaglundOK Roxen1:34:13+57:2826:45
25Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:37:59+1:01:1427:50
26Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:38:00+1:01:1527:50
27Ylva KinnanderMatteus SI1:51:49+1:15:0431:45
28Martin ÖstemarFinspångs SOK1:59:19+1:22:3433:53
Jannika JosefssonOK Roxenej godkänd
Carin MarcussonLinköpings OKej godkänd
Per-Ove EkmanOK Roxenej godkänd

Öppen 7

2 910 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HerberthsonLinköpings OK31:3410:50
2Christer AldénOK Roxen32:26+0:5211:08
3Fredrik GummusKlubblös33:33+1:5911:31
4Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK33:52+2:1811:38
5Lars-Erik SpaakEksjö SOK34:12+2:3811:45
6Olivia FröbergOK Roxen35:28+3:5412:11
7Elin RimhagenAlmby IK37:31+5:5712:53
8Jan LindgrenBoxholm-Mjölby OL38:07+6:3313:05
9Emma KarlssonOK Denseln39:39+8:0513:37
10Robert HåkanssonOK Kolmården39:57+8:2313:43
11Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF40:30+8:5613:55
12Lisa HedmanKlubblös41:08+9:3414:08
13Marie ErikssonLinköpings OK41:44+10:1014:20
14Emma LiljaBoxholm-Mjölby OL42:15+10:4114:31
15Per ErikssonLinköpings OK42:23+10:4914:33
16Vera CarlssonOK Hällen42:52+11:1814:43
17Bo FrisbergOK Roxen43:02+11:2814:47
18Jörgen JonssonKlubblös43:39+12:0515:00
19Erica ThorKlubblös44:29+12:5515:17
20Roger KarlssonOK Kolmården44:38+13:0415:20
21Lars StrömTjällmo-Godegårds OK45:12+13:3815:31
22Maria KjellmanLinköpings OK46:38+15:0416:01
23Karin KarlssonHalmstad OK47:14+15:4016:13
24Dan JosefssonOK Roxen47:36+16:0216:21
25Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK47:59+16:2516:29
26Sara AnderssonOK Denseln48:47+17:1316:45
27Maria LangerOK Roxen49:25+17:5116:58
28Svea EkbladhSol Tranås50:03+18:2917:11
29Elin EkbladhSol Tranås50:11+18:3717:14
30Jörgen SvenssonLinköpings OK51:39+20:0517:44
31Hannes CarlssonHammarkinds OK51:48+20:1417:48
32Monika LundqvistSkogspojkarnas OK52:09+20:3517:55
33Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL52:17+20:4317:58
34Åsa DetterfeltLinköpings OK52:36+21:0218:04
35Per FröbergTjalve IF Norrköping52:42+21:0818:06
36Gabriella LundqvistLinköpings OK52:52+21:1818:10
37Bo LundqvistLinköpings OK53:19+21:4518:19
38Magnus AllardTjällmo-Godegårds OK55:12+23:3818:58
39Annika LindellOK Roxen56:35+25:0119:26
40Lena FornanderSkogspojkarnas OK57:10+25:3619:38
41Rolf NorinTjällmo-Godegårds OK57:50+26:1619:52
42Anna FröbergOK Roxen1:01:55+30:2121:16
43Linea NilssonKlubblös1:02:21+30:4721:25
44Åsa WidarssonLinköpings OK1:07:17+35:4323:07
45Karin GundbergOK Kolmården1:10:31+38:5724:13
46Olof ThorssellOK Måsen1:11:43+40:0924:38
47Karin RenbergOK Kolmården1:12:06+40:3224:46
48Margareta TidmanOK Kolmården1:17:58+46:2426:47
49Fredrik MoseliusTumba-Mälarhöjden OK1:20:25+48:5127:38
50Ola NordströmOK Roxen1:26:21+54:4729:40
51Bo GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:29:38+58:0430:48

Öppen 8

4 390 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KarlssonOK Denseln32:117:19
2Adam TellsénOK Roxen35:24+3:138:03
3Erik SköldLinköpings OK36:50+4:398:23
4Peter LundOK Kolmården37:02+4:518:26
5Torbjörn CarlssonBoxholm-Mjölby OL39:07+6:568:54
6Marcus AnderssonMatteus SI42:35+10:249:42
7Fredrik JönssonMotala AIF OL44:51+12:4010:12
8Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb46:03+13:5210:29
9Henrik LjungemyrOK Kolmården46:12+14:0110:31
10David SvensonSOK Viljan46:41+14:3010:38
11Mikael HagströmKlubblös47:13+15:0210:45
12Michael PerssonIF Hagen48:29+16:1811:02
13Jonas OlssonOK Roxen48:44+16:3311:06
14Pontus WessmanLinköpings OK51:21+19:1011:41
15Anders KnutssonLinköpings OK51:51+19:4011:48
16Björn CarlssonOK Hällen52:44+20:3312:00
17Johan StenströmLinköpings OK52:55+20:4412:03
18Thomas StenströmLinköpings OK52:57+20:4612:03
19Frida KarlssonLinköpings OK53:49+21:3812:15
20Magnus JohanssonOK Kolmården58:34+26:2313:20
21Veronica LundOK Kolmården1:00:04+27:5313:40
21Fredrik GustafssonLinköpings OK1:00:04+27:5313:40
23Per ÖbergBjörkfors GOIF1:02:19+30:0814:11
24Lina KromnérSkogspojkarnas OK1:03:37+31:2614:29
25Fredrik NordströmKlubblös1:04:48+32:3714:45
26Lars DanielsonMatteus SI1:04:54+32:4314:47
26Christian DomforsTjalve IF Norrköping1:04:54+32:4314:47
28Andreas BergLinköpings OK1:05:22+33:1114:53
29Martin LindforsBjörkfors GOIF1:05:39+33:2814:57
30Fredrik EngmanOK Denseln1:07:15+35:0415:19
31Axel KullbergLinköpings OK1:09:18+37:0715:47
32Markus KleinBjörkfors GOIF1:11:50+39:3916:21
33Urban AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:19:56+47:4518:12
34Esko LeinonenOK Kolmården1:41:37+1:09:2623:08
35Oscar RodriguezAlicante-o1:45:59+1:13:4824:08
Göran SvenssonOK Roxenej godkänd
Malin EklöfMatteus SIej godkänd
Christer LindellLinköpings OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser