Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mol 2 "Påskriset"

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mol 2 "Påskriset"
Arrangörsorganisation: IF Hansa-Hoburg
Datum: fredag 19 april 2019

Öppen motion 1

2 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa LövenwaldKlubblös25:5910:23
2Edvin LövenwaldKlubblös26:01+0:0210:24
3Marit SchollerVisborgs OK28:24+2:2511:21
4Martin Svensson EikenesSvaide Roma SOK34:56+8:5713:58
5Måns LovénKlubblös35:50+9:5114:20
6Ida Svensson EikenesSvaide Roma SOK39:20+13:2115:44
7Elin BergHalmstad OK43:21+17:2217:20
8Julia BergHalmstad OK43:39+17:4017:27
9Rasmus GunnarssonVisborgs OK51:52+25:5320:44
10August Santos AnderssonVisborgs OK51:57+25:5820:46
11Jakob Svensson EikenesSvaide Roma SOK1:05:10+39:1126:04
Birgitta BergGarda OKej godkänd

Öppen motion 3

2 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK27:469:55
2Neo CederqvistVisborgs OK35:47+8:0112:46
3Kristina LindholmSkogsluffarnas OK37:20+9:3413:20
4Armand NygrenVisborgs OK44:07+16:2115:45
5Hale FalsafiKlubblös47:51+20:0517:05
6Elviria EneqvistGarda OK49:33+21:4717:41
7Julia LindVisborgs OK49:34+21:4817:42
8Katja EneqvistGarda OK49:36+21:5017:42
9Karin AnderssonLjusdals OK52:29+24:4318:44
10Alva Lindh SporreVisborgs OK56:04+28:1820:01
11Margareta PerssonVisborgs OK59:37+31:5121:17
12Ulrika Lindh SporreVisborgs OK1:01:28+33:4221:57
13Emil BjörksvedGotlands Bro OK1:02:25+34:3922:17
14Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK1:02:31+34:4522:19
15Siv JohanssonVisborgs OK1:04:20+36:3422:58
16Ingrid NygrenKlubblös1:07:36+39:5024:08
17Aston GustafssonSvaide Roma SOK1:14:23+46:3726:33
18Pär GustafssonSvaide Roma SOK1:14:36+46:5026:38
19Birgitta WelanderKlubblös1:19:25+51:3928:21

Öppen motion 5

5 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ewa AlbrektssonOK Ravinen57:1611:27
2Stefan MolinSvaide Roma SOK58:06+0:5011:37
3Hanna WallinSvaide Roma SOK1:04:28+7:1212:53
4Katarina JakobssonGarda OK1:12:38+15:2214:31
5Mikael JakobssonGarda OK1:12:39+15:2314:31
6Arvid HultIF Hansa-Hoburg1:14:25+17:0914:53
7Göran HultIF Hansa-Hoburg1:14:32+17:1614:54
8Joel NorlingVisborgs OK1:26:55+29:3917:23
9Jack AnsénVisborgs OK1:28:26+31:1017:41
10Alma PetterssonGotlands Bro OK1:30:21+33:0518:04
11Anita ArneforsOK Södertörn1:32:38+35:2218:31

Öppen motion 6

5 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per WallinSvaide Roma SOK48:328:49
2Frej HeggSvaide Roma SOK52:08+3:369:28
3Niklas GustafssonGarda OK57:20+8:4810:25
4Pontus GustafssonSvaide Roma SOK57:23+8:5110:26
5Oskar BergHalmstad OK59:40+11:0810:50
6Folke Svangren59:49+11:1710:52
7Armin SchollerVisborgs OK59:51+11:1910:52
8Susanna BergHalmstad OK59:54+11:2210:53
9Greger WesterlundSvaide Roma SOK1:12:43+24:1113:13
10Olle SvangrenGotlands Bro OK1:13:38+25:0613:23
11Måns PerssonVisborgs OK1:22:31+33:5915:00
12Monika JonssonSvaide Roma SOK1:26:05+37:3315:39
13Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:26:45+38:1315:46
14Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:29:19+40:4716:14
15Martin LöfblomSvaide Roma SOK1:52:54+1:04:2220:31
Peter AxelssonOK Ravineni mål
Ylva SvangrenGotlands Bro OKej godkänd
Pernilla MellinSvaide Roma SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 600 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SchollerVisborgs OK41:3211:32
2Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg41:36+0:0411:33
3Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg42:08+0:3611:42
4Adam ÖsterdahlVisborgs OK42:11+0:3911:43
5Anna BäckstädeVisborgs OK46:19+4:4712:51
6Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg46:32+5:0012:55
7Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK46:54+5:2213:01
8Örjan HallgrenVisborgs OK48:33+7:0113:29
9Lena NyströmVisborgs OK50:17+8:4513:58
10Eric JohanssonIF Hansa/Hoburg50:25+8:5314:00
11Lena JanssonJärla Orientering51:23+9:5114:16
12Bertil AnderssonLjusdals OK53:44+12:1214:55
13Maria PerssonVisborgs OK56:45+15:1315:45
14Carin KihlströmTäby OK57:35+16:0315:59
15Albin Lindh SporreVisborgs OK59:09+17:3716:25
16Ing-Marie BergmanVisborgs OK59:25+17:5316:30
17Åsa GunnarssonVisborgs OK1:01:59+20:2717:13
18Björn AhrlingSvaide Roma SOK1:03:26+21:5417:37
19Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:03:30+21:5817:38
20Klara BäckstädeVisborgs OK1:08:32+27:0019:02
21Per-Inge KarlssonSvaide Roma SOK1:12:34+31:0220:09
22Ann-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:12:37+31:0520:10
23Roland JohanssonVisborgs OK1:13:48+32:1620:30
24Rolf MalmrosVisborgs OK1:14:16+32:4420:37
25Ingrid EnekvistVisborgs OK1:14:55+33:2320:48
26Nils HallgrenVisborgs OK1:16:00+34:2821:06
26Gunnel FranssonVisborgs OK1:16:00+34:2821:06
28Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:39:23+57:5127:36
Carl-Arne MalmbergVallentuna Össeby OKej godkänd
Marita AxelssonOK Ravinenej godkänd
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburgutgått

Öppen motion 9

7 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias WestfältGotlands Bro OK49:446:27
2Andreas NikolaussonVisborgs OK53:42+3:586:58
3Jakob Gadefors-NauHaninge SOK1:03:14+13:308:12
4Stefan WittmannGotlands Bro OK1:03:35+13:518:15
5Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL1:09:00+19:168:57
6Felix BäckstädeVisborgs OK1:09:11+19:278:59
7Mattias WhiteGarda OK1:12:17+22:339:23
8Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:16:39+26:559:57
9Anders EklundSvaide Roma SOK1:17:03+27:1910:00
10Edvard PetterssonGotlands Bro OK1:33:51+44:0712:11
11Carl-Erik BerglövFagersta OK1:34:02+44:1812:12
Håkan MattssonGotlands Bro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser