Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattserien Eskilstuna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattserien Eskilstuna
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: tisdag 19 mars 2019

Lång

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik JonssonÄrla IF43:06
2Emil AnderssonÄrla IF43:08+0:02
3Lisa AnderssonÄrla IF53:22+10:16
4Casper HedarOK Tor56:09+13:03
5Magnus ÖhlingOK Tor58:41+15:35
6Johan OlaussonEskilstuna OL1:03:12+20:06

Mellan

30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Casper KarlssonOK Tor34:15
2Viktor FröbergOK Tor34:27+0:12
3Kristoffer NorinTjällmo-Godegårds OK34:47+0:32
4Henrik OlssonOKTor35:28+1:13
5Marcus NilssonÄrla IF35:48+1:33
6Joel MagnussonOK Tor35:49+1:34
7Johan KarlssonOK Tor37:15+3:00
8Ludvig HaslerSurahammars SOK38:09+3:54
9Lars-Erik HaslerSurahammars SOK38:11+3:56
10Magnus FranssonÄrla IF38:21+4:06
11Michael HallgrenÄrla IF38:28+4:13
12Henrik HallinSurahammars SOK38:31+4:16
13Åsa LinnersjöOK Tor38:36+4:21
14Rickard JonforsenSurahammars SOK38:58+4:43
15Vidar NettelmarkSurahammars SOK39:20+5:05
16Ida HallinSurahammars SOK39:25+5:10
17Arvid JonforsenSurahammars SOK42:01+7:46
18Julia AnderssonOK Tor42:49+8:34
19Rasmus HedarOK Tor43:04+8:49
20Marie HedarOK Tor43:05+8:50
21Magnus HarrysonEskilstuna OL43:22+9:07
22Mikael AnderssonOK Tor43:36+9:21
23Thomas NyzellEskilstuna OL45:15+11:00
24Lina HolmqvistOK Tor47:14+12:59
25Eva HallOK Tor47:17+13:02
26Stefan VikströmOK Tor48:47+14:32
27Ellen ThorsénSurahammars SOK54:32+20:17
Claes CaspárÄrla IFej godkänd
Linus HallinSurahammars SOKej godkänd
Beatrice ÖsterbergSurahammars SOKej godkänd

Kort

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Helen MagnussonOK Tor19:08
2Agnes JohanssonSurahammars SOK20:04+0:56
3Tilde JohanssonSurahammars SOK20:06+0:58
4Arne KarlssonOK Tor20:49+1:41
5Jennie ÖsterbergSurahammars SOK28:26+9:18
6Sigge RinaldoOK Tor38:40+19:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser