Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höstspringet Eskilstuna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höstspringet Eskilstuna
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: tisdag 13 augusti 2019

Vit 2,0

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1gloria olssonIK Standard17:388:49
2Sigge RinaldoOK Tor20:25+2:4710:12
3Simon OlssonIK Standard26:28+8:5013:14
4Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIF31:16+13:3815:38
5Alva ÅkerlundOK Tor37:39+20:0118:49
6Julia ÅkerlundOK Tor37:41+20:0318:50
7Adam LindgrenOK Tor48:04+30:2624:02

Gul 2,8

2 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice CarlssonIK Standard35:0712:32
2Tilde TimlövStora Sundby GoIF36:01+0:5412:51
3Oscar GrunderÄrla IF36:05+0:5812:53
4Rolf JohanssonOK Tor47:41+12:3417:01
5Maria ThörnStora Sundby GoIF50:48+15:4118:08
Herman SvahnEskilstuna OLej godkänd

Orange 3,3

3 500 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig HaslerSurahammars SOK30:228:40
2Marie HedarOK Tor31:47+1:259:04
3Mikael StranskyStora Sundby GoIF33:01+2:399:26
4Jan GustavssonOK Tor35:51+5:2910:14
5Marcus WibergStora Sundby GoIF36:25+6:0310:24
6Mia BierfeldtÄrla IF37:43+7:2110:46
7Jesper AnderssonVingåkers OK37:46+7:2410:47
8Thomas NyzellEskilstuna OL39:28+9:0611:16
9Göran BörjeskogOK Tor39:44+9:2211:21
10Helena EkmanOK Tor40:50+10:2811:40
11Louise HildenborgStora Sundby GoIF41:54+11:3211:58
12Karin LindgrenOK Tor45:46+15:2413:04
13Malachy BrunkerIK Standard50:42+20:2014:29
14Lukas WibergStora Sundby GoIF51:28+21:0614:42
15Maria AlmerénEskilstuna OL52:28+22:0614:59
16Tommy LundbergOK Tor53:03+22:4115:09
17Amanda LindIK Standard54:36+24:1415:36
18Emilia AnderssonOK Tor58:06+27:4416:36
19Mikael AnderssonOK Tor58:07+27:4516:36
20Emil LindgrenOK Tor59:24+29:0216:58
21Sanna NorrmanIK Standard1:01:49+31:2717:39
22Arvid FröbergOK Tor1:05:47+35:2518:47
23Catharina AnderssonOK Tor1:11:35+41:1320:27
24Linda WickströmOK Tor1:11:36+41:1420:27

Violett 4,6

4 300 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda RinaldoOK Tor35:338:16
2Anette LarssonOK Tor35:48+0:158:19
3Marcus NilssonÄrla IF36:45+1:128:32
4Johan KarlssonOK Tor36:48+1:158:33
5Pontus TimlövStora Sundby GoIF36:53+1:208:34
6Malin BierfeldtÄrla IF37:03+1:308:36
7Casper KarlssonOK Tor37:51+2:188:48
8Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF38:28+2:558:56
9Vidar NettelmarkSurahammars SOK39:01+3:289:04
10Åsa LinnersjöOK Tor39:51+4:189:16
11Henrik JonssonÄrla IF40:00+4:279:18
12Tommy FröjdVästerås SOK40:55+5:229:30
13Magnus FranssonÄrla IF41:08+5:359:33
14Julia AnderssonOK Tor41:21+5:489:36
15Mona BierfeldtÄrla IF41:43+6:109:42
16Ellen ThorsénSurahammars SOK42:19+6:469:50
17Patrik BlombergIK Standard42:58+7:259:59
18Göran PolhedeÄrla IF44:18+8:4510:18
19Stefan VikströmOK Tor45:27+9:5410:34
20Andreas KlevstigEskilstuna OL45:51+10:1810:39
21Hanna FalkMSE47:52+12:1911:07
22Lina HolmqvistOK Tor48:10+12:3711:12
23Jenny LindIK Standard50:37+15:0411:46
24Ulf CarlssonÄrla IF50:40+15:0711:46
25Magnus HarrysonEskilstuna OL51:24+15:5111:57
26Hans LevinEskilstuna OL51:36+16:0312:00
27Henrik NettelmarkSurahammars SOK51:46+16:1312:02
28Rebecka HaslerSurahammars SOK53:27+17:5412:25
29Robert NordlanderKjula IF1:02:01+26:2814:25
30Kajsa VernerOK Tor1:12:59+37:2616:58
31Thomas LindgrenOK Tor1:17:12+41:3917:57
Eva HallOK Torej godkänd
Erika JedarOK Torej godkänd

Blå 7,2

7 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan OlaussonEskilstuna OL58:208:06
2Tomas EklundÄrla IF1:00:38+2:188:25
3Patrik LindÄrla IF1:01:51+3:318:35
4Arvid RinaldoOK Tor1:02:01+3:418:36
4Per VernerOK Tor1:02:01+3:418:36
6Casper HedarOK Tor1:03:33+5:138:49
7Ludvig HolmqvistOK Tor1:08:46+10:269:33
8Urban RisbergEskilstuna OL1:09:19+10:599:37
9Lisa AnderssonÄrla IF1:10:22+12:029:46
10Viktor FröbergOK Tor1:10:34+12:149:48
11Roger HaapaniemiOK Tor1:11:50+13:309:58
12Henrik OlssonOK Tor1:15:32+17:1210:29
13Jan ViklundVästerås SOK1:20:35+22:1511:11
14Per ÅkerlundOK Tor1:23:01+24:4111:31
15Tomas AnderssonOK Tor1:32:27+34:0712:50
Alexandra LyktbergÄrla IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser