Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gäddviksspåret

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gäddviksspåret
Arrangörsorganisation: Gammelstads IF
Datum: lördag 2 februari 2019

H21

7 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Truls LindholmSundsvalls Orienteringsklubb45:356:14
2Jakob LindehagPiteå IF Orientering49:35+4:006:47
3Oskar ÖqvistBergnäsets Allmänna IK51:26+5:517:02

D20

5 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina TholerudSeskarö Idrottsförening46:238:16
2Kaisa RoobaUmeå Orienteringsklubb48:28+2:058:39

D18

4 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes KarlssonÄlvsby IF Orienteringsklubb47:2410:46
2Emmie LindbäckOrienteringsklubben Renen1:10:33+23:0916:02

D12

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova HolmbergBergnäsets Allmänna IK37:4615:44

H12

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo PellaVittjärvs Idrottsklubb36:0615:02
2Melker WollbrandOrienteringsklubben Renen43:39+7:3318:11

D45

4 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WollbrandOrienteringsklubben Renen42:249:38

H45

5 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HolmbergBergnäsets Allmänna IK48:178:37
2Rein PellaVittjärvs Idrottsklubb1:01:56+13:3911:03
3Håkan KarlssonÄlvsby IF Orienteringsklubb1:03:42+15:2511:22
4Erik LauriFrisksportklubben Herkules1:06:59+18:4211:57
Fredrik LundströmOrienteringsklubben Renenutgått

D55

3 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger VennbergOrienteringsklubben Renen49:0912:56

H55

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF Orienteringsklubb53:3612:10
2Fredrik HolmgrenBergnäsets Allmänna IK55:09+1:3312:32
3Björn SamuelssonOrienteringsklubben Renen1:37:02+43:2622:03

D65

3 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irene DanielssonPiteå IF Orientering53:5715:52

H65

3 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn LundbergPiteå IF Orientering45:4812:03
2Henry PilstålOrienteringsklubben Renen1:31:45+45:5724:08

Öppen 5

4 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia BlomqvistOrienteringsklubben Renen57:4713:07

Öppen 8

7 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan WikströmOrienteringsklubben Renen1:06:269:06
Anders LidmanOrienteringsklubben Renenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser