Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen 2018-2019 Friseboda

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen 2018-2019 Friseboda
Arrangörsorganisation: Härlövs IF
Datum: söndag 3 februari 2019

4 Banor

10 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus LarssonFK Göingarna1:01:165:44
2Jesper HåkanssonFK Göingarna1:03:30+2:145:57
3Irmalinn NilssonHärlövs IF1:12:27+11:116:47
4Johan JensenSkåneslättens OL1:12:29+11:136:47
5Torgny HolmströmHärlövs IF1:15:53+14:377:07
6Heide PerssonAndrarums IF1:17:24+16:087:15
7Ebba JensenSkåneslättens OL1:19:20+18:047:26
8Nils HelmerssonHässleholms OK1:26:41+25:258:07
9Johan NöjdFK Göingarna1:27:08+25:528:10 Ladda ner rutt i gpx-format
10Benjamin ViebkeMalmö OK1:34:26+33:108:51
Simon EngelHässleholms OKej godkänd

3 Banor

8 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas EdvardssonFK Göingarna55:116:53
2Magnus TenghagenHärlövs IF59:25+4:147:25
3Jonas EdvardssonHästveda OK1:02:07+6:567:45
4Paul IripFK Göingarna1:02:57+7:467:52
5Ingela ThoressonAndrarums IF1:08:20+13:098:32
6Christel OlssonFK Åsen1:08:25+13:148:33
7Tomas NilssonHässleholms OK1:15:44+20:339:28
8Helena KristianssonHässleholms OK1:17:49+22:389:43
9Anna WikströmHästveda OK1:19:51+24:409:58
10Hans PerssonAndrarums IF1:21:04+25:5310:08
Håkan ForsmanRonneby OKej start
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OKej start

2 Banor

5 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SöderlundTormestorps IF34:236:29
2Joel KristianssonSkåneslättens OL34:50+0:276:34
3Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers35:20+0:576:40
4Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad39:54+5:317:31
5Ingvar PerssonFK Åsen43:11+8:488:08
6Maria MickelåkerAndrarums IF43:12+8:498:09
7Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad44:18+9:558:21
8Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad47:39+13:168:59
9Lena SöderlundTormestorps IF48:19+13:569:06
10Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF51:10+16:479:39
11Kerstin DahlHärlövs IF55:05+20:4210:23
12Bo UllmanOK Pan-Kristianstad55:24+21:0110:27
13Clara EhrnbornAndrarums IF59:03+24:4011:08
14Helen NilssonHärlövs IF59:23+25:0011:12
15Lars DahlHärlövs IF59:32+25:0911:13
16Max SvenssonOK Pan-Kristianstad1:02:40+28:1711:49
17Leif KarlssonFrosta OK1:05:15+30:5212:18
18Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad1:06:23+32:0012:31
19Nils-Erik BondessonFrosta OK1:12:18+37:5513:38
20Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:28:01+53:3816:36
21Elena KurashovaFK Åsen1:46:47+1:12:2420:08
Bengt LinussonFK Åsenej godkänd

1 Bana

2 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas DelinFK Åsen32:3512:04
2Sonia KurashovaFK Åsen34:06+1:3112:37
3Petra AreskougFK Åsen44:13+11:3816:22

Gul bana

2 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad37:4414:11

Utan Tid

5 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Pia LarssonFK Göingarna1:19:3815:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser