Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL Taik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL Taik
Arrangörsorganisation: Tolereds Allmänna IK
Datum: torsdag 21 mars 2019

Kort

1 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland BrandshageSävedalens AIK33:1117:27
2Mariann KjellbergBredareds IF35:42+2:3118:47
3Clas BörjessonIK Uven37:37+4:2619:47
4Lars-Olof RönnqvistOK Löftan38:33+5:2220:17
5Sune MentorGöteborg-Majorna OK40:45+7:3421:26
6Gunnel BörjessonIK Uven40:46+7:3521:27
7Gull-Britt GrönbergKungälvs OK45:45+12:3424:04
8Marianne GrahnGöteborgs SK54:28+21:1728:40
9Barbro AlvebrattLerums SOK1:07:06+33:5535:18
Hans AlvebrattLerums SOKej godkänd

Mellan

2 800 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KardellLjungskile FK30:4610:59
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto31:18+0:3211:10
3Hasse ÅbergValbo AIF33:43+2:5712:02
4Sören SvenssonSjövalla FK33:49+3:0312:04
5Solveig HedenblomSjövalla FK38:18+7:3213:40
6Magne HagströmFrölunda OL39:48+9:0214:12
7Johnny KarlssonUddevalla OK40:16+9:3014:22
8Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK42:14+11:2815:05
9Rosa JohanssonIK Uven45:51+15:0516:22
10Christer JohanssonOK Orinto45:55+15:0916:23
11Christer AndréIF Marin Väst47:20+16:3416:54
12Kurt EkbergOK Orinto48:39+17:5317:22
13Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb48:50+18:0417:26
14Karl-Axel JohanssonIK Uven48:56+18:1017:28
15Bo CederlöfKFUM Örebro OK49:35+18:4917:42
16Britt RangertIK Ymer50:46+20:0018:07
17Kjell JeppsonIF Rigor52:08+21:2218:37
18Karin CederlöfKFUM Örebro OK52:39+21:5318:48
19Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK52:40+21:5418:48
20Hans KarlssonOK Orinto53:25+22:3919:04
21Eva BlomströmIK Stern54:46+24:0019:33
22Lars KilbornSOK 6855:20+24:3419:45
23Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK55:31+24:4519:49
24Dan JohanssonFjärås AIK56:25+25:3920:08
25Göte NatanaelssonLjungskile FK57:20+26:3420:28
26Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK58:46+28:0020:59
27Christer WestbergIFK Göteborg Orientering58:58+28:1221:03
28Conny VernerssonOK Orinto1:00:01+29:1521:26
29Bertil QvickKungälvs OK1:02:51+32:0522:26
30Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:05:46+35:0023:29
31Ingrid HermanssonIK Ymer1:06:42+35:5623:49
32Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:11:03+40:1725:22
33Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:11:19+40:3325:28
34Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:28:09+57:2331:28
Kurt-Åke KarlssonSjövalla FKej godkänd
My EngströmIK Sternej godkänd

Lång

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb30:59
2Christer BorgGöteborg-Majorna OK33:36+2:37
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK34:48+3:49
4Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK37:05+6:06
5Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK37:19+6:20
6Lennart HålsjöOK Skogshjortarna41:43+10:44
7Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK43:41+12:42
8Sten BlomströmIK Stern47:23+16:24
9Bo KarlssonLjungskile FK50:24+19:25
10Eva KarlssonUddevalla OK51:11+20:12
11Lennart AlmströmIK Stern51:55+20:56
12Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering57:28+26:29
13Nisse KarlssonSävedalens AIK58:02+27:03
13Eva AlsinIK Ymer58:02+27:03
15Bo W LarssonVäxjö OK58:41+27:42
16Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb1:04:11+33:12
17Erland SvensonKvillebyns SK1:22:47+51:48

Stig/Lätt

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gösta MalmerIF Marin Väst43:1725:27
2Inger HallbergIK Uven56:45+13:2833:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser