Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna Sprint CUP #5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna Sprint CUP #5
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: tisdag 4 juni 2019

Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | U1 | U2 | U3 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM10 | ÖM11

OK Tor

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Viktor FröbergH16 (2)11:435:56
1Armida MalmqvistD10 (1)12:169:09
1Ella JacobsonD14 (5)9:255:46
1Frida GustavssonD16 (4)14:407:26
2Emil KvarnerudU1 (18)13:42+1:3510:13
2Jonatan WickströmH16 (2)11:55+0:126:02
2Lina HolmqvistD16 (4)15:30+0:507:52
2Emil LindgrenH12 (10)8:28+0:315:45
2Rasmus HedarH14 (3)11:07+0:176:49
3Elsa VernerD14 (5)12:30+3:057:40
3Filippa RydensjöD16 (4)15:59+1:198:06
3Arvid FröbergH14 (3)14:55+4:059:09
3Astrid JacobsonD12 (9)9:38+0:506:33
3Per VernerÖppen motion 11 (48)11:06+1:155:38
4Charlie NetzU1 (18)14:04+1:5710:29
4Malkom MalmqvistH10 (11)12:01+4:268:58
4Nike RinaldoD12 (9)10:53+2:057:24
5Sigge RinaldoH10 (11)12:06+4:319:01
5Klara BjällhageD12 (9)11:26+2:387:46
5Linda WickströmÖppen motion 10 (9)14:25+3:028:50
6Melker NetzU1 (18)14:59+2:5211:10
6Arvid RinaldoÖppen motion 11 (48)11:45+1:545:57
7Adam LindgrenH10 (11)13:01+5:269:42
7Alf LundkvistÖppen motion 10 (9)16:26+5:0310:04
8Olle JacobsonU1 (18)16:19+4:1212:10
8Magnus ÖhlingÖppen motion 11 (48)12:02+2:116:06
9André ÖhlingH10 (11)14:59+7:2411:10
10Anette LarssonÖppen motion 11 (48)12:08+2:176:09
12Linda RinaldoÖppen motion 11 (48)12:32+2:416:21
16Tim NilssonU1 (18)29:09+17:0221:45
16Åsa LinnersjöÖppen motion 11 (48)13:16+3:256:44
23Jan GustavssonÖppen motion 11 (48)14:24+4:337:18
25Ulf LarssonÖppen motion 11 (48)14:25+4:347:19
27Thomas LindgrenÖppen motion 11 (48)15:03+5:127:38
29Helena EkmanÖppen motion 11 (48)15:25+5:347:49
31Anna WennbergÖppen motion 11 (48)16:11+6:208:12
34Kajsa VernerÖppen motion 11 (48)16:47+6:568:31
37Karin LindgrenÖppen motion 11 (48)17:48+7:579:02
41Monika JonssonÖppen motion 11 (48)19:32+9:419:54
Joel LarssonH10 (11)ej godkänd
Melker VernerH10 (11)ej godkänd
Olle KvarnerudU1 (18)ej godkänd
Tim NilssonU1 (18)återbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser