Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Köping-Kolsva OK
Datum: torsdag 10 oktober 2019

Klasser: Visa alla | Bana A | Bana B | Bana C | Bana D | Bana E

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Bana C

3 180 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kerstin LissEskilstuna OL38:03
2Leif JanssonEskilstuna OL38:57+0:54
3Kjell AnderssonEskilstuna OL39:06+1:03
4Mats ErikssonSala OK39:26+1:23
5Nils-Erik GustafssonEskilstuna OL40:05+2:02
6Ingemar GustafssonOK Tjärnen40:55+2:52
7Ove LarssonEskilstuna OL41:15+3:12
8Anna-Karin JohanssonVandrarringen41:30+3:27
9Annika NorströmHallstahammars OK41:37+3:34
10Gudrun PerssonHallstahammars OK43:00+4:57
11Margareta LöfqvistVästerås SOK43:43+5:40
12Karl-Robert MoqvistOK Tor43:45+5:42
13Annette RagvaldVingåkers OK43:51+5:48
14Esko RaitaÄrla IF44:34+6:31
15Catharina EkmanVästerås SOK44:39+6:36
16Gun MillingerVästerås SOK45:02+6:59
17Anders RymanSträngnäs-Malmby OL45:05+7:02
18Lars KjellmanVandrarringen45:06+7:03
19Anders NylénIK Standard45:50+7:47
20Anders MillingerVästerås SOK45:51+7:48
21Kerstin PalmKjula IF46:24+8:21
22Kurt ZanderVästerås SOK46:32+8:29
23Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL46:36+8:33
24Kristina WåhlinVästerås SOK46:39+8:36
25Ingemar JonssonHallstahammars OK46:53+8:50
26Leif ThorssonOK Grip47:13+9:10
27Lennart KarlssonOK Grip48:36+10:33
28Rune VikmanVästerås SOK49:45+11:42
29Rune JonssonVSOK50:01+11:58
30Tanja-Birgit SöderströmSala OK50:13+12:10
31Jouko TaskinenVästerås SOK50:52+12:49
32Bo MalmqvistEj klubbansluten51:23+13:20
33Åke ErikssonOK Grip51:45+13:42
34Nils HellbergVästerås SOK51:59+13:56
35Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL52:56+14:53
36Lennart ErikssonOK Enen53:14+15:11
37Lennart LundquistOK Nalle54:11+16:08
38Olle OlssonArboga OK54:43+16:40
39Ingrid LundströmVästerås SOK54:49+16:46
40Björn EkholmVästerås SOK55:28+17:25
41Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL56:18+18:15
42Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF57:08+19:05
43Roland SturkVästerås SOK58:03+20:00
44Lars-Gunnar LarssonOK Tor59:32+21:29
45Rolf SvenssonVästerås SOK59:37+21:34
46Ia GranatSurahammars SOK1:01:28+23:25
47Göran JanzonArboga OK1:03:50+25:47
48Göran PetterssonVästerås RK1:26:25+48:22
Jan NellerupSörmlandsOL-veteranerej godkänd
Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OLej godkänd
Lena HedmanHallstahammars OKej godkänd
Ove PetterssonArboga OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser