Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pölder Sport Nattcup Etapp 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pölder Sport Nattcup Etapp 7
Arrangörsorganisationer: BroSö OK / Stigmännen Karlshamns OK
Datum: torsdag 7 mars 2019

BroSö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Svante LorentzsonMellan svår (24)1:03:25+21:5212:27

FK Göingarna

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Wilmer SelinMellan svår (24)41:338:09
5Svante SelinMellan svår (24)43:50+2:178:36
7Anders SelinMellan svår (24)44:02+2:298:39
11Magnus LarssonLånga svår (15)1:02:42+10:108:24
11Mikael PerssonMellan svår (24)46:57+5:249:13
12Edvin SelinLånga svår (15)1:09:54+17:229:22
12Alice OlvegårdMellan svår (24)47:40+6:079:21
16Claes OlvegårdKorta medelsvår (22)51:34+16:3814:00
19Paul IripMellan svår (24)1:00:37+19:0411:54
20Jon MobergKorta medelsvår (22)55:05+20:0914:58
22Tuva SelinMellan svår (24)1:03:33+22:0012:29
22Ann-Katrin AlmquistKorta medelsvår (22)1:50:27+1:15:3130:00
23Camilla SelinMellan svår (24)1:03:36+22:0312:29

FK Åsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Maria DelinKorta lätt (10)1:12:14+42:5024:09
14Elinor DelinKorta medelsvår (22)47:20+12:2412:51

Härlövs IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Irmalinn NilssonMellan svår (24)45:13+3:408:53
15Thomas LåstbomMellan svår (24)56:00+14:2711:00

OK Pan-Kristianstad

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fredrik NilssonLånga svår (15)52:327:02
1Susanne AnderssonKorta medelsvår (22)34:569:29
2Oscar ModigLånga svår (15)52:33+0:017:02
2Henrik ModigMellan svår (24)41:52+0:198:13
3Håkan JönssonKorta medelsvår (22)36:10+1:149:49
6Göran FastKorta lätt (10)43:28+14:0414:32
13Martin SjöbergMellan svår (24)51:39+10:0610:08
13Tommy HautopKorta medelsvår (22)46:38+11:4212:40
14Henric HöglindLånga svår (15)1:27:52+35:2011:46
16Bengt-Göran MånssonMellan svår (24)57:11+15:3811:14
17Johanna KarlssonMellan svår (24)59:36+18:0311:42
17Gustav AnderssonKorta medelsvår (22)51:50+16:5414:05
24Elin NybergMellan svår (24)1:12:53+31:2014:19

OK Skogsfalken

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ella SöderbergKorta medelsvår (22)36:01+1:059:47
6Ola SöderbergMellan svår (24)43:54+2:218:37
8Isak BergmanLånga svår (15)58:11+5:397:47
8Anders BlomqvistMellan svår (24)44:58+3:258:50
18Pierre DanielssonMellan svår (24)1:00:27+18:5411:52
21Jonas K JohanssonMellan svår (24)1:03:30+21:5712:28

OK Vilse 87

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Filip PaulinKorta lätt (10)29:34+0:109:53
3Hilma PaulinKorta lätt (10)29:39+0:159:54
4Jonas PaulinKorta medelsvår (22)36:51+1:5510:00
5Vilmalee SuwanKorta medelsvår (22)38:57+4:0110:35
6Roger ThörnKorta medelsvår (22)38:59+4:0310:35
8Tore TjernlundKorta medelsvår (22)40:17+5:2110:56
9Eddie KarlssonKorta medelsvår (22)40:18+5:2210:57
10Ingmar OlssonKorta medelsvår (22)41:39+6:4311:19
11Martina KarlssonKorta medelsvår (22)45:02+10:0612:14
12Kerstin TjernlundKorta medelsvår (22)45:42+10:4612:25
18Ola JönssonKorta medelsvår (22)52:51+17:5514:21
19Anders PerssonKorta medelsvår (22)52:59+18:0314:23

OL Teamet Olofström

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Allan HedbergLånga svår (15)52:56+0:247:05
3Ebba JensenMellan svår (24)43:37+2:048:34
4Isak HagbergLånga svår (15)54:31+1:597:18
4Elin NilssonMellan svår (24)43:39+2:068:34
5Erik ÅkessonLånga svår (15)54:40+2:087:19
6Nils KörleLånga svår (15)54:42+2:107:19
7Mattis NilssonLånga svår (15)54:45+2:137:20
9Lukas KatvalaLånga svår (15)59:13+6:417:56
10Simon FogelströmLånga svår (15)59:15+6:437:56
10Elvira WildheimMellan svår (24)45:14+3:418:53
13Carl ÅsLånga svår (15)1:09:55+17:239:22
14Alma LeijonMellan svår (24)51:56+10:2310:12

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Joel KristianssonLånga svår (15)ej godkänd

Stigmännen Karlshamns OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Melker OlssonKorta lätt (10)29:249:49
4Anna SimonssonKorta lätt (10)30:33+1:0910:13
7Johan JönssonKorta lätt (10)52:33+23:0917:34
8Klara OlssonKorta lätt (10)1:08:58+39:3423:03
9Arvid NilssonKorta lätt (10)1:09:04+39:4023:05
21Ann ÖhlinKorta medelsvår (22)1:50:25+1:15:2930:00

Växjö AIS

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Björn EdénKorta lätt (10)38:15+8:5112:47
7Nils KarlssonKorta medelsvår (22)39:03+4:0710:36
15Conny BerggrenKorta medelsvår (22)49:30+14:3413:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila