Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: Göteborgs SK
Datum: onsdag 15 maj 2019

ÖM1

1 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedvig PetterssonGöteborgs SK8:166:33
2Alvin EnerstadKlubblös13:05+4:4910:23
3Hedvig AugustssonGöteborgs SK13:06+4:5010:23
4Assar SjölundGöteborg-Majorna OK23:16+15:0018:27
5Ture SjölundGöteborg-Majorna OK23:43+15:2718:49
6Albin MännerGöteborgs SK31:04+22:4824:39
7Malte PerssonKlubblös32:05+23:4925:27
8Ville SandgrenKlubblös32:10+23:5425:31
9Karl AndrénKlubblös55:26+47:1043:59

ÖM3

2 270 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik ClasenKlubblös17:307:42
2Henrik SvantessonKlubblös17:55+0:257:53
3Calle LjungbladKlubblös19:01+1:318:22
4Jennie GladKlubblös24:13+6:4310:40
5Bengt LindbergIK Stern31:14+13:4413:45
6Majken MännerGöteborgs SK31:18+13:4813:47
7Anna KonradssonGöteborg-Majorna OK33:50+16:2014:54
8Albin KonradssonGöteborg-Majorna OK33:54+16:2414:56
9Maria AndréKlubblös33:59+16:2914:58
10Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK42:38+25:0818:46
11Emilia HedbackKlubblös44:07+26:3719:26
12Py LarssonTolered-Utby Ol-klubb54:04+36:3423:49
13Anders EngströmKlubblös54:20+36:5023:56
14Mattias IvermarkSäffle OK54:21+36:5123:56
15Per ErikssonKlubblös1:06:52+49:2229:27
Daniel ClasenKlubblösej godkänd

ÖM5

3 960 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David JörgensenKlubblös29:587:34
2Stina GustafssonHelsingborgs SOK38:15+8:179:39
3Louice SellbergKlubblös38:27+8:299:42
4Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro39:56+9:5810:05
5Klara SkoogKlubblös41:11+11:1310:23
6Jonathan KallusKlubblös41:20+11:2210:26
7Björn BältsjöSävedalens AIK42:22+12:2410:41
8Daniel RobertssonIFK Göteborg Orientering42:33+12:3510:44
9Marie RobertssonIFK Göteborg Orientering42:34+12:3610:44
10Stanley TaivulaKlubblös44:30+14:3211:14
11Ina SonneKlubblös46:41+16:4311:47
12Louise BöregårdOK Gläntan Vessigebro47:17+17:1911:56
13Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering49:17+19:1912:26
14Karolina ÖrnbladKlubblös49:40+19:4212:32
15Christer AndréIF Marin Väst51:43+21:4513:03
16Sebastian CarbolKlubblös53:00+23:0213:23
17Karolina LundinIFK Göteborg Orientering54:26+24:2813:44
18Jenny StuckiGöteborg-Majorna OK56:24+26:2614:14
19Johan HanssonKlubblös1:00:23+30:2515:14
20Mathias NirvanderKlubblös1:01:04+31:0615:25
21Johanna LundbergKlubblös1:08:46+38:4817:21
21Jennifer AronssonKlubblös1:08:46+38:4817:21
23Bengt-Åke HenrikssonIFK Göteborg Orientering1:13:02+43:0418:26
24Lena KarlssonOK Alehof1:17:19+47:2119:31
25Febe JacobssonGöteborg-Majorna OK1:17:24+47:2619:32
26Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:18:49+48:5119:54
27Marita FinderupGöteborg-Majorna OK1:19:28+49:3020:04
28Katharina EdvardssonKlubblös1:20:53+50:5520:25
29Tina BåthKlubblös1:20:59+51:0120:27
30Ingalill MullinsSjövalla FK1:41:25+1:11:2725:36
31Lotta DahlbergGöteborg-Majorna OK1:49:18+1:19:2027:36
Ulrica LundbackKlubblösej godkänd
David LundbackKlubblösej godkänd
Josefin MassieKlubblösej godkänd
Emma BoklundKlubblösej godkänd
Emma JGöteborg-Majorna OKej godkänd
Matilda JohanssonKlubblösej godkänd
Nicklas KulanderKlubblösutgått

ÖM6

5 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Veronica LindgrenOK Skogshjortarna40:467:45
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK42:02+1:168:00
3Cal LjungKlubblös42:24+1:388:04
4Stefan MadjarKlubblös42:56+2:108:10
5Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK45:11+4:258:36
6Robert SonneKlubblös46:07+5:218:47
7Nanna BergendahlIF Rigor55:52+15:0610:38
8Andreas ForsnerGöteborg-Majorna OK1:04:04+23:1812:12
9Tova NorbladGöteborg-Majorna OK1:04:14+23:2812:14

ÖM7

4 120 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik WeimannKungälvs OK31:247:37
2Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK31:28+0:047:38
3Martin SykGöteborgs SK32:53+1:297:58
4Tobias AnderssonGöteborgs SK32:59+1:358:00
5Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK36:34+5:108:52
6David SteenKungälvs OK36:42+5:188:54
7John GabrielssonSävedalens AIK37:13+5:499:01
8Tommy JohanssonStångenäs AIS39:02+7:389:28
9Tobias LysvretGöteborg-Majorna OK41:23+9:5910:02
10Gustav AlbertssonKlubblös41:33+10:0910:05
11Fredrik PerssonFK Åsen42:44+11:2010:22
12David GustafssonKlubblös43:06+11:4210:27
13Pär GustavssonNyköpings OK43:12+11:4810:29
14John LennbyKlubblös43:14+11:5010:29
15Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering43:37+12:1310:35
16Therese LjungbergGöteborgs SK44:40+13:1610:50
17Linda VennerlundGöteborg-Majorna OK44:41+13:1710:50
18Johan TykessonRävetofta OK46:17+14:5311:14
19Mats JohanssonIstrums SK46:50+15:2611:22
20Fanny BrodinIstrums SK47:56+16:3211:38
21Richard LärkängGöteborg-Majorna OK49:06+17:4211:55
22Simon BengtssonFK Friskus-Varberg50:10+18:4612:10
23Jonas RutbergIK Stern50:25+19:0112:14
24Tom NilssonGöteborg-Majorna OK50:52+19:2812:20
25Agnes RamleGöteborg-Majorna OK51:59+20:3512:37
26Helena LindbergIFK Göteborg Orientering52:02+20:3812:37
27Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK52:07+20:4312:38
28Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK52:28+21:0412:44
29Dennis LarssonKlubblös52:33+21:0912:45
30Johanna SjonsIFK Hedemora OK54:20+22:5613:11
31Emma SilvergrundLerums SOK54:22+22:5813:11
32Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK56:31+25:0713:43
33Linnea NettsKlubblös57:51+26:2714:02
34Hans LindgrenOK Skogshjortarna58:03+26:3914:05
35Cathrine BoklundKlubblös1:00:26+29:0214:40
36Maja BjuggrenKlubblös1:01:35+30:1114:56
37Clara von BrömsenKlubblös1:01:36+30:1214:57
38Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK1:02:06+30:4215:04
39Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK1:02:47+31:2315:14
40Sandra AnderssonFalkenbergs OK1:03:07+31:4315:19
41August RamleGöteborg-Majorna OK1:04:24+33:0015:37
42Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering1:05:25+34:0115:52
43Philip MullinsSjövalla FK1:07:37+36:1316:24
44Hanna LockingKlubblös1:13:07+41:4317:44
45Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:18:30+47:0619:03
46Rebecka JakobssonKlubblös1:18:31+47:0719:03
47Jill ÅgrenGöteborg-Majorna OK1:21:35+50:1119:48
48Malin RosquistKlubblös1:23:05+51:4120:09
49Gunilla HanssonKlubblös1:59:51+1:28:2729:05
50Cecilia TofteredIF Rigor1:59:58+1:28:3429:07
Vanessa JohanessonKlubblösej godkänd
Linn PehrssonKlubblösej godkänd
Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser