Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Spikcupen final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Spikcupen final
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: tisdag 12 februari 2019

Lång

6 490 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dmitriy MihalkinSävedalens AIK1:05:3410:06
2Håkan SjöbergVästerås SOK1:06:02+0:2810:10
3Henrik WickströmVästerås SOK1:06:55+1:2110:18
4Hampus WestmanVästerås SOK1:07:04+1:3010:20
5Magnus ThornellSurahammars SOK1:07:22+1:4810:22
6Kasper WestmanVästerås SOK1:09:26+3:5210:41
7Johan AhlströmVästerås SOK1:09:38+4:0410:43
8Lars-Erik HaslerSurahammars SOK1:12:26+6:5211:09
9Jonas LindegrenVästerås SOK1:12:30+6:5611:10
10Magnus ÖhlingOK Tor1:23:36+18:0212:52
11Robert PalmVästerås SOK1:23:45+18:1112:54
12Pontus LindgrenVästerås SOK1:23:52+18:1812:55
13Per SundströmVästerås SOK1:24:29+18:5513:01
14Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:26:11+20:3713:16
15Mikael DavidssonVästerås SOK1:28:53+23:1913:41
16Frida AnsinVästerås SOK1:30:17+24:4313:54
17Tamás SzütsVästerås SOK1:37:56+32:2215:05
18Hugo FriskVästerås SOK1:38:06+32:3215:06
Andreas NäslundVästerås SOKej start
Martin SandqvistVästerås SOKej start
Sixten TörnqvistVästerås SOKej start

Mellan

4 600 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias DahlmarkVästerås SOK57:5212:34
2Lucas AhlströmVästerås SOK57:54+0:0212:35
3Kristoffer KlarinVästerås SOK1:03:45+5:5313:51
4Terje LundVästerås SOK1:06:20+8:2814:25
5Amanda HallVästerås SOK1:09:06+11:1415:01
6Rickard PerssonVästerås SOK1:09:17+11:2515:03
7Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK1:10:01+12:0915:13
8Rickard JonforsenSurahammars SOK1:10:13+12:2115:15
9Ulf HamreforsVästerås SOK1:12:32+14:4015:46
10Ulf JohanssonSurahammars SOK1:13:09+15:1715:54
11Anna LindgrenVästerås SOK1:14:06+16:1416:06
12Jenny SigurdssonVästerås SOK1:15:41+17:4916:27
13Stefan BjurstedtSurahammars SOK1:19:54+22:0217:22
14Daniel BjörnbergVästerås SOK1:20:32+22:4017:30
15Vidar NettelmarkSurahammars SOK1:20:35+22:4317:31
16Joakim AhlströmVästerås SOK1:27:25+29:3319:00
17Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:38:54+41:0221:30
18Kristina LindgrenVästerås SOK1:39:18+41:2621:35
19Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK1:44:44+46:5222:46
20Jan PalmquistVästerås RK1:44:47+46:5522:46
21Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:45:03+47:1122:50
Maja AhlströmVästerås SOKej godkänd
Elin DahlmarkVästerås SOKej godkänd
Johan HerbstVästerås SOKej godkänd
David LindgrenVästerås SOKej godkänd
Henrik HallinSurahammars SOKutgått
Anna HallVästerås SOKej start
Stefan TörnqvistVästerås SOKej start

Kort

2 780 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik NettelmarkSurahammars SOK34:0112:14
2Arvid JonforsenSurahammars SOK34:17+0:1612:19
3Ludvig HaslerSurahammars SOK34:21+0:2012:21
4Albin VelanderSurahammars SOK34:55+0:5412:33
5Anton VelanderSurahammars SOK35:00+0:5912:35
6Linus HallinSurahammars SOK35:04+1:0312:36
7Ida HallinSurahammars SOK36:30+2:2913:07
8Ellen ThorsénSurahammars SOK36:32+2:3113:08
9Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK42:32+8:3115:17
10Hugo ZetterbergVästerås SOK42:40+8:3915:20
11Johan SundénVästerås SOK42:42+8:4115:21
12Sofia HaslerSurahammars SOK42:48+8:4715:23
13Agnes JohanssonSurahammars SOK43:00+8:5915:28
14Tilde JohanssonSurahammars SOK43:08+9:0715:30
15Leif ZettervallVästerås SOK50:40+16:3918:13
16Peter LjungströmVästerås SOK53:41+19:4019:18
17Toni AnderssonVästerås SOK59:38+25:3721:27
18Lena TörnqvistVästerås SOK1:04:15+30:1423:06
19Catharina DahlmarkVästerås SOK1:04:16+30:1523:07
Hans SundgrenVästerås RKej godkänd
Rebecka HaslerSurahammars SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser