Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tullinge Teamsprint, skog

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tullinge Teamsprint, skog
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: onsdag 21 augusti 2019

Damer

35 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Lidingö SOK 149:05
1. Linnea Claesdotter8:184+0:228:184+0:22
2. Alice Hugosson8:31116:491-3-0:22
3. Linnea Claesdotter7:33124:22100:00
4. Alice Hugosson8:01132:23100:00
5. Linnea Claesdotter8:072+0:2040:30100:00
6. Alice Hugosson8:353+0:4149:05100:00
2Ärla IF 151:19+2:14
1. Lisa Andersson7:572+0:017:572+0:01
2. Julia Davidsson10:407+2:0918:3720+1:48+1:47
3. Lisa Andersson7:552+0:2226:3220+2:10+0:22
4. Julia Davidsson8:252+0:2434:5720+2:34+0:24
5. Lisa Andersson8:183+0:3143:1520+2:45+0:11
6. Julia Davidsson8:042+0:1051:1920+2:14-0:31
3OK Ravinen 955:03+5:58
1. Tone Albrektsson8:246+0:288:246+0:28
2. Moa Westblad10:194+1:4818:433-3+1:54+1:26
3. Tone Albrektsson9:067+1:3327:494+1+3:27+1:33
4. Moa Westblad8:364+0:3536:253-1+4:02+0:35
5. Tone Albrektsson10:0114+2:1446:2630+5:56+1:54
6. Moa Westblad8:374+0:4355:0330+5:58+0:02
4OK Ravinen 557:48+8:43
1. Caitlin Irving11:3926+3:4311:3926+3:43
2. Rachel Brown9:343+1:0321:139-17+4:24+0:41
3. Caitlin Irving8:384+1:0529:515-4+5:29+1:05
4. Rachel Brown9:065+1:0538:574-1+6:34+1:05
5. Caitlin Irving8:214+0:3447:1840+6:48+0:14
6. Rachel Brown10:3011+2:3657:4840+8:43+1:55
5OK Ravinen 358:35+9:30
1. Isobell Cox11:2223+3:2611:2223+3:26
2. Evie Conway9:252+0:5420:478-15+3:58+0:32
3. Isobell Cox10:0313+2:3030:507-1+6:28+2:30
4. Evie Conway9:216+1:2040:1170+7:48+1:20
5. Isobell Cox9:208+1:3349:316-1+9:01+1:13
6. Evie Conway9:047+1:1058:355-1+9:30+0:29
6Tumba-Mälarhöjden OK 258:45+9:40
1. Karin Skogholm8:529+0:568:529+0:56
2. Elsa Törnros13:1822+4:4722:1012+3+5:21+4:25
3. Karin Skogholm9:3011+1:5731:4011-1+7:18+1:57
4. Elsa Törnros8:303+0:2940:106-5+7:47+0:29
5. Karin Skogholm9:035+1:1649:135-1+8:43+0:56
6. Elsa Törnros9:328+1:3858:456+1+9:40+0:57
7OK Ravinen 258:57+9:52
1. Lizzie Stansfield8:143+0:188:143+0:18
2. Alice Wilson13:0521+4:3421:1910+7+4:30+4:12
3. Lizzie Stansfield9:108+1:3730:296-4+6:07+1:37
4. Alice Wilson9:578+1:5640:268+2+8:03+1:56
5. Lizzie Stansfield9:5112+2:0450:179+1+9:47+1:44
6. Alice Wilson8:405+0:4658:577-2+9:52+0:05
8Södertälje-Nykvarn OF 11:00:08+11:03
1. Sofia Heldt8:246+0:288:246+0:28
2. Lisa Heldt10:366+2:0519:004-2+2:11+1:43
3. Sofia Heldt8:415+1:0827:413-1+3:19+1:08
4. Lisa Heldt11:2614+3:2539:075+2+6:44+3:25
5. Sofia Heldt10:2516+2:3849:327+2+9:02+2:18
6. Lisa Heldt10:3612+2:421:00:088+1+11:03+2:01
9Centrum OK 11:01:31+12:26
1. Moa Kjellstrand7:5617:561
2. Lena Öhman11:5615+3:2519:526+5+3:03+3:03
3. Moa Kjellstrand11:1318+3:4031:059+3+6:43+3:40
4. Lena Öhman11:2312+3:2242:2810+1+10:05+3:22
5. Moa Kjellstrand7:47150:158-2+9:45-0:20
6. Lena Öhman11:1616+3:221:01:319+1+12:26+2:41
10Järla Orientering 11:03:23+14:18
1. Anna Curtius10:0013+2:0410:0013+2:04
2. Gunilla Kreiss10:305+1:5920:307-6+3:41+1:37
3. Anna Curtius10:4914+3:1631:1910+3+6:57+3:16
4. Gunilla Kreiss10:4611+2:4542:059-1+9:42+2:45
5. Anna Curtius9:4310+1:5651:4810+1+11:18+1:36
6. Gunilla Kreiss11:3519+3:411:03:23100+14:18+3:00
11IFK Lidingö SOK 31:08:22+19:17
1. Sussie Tistad10:0414+2:0810:0414+2:08
2. Mia Lilja13:2423+4:5323:2815+1+6:39+4:31
3. Sussie Tistad10:5215+3:1934:2014-1+9:58+3:19
4. Mia Lilja12:0518+4:0446:2513-1+14:02+4:04
5. Sussie Tistad9:4611+1:5956:1111-2+15:41+1:39
6. Mia Lilja12:1120+4:171:08:22110+19:17+3:36
12OK Ravinen 81:08:33+19:28
1. Tilda Andersson16:3534+8:3916:3534+8:39
2. Rebecca Waldenfjord11:3913+3:0828:1427-7+11:25+2:46
3. Tilda Andersson11:3620+4:0339:5023-4+15:28+4:03
4. Rebecca Waldenfjord10:109+2:0950:0018-5+17:37+2:09
5. Tilda Andersson10:3917+2:521:00:39180+20:09+2:32
6. Rebecca Waldenfjord7:5411:08:3312-6+19:28-0:41
13OK Ravinen 11:08:34+19:29
1. Tamsin Moran14:2732+6:3114:2732+6:31
2. Alison O'Neill10:509+2:1925:1721-11+8:28+1:57
3. Tamsin Moran8:586+1:2534:1513-8+9:53+1:25
4. Alison O'Neill11:2312+3:2245:3812-1+13:15+3:22
5. Tamsin Moran10:4018+2:5356:18120+15:48+2:33
6. Alison O'Neill12:1621+4:221:08:3413+1+19:29+3:41
14Tumba-Mälarhöjden OK 51:09:04+19:59
1. Ebba Kolmodin9:0110+1:059:0110+1:05
2. Liv Herne10:458+2:1419:465-5+2:57+1:52
3. Ebba Kolmodin11:0617+3:3330:528+3+6:30+3:33
4. Liv Herne12:3720+4:3643:2911+3+11:06+4:36
5. Ebba Kolmodin14:3934+6:5258:0814+3+17:38+6:32
6. Liv Herne10:5613+3:021:09:04140+19:59+2:21
15OK Ravinen 61:09:37+20:32
1. Pippa Carcas11:2021+3:2411:2021+3:24
2. Anna Harris12:4318+4:1224:0317-4+7:14+3:50
3. Pippa Carcas11:5521+4:2235:5815-2+11:36+4:22
4. Anna Harris13:2123+5:2049:1916+1+16:56+5:20
5. Pippa Carcas10:4119+2:541:00:0017+1+19:30+2:34
6. Anna Harris9:379+1:431:09:3715-2+20:32+1:02
16OK Älvsjö-Örby 11:13:07+24:02
1. Erica Hellgren8:308+0:348:308+0:34
2. Britt-Marie Hellgren18:0531+9:3426:3525+17+9:46+9:12
3. Erica Hellgren9:4312+2:1036:1816-9+11:56+2:10
4. Britt-Marie Hellgren13:1822+5:1749:3617+1+17:13+5:17
5. Erica Hellgren9:5413+2:0759:3016-1+19:00+1:47
6. Britt-Marie Hellgren13:3723+5:431:13:07160+24:02+5:02
17Söders-Tyresö 21:13:56+24:51
1. Camilla Göstas11:2223+3:2611:2223+3:26
2. Karin Israelsson12:4519+4:1424:0718-5+7:18+3:52
3. Camilla Göstas13:0726+5:3437:14180+12:52+5:34
4. Karin Israelsson11:5816+3:5749:1215-3+16:49+3:57
5. Camilla Göstas10:0215+2:1559:14150+18:44+1:55
6. Karin Israelsson14:4226+6:481:13:5617+2+24:51+6:07
18IFK Enskede 11:16:50+27:45
1. Linn De Boussard9:3611+1:409:3611+1:40
2. Emma Hallendal16:1428+7:4325:5022+11+9:01+7:21
3. Linn De Boussard8:133+0:4034:0312-10+9:41+0:40
4. Emma Hallendal22:3035+14:2956:3323+11+24:10+14:29
5. Linn De Boussard9:046+1:171:05:3719-4+25:07+0:57
6. Emma Hallendal11:1315+3:191:16:5018-1+27:45+2:38
19OK Ravinen 111:17:05+28:00
1. Tuva Holmström9:5112+1:559:5112+1:55
2. Wilma Mårtensson19:4832+11:1729:3929+17+12:50+10:55
3. Tuva Holmström16:1532+8:4245:5430+1+21:32+8:42
4. Wilma Mårtensson10:2610+2:2556:2022-8+23:57+2:25
5. Tuva Holmström9:269+1:391:05:4620-2+25:16+1:19
6. Wilma Mårtensson11:1917+3:251:17:0519-1+28:00+2:44
20Centrum OK 21:17:35+28:30
1. Sara Jonasson11:1920+3:2311:1920+3:23
2. Maria Carlström11:1710+2:4622:3613-7+5:47+2:24
3. Sara Jonasson14:2830+6:5537:0417+4+12:42+6:55
4. Maria Carlström9:347+1:3346:3814-3+14:15+1:33
5. Sara Jonasson11:0220+3:1557:4013-1+17:10+2:55
6. Maria Carlström19:5533+12:011:17:3520+7+28:30+11:20
21OK Ravinen 71:21:46+32:41
1. Anna Lundquist11:4627+3:5011:4627+3:50
2. Therese Holmström16:5529+8:2428:4128+1+11:52+8:02
3. Anna Lundquist12:5723+5:2441:3826-2+17:16+5:24
4. Therese Holmström13:4924+5:4855:2720-6+23:04+5:48
5. Anna Lundquist12:0021+4:131:07:2721+1+26:57+3:53
6. Therese Holmström14:1925+6:251:21:46210+32:41+5:44
22OK Ravinen 121:22:38+33:33
1. Emma Svidén (Söders-Tyresö)13:5931+6:0313:5931+6:03
2. Vendela Rundström12:0916+3:3826:0823-8+9:19+3:16
3. Emma Svidén (Söders-Tyresö)13:2327+5:5039:3121-2+15:09+5:50
4. Vendela Rundström18:2833+10:2757:5927+6+25:36+10:27
5. Emma Svidén (Söders-Tyresö)14:2833+6:411:12:27270+31:57+6:21
6. Vendela Rundström10:1110+2:171:22:3822-5+33:33+1:36
23Attunda OK 11:24:24+35:19
1. Madelene Barboza11:5128+3:5511:5128+3:55
2. Jenny Wallner11:3412+3:0323:2514-14+6:36+2:41
3. Madelene Barboza16:1833+8:4539:4322+8+15:21+8:45
4. Jenny Wallner17:2231+9:2157:0524+2+24:42+9:21
5. Madelene Barboza13:4032+5:531:10:4525+1+30:15+5:33
6. Jenny Wallner13:3924+5:451:24:2423-2+35:19+5:04
24OK Södertörn 21:25:44+36:39
1. Rut Lundin22:4936+14:5322:4936+14:53
2. Märta Wigle11:2911+2:5834:1833-3+17:29+2:36
3. Rut Lundin12:5924+5:2647:1731-2+22:55+5:26
4. Märta Wigle12:0317+4:0259:2028-3+26:57+4:02
5. Rut Lundin13:0827+5:211:12:28280+31:58+5:01
6. Märta Wigle13:1622+5:221:25:4424-4+36:39+4:41
25Tumba-Mälarhöjden OK 41:26:08+37:03
1. Åsa Mårsell8:215+0:258:215+0:25
2. Hilda Mårsell31:0537+22:3439:2635+30+22:37+22:12
3. Åsa Mårsell9:2010+1:4748:4633-2+24:24+1:47
4. Hilda Mårsell13:0121+5:001:01:4730-3+29:24+5:00
5. Åsa Mårsell9:177+1:301:11:0426-4+30:34+1:10
6. Hilda Mårsell15:0427+7:101:26:0825-1+37:03+6:29
26IFK Lidingö SOK 41:27:48+38:43
1. Anneli Wendelius11:2021+3:2411:2021+3:24
2. Nina Karlsson12:3617+4:0523:5616-5+7:07+3:43
3. Anneli Wendelius14:4631+7:1338:4220+4+14:20+7:13
4. Nina Karlsson11:3615+3:3550:1819-1+17:55+3:35
5. Anneli Wendelius18:5636+11:091:09:1423+4+28:44+10:49
6. Nina Karlsson18:3431+10:401:27:4826+3+38:43+9:59
27Tullinge SK 31:29:36+40:31
1. Emilia Bergman10:4719+2:5110:4719+2:51
2. Klara Junegard14:0724+5:3624:5420+1+8:05+5:14
3. Emilia Bergman17:0135+9:2841:5527+7+17:33+9:28
4. Klara Junegard15:2327+7:2257:1825-2+24:55+7:22
5. Emilia Bergman20:5237+13:051:18:1031+6+37:40+12:45
6. Klara Junegard11:2618+3:321:29:3627-4+40:31+2:51
28OK Österåker 11:30:29+41:24
1. Therese Nilsson10:1416+2:1810:1416+2:18
2. Lena Nilsson20:5833+12:2731:1230+14+14:23+12:05
3. Therese Nilsson9:149+1:4140:2624-6+16:04+1:41
4. Lena Nilsson17:0129+9:0057:2726+2+25:04+9:00
5. Therese Nilsson12:2623+4:391:09:5324-2+29:23+4:19
6. Lena Nilsson20:3634+12:421:30:2928+4+41:24+12:01
29Tumba-Mälarhöjden OK 11:32:30+43:25
1. Ronja Hill10:3518+2:3910:3518+2:39
2. Carina Johansson22:4434+14:1333:1931+13+16:30+13:51
3. Ronja Hill11:1619+3:4344:3529-2+20:13+3:43
4. Carina Johansson17:0230+9:011:01:37290+29:14+9:01
5. Ronja Hill12:2422+4:371:14:01290+33:31+4:17
6. Carina Johansson18:2930+10:351:32:30290+43:25+9:54
30Snättringe SK / Sundbybergs IK1:37:47+48:42
1. Stina Boräng (Snättringe SK)16:0733+8:1116:0733+8:11
2. Anna Eidefors17:5930+9:2834:0632-1+17:17+9:06
3. Stina Boräng (Snättringe SK)13:2528+5:5247:31320+23:09+5:52
4. Anna Eidefors15:5528+7:541:03:2631-1+31:03+7:54
5. Stina Boräng (Snättringe SK)13:3831+5:511:17:0430-1+36:34+5:31
6. Anna Eidefors20:4335+12:491:37:47300+48:42+12:08
31OK Södertörn 11:29:25+40:20
1. Emma Henriques10:3417+2:3810:3417+2:38
2. Lovis de Villiers15:3727+7:0626:1124+7+9:22+6:44
3. Emma Henriques16:3134+8:5842:4228+4+18:20+8:58
4. Lovis de Villiers22:1934+14:181:05:0132+4+32:38+14:18
5. Emma Henriques13:3630+5:491:18:37320+38:07+5:29
6. Lovis de Villiers8:556+1:011:29:2531-1+40:20+2:13
32Tullinge SK 21:41:27+52:22
1. Nova Matthews19:0735+11:1119:0735+11:11
2. Fanny Sundberg27:1436+18:4346:2137+2+29:32+18:21
3. Nova Matthews10:5916+3:2657:2035-2+32:58+3:26
4. Fanny Sundberg14:5226+6:511:12:1233-2+39:49+6:51
5. Nova Matthews13:1428+5:271:25:26330+44:56+5:07
6. Fanny Sundberg16:0128+8:071:41:2732-1+52:22+7:26
33Järla Orientering / Tumba-Mälarhöjden OK1:44:11+55:06
1. Linda Ruthström (Järla Orientering)13:5430+5:5813:5430+5:58
2. Annica Sundeby22:5635+14:2536:5034+4+20:01+14:03
3. Linda Ruthström (Järla Orientering)13:0625+5:3349:56340+25:34+5:33
4. Annica Sundeby22:3836+14:371:12:34340+40:11+14:37
5. Linda Ruthström (Järla Orientering)13:0326+5:161:25:37340+45:07+4:56
6. Annica Sundeby18:3431+10:401:44:1133-1+55:06+9:59
IFK Lidingö SOK 2ej godkänd
1. Maja Lilja11:3525+3:3911:3525+3:39
2. Emma Höök12:5520+4:2424:3019-6+7:41+4:02
3. Maja Lilja12:5122+5:1837:21190+12:59+5:18
4. Emma Höökej godkändej godkänd
5. Maja Lilja12:5925+5:12ej godkänd
6. Emma Höök17:2829+9:34ej godkänd
Söders-Tyresö 1ej godkänd
1. Lovisa Göstas Källman10:0414+2:0810:0414+2:08
2. Emma Norin11:5014+3:1921:5411-3+5:05+2:57
3. Lovisa Göstas Källmanej godkändej godkänd
4. Emma Norin12:3019+4:29ej godkänd
5. Lovisa Göstas Källman12:5724+5:10ej godkänd
6. Emma Norin11:0914+3:15ej godkänd
Centrum OK 3ej start
1. Therese Bergstedt28:3337+20:3728:3337+20:37
2. Kristin Karlsson15:0726+6:3643:4036-1+26:51+6:14
3. Therese Bergstedt21:4236+14:091:05:22360+41:00+14:09
4. Kristin Karlsson17:2932+9:281:22:5135-1+50:28+9:28
5. Therese Bergstedt17:1435+9:271:40:05350+59:35+9:07
6. Kristin Karlssonej startej start
OK Ravinen 10ej start
1. Sarah-Jane Barrable12:2329+4:2712:2329+4:27
2. Anette Önerud14:5125+6:2027:1426-3+10:25+5:58
3. Sarah-Jane Barrable13:4929+6:1641:0325-1+16:41+6:16
4. Anette Önerud14:4225+6:4155:4521-4+23:22+6:41
5. Sarah-Jane Barrable13:2429+5:371:09:0922+1+28:39+5:17
6. Anette Önerudej startej start

Herrar

57 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 1141:16
1. Emil Andersson6:582+0:206:582+0:20
2. Simon Imark6:29113:271-1-0:20
3. Emil Andersson8:017+1:2221:28100:00
4. Simon Imark6:16127:44100:00
5. Emil Andersson8:0010+1:1835:443+2+0:29+0:29
6. Simon Imark5:32141:161-2-0:29
2Finspångs SOK / OK Ravinen43:14+1:58
1. Love Berzell7:034+0:257:034+0:25
2. Oskar Svensson (Finspångs SOK)8:0110+1:3215:046+2+1:37+1:12
3. Love Berzell6:39121:432-4+0:15-1:22
4. Oskar Svensson (Finspångs SOK)6:413+0:2528:2420+0:40+0:25
5. Love Berzell7:185+0:3635:4220+0:27-0:13
6. Oskar Svensson (Finspångs SOK)7:328+2:0043:1420+1:58+1:31
3OK Ravinen 144:13+2:57
1. Tom Fellbaum6:3816:381
2. Nick Barrable7:547+1:2514:324+3+1:05+1:05
3. Tom Fellbaum7:194+0:4021:5140+0:23-0:42
4. Nick Barrable6:372+0:2128:283-1+0:44+0:21
5. Tom Fellbaum6:472+0:0535:151-2-0:44
6. Nick Barrable8:5823+3:2644:133+2+2:57+2:57
4OK Ravinen 944:14+2:58
1. Albin Andersson9:1121+2:339:1121+2:33
2. Erik Herne7:053+0:3616:169-12+2:49+0:16
3. Albin Andersson7:112+0:3223:276-3+1:59-0:50
4. Erik Herne8:088+1:5231:355-1+3:51+1:52
5. Albin Andersson6:42138:174-1+3:02-0:49
6. Erik Herne5:572+0:2544:1440+2:58-0:04
5Attunda OK / Tumba-Mälarhöjden OK 745:31+4:15
1. Ludvig Lange7:289+0:507:289+0:50
2. Marcus Stenebo (Attunda OK)6:522+0:2314:202-7+0:53+0:03
3. Ludvig Lange7:306+0:5121:503+1+0:22-0:31
4. Marcus Stenebo (Attunda OK)8:119+1:5530:014+1+2:17+1:55
5. Ludvig Lange8:3015+1:4838:315+1+3:16+0:59
6. Marcus Stenebo (Attunda OK)7:004+1:2845:3150+4:15+0:59
6OK Ravinen 248:09+6:53
1. Jonny Malley7:5710+1:197:5710+1:19
2. Rhys Findlay-Robinson8:1611+1:4716:138-2+2:46+1:27
3. Jonny Malley8:2010+1:4124:3380+3:05+0:19
4. Rhys Findlay-Robinson8:2313+2:0732:566-2+5:12+2:07
5. Jonny Malley7:588+1:1640:547+1+5:39+0:27
6. Rhys Findlay-Robinson7:155+1:4348:096-1+6:53+1:14
7Söders-Tyresö 148:21+7:05
1. Göran Thimberg8:0412+1:268:0412+1:26
2. Peter Andersson7:506+1:2115:547-5+2:27+1:01
3. Göran Thimberg8:2913+1:5024:2370+2:55+0:28
4. Peter Andersson9:1321+2:5733:3670+5:52+2:57
5. Göran Thimberg6:472+0:0540:236-1+5:08-0:44
6. Peter Andersson7:5811+2:2648:217+1+7:05+1:57
8Tullinge SK 151:11+9:55
1. Per Bergh9:1422+2:369:1422+2:36
2. Jörgen Ohlin8:2712+1:5817:4114-8+4:14+1:38
3. Per Bergh9:1422+2:3526:5512-2+5:27+1:13
4. Jörgen Ohlin7:234+1:0734:188-4+6:34+1:07
5. Per Bergh8:0211+1:2042:2080+7:05+0:31
6. Jörgen Ohlin8:5118+3:1951:1180+9:55+2:50
9OK Ravinen 451:14+9:58
1. Adam Conway9:2725+2:499:2725+2:49
2. Joe Sunley9:3618+3:0719:0317-8+5:36+2:47
3. Adam Conway8:4518+2:0627:4815-2+6:20+0:44
4. Joe Sunley8:1611+2:0036:0411-4+8:20+2:00
5. Adam Conway6:534+0:1142:579-2+7:42-0:38
6. Joe Sunley8:1714+2:4551:1490+9:58+2:16
10Attunda OK / OK Ravinen51:41+10:25
1. Martin Rinnbäck (OK Ravinen)9:2624+2:489:2624+2:48
2. Samuel Lindén7:495+1:2017:1513-11+3:48+1:00
3. Martin Rinnbäck (OK Ravinen)9:1523+2:3626:3010-3+5:02+1:14
4. Samuel Lindén8:5618+2:4035:269-1+7:42+2:40
5. Martin Rinnbäck (OK Ravinen)8:0612+1:2443:3210+1+8:17+0:35
6. Samuel Lindén8:0913+2:3751:41100+10:25+2:08
11Tullinge SK 853:52+12:36
1. Alfred Längheim6:582+0:206:582+0:20
2. Göran Längheim10:1226+3:4317:1012+10+3:43+3:23
3. Alfred Längheim9:4128+3:0226:5111-1+5:23+1:40
4. Göran Längheim10:0527+3:4936:5613+2+9:12+3:49
5. Alfred Längheim7:599+1:1744:5512-1+9:40+0:28
6. Göran Längheim8:5722+3:2553:5211-1+12:36+2:56
12OK Södertörn 154:12+12:56
1. Per Backlund7:065+0:287:065+0:28
2. Göran Hellgren9:2114+2:5216:2710+5+3:00+2:32
3. Per Backlund9:2325+2:4425:509-1+4:22+1:22
4. Göran Hellgren10:1230+3:5636:0210+1+8:18+3:56
5. Per Backlund8:1513+1:3344:1711+1+9:02+0:44
6. Göran Hellgren9:5530+4:2354:1212+1+12:56+3:54
13Södertälje-Nykvarn OF 355:08+13:52
1. Martin Bygdén9:1823+2:409:1823+2:40
2. Viktor Löfgren10:5131+4:2220:0920-3+6:42+4:02
3. Martin Bygdén9:2224+2:4329:3119-1+8:03+1:21
4. Viktor Löfgren9:0519+2:4938:3616-3+10:52+2:49
5. Martin Bygdén7:527+1:1046:2813-3+11:13+0:21
6. Viktor Löfgren8:4017+3:0855:08130+13:52+2:39
14OK Ravinen 355:10+13:54
1. Jim Bailey7:065+0:287:065+0:28
2. Joe Hudd9:3720+3:0816:4311+6+3:16+2:48
3. Jim Bailey10:4040+4:0127:2313+2+5:55+2:39
4. Joe Hudd9:1321+2:5736:3612-1+8:52+2:57
5. Jim Bailey10:3539+3:5347:1114+2+11:56+3:04
6. Joe Hudd7:5912+2:2755:10140+13:54+1:58
15Haninge SOK 257:13+15:57
1. Henrik Sjögren8:3517+1:578:3517+1:57
2. Mats Sandin9:5123+3:2218:2615-2+4:59+3:02
3. Henrik Sjögren10:2738+3:4828:5317+2+7:25+2:26
4. Mats Sandin9:4226+3:2638:3515-2+10:51+3:26
5. Henrik Sjögren9:4434+3:0248:1918+3+13:04+2:13
6. Mats Sandin8:5420+3:2257:1315-3+15:57+2:53
16Tullinge SK 1257:40+16:24
1. Markus Fredlund11:4639+5:0811:4639+5:08
2. Tintin Karlberg10:0224+3:3321:4828-11+8:21+3:13
3. Markus Fredlund11:4546+5:0633:3335+7+12:05+3:44
4. Tintin Karlberg8:3614+2:2042:0926-9+14:25+2:20
5. Markus Fredlund7:406+0:5849:4919-7+14:34+0:09
6. Tintin Karlberg7:519+2:1957:4016-3+16:24+1:50
17Centrum OK 357:56+16:40
1. Jerk Rönnols10:4534+4:0710:4534+4:07
2. Oskar Karlin9:3015+3:0120:1521-13+6:48+2:41
3. Jerk Rönnols10:0732+3:2830:2222+1+8:54+2:06
4. Oskar Karlin8:1611+2:0038:3817-5+10:54+2:00
5. Jerk Rönnols9:2930+2:4748:07170+12:52+1:58
6. Oskar Karlin9:4929+4:1757:56170+16:40+3:48
18Snättringe SK 358:02+16:46
1. Mats Hainke9:2725+2:499:2725+2:49
2. Albin Hainke10:4830+4:1920:1521-4+6:48+3:59
3. Mats Hainke8:3014+1:5128:4516-5+7:17+0:29
4. Albin Hainke8:4317+2:2737:2814-2+9:44+2:27
5. Mats Hainke10:0136+3:1947:2916+2+12:14+2:30
6. Albin Hainke10:3331+5:0158:0218+2+16:46+4:32
19Snättringe SK 558:34+17:18
1. Vladislav Devyatov8:5418+2:168:5418+2:16
2. Ludvig Eggöy Markhester13:5142+7:2222:4532+14+9:18+7:02
3. Vladislav Devyatov7:163+0:3730:0120-12+8:33-0:45
4. Ludvig Eggöy Markhester8:3715+2:2138:3817-3+10:54+2:21
5. Vladislav Devyatov8:4118+1:5947:1915-2+12:04+1:10
6. Ludvig Eggöy Markhester11:1535+5:4358:3419+4+17:18+5:14
20Surahammars SOK 158:35+17:19
1. Vidar Nettelmark9:3830+3:009:3830+3:00
2. Arvid Jonforsen9:3417+3:0519:1218-12+5:45+2:45
3. Vidar Nettelmark8:199+1:4027:3114-4+6:03+0:18
4. Arvid Jonforsen12:5545+6:3940:2619+5+12:42+6:39
5. Vidar Nettelmark9:3532+2:5350:0121+2+14:46+2:04
6. Arvid Jonforsen8:3416+3:0258:3520-1+17:19+2:33
21Attunda OK 458:52+17:36
1. Viktor Sone14:0948+7:3114:0948+7:31
2. Elis Ivers7:559+1:2622:0431-17+8:37+1:06
3. Viktor Sone9:2626+2:4731:3026-5+10:02+1:25
4. Elis Ivers10:0828+3:5241:3822-4+13:54+3:52
5. Viktor Sone8:2214+1:4050:0020-2+14:45+0:51
6. Elis Ivers8:5219+3:2058:5221+1+17:36+2:51
22OK Ravinen 659:00+17:44
1. Finlay Johnson11:1037+4:3211:1037+4:32
2. Louis MacMillan15:4150+9:1226:5146+9+13:24+8:52
3. Finlay Johnson8:088+1:2934:5940-6+13:31+0:07
4. Louis MacMillan7:527+1:3642:5130-10+15:07+1:36
5. Finlay Johnson8:4619+2:0451:3723-7+16:22+1:15
6. Louis MacMillan7:237+1:5159:0022-1+17:44+1:22
23OK Ravinen 101:00:18+19:02
1. Erik Lundquist15:2053+8:4215:2053+8:42
2. Hannes Mogensen11:5636+5:2727:1647-6+13:49+5:07
3. Erik Lundquist9:0821+2:2936:2443-4+14:56+1:07
4. Hannes Mogensen7:285+1:1243:5233-10+16:08+1:12
5. Erik Lundquist9:1026+2:2853:0228-5+17:47+1:39
6. Hannes Mogensen7:166+1:441:00:1823-5+19:02+1:15
24OK Ravinen 51:02:30+21:14
1. Felix Lunn9:3729+2:599:3729+2:59
2. Daniel Campbell14:1644+7:4723:5340+11+10:26+7:27
3. Felix Lunn8:4117+2:0232:3431-9+11:06+0:40
4. Daniel Campbell9:1120+2:5541:4524-7+14:01+2:55
5. Felix Lunn10:5741+4:1552:4227+3+17:27+3:26
6. Daniel Campbell9:4828+4:161:02:3024-3+21:14+3:47
25Tullinge SK 101:03:43+22:27
1. Rickard Andersson10:3032+3:5210:3032+3:52
2. Henrik Trofast11:3335+5:0422:0330-2+8:36+4:44
3. Rickard Andersson8:4016+2:0130:4323-7+9:15+0:39
4. Henrik Trofast11:2039+5:0442:0325+2+14:19+5:04
5. Rickard Andersson10:1238+3:3052:1526+1+17:00+2:41
6. Henrik Trofast11:2837+5:561:03:4325-1+22:27+5:27
26Centrum OK 21:04:34+23:18
1. Mats Andersson10:4534+4:0710:4534+4:07
2. Adam Nyman13:5443+7:2524:3942+8+11:12+7:05
3. Mats Andersson11:2544+4:4636:04420+14:36+3:24
4. Adam Nyman10:3033+4:1446:3439-3+18:50+4:14
5. Mats Andersson8:4619+2:0455:2036-3+20:05+1:15
6. Adam Nyman9:1426+3:421:04:3426-10+23:18+3:13
27Tumba-Mälarhöjden OK 11:04:46+23:30
1. Olle Hjerne9:3628+2:589:3628+2:58
2. Kjell Ågren13:1040+6:4122:4633+5+9:19+6:21
3. Olle Hjerne10:5842+4:1933:4436+3+12:16+2:57
4. Kjell Ågren13:0846+6:5246:5240+4+19:08+6:52
5. Olle Hjerne8:4822+2:0655:4037-3+20:25+1:17
6. Kjell Ågren9:0624+3:341:04:4627-10+23:30+3:05
28Centrum OK 11:04:49+23:33
1. Niklas Everitt12:1944+5:4112:1944+5:41
2. Oskar Hermansson9:1313+2:4421:3226-18+8:05+2:24
3. Niklas Everitt10:2335+3:4431:5528+2+10:27+2:22
4. Oskar Hermansson9:3324+3:1741:2820-8+13:44+3:17
5. Niklas Everitt12:2647+5:4453:5432+12+18:39+4:55
6. Oskar Hermansson10:5534+5:231:04:4928-4+23:33+4:54
29Snättringe SK 21:04:54+23:38
1. Martin Nilsson9:3427+2:569:3427+2:56
2. Patrik Äppelgran14:1845+7:4923:5239+12+10:25+7:29
3. Martin Nilsson8:2010+1:4132:1230-9+10:44+0:19
4. Patrik Äppelgran10:3234+4:1642:4429-1+15:00+4:16
5. Martin Nilsson8:3716+1:5551:2122-7+16:06+1:06
6. Patrik Äppelgran13:3345+8:011:04:5429+7+23:38+7:32
30Centrum OK 41:04:59+23:43
1. Sverker Lenas8:2716+1:498:2716+1:49
2. Martin Karlsson14:5148+8:2223:1838+22+9:51+8:02
3. Sverker Lenas10:0030+3:2133:1834-4+11:50+1:59
4. Martin Karlsson10:4837+4:3244:06340+16:22+4:32
5. Sverker Lenas9:1327+2:3153:1929-5+18:04+1:42
6. Martin Karlsson11:4039+6:081:04:5930+1+23:43+5:39
31OK Ravinen 111:05:39+24:23
1. Teo Struck14:0247+7:2414:0247+7:24
2. Linus Forsberg10:2528+3:5624:2741-6+11:00+3:36
3. Teo Struck10:3139+3:5234:5839-2+13:30+2:30
4. Linus Forsberg8:4116+2:2543:3932-7+15:55+2:25
5. Teo Struck9:4635+3:0453:2530-2+18:10+2:15
6. Linus Forsberg12:1440+6:421:05:3931+1+24:23+6:13
3213371:05:40+24:24
1. Melker Palm8:1013+1:328:1013+1:32
2. Josefin Hersén11:2233+4:5319:3219+6+6:05+4:33
3. Melker Palm11:2645+4:4730:5824+5+9:30+3:25
4. Josefin Hersén11:1238+4:5642:1027+3+14:26+4:56
5. Melker Palm9:3633+2:5451:4624-3+16:31+2:05
6. Josefin Hersén13:5448+8:221:05:4032+8+24:24+7:53
33Söders-Tyresö 21:06:04+24:48
1. Olle Thimberg9:0219+2:249:0219+2:24
2. Erik Norin9:4922+3:2018:5116-3+5:24+3:00
3. Olle Thimberg10:0631+3:2728:5718+2+7:29+2:05
4. Erik Norin12:3842+6:2241:3521+3+13:51+6:22
5. Olle Thimberg13:4351+7:0155:1835+14+20:03+6:12
6. Erik Norin10:4632+5:141:06:0433-2+24:48+4:45
34Minut OL1:07:54+26:38
1. Arvid Rudberg10:2631+3:4810:2631+3:48
2. Hannes Hallén (N/A)11:2634+4:5721:5229-2+8:25+4:37
3. Arvid Rudberg8:2412+1:4530:1621-8+8:48+0:23
4. Hannes Hallén (N/A)12:4844+6:3243:0431+10+15:20+6:32
5. Arvid Rudberg10:3940+3:5753:43310+18:28+3:08
6. Hannes Hallén (N/A)14:1149+8:391:07:5434+3+26:38+8:10
35Tullinge SK 51:08:00+26:44
1. Arvid Myrberger12:1142+5:3312:1142+5:33
2. Axel Trofast10:5632+4:2723:0736-6+9:40+4:07
3. Arvid Myrberger8:3115+1:5231:3827-9+10:10+0:30
4. Axel Trofast10:3234+4:1642:10270+14:26+4:16
5. Arvid Myrberger10:0237+3:2052:1225-2+16:57+2:31
6. Axel Trofast15:4855+10:161:08:0035+10+26:44+9:47
36Haninge SOK 11:08:49+27:33
1. Fredrik Morast11:4740+5:0911:4740+5:09
2. Henrik Morast9:3015+3:0121:1725-15+7:50+2:41
3. Fredrik Morast14:0651+7:2735:2341+16+13:55+6:05
4. Henrik Morast9:1321+2:5744:3635-6+16:52+2:57
5. Fredrik Morast11:1642+4:3455:5238+3+20:37+3:45
6. Henrik Morast12:5744+7:251:08:4936-2+27:33+6:56
37Attunda OK 31:09:11+27:55
1. Kalle Persson10:5336+4:1510:5336+4:15
2. Håkan Redtzer11:5636+5:2722:4934-2+9:22+5:07
3. Kalle Persson10:2537+3:4633:1433-1+11:46+2:24
4. Håkan Redtzer13:4047+7:2446:5441+8+19:10+7:24
5. Kalle Persson9:3231+2:5056:2639-2+21:11+2:01
6. Håkan Redtzer12:4542+7:131:09:1137-2+27:55+6:44
38Haninge SOK / OK Södertörn1:09:45+28:29
1. Niklas Erlandsson8:0111+1:238:0111+1:23
2. Malte Thelander (Haninge SOK)13:3841+7:0921:3927+16+8:12+6:49
3. Niklas Erlandsson10:2436+3:4532:0329+2+10:35+2:23
4. Malte Thelander (Haninge SOK)13:5848+7:4246:0138+9+18:17+7:42
5. Niklas Erlandsson9:0223+2:2055:0334-4+19:48+1:31
6. Malte Thelander (Haninge SOK)14:4251+9:101:09:4538+4+28:29+8:41
39Attunda OK 21:09:46+28:30
1. Joel Wallner8:1414+1:368:1414+1:36
2. Marcus Barboza14:5349+8:2423:0736+22+9:40+8:04
3. Joel Wallner9:5329+3:1433:0032-4+11:32+1:52
4. Marcus Barboza12:4043+6:2445:4036+4+17:56+6:24
5. Joel Wallner9:1528+2:3354:5533-3+19:40+1:44
6. Marcus Barboza14:5153+9:191:09:4639+6+28:30+8:50
40Tullinge SK 71:09:54+28:38
1. Ludvig Ferdman12:1041+5:3212:1041+5:32
2. Emil Helander10:4329+4:1422:5335-6+9:26+3:54
3. Ludvig Ferdman11:0143+4:2233:5437+2+12:26+3:00
4. Emil Helander11:5341+5:3745:47370+18:03+5:37
5. Ludvig Ferdman13:1648+6:3459:0340+3+23:48+5:45
6. Emil Helander10:5133+5:191:09:54400+28:38+4:50
41Snättringe SK 41:13:09+31:53
1. John Wolgast17:3555+10:5717:3555+10:57
2. Per Wolgast15:4150+9:1233:1652-3+19:49+8:52
3. John Wolgast8:5320+2:1442:0946-6+20:41+0:52
4. Per Wolgast10:0929+3:5352:1842-4+24:34+3:53
5. John Wolgast9:2029+2:381:01:3841-1+26:23+1:49
6. Per Wolgast11:3138+5:591:13:09410+31:53+5:30
42Täby OK 11:20:05+38:49
1. Noa Helgars8:2215+1:448:2215+1:44
2. Elias Ljungdell18:2852+11:5926:5045+30+13:23+11:39
3. Noa Helgars10:5341+4:1437:4344-1+16:15+2:52
4. Elias Ljungdell18:2454+12:0856:0743-1+28:23+12:08
5. Noa Helgars11:3043+4:481:07:3742-1+32:22+3:59
6. Elias Ljungdell12:2841+6:561:20:05420+38:49+6:27
43Snättringe SK 11:25:42+44:26
1. Torbjörn Bergman13:2645+6:4813:2645+6:48
2. Olof Persson18:5553+12:2632:2150+5+18:54+12:06
3. Torbjörn Bergman13:3250+6:5345:5348-2+24:25+5:31
4. Olof Persson10:4036+4:2456:3344-4+28:49+4:24
5. Torbjörn Bergman14:5652+8:141:11:2943-1+36:14+7:25
6. Olof Persson14:1350+8:411:25:42430+44:26+8:12
44Gustavsbergs OK 11:27:11+45:55
1. Peter Landén21:0058+14:2221:0058+14:22
2. Jonatan Lindell12:0838+5:3933:0851-7+19:41+5:19
3. Peter Landén17:1454+10:3550:22510+28:54+9:13
4. Jonatan Lindell11:2140+5:051:01:4346-5+33:59+5:05
5. Peter Landén11:4944+5:071:13:3245-1+38:17+4:18
6. Jonatan Lindell13:3946+8:071:27:1144-1+45:55+7:38
45OK Älvsjö-Örby 11:30:02+48:46
1. Christer Nordström14:2949+7:5114:2949+7:51
2. Mats Zackrisson14:2846+7:5928:57490+15:30+7:39
3. Christer Nordström12:3048+5:5141:2745-4+19:59+4:29
4. Mats Zackrisson15:0849+8:5256:35450+28:51+8:52
5. Christer Nordström16:3256+9:501:13:0744-1+37:52+9:01
6. Mats Zackrisson16:5556+11:231:30:0245+1+48:46+10:54
46Attunda OK 11:44:59+1:03:43
1. Lars Gerhardsson16:0254+9:2416:0254+9:24
2. Stefan Knorn19:4954+13:2035:5153-1+22:24+13:00
3. Lars Gerhardsson11:4847+5:0947:3949-4+26:11+3:47
4. Stefan Knorn15:4950+9:331:03:2847-2+35:44+9:33
5. Lars Gerhardsson15:3053+8:481:18:5846-1+43:43+7:59
6. Stefan Knorn26:0158+20:291:44:59460+1:03:43+20:00
47Tullinge SK 131:34:45+53:29
1. Felix Flodman13:5946+7:2113:5946+7:21
2. Gustav Myrberger14:4447+8:1528:4348+2+15:16+7:55
3. Felix Flodman19:3456+12:5548:1750+2+26:49+11:33
4. Gustav Myrberger17:1552+10:591:05:3248-2+37:48+10:59
5. Felix Flodman15:5255+9:101:21:2447-1+46:09+8:21
6. Gustav Myrberger12:4542+7:131:34:45470+53:29+7:20
48OK Ravinen 71:43:01+1:01:45
1. Björn Rundström20:2557+13:4720:2557+13:47
2. Arvid Rundström19:4954+13:2040:1454-3+26:47+13:00
3. Björn Rundström14:1452+7:3554:2852-2+33:00+6:13
4. Arvid Rundström16:3751+10:211:11:0549-3+43:21+10:21
5. Björn Rundström12:2246+5:401:23:2748-1+48:12+4:51
6. Arvid Rundström19:3457+14:021:43:01480+1:01:45+13:33
49Tullinge SK 31:46:06+1:04:50
1. Peter Bergman14:2949+7:5114:2949+7:51
2. Thomas Sundberg26:4256+20:1341:1155+6+27:44+19:53
3. Peter Bergman16:5153+10:1258:0253-2+36:34+8:50
4. Thomas Sundberg17:4653+11:301:15:4850-3+48:04+11:30
5. Peter Bergman15:3254+8:501:31:2049-1+56:05+8:01
6. Thomas Sundberg14:4652+9:141:46:06490+1:04:50+8:45
Ärla IF 1ej godkänd
1. Oscar Vångell7:188+0:407:188+0:40
2. Halvor Eid Nielsen7:094+0:4014:273-5+1:00+0:20
3. Oscar Vångellej godkändej godkänd
4. Halvor Eid Nielsen7:396+1:23ej godkänd
5. Oscar Vångell8:3716+1:55ej godkänd
6. Halvor Eid Nielsen6:333+1:01ej godkänd
IFK Enskede 1ej godkänd
1. Henrik Lundfors12:1843+5:4012:1843+5:40
2. Elis Forsberg Rundström12:4839+6:1925:06430+11:39+5:59
3. Henrik Lundfors8:4819+2:0933:5437-6+12:26+0:47
4. Elis Forsberg Rundströmej godkändej godkänd
5. Henrik Lundfors8:4721+2:05ej godkänd
6. Elis Forsberg Rundström9:3727+4:05ej godkänd
IFK Lidingö SOK 1ej godkänd
1. Zac Huddej godkändej godkänd
2. Bryan Russel-Keely10:0625+3:37ej godkänd
3. Zac Hudd9:3727+2:58ej godkänd
4. Bryan Russel-Keely8:1510+1:59ej godkänd
5. Zac Hudd9:0424+2:22ej godkänd
6. Bryan Russel-Keely8:5521+3:23ej godkänd
Järla Orientering 1ej godkänd
1. Michael Ahlquist14:5552+8:1714:5552+8:17
2. Gustaf Ericson10:2327+3:5425:1844-8+11:51+3:34
3. Michael Ahlquist17:3455+10:5542:5247+3+21:24+9:33
4. Gustaf Ericsonej godkändej godkänd
5. Michael Ahlquist12:1445+5:32ej godkänd
6. Gustaf Ericson15:0954+9:37ej godkänd
Söders-Tyresö 3ej godkänd
1. Jacob Svensson10:3633+3:5810:3633+3:58
2. Johan Hedman9:4021+3:1120:1623-10+6:49+2:51
3. Jacob Svenssonej godkändej godkänd
4. Johan Hedman9:4125+3:25ej godkänd
5. Jacob Svensson13:1849+6:36ej godkänd
6. Johan Hedman11:2136+5:49ej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 2ej godkänd
1. Martin Jansson7:097+0:317:097+0:31
2. Johan Giberg7:547+1:2515:035-2+1:36+1:05
3. Martin Jansson7:275+0:4822:3050+1:02-0:34
4. Johan Gibergej godkändej godkänd
5. Martin Janssonej godkändej godkänd
6. Johan Giberg8:3115+2:59ej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
1. Piero Sannicolò11:3638+4:5811:3638+4:58
2. Hans Sundqvist9:3618+3:0721:1224-14+7:45+2:47
3. Piero Sannicolò10:1133+3:3231:2325+1+9:55+2:10
4. Hans Sundqvist10:1531+3:5941:3822-3+13:54+3:59
5. Piero Sannicolòej godkändej godkänd
6. Hans Sundqvist9:0725+3:35ej godkänd
Tullinge SK 4ej godkänd
1. Wilhelm Bergman9:0219+2:249:0219+2:24
2. Hugo Backlundej godkändej godkänd
3. Wilhelm Bergman10:1234+3:33ej godkänd
4. Hugo Backlund10:1632+4:00ej godkänd
5. Wilhelm Bergman9:0825+2:26ej godkänd
6. Hugo Backlund13:5347+8:21ej godkänd
OK Österåker 1ej start
1. Linus Nilssonej startej start
2. Simon Lundellej startej start
3. Linus Nilssonej startej start
4. Simon Lundellej startej start
5. Linus Nilssonej startej start
6. Simon Lundellej startej start
Södertälje-Nykvarn OF 1ej start
1. Tomas Fagerstedtej godkändej godkänd
2. Jens Molin-8:53ej godkänd
3. Tomas Fagerstedtej godkändej godkänd
4. Jens Molin-10:02ej godkänd
5. Tomas Fagerstedtej startej start
6. Jens Molin7:5210+2:20ej start
Sundbybergs IK & Coej start
1. Urban Ståhl19:3456+12:5619:3456+12:56
2. Johan Fogel (N/A)32:2457+25:5551:5857+1+38:31+25:35
3. Urban Ståhl13:2049+6:411:05:1854-3+43:50+5:19
4. Johan Fogel (N/A)23:3755+17:211:28:5551-3+1:01:11+17:21
5. Urban Ståhl25:3457+18:521:54:29510+1:19:14+18:03
6. Johan Fogel (N/A)ej startej start
Tullinge SK 6ej start
1. Aron Höglund14:3551+7:5714:3551+7:57
2. Leo Wisborg33:3858+27:0948:1356+5+34:46+26:49
3. Aron Höglund21:4957+15:101:10:0255-1+48:34+13:48
4. Leo Wisborg25:2956+19:131:35:3152-3+1:07:47+19:13
5. Aron Höglund13:4050+6:581:49:1150-2+1:13:56+6:09
6. Leo Wisborgej startej start
Tullinge SK 9ej start
1. Kenneth Jönssonej startej start
2. Erik Berggrenej startej start
3. Kenneth Jönssonej startej start
4. Erik Berggrenej startej start
5. Kenneth Jönssonej startej start
6. Erik Berggrenej startej start

Mix

33 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 139:07
1. Gustav Bergman5:1715:171
2. Helena Bergman7:303+0:4112:47100:00
3. Gustav Bergman5:29118:16100:00
4. Helena Bergman7:597+1:5926:15100:00
5. Gustav Bergman5:50132:05100:00
6. Helena Bergman7:024+0:3739:07100:00
2Järla Orientering 142:46+3:39
1. Anna Dahlgren-Rosén6:503+1:336:503+1:33
2. David Bejbom7:222+0:3314:122-1+1:25-0:08
3. Anna Dahlgren-Rosén7:473+2:1821:5920+3:43+2:18
4. David Bejbom6:00127:5920+1:44-1:59
5. Anna Dahlgren-Rosén8:208+2:3036:1920+4:14+2:30
6. David Bejbom6:272+0:0242:4620+3:39-0:35
3IK Hakarpspojkarna / Järla Orientering44:26+5:19
1. Tova Olsson7:505+2:337:505+2:33
2. Oscar Björck (Järla Orientering)6:49114:393-2+1:52-0:41
3. Tova Olsson7:504+2:2122:2930+4:13+2:21
4. Oscar Björck (Järla Orientering)6:574+0:5729:2630+3:11-1:02
5. Tova Olsson8:3512+2:4538:0130+5:56+2:45
6. Oscar Björck (Järla Orientering)6:25144:2630+5:19-0:37
4Tullinge SK 249:12+10:05
1. Lin Normark8:2711+3:108:2711+3:10
2. Björn Normark8:4312+1:5417:106-5+4:23+1:13
3. Lin Normark8:399+3:1025:497+1+7:33+3:10
4. Björn Normark7:185+1:1833:074-3+6:52-0:41
5. Lin Normark8:2810+2:3841:3540+9:30+2:38
6. Björn Normark7:377+1:1249:1240+10:05+0:35
5Tullinge SK 450:48+11:41
1. Ella Sjöberg8:097+2:528:097+2:52
2. Lars Sjöberg9:0213+2:1317:1170+4:24+1:32
3. Ella Sjöberg8:167+2:4725:276-1+7:11+2:47
4. Lars Sjöberg8:489+2:4834:155-1+8:00+0:49
5. Ella Sjöberg7:453+1:5542:0050+9:55+1:55
6. Lars Sjöberg8:4810+2:2350:4850+11:41+1:46
6OK Ravinen 252:05+12:58
1. Frida Forsberg11:1325+5:5611:1325+5:56
2. Jacob Lindstam8:168+1:2719:2915-10+6:42+0:46
3. Frida Forsberg9:3520+4:0629:0417+2+10:48+4:06
4. Jacob Lindstam6:152+0:1535:196-11+9:04-1:44
5. Frida Forsberg9:3018+3:4044:498+2+12:44+3:40
6. Jacob Lindstam7:165+0:5152:056-2+12:58+0:14
7Järla Orientering 252:22+13:15
1. Hilda Mattsson10:2222+5:0510:2222+5:05
2. Erik Mattsson9:1616+2:2719:3816-6+6:51+1:46
3. Hilda Mattsson9:1514+3:4628:5314-2+10:37+3:46
4. Erik Mattsson7:466+1:4636:399-5+10:24-0:13
5. Hilda Mattsson8:137+2:2344:5290+12:47+2:23
6. Erik Mattsson7:306+1:0552:227-2+13:15+0:28
8KFUM Örebro OK / Waxholms OK53:28+14:21
1. Melker Forsberg8:118+2:548:118+2:54
2. Selma Gumaelius (Waxholms OK)9:0614+2:1717:1780+4:30+1:36
3. Melker Forsberg8:388+3:0925:559+1+7:39+3:09
4. Selma Gumaelius (Waxholms OK)9:5014+3:5035:457-2+9:30+1:51
5. Melker Forsberg8:3211+2:4244:1770+12:12+2:42
6. Selma Gumaelius (Waxholms OK)9:1114+2:4653:288+1+14:21+2:09
9Snättringe SK 355:17+16:10
1. David Hector7:214+2:047:214+2:04
2. Cecilia Hector10:2519+3:3617:4612+8+4:59+2:55
3. David Hector6:512+1:2224:374-8+6:21+1:22
4. Cecilia Hector12:5028+6:5037:2711+7+11:12+4:51
5. David Hector6:482+0:5844:156-5+12:10+0:58
6. Cecilia Hector11:0224+4:3755:179+3+16:10+4:00
10OK Hällen 156:13+17:06
1. Björn Wistrand8:3313+3:168:3313+3:16
2. Linn Wistrand9:2517+2:3617:58130+5:11+1:55
3. Björn Wistrand7:545+2:2525:528-5+7:36+2:25
4. Linn Wistrand10:1919+4:1936:1180+9:56+2:20
5. Björn Wistrand9:1417+3:2445:2511+3+13:20+3:24
6. Linn Wistrand10:4822+4:2356:1310-1+17:06+3:46
11Kamrat och IF KIF / Tullinge SK56:37+17:30
1. Emeli Pettersson8:3414+3:178:3414+3:17
2. Johan Hydén (Kamrat och IF KIF)8:3310+1:4417:074-10+4:20+1:03
3. Emeli Pettersson8:136+2:4425:205+1+7:04+2:44
4. Johan Hydén (Kamrat och IF KIF)12:0724+6:0737:2711+6+11:12+4:08
5. Emeli Pettersson7:475+1:5745:1410-1+13:09+1:57
6. Johan Hydén (Kamrat och IF KIF)11:2325+4:5856:3711+1+17:30+4:21
12OK Ravinen / Tullinge SK57:26+18:19
1. Ida Forsén (Tullinge SK)8:5916+3:428:5916+3:42
2. Torbjörn Kölzow8:096+1:2017:085-11+4:21+0:39
3. Ida Forsén (Tullinge SK)9:2315+3:5426:3111+6+8:15+3:54
4. Torbjörn Kölzow12:5729+6:5739:2817+6+13:13+4:58
5. Ida Forsén (Tullinge SK)9:0815+3:1848:3614-3+16:31+3:18
6. Torbjörn Kölzow8:5012+2:2557:2612-2+18:19+1:48
13Köping-Kolsva OK / Ärla IF57:35+18:28
1. Melina Toven9:0117+3:449:0117+3:44
2. Ola Toven8:189+1:2917:199-8+4:32+0:48
3. Melina Toven11:1723+5:4828:3613+4+10:20+5:48
4. Ola Toven8:4910+2:4937:2510-3+11:10+0:50
5. Melina Toven11:2226+5:3248:4717+7+16:42+5:32
6. Ola Toven8:4810+2:2357:3513-4+18:28+1:46
14Centrum OK 357:54+18:47
1. Linnea Börjars9:4020+4:239:4020+4:23
2. Magnus Karlsson8:045+1:1517:4411-9+4:57+0:34
3. Linnea Börjars9:3219+4:0327:1612+1+9:00+4:03
4. Magnus Karlsson11:3322+5:3338:4915+3+12:34+3:34
5. Linnea Börjars9:4020+3:5048:2913-2+16:24+3:50
6. Magnus Karlsson9:2515+3:0057:5414+1+18:47+2:23
15Attunda OK 158:06+18:59
1. Maria Von Schmalensée10:1121+4:5410:1121+4:54
2. Svante Sandvik9:4018+2:5119:5117-4+7:04+2:10
3. Maria Von Schmalensée9:0312+3:3428:5415-2+10:38+3:34
4. Svante Sandvik9:0911+3:0938:0313-2+11:48+1:10
5. Maria Von Schmalensée10:1023+4:2048:1312-1+16:08+4:20
6. Svante Sandvik9:5317+3:2858:0615+3+18:59+2:51
16Skogsluffarnas OK 158:47+19:40
1. Torbjörn Thorsén9:0218+3:459:0218+3:45
2. Susanna Öst11:1021+4:2120:12180+7:25+3:40
3. Torbjörn Thorsén8:4610+3:1728:5816-2+10:42+3:17
4. Susanna Öst10:2920+4:2939:27160+13:12+2:30
5. Torbjörn Thorsén9:1216+3:2248:39160+16:34+3:22
6. Susanna Öst10:0819+3:4358:47160+19:40+3:06
17Tullinge SK 659:35+20:28
1. Mats Fryxell9:0819+3:519:0819+3:51
2. Ellinor Fryxell8:147+1:2517:2210-9+4:35+0:44
3. Mats Fryxell9:0312+3:3426:25100+8:09+3:34
4. Ellinor Fryxell12:1826+6:1838:4314+4+12:28+4:19
5. Mats Fryxell9:5322+4:0348:36140+16:31+4:03
6. Ellinor Fryxell10:5923+4:3459:3517+3+20:28+3:57
18Söders-Tyresö 159:38+20:31
1. Elmin Hovmöller8:149+2:578:149+2:57
2. Elisabeth Hovmöller10:4120+3:5218:5514+5+6:08+3:11
3. Elmin Hovmöller11:2024+5:5130:1518+4+11:59+5:51
4. Elisabeth Hovmöller10:0717+4:0740:22180+14:07+2:08
5. Elmin Hovmöller8:3512+2:4548:57180+16:52+2:45
6. Elisabeth Hovmöller10:4121+4:1659:38180+20:31+3:39
19Tullinge SK 51:01:52+22:45
1. Patrik Leickt8:3212+3:158:3212+3:15
2. Wilma Leickt14:3925+7:5023:1120+8+10:24+7:09
3. Patrik Leickt10:1622+4:4733:27200+15:11+4:47
4. Wilma Leickt10:5321+4:5344:20200+18:05+2:54
5. Patrik Leickt8:269+2:3652:4619-1+20:41+2:36
6. Wilma Leickt9:0613+2:411:01:52190+22:45+2:04
20Centrum OK 21:02:37+23:30
1. Kristina Aspvall18:0131+12:4418:0131+12:44
2. Jonas Kjäll7:584+1:0925:5923-8+13:12+0:28
3. Kristina Aspvall12:1526+6:4638:1424+1+19:58+6:46
4. Jonas Kjäll6:163+0:1644:3021-3+18:15-1:43
5. Kristina Aspvall11:0925+5:1955:39210+23:34+5:19
6. Jonas Kjäll6:583+0:331:02:3720-1+23:30-0:04
21Attunda OK 21:03:34+24:27
1. Maja Sandvik13:3728+8:2013:3728+8:20
2. Lars Håkan Sandvik9:0815+2:1922:4519-9+9:58+1:38
3. Maja Sandvik13:4229+8:1336:2722+3+18:11+8:13
4. Lars Håkan Sandvik8:208+2:2044:47220+18:32+0:21
5. Maja Sandvik11:0324+5:1355:50220+23:45+5:13
6. Lars Håkan Sandvik7:448+1:191:03:3421-1+24:27+0:42
22Södertälje-Nykvarn OF 11:05:51+26:44
1. Erik Månsson8:2210+3:058:2210+3:05
2. Stina Bygdén14:5726+8:0823:1921+11+10:32+7:27
3. Erik Månsson14:3332+9:0437:5223+2+19:36+9:04
4. Stina Bygdén9:1613+3:1647:08230+20:53+1:17
5. Erik Månsson8:5314+3:0356:01230+23:56+3:03
6. Stina Bygdén9:5016+3:251:05:5122-1+26:44+2:48
23Centrum OK 51:06:48+27:41
1. Agnes Thor14:5029+9:3314:5029+9:33
2. Jorrit Boekel8:3811+1:4923:2822-7+10:41+1:08
3. Agnes Thor9:4521+4:1633:1319-3+14:57+4:16
4. Jorrit Boekel10:0516+4:0543:18190+17:03+2:06
5. Agnes Thor9:4621+3:5653:0420+1+20:59+3:56
6. Jorrit Boekel13:4427+7:191:06:4823+3+27:41+6:42
24OK Ravinen 31:13:15+34:08
1. Rosie Spencer13:1327+7:5613:1327+7:56
2. Nick Javis13:1224+6:2326:2524-3+13:38+5:42
3. Rosie Spencer13:2728+7:5839:5225+1+21:36+7:58
4. Nick Javis9:5615+3:5649:48250+23:33+1:57
5. Rosie Spencer13:1330+7:231:03:0124-1+30:56+7:23
6. Nick Javis10:1420+3:491:13:15240+34:08+3:12
25Centrum OK 41:20:14+41:07
1. Erika Hörnfeldt12:0426+6:4712:0426+6:47
2. Lars Brickstad17:2227+10:3329:26260+16:39+9:52
3. Erika Hörnfeldt13:5231+8:2343:1827+1+25:02+8:23
4. Lars Brickstad11:5423+5:5455:1226-1+28:57+3:55
5. Erika Hörnfeldt11:3228+5:421:06:4425-1+34:39+5:42
6. Lars Brickstad13:3026+7:051:20:14250+41:07+6:28
26OK Älvsjö-Örby 11:34:09+55:02
1. Magnus Nordström7:556+2:387:556+2:38
2. Linda Nordström24:3530+17:4632:3028+22+19:43+17:05
3. Magnus Nordström9:2616+3:5741:5626-2+23:40+3:57
4. Linda Nordström20:5831+14:581:02:5428+2+36:39+12:59
5. Magnus Nordström7:453+1:551:10:3927-1+38:34+1:55
6. Linda Nordström23:3029+17:051:34:0926-1+55:02+16:28
27OK Jenni och Theodor1:42:18+1:03:11
1. Jenni Simola8:4515+3:288:4515+3:28
2. Theodor Bjarnason23:0329+16:1431:4827+12+19:01+15:33
3. Jenni Simola12:5627+7:2744:4428+1+26:28+7:27
4. Theodor Bjarnason12:4027+6:4057:2427-1+31:09+4:41
5. Jenni Simola9:3119+3:411:06:5526-1+34:50+3:41
6. Theodor Bjarnason35:2332+28:581:42:1827+1+1:03:11+28:21
28Centrum OK 11:42:32+1:03:25
1. Elin Thyr26:2033+21:0326:2033+21:03
2. Christian Atmer12:1723+5:2838:3730-3+25:50+4:47
3. Elin Thyr15:3433+10:0554:1131+1+35:55+10:05
4. Christian Atmer10:1018+4:101:04:2129-2+38:06+2:11
5. Elin Thyr11:3127+5:411:15:5228-1+43:47+5:41
6. Christian Atmer26:4030+20:151:42:32280+1:03:25+19:38
29Snättringe SK 11:47:59+1:08:52
1. Anders Abel10:3523+5:1810:3523+5:18
2. Elin Abel32:5531+26:0643:3032+9+30:43+25:25
3. Anders Abel9:2717+3:5852:5730-2+34:41+3:58
4. Elin Abel17:2330+11:231:10:2031+1+44:05+9:24
5. Anders Abel23:0932+17:191:33:2930-1+1:01:24+17:19
6. Elin Abel14:3028+8:051:47:5929-1+1:08:52+7:28
30Söders-Tyresö 21:59:51+1:20:44
1. Pille Hedström18:3032+13:1318:3032+13:13
2. Janne Hedström18:2128+11:3236:5129-3+24:04+10:51
3. Pille Hedström13:4630+8:1750:37290+32:21+8:17
4. Janne Hedström25:3432+19:341:16:1132+3+49:56+17:35
5. Pille Hedström14:5131+9:011:31:0229-3+58:57+9:01
6. Janne Hedström28:4931+22:241:59:5130+1+1:20:44+21:47
IFK Lidingö SOK / Sundbybergs IKej godkänd
1. Joakim Skantze10:5024+5:3310:5024+5:33
2. Astrid Skantze (IFK Lidingö SOK)ej godkändej godkänd
3. Joakim Skantze9:3118+4:02ej godkänd
4. Astrid Skantze (IFK Lidingö SOK)ej godkändej godkänd
5. Joakim Skantze12:1529+6:25ej godkänd
6. Astrid Skantze (IFK Lidingö SOK)ej godkändej godkänd
Snättringe SK 2ej godkänd
1. Jakob Tedhamre6:482+1:316:482+1:31
2. Kristina Tedhamreej godkändej godkänd
3. Jakob Tedhamre11:3025+6:01ej godkänd
4. Kristina Tedhamre9:1012+3:10ej godkänd
5. Jakob Tedhamre7:546+2:04ej godkänd
6. Kristina Tedhamre10:0618+3:41ej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
1. Viggo Hjerne16:0530+10:4816:0530+10:48
2. Freja Hjerne11:1822+4:2927:2325-5+14:36+3:48
3. Viggo Hjerne9:0111+3:3236:2421-4+18:08+3:32
4. Freja Hjerne12:1325+6:1348:3724+3+22:22+4:14
5. Viggo Hjerneej godkändej godkänd
6. Freja Hjerne7:448+1:19ej godkänd
Tullinge SK 6ej start
1. Pontus Bylund40:4634+35:2940:4634+35:29
2. Johanna Lönnkvist-10:3640:46+27:59
3. Pontus Bylund29:1334+23:441:09:5932+1+51:43+23:44
4. Johanna Lönnkvist-10:201:09:59+43:44
5. Pontus Bylundej startej start
6. Johanna Lönnkvistej godkändej start

MIx +50

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 257:52
1. Yvonne Andersson9:092+0:569:092+0:56
2. Björn Axelsson8:554+1:0018:041-1-0:56
3. Yvonne Andersson12:437+3:4930:47100:00
4. Björn Axelsson8:384+0:3939:25100:00
5. Yvonne Andersson9:192+0:2248:44100:00
6. Björn Axelsson9:084+1:2857:52100:00
2Tullinge SK 11:00:23+2:31
1. Barbro Lönnkvist12:084+3:5512:084+3:55
2. Lars Lönnkvist7:55120:032-2+1:59-1:56
3. Barbro Lönnkvist12:326+3:3832:3520+1:48-0:11
4. Lars Lönnkvist8:072+0:0840:4220+1:17-0:31
5. Barbro Lönnkvist12:015+3:0452:4320+3:59+2:42
6. Lars Lönnkvist7:4011:00:2320+2:31-1:28
3OK Södertörn 11:04:23+6:31
1. Ann Franzén13:066+4:5313:066+4:53
2. Per Franzén8:493+0:5421:554-2+3:51-1:02
3. Ann Franzén10:422+1:4832:373-1+1:50-2:01
4. Per Franzén8:253+0:2641:0230+1:37-0:13
5. Ann Franzén15:257+6:2856:2730+7:43+6:06
6. Per Franzén7:563+0:161:04:2330+6:31-1:12
4IFK Enskede 11:05:28+7:36
1. Katarina Rundström12:455+4:3212:455+4:32
2. Per Forsberg8:312+0:3621:163-2+3:12-1:20
3. Katarina Rundström12:144+3:2033:304+1+2:43-0:29
4. Per Forsberg7:59141:2940+2:04-0:39
5. Katarina Rundström16:188+7:2157:4740+9:03+6:59
6. Per Forsberg7:412+0:011:05:2840+7:36-1:27
5OK Älvsjö-Örby 11:09:45+11:53
1. Ingrid Mattsson14:557+6:4214:557+6:42
2. Anders Mattsson10:225+2:2725:175-2+7:13+0:31
3. Ingrid Mattsson13:178+4:2338:346+1+7:47+0:34
4. Anders Mattsson8:415+0:4247:155-1+7:50+0:03
5. Ingrid Mattsson13:066+4:091:00:2150+11:37+3:47
6. Anders Mattsson9:245+1:441:09:4550+11:53+0:16
6Snättringe SK 11:17:10+19:18
1. Mats Karlsson22:128+13:5922:128+13:59
2. Monica Hatlen10:326+2:3732:447-1+14:40+0:41
3. Mats Karlsson12:285+3:3445:1270+14:25-0:15
4. Monica Hatlen11:566+3:5757:0870+17:43+3:18
5. Mats Karlsson10:384+1:411:07:4670+19:02+1:19
6. Monica Hatlen9:245+1:441:17:106-1+19:18+0:16
7IFK Lidingö SOK 11:31:13+33:21
1. Hans Tarandi8:1318:131
2. Elisabeth Bengtsson18:057+10:1026:186+5+8:14+8:14
3. Hans Tarandi11:153+2:2137:335-1+6:46-1:28
4. Elisabeth Bengtsson19:108+11:1156:436+1+17:18+10:32
5. Hans Tarandi8:5711:05:4060+16:56-0:22
6. Elisabeth Bengtsson25:337+17:531:31:137+1+33:21+16:25
Snättringe SK 2ej godkänd
1. Jörgen Hector11:003+2:4711:003+2:47
2. Elisabeth Hector32:308+24:3543:308+5+25:26+22:39
3. Jörgen Hector8:54152:2480+21:37-3:49
4. Elisabeth Hector18:387+10:391:11:0280+31:37+10:00
5. Jörgen Hector9:423+0:451:20:4480+32:00+0:23
6. Elisabeth Hectorej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser